صفحه 14 از 262 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 2612

موضوع: ویزای Schengen (شنگن)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد ویزای Schengen (شینگن)

سلام
    من تاریخ 6 اکتبر بارای ویزای شنگن کوتاه مدت از سفارت فنلاند درخواست دادم انجا یه مهر تحویل مدارک تو پاسپرتم زدند و پاسپورت را پس دادند 14 روز بعد تلفنی گفتن Dont go شدم
    ولی مهر ریجکت تو پاسم نخورد الان من 1 دسامبر وقت دارم از سفارت اسپانیا برای اجازه اقامت (دانشجوئی)
    کسی می دونه اون مهر تحویل مدارک سفارت فنلاند برام مشکل ساز میشه یا نه؟
    یعنی ممکنه از اسپانیا ویزا ندن بخاطر اون مهر؟
    کارمند ایرانی سفارت اسپانیا که خیلی هم بد اخلاق بود و بد جواب میداد می گفت تا یک سال از اون مهر نمی تونی اپلای کنی...نمی دونم چکار کنم کی درست میگه کی اشتباه تو رو خدا اگر کسی اطلاعات داره بگه

Exclamation پاسخ : سوال در مورد ویزای Schengen (شینگن)

نقل قول نوشته اصلی توسط nshn نمایش پست ها
    سلام
    من تاریخ 6 اکتبر بارای ویزای شنگن کوتاه مدت از سفارت فنلاند درخواست دادم انجا یه مهر تحویل مدارک تو پاسپرتم زدند و پاسپورت را پس دادند 14 روز بعد تلفنی گفتن Dont go شدم
    ولی مهر ریجکت تو پاسم نخورد الان من 1 دسامبر وقت دارم از سفارت اسپانیا برای اجازه اقامت (دانشجوئی)
    کسی می دونه اون مهر تحویل مدارک سفارت فنلاند برام مشکل ساز میشه یا نه؟
    یعنی ممکنه از اسپانیا ویزا ندن بخاطر اون مهر؟
    کارمند ایرانی سفارت اسپانیا که خیلی هم بد اخلاق بود و بد جواب میداد می گفت تا یک سال از اون مهر نمی تونی اپلای کنی...نمی دونم چکار کنم کی درست میگه کی اشتباه تو رو خدا اگر کسی اطلاعات داره بگه
    احتمالاً دربون سفارت بوده که بعضی موقع ها که خودم شاهدش بوده ام رفتار تحقیر آمیزی نسبت به متقاضیان دارند. بیشتر دوستان فکر می کنند کارمندان ایرانی سفارت های مختلف تصمیم گیر اصلی در رسیدگی به درخواست روادید هستند. در صورتیکه به هیچ وجه این درست نیست و ایشان فقط مدارک را تکمیل می کنند و این کنسول می باشد که راجع به درخواست شما تصمیم نهایی را می گیرد. و ایشان فقط کارمندان ساده ای می باشند که خیلی پر مدعا و مغرورانه به هموطانشان اغلب جواب های سر بالا می دهند.

اصلاً همچنین قانونی وجود ندارد.
    نصحیت من به شما این است که پاسپورتتان را عوض کنید. می دانید که تا 18 ماه قبل از به اتمام رسیدن تاریخ انقضا گذرنامه اتان می توانید درخواست گذرنامه جدید و تعویض آن را بکنید.
    برای مدت زمان ها بیشتر از 18 ماه باید به اداره گذرنامه مراجعه کنید.

موفق باشید

Junior Member

ممنون از جوابتون ولی من 4 سال مونده به تاریخ انقضاء پاسپورتم و 2 هفته دیگه هم وقت سفارت دارم یعنی اگر الان اقدام کنم پاس جدید را کی بهم میدن؟

ممنون از جوابتون ولی من 4 سال مونده به تاریخ انقضاء پاسپورتم و 2 هفته دیگه هم وقت سفارت دارم یعنی اگر الان اقدام کنم پاس جدید را کی بهم میدن؟
    پاسپورت ها را جدیداً خیلی زود صادر میکنند در بعضی موارد فقط 3 روز طول می کشد.
    شما بروید اداره گذرنامه بگید به خاطر مهر سفارت فنلاند مایل هستید گذرنامه را تعویض کنید اگر گفتند چرا؟ بگید چون مثلاً فاندتان مورد قبول واقع نشده بود ویزا بهتان ندادند. حالا مایل نیستید سفارت جدید از این موضوع آگاه باشد چون ممکن است تاثیر منفی توی صدور ویزای جدیدتان داشته باشد.
    ولی در کل من نمی دونم درخواست ویزاتان از سفارت فنلاند به چه نحوی بوده است اگر ویزای توریستی بوده است هیچ موردی ندارد و احتیاج به این کار ها نیست.

Junior Member

من تقاضای ویزا برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه لاهتی داده بودم یعنی یه ویزای 7 روزه .
    توریستی نمی شد ولی دانشجوئی هم نبود تو پاسپورتم فقط مهر تحویل مدارک خورد

من تقاضای ویزا برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه لاهتی داده بودم یعنی یه ویزای 7 روزه .
    توریستی نمی شد ولی دانشجوئی هم نبود تو پاسپورتم فقط مهر تحویل مدارک خورد
    از همون مهر تحویل مدارک است که متوجه می شوند کسی در جایی ریجکت شده چون پس از صدور روادید، برچسب روادید را درست روی همون مهر می چسبانند.
    اصلاٌ سفارتهای کشورهای شنگن مهری بنام مهر ریجکشن ندارند.

