صفحه 15 از 262 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242565115 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 2612

موضوع: ویزای Schengen (شنگن)

Exclamation پاسخ : سوال در مورد ویزای Schengen (شینگن)

نقل قول نوشته اصلی توسط m_reza_kh_Reload نمایش پست ها
    من سوالی در مورد ویزای شینگن داشتم،
    آیا دانشجویی که ویزای شینگن داره میتونه دعوتنامه برای ویزای دیداری برای خانواده ارسال کنه؟
    آیا تنها برای پدر و مادر ممکنه ارسال بشه یا برادر و خواهر رو هم شامل میشه؟
    بله می توانید دعوتنامه ارسال کنید، در اصل برای هر شخصی شما می توانید دعوتنامه ارسال کنید منتها هر چی این شخص نسبت دورتری با شما داشته باشد شانس کمتری برای دریافت ویزا دارد. در ضمن سیاست های کشورهای شنگن هم در این رابطه متفاوت است. مثلاً شانس اینکه شما برای خواهرتان با دعوتنامه از سفارت آلمان بتوانید ویزا بگیرید تقریباً صفر است.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد ویزای Schengen (شینگن)

من قصد سفر به فرانسه را دارم آیا اگردعوتنامه از طرف فامیل نزدیک درجه یک نباشند امکان دادن ویزا شینگن وجود دارد یا بهتر است از طریق آژانس مسافرتی اقدام کنم ؟

Junior Member

سلام کسی میدونه ویزای دانشجوئی زیر 3 ماه هم وجود داره؟منظورم اینه که آیا تمام ویزاهای زیر 3 ماه ویزای توریستی محسوب میشه؟(شنگن)

نقل قول نوشته اصلی توسط nshn نمایش پست ها
    سلام کسی میدونه ویزای دانشجوئی زیر 3 ماه هم وجود داره؟منظورم اینه که آیا تمام ویزاهای زیر 3 ماه ویزای توریستی محسوب میشه؟(شنگن)
    ویزاهای Schengen به چهار نوع A B C D تقسیم بندی می شوند
    روی هر ویزا دقیقاً قید می شود که این نوع ویزا از نوع ملاقات، تجاری و یا دانشجویی می باشد.
    تاریخ اعتبار ویزا ربطی به نوع آن ندارد مثلاً ممکن شما ویزای تجاری سه ساله داشته باشید ولی امکان اقامت بیش از 90 روز را نداشته باشید. یا مثلاً اجازه اقامت سه روز در پریود یک ماهه باشد.

بله ممکن است به شما ویزای کوتاه مدت بدهند تا مجوز ورود به کشور مورد نظر را پیدا کنید سپس باید پس از رسیدن به مقصد در خواست اقامت نمایید

ApplyAbroad Veteran

درود...
    یه مشکلی داشتم که میخاستم نظرات دوستان رو جویا شم....(در تاپیک دیگه سوال کردم جوابی نگرفتم...شاید جاش مناسب نبود)

یه رشته ی Master's Programme in Environmental Analysis and Management دانشگاه استهکلم هست که با دانشگاه لتونی-ریگا University of Latvia, Riga همکاری داره....
    در قسمت توضیحات گفته:
    The program is directed to students from countries within EU/ESS and entails studies both in Stockholm and Riga, Latvia. Important note for students from outside of the EU/EES: You must apply for visas to both Sweden and Latvia. Without visas from both countries you can’t participate in the program.
    میخاستم بدونم مگر سوئد جزو شینگن نیست،پس اپلای برای ویزای لیتوانی چیه؟
    من فکر می کردم رشته هایی که دو کشور هستند خود دانشگاه مسائل مربوطه رو حل می کنه....حداقل در مورد ویزا....مسکن و سایر مشکلات بماند....

با سپاس

نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها
    درود...
    یه مشکلی داشتم که میخاستم نظرات دوستان رو جویا شم....(در تاپیک دیگه سوال کردم جوابی نگرفتم...شاید جاش مناسب نبود)

یه رشته ی Master's Programme in Environmental Analysis and Management دانشگاه استهکلم هست که با دانشگاه لتونی-ریگا University of Latvia, Riga همکاری داره....
    در قسمت توضیحات گفته:
    The program is directed to students from countries within EU/ESS and entails studies both in Stockholm and Riga, Latvia. Important note for students from outside of the EU/EES: You must apply for visas to both Sweden and Latvia. Without visas from both countries you can’t participate in the program.
    میخاستم بدونم مگر سوئد جزو شینگن نیست،پس اپلای برای ویزای لیتوانی چیه؟
    من فکر می کردم رشته هایی که دو کشور هستند خود دانشگاه مسائل مربوطه رو حل می کنه....حداقل در مورد ویزا....مسکن و سایر مشکلات بماند....

