صفحه 154 از 262 نخستنخست ... 54104144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164204254 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,531 تا 1,540 , از مجموع 2612

موضوع: ویزای Schengen (شنگن)

پیش فرض پاسخ : ویزای Schengen (شنگن)

نقل قول نوشته اصلی توسط Fami نمایش پست ها
    سلام
    ببخشيد يك سوال مهم و فوري
    من وقت سفارت سوييس دارم براي ويزاي توريستي. همونطور كه براي همه سفارتها لازمه بايد رزرو هتل و هواپيما داشته باشم. چون دارم خودم اقدام ميكنم و اژانسي در بين نيست موندم چيكار كنم. با اژانسهاي هواپيمايي صحبت كردم ميگن ما رزرو ميكنيم پرواز رو و بهت ميديم رزروش رو، بدون اينكه پرداخت كني فعلا و سفارت هم نميفهمه كه پرداخت شده يا نه، كنسل شده يا نه، درسته؟
    در مورد هتل هم من خودم رفتم سايت بوكينگو اونجا ديدم بعضي هتلها free cancellation and pay later هستند اما رزرو كه ميكني مينويسن تو پرداختي نكردي و بعدا ميپردازي. از اژانسها مشورت گرفتم گفتن بايد واچر رسمي باشه و ما ٢٠٠ هزار تومن ميگيريم و بهت ميديم ووچري كه انگار تو پرداخت كردي. اينم درسته؟
    وقت مصاحبه نزديكه و موندم توي اين قضايا. ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد.
    سلام
    سفارت ایتالیا اینطور هست که من رزرو بلیط و رزرو بوکینگ تحویل دادم نگاه کرد و تحویل گرفت. سفارت سویس را نمی دونم ولی معنی رزرو اینه که شما آن بلیط یا جا را ذخیره کنید. ولی اگر می خای که اصلی باشه از همون آژانس ها بگیر که خیالتون راحت باشه و بهانه دست سفارت نیاد حالا 200 تومن اینور انور هزینه کنی بهتر است که دچار مشکل ویزا بشی.

Junior Member

سلام دوستان،

من انگلستان هستم و اینجا ویزای کار دارم. حدود چهار ماه پیش اومدم اینجا.
    می خام برای ویزای توریستی آلمان اقدام کنم، اونجا دوستامو ببینم و از اونجا با هم دو سه تا کشور اروپایی رو ببینیم.
    برای اشخاصی که انگلستان هستند یک سایت هست به نامhttp://www.vfsglobal.com که جهت انجام امور درخواست ویزا استفاده می شود.

من از یکی از دوستان که اینجا هستند، پرسیدم می گفت مدارکی مثل رزرو هتل، رزرو بلیط هواپیما، بیمه ی سفر و فیش حقوقی (payslips) لازم هست.
    کسی از دوستان لینکی از مدارک دقیق رو داره بفرسته؟

با توجه به اینکه من می خام خونه ی دوستم بمونم، اون می تونه دعوت نامه بفرسته یا راحت تر اینه که هتل رزرو کنم و بعد کنسل کنم؟
    مورد دیگه اینه که ما ممکنه بخوایم یکی دو کشور اروپایی رو ببینیم. اینکه خروج من از یه کشور دیگه باشه مشکلی هست؟

همچنین برای بیمه ی سفر باید عنوان دقیق کشور ها ذکر بشه؟

ممنون
    ویرایش توسط shaahin69 : June 14th, 2015 در ساعت 07:55 PM

Member amirmortazavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

این VFS global خیلی خوبه،
    مدارک رو باید ببینید دقیقن از افراد مقیم انگلیس چی میخوان.
    هم دعوت نامه بگیرید هم هتل، هتل رو از سایت booking بگیرید مجانی کنسل میشه کرد.
    خروجتون ترجیحن باید همون کشور ورود و ویزا باشه وگرنه مشکل پیدا میشه، یه نکته دیگه اینکه بلیط دو طرفه معمولن ارزون تر از دوتا بلیط یه طرفه در میاد.
    بیمه رو هم هر شرکتی متفاوت هست پالیسیش.
    آیا وقت آن نرسیده که از کسانی که به ما کمک میکنند با دادن امتیاز قدردانی کنیم؟ نه نرسیده واقعن؟!؟!