Junior Member

توی فرم درخواست اون قسمتی که نوع ویزا را باید علامت میزدیم short stayمی شد
    و purpose to travel هم هیچ کدوم از توریست و بیزنس و ویزیت فامیلی مدیکال و...نبود توی قسمت other باید می نوشتیم entrance examination
    چون دانشگاههای فنلاند در مقطع لیسانس امتحان ورودی میگرند و اگر تو امتحان قبول شدیم از دانشگاه پذیرش میاد .
    کلا امسال برای امتحان ورودی فقط به 2 نفر ویزا دادن و دلایل رد ویزا هم بیشتر ایراد بنی اسرائیلی بود مثلا یکی از بچه ها را به خاطر اینکه پیش دانشگاهیش را 8 سال پیش تمام کرده بود ویزا ندادند!!!!!!!!!!
    دلیل من را هم نگفتند بهم گفتن دلیلی براش ننوشتن!!

سلام
    من تا حالا 3 دفعه برای ویزای توریستی سوئد اقدام کردم و 3 تا مهر خوشگل تحویل مدارک یا همون ریجکت خورده توی پاسم که آخریش مربوط به 3 سال پیش می شه , خوشبختانه امسال تونستم پاسم رو عوض کنم و از شرشون خلاص شم , ترم بهار واسه پذیرش اقدام کردم (همون سوئد) ولی course قبول شدم نه program. حالا چند تا سوال دارم :
    1: اگه بگم تا حالا واسه سوئد اقدام نکردم می فهمن یا نه , یعنی اینکه می تونن پیگیری کنن تا 3 سال پیش رو یا نه؟کلا این قضیه توی پذیرش دانشجوی تاثیر داره یا نه؟
    2: اگه با course اقدام کنم بهم ویزا می دن یا نه؟ اگه ندادن و ترم بعد بتونم پذیرش بگیرم این reject شدن تو ترم بعد تاثیر داره یا نه؟

اگه کسی اطلاعات درست داره لطفا راهنمایی کنید, ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط ramila نمایش پست ها
    سلام
    من تا حالا 3 دفعه برای ویزای توریستی سوئد اقدام کردم و 3 تا مهر خوشگل تحویل مدارک یا همون ریجکت خورده توی پاسم که آخریش مربوط به 3 سال پیش می شه , خوشبختانه امسال تونستم پاسم رو عوض کنم و از شرشون خلاص شم , ترم بهار واسه پذیرش اقدام کردم (همون سوئد) ولی course قبول شدم نه program. حالا چند تا سوال دارم :
    1: اگه بگم تا حالا واسه سوئد اقدام نکردم می فهمن یا نه , یعنی اینکه می تونن پیگیری کنن تا 3 سال پیش رو یا نه؟کلا این قضیه توی پذیرش دانشجوی تاثیر داره یا نه؟
    2: اگه با course اقدام کنم بهم ویزا می دن یا نه؟ اگه ندادن و ترم بعد بتونم پذیرش بگیرم این reject شدن تو ترم بعد تاثیر داره یا نه؟

اگه کسی اطلاعات درست داره لطفا راهنمایی کنید, ممنون
    کلاً رد شدن درخواست ویزای توریستی ربطی به درخواست روادید دانشجویی ندارد.
    خود من چندین نفر را می شناسم که درخواست ویزای توریستی یا ملاقات بستگانشان رد شده بود ولی بعداً موفق به گرفتن ویزای دانشجویی اون هم از سختگیرترین سفارت شنگن یعنی آلمان شدند.
    جایی در فرم از شما سوالی نشده که آیا قبلاً با درخواست روادید شما موافقت شده است یا نه؟ من این سوال را فقط در فرم درخواست روادید ایران دیده ام ولی به هر حال اگر از شما در مصاحبه سوالی شد حقیقت را بگویید چون آنها همه چیز را بایگانی می کنند.

Member
    رشته و دانشگاه
    VIA University College

سلام

من قبلاً در خواست ویزای دانشجویی نروژ کرده بودم که ... الان زنگ می زنید میگن .. هنوز در حال بررسیه...... و اون مهر کزایی هم تو پاسم هست.... و همون ریجکت خودمونه !!!

حالا هم یه شرکتی برام دعوت نامه فرستاده از فنلاند که برم و باهاشون به قول خودشون negotiations کنم.

هنوز پرونده ام رو تحویل نداده اونها زنگ زدن و به سفارت گفتن که ویزای اینو زود بدین !

حالا بحث سر اینه که من رفتم سفارت فکر می کنید ویزا میدن بهم ؟ برای اون مهر نروژ چی بگم ؟ بگم ریجکت شدم یا خیلی خونسردانه بگم پرونده ام در حال بررسیه !!! ؟

با توجه به اینکه مورد سفارش برادران فنلاندی هم هستم
    هیچ می بینی نهاد و ریشه را ؟
    یا که داری لذت اندیشه را ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)