با سپاس
    دوست عزیز کشور لتوانی تازه دو سال می باشد که به پیمان شنگن پیوسته. اول از همه باید مطمئن شوید این عبارات برای تاریخی قبل از 21 دسامبر 2007 تنظیم نشده است. به عبارت دیگر ممکن است آنرا آپدیت نکرده باشند. در ثانی ما اصلاً سفارت لتوانی در ایران نداریم، البته ممکن است یکی دیگر از سفارت های اتحادیه اروپا مسئول امور لتوانی باشد که من از آن آگاه نیستم. در کل منظور از ویزای شنگن این نیست که شما می توانید در هر کدام از 26 کشور اقامت داشته باشید، بلکه باید فقط در کشور صادر کننده ویزا اقامت داشته باشید ولی میتوانید از بقیه کشورها عبور کنید. پس داشتن ویزای شنگن سوئد به این معنا نیست که شما در لتوانی می توانید زندگی کنید. پس اگر احتیاجی است که برای برنامه اتان توی لتوانی اقامت داشته باشید احتیاج به ویزای شنگن لتوانی دارید. شما می توانید ویزای لتوانی را از سفارتش در استکهلم درخواست کنید و یا همینطوری با ویزای شنگن توی لتوانی ورود کنید و پس از مراجعه به اداره مسئول اقامت اتباع بیگانه رسما در خواست اقامت کوتاه مدت نمایید.
    موفق باشید
    ویرایش توسط Pearson : December 25th, 2009 در ساعت 08:52 AM

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط پیمان نمایش پست ها
    دوست عزیز کشور لتوانی تازه دو سال می باشد که به پیمان شنگن پیوسته. اول از همه باید مطمئن شوید این عبارات برای تاریخی قبل از 21 دسامبر 2007 تنظیم نشده است. به عبارت دیگر ممکن است آنرا آپدیت نکرده باشند. در ثانی ما اصلاً سفارت لتوانی در ایران نداریم، البته ممکن است یکی دیگر از سفارت های اتحادیه اروپا مسئول امور لتوانی باشد که من از آن آگاه نیستم. در کل منظور از ویزای شنگن این نیست که شما می توانید در هر کدام از 26 کشور اقامت داشته باشید، بلکه باید فقط در کشور صادر کننده ویزا اقامت داشته باشید ولی میتوانید از بقیه کشورها عبور کنید. پس داشتن ویزای شنگن سوئد به این معنا نیست که شما در لتوانی می توانید زندگی کنید. پس اگر احتیاجی است که برای برنامه اتان توی لتوانی اقامت داشته باشید احتیاج به ویزای شنگن لتوانی دارید. شما می توانید ویزای لتوانی را از سفارتش در استکهلم درخواست کنید و یا همینطوری با ویزای شنگن توی لتوانی ورود کنید و پس از مراجعه به اداره مسئول اقامت اتباع بیگانه رسما در خواست اقامت کوتاه مدت نمایید.
    موفق باشید
    دوست عزیز اقا پیمان...
    اطلاعات من متاسفانه زیاد نیست...
    چون به مسئول درس میل زدم هنوز جوابی نگرفتم...به سایت دانشگاه لیتوانی هم میرم پنجره خود بخود بسته میشه
    http://www.lu.lv/eng
    فقط در صفحه ی مورد نظر اون برنامه اینگونه گفته:
    Uniquely, the programme is a co-operative Masters programme between Dept. of Physical Geography and Quaternary Geology, Stockholm University, Stockholm, Sweden and The Institute of Environmental Science and Management, University of Latvia, Riga, Latvia. The successful candidate will be awarded a degree from both universities
    بعد هم قسمتی که در ادامه ی همین متن بالاست گفته:
    The program is directed to students from countries within EU/ESS and entails studies both in Stockholm and Riga, Latvia. Important note for students from outside of the EU/EES: You must apply for visas to both Sweden and Latvia. Without visas from both countries you can’t participate in the program
    من نمیدونم این عبارتی که گفته مال چه زمانی است؟
    فقط یه صفحه است که عنوان رشته و توضیحاتی در موردش و کورس هاش و طریقه ی اپلای کردن نوشته:
    http://www.ink.su.se/pub/jsp/polopol...=11852&a=53082
    حال سوال من اینه که با ویزای شینگن نمی توان در آن کشور به مدت اون برنامه در کشور لیتوانی اقامت داشت؟
    مسئله ی ورود مثله اینکه مشکلی نیست مساله اقامت در اونجا مطرحه که اینجور که از صحبت های شما فهمیدم باید از طریق سفارت لیتوانی در سوئد اقدام کنم...درسته؟

به نظر شما من در این مورد چه کنم؟

با سپاس

شب خوش

نقل قول نوشته اصلی توسط soilman نمایش پست ها
    دوست عزیز اقا پیمان...
    اطلاعات من متاسفانه زیاد نیست...
    چون به مسئول درس میل زدم هنوز جوابی نگرفتم...به سایت دانشگاه لیتوانی هم میرم پنجره خود بخود بسته میشه
    http://www.lu.lv/eng
    فقط در صفحه ی مورد نظر اون برنامه اینگونه گفته:
    Uniquely, the programme is a co-operative Masters programme between Dept. of Physical Geography and Quaternary Geology, Stockholm University, Stockholm, Sweden and The Institute of Environmental Science and Management, University of Latvia, Riga, Latvia. The successful candidate will be awarded a degree from both universities
    بعد هم قسمتی که در ادامه ی همین متن بالاست گفته:
    The program is directed to students from countries within EU/ESS and entails studies both in Stockholm and Riga, Latvia. Important note for students from outside of the EU/EES: You must apply for visas to both Sweden and Latvia. Without visas from both countries you can’t participate in the program
    من نمیدونم این عبارتی که گفته مال چه زمانی است؟
    فقط یه صفحه است که عنوان رشته و توضیحاتی در موردش و کورس هاش و طریقه ی اپلای کردن نوشته:
    http://www.ink.su.se/pub/jsp/polopol...=11852&a=53082
    حال سوال من اینه که با ویزای شینگن نمی توان در آن کشور به مدت اون برنامه در کشور لیتوانی اقامت داشت؟
    مسئله ی ورود مثله اینکه مشکلی نیست مساله اقامت در اونجا مطرحه که اینجور که از صحبت های شما فهمیدم باید از طریق سفارت لیتوانی در سوئد اقدام کنم...درسته؟

به نظر شما من در این مورد چه کنم؟

با سپاس

شب خوش
    با سلام
    اگر مدت زمان اقامتتان در لتوانی زیاد باشد، مثلاً چند ماه، خیر شما باید درخواست ویزای لتوانی نمایید.
    ولی به هر حال وقتی شما ویزای شنگن سوئد را گرفتید 90 درصد قضیه حل است و گرفتن ویزای لتوانی مشکلی نیست دیگه.
    ولی اگر در کل نظر من را به خواهید سختگیری بی موردی است و بیشتر به زمانی بر می گردد که لتوانی عضو شنگن نبوده و شما برای ورود به لتوانی چاره ای جز اخذ روادید لتوانی نداشتید.
    لینک ها را من تونستم باز کنم. لطفاً با مرورگرهای دیگر هم یک امتحانی کنید

ApplyAbroad Veteran

با درود فراوان....

پس با این صحبت ها نباید مشکلی پیش بیاید....
    ولی واقعا نمی دونم چرا در اون متونی که آوردم اشاره کرده که هر دو ویزای کشور سوئد و لتونی رو باید براش اقدام کرد...
    من هم با شما موافقم...یا سخت گیری بی مورد است یا اینکه واقعا اونا چیزی از شینگن نمی دونن....

در مورد اون سایت دانشگاه لتونی هم من مرورگرم اینترنت اکسپلورر 6 هست و مرورگر دیگری ندارم...شاید مشکل از همین باشد....

در نهایت ممنون از کمکتان

روز خوش

Junior Member

سلام.سوال من اینه در صورتی که یه نفر از 90 روز اعتبار شنگن استفاده کنه حتما باید 6 ماه خارج از شنگن باشه?اگه ١5 روز بعد از شروع ویزاش بره تو شنگن چی?قانون کاملشو کجا بخونم...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)