Junior Member

سلام دوستان

من برای یک دوره مستر پذیرش گرفتم (اراسموس) که برگزار کننده اصلیش کشور هلنده اما دوره من در فرانسه و مجارستان برگزار می شه.. از طرف دانشگاه ازم خواسته شده برای ویزای دانشجویی فرانسه اقدام کنم و توی نامه پذیرشم این طور مطرح شده:

She needs a student visa for France with multiple entries in the Schengen area from August till February

اما مشکلم اینه که ابتدای آگوست یه دوره مقدماتی اجباری در هلند برگزار می شه و من باید با ویزای فرانسوی قبل از رفتن به فرانسه به هلند برم. سر این جریان من دچار مشکل شدم.. از طرفی سفارت فرانسه ست که با تماسایی که با بخش فرهنگیشون گرفتم می گه اولین ورود با ویزای دانشجویی باید حتما از فرانسه باشه به سفارت هلند هم که ایمیل زدم راهنمایی بگیرم درباره جریان ورود بصورت سربسته بهم گفتن ویزا باید برای main destination باشه و از طرفی خود برگزار کننده های برنامه در هلند که می گن تا بحال هیچ مشکلی برای شرکت کننده های ما که برای دوره مقدماتی هلند اومدن و ویزای جای دیگه ای داشتن پیش نیومده.. طبق پرس و جوهایی که کردم از قرار سفارت در این باره دخالتی نداره و قدرت تصمیم گیری در دست پلیس فرودگاه هست که اگر بتونی دلیل قانع کننده ای براشون بیاری قبول می کنن که مثلا شما با ویزای دانشجویی فرانسوی اول وارد هلند بشی.. منتها نمی دونم تا چه حد حرف قابل اتکایی هست.. خواستم بدونم آیا اینجا کسی تابحال احیانا تجربه ای در این زمینه داشته؟ با ویزای دانشجویی کشوری ابتدا به کشور دیگه رفتن باعث دیپورت می شه؟

رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط zivet نمایش پست ها
    سلام دوستان

من برای یک دوره مستر پذیرش گرفتم (اراسموس) که برگزار کننده اصلیش کشور هلنده اما دوره من در فرانسه و مجارستان برگزار می شه.. از طرف دانشگاه ازم خواسته شده برای ویزای دانشجویی فرانسه اقدام کنم و توی نامه پذیرشم این طور مطرح شده:

She needs a student visa for France with multiple entries in the Schengen area from August till February

اما مشکلم اینه که ابتدای آگوست یه دوره مقدماتی اجباری در هلند برگزار می شه و من باید با ویزای فرانسوی قبل از رفتن به فرانسه به هلند برم. سر این جریان من دچار مشکل شدم.. از طرفی سفارت فرانسه ست که با تماسایی که با بخش فرهنگیشون گرفتم می گه اولین ورود با ویزای دانشجویی باید حتما از فرانسه باشه به سفارت هلند هم که ایمیل زدم راهنمایی بگیرم درباره جریان ورود بصورت سربسته بهم گفتن ویزا باید برای main destination باشه و از طرفی خود برگزار کننده های برنامه در هلند که می گن تا بحال هیچ مشکلی برای شرکت کننده های ما که برای دوره مقدماتی هلند اومدن و ویزای جای دیگه ای داشتن پیش نیومده.. طبق پرس و جوهایی که کردم از قرار سفارت در این باره دخالتی نداره و قدرت تصمیم گیری در دست پلیس فرودگاه هست که اگر بتونی دلیل قانع کننده ای براشون بیاری قبول می کنن که مثلا شما با ویزای دانشجویی فرانسوی اول وارد هلند بشی.. منتها نمی دونم تا چه حد حرف قابل اتکایی هست.. خواستم بدونم آیا اینجا کسی تابحال احیانا تجربه ای در این زمینه داشته؟ با ویزای دانشجویی کشوری ابتدا به کشور دیگه رفتن باعث دیپورت می شه؟
    خب شما پروازتون رو اول به پاریس (با ایران ایر مستقیم) بعد از اونجا به هلند بگیرید.
    آیا وقت آن نرسیده که از کسانی که به ما کمک میکنند با دادن امتیاز قدردانی کنیم؟ نه نرسیده واقعن؟!؟!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmortazavi نمایش پست ها
    خب شما پروازتون رو اول به پاریس (با ایران ایر مستقیم) بعد از اونجا به هلند بگیرید.
    این راه به ذهن خودم هم رسیده منتها بخاطر سختیش (مثلا این که پرواز از پاریس به آمستردام بعد از ظهر میشه و شب به آمستردام می رسم و این طوری مطمئن نیستم برا پیدا کردن قطار به شهر دانشگاهم مشکل پیدا نکنم.. به اضافه این که ممکنه شب برا گرفتن خوابگاه هم مشکل پیدا کنم) ترجیح می دم فقط در صورتی که واقعا لازمه این کار رو انجام بدم

رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

این راه به ذهن خودم هم رسیده منتها بخاطر سختیش (مثلا این که پرواز از پاریس به آمستردام بعد از ظهر میشه و شب به آمستردام می رسم و این طوری مطمئن نیستم برا پیدا کردن قطار به شهر دانشگاهم مشکل پیدا نکنم.. به اضافه این که ممکنه شب برا گرفتن خوابگاه هم مشکل پیدا کنم) ترجیح می دم فقط در صورتی که واقعا لازمه این کار رو انجام بدم
    اگر ویزای فرانسه دارید لازمه اینکار رو بکنید متاسفانه، تازه اگر راجع به اقامت به مشکل نخورید چون کارت اقامت رو نمیگیرید همون اول.
    یه راه دیگه که به ذهنم میرسه اینه که یه ویزای توریستی برای هلند بگیرید و راحت کنید خیال خودتون رو.

Junior Member

اگر ویزای فرانسه دارید لازمه اینکار رو بکنید متاسفانه، تازه اگر راجع به اقامت به مشکل نخورید چون کارت اقامت رو نمیگیرید همون اول.
    یه راه دیگه که به ذهنم میرسه اینه که یه ویزای توریستی برای هلند بگیرید و راحت کنید خیال خودتون رو.
    یعنی حتا اگه اول برم پاریس و پاسپورتم مهر ورود بخوره نهایتا ممکنه فایده ای نداشته باشه؟ چون من امکان موندن در پاریس ندارم و رفتنم به اونجا صرفا برای حل این مشکله

برای ویزای توریستی چطور باید اقدام کنم؟ الان برای اول آگست دیر نیست؟

راستش برای من نکته عجیبش اینه که هم دوره های من (پذیرفته شده های دیگه تو این برنامه) بدون هیچ نگرانی قصد دارن با ویزای فرانسه مستقیما برن هلند و از یه آسیائیشون هم که خواستم سراغ بگیره بهش تو سفارت گفته بودن این کار مشکلی نداره.. یا مثلا خانم کوودینیتور هلندی برنامه به من گفت تابحال هیچ کس به این مشکلی که تو می گی برنخورده.. این قانونیه که فقط شامل کشورای خاصی می شه؟

رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

یعنی حتا اگه اول برم پاریس و پاسپورتم مهر ورود بخوره نهایتا ممکنه فایده ای نداشته باشه؟ چون من امکان موندن در پاریس ندارم و رفتنم به اونجا صرفا برای حل این مشکله

برای ویزای توریستی چطور باید اقدام کنم؟ الان برای اول آگست دیر نیست؟

راستش برای من نکته عجیبش اینه که هم دوره های من (پذیرفته شده های دیگه تو این برنامه) بدون هیچ نگرانی قصد دارن با ویزای فرانسه مستقیما برن هلند و از یه آسیائیشون هم که خواستم سراغ بگیره بهش تو سفارت گفته بودن این کار مشکلی نداره.. یا مثلا خانم کوودینیتور هلندی برنامه به من گفت تابحال هیچ کس به این مشکلی که تو می گی برنخورده.. این قانونیه که فقط شامل کشورای خاصی می شه؟
    ممکنه بی فایده باشه.
    دیر نیست راحت هم میدن به شما احتمالن.
    اگر خب بقیه مشکلی نداشتن شما هم مشکلی نخواهید داشت و قانون همگانی هستش.
    قانون میگه که شما باید ویزای شنگن رو از کشوری بگیرید که بیشترین اقامت رو در اون خواهید داشت پس اگر فرانسه هست مشکلی نیست دیگه.

Junior Member

ممکنه بی فایده باشه.
    دیر نیست راحت هم میدن به شما احتمالن.
    اگر خب بقیه مشکلی نداشتن شما هم مشکلی نخواهید داشت و قانون همگانی هستش.
    قانون میگه که شما باید ویزای شنگن رو از کشوری بگیرید که بیشترین اقامت رو در اون خواهید داشت پس اگر فرانسه هست مشکلی نیست دیگه.
    ممنونم از راهنمایی تون.. اون طور که یکی از دانشجوهای عازم فرانسه (و نه هم دوره ای) اخیرا به من گفتن ویزای ما دانشجویی هست و شنگن نیست و همین باعث می شه نتونیم از کشوری غیر از اون که بهمون ویزا داده وارد بشیم.. البته نمی دونم این حرف تا چه حد صحت داره و واقعن از صمیم قلب امیدوارم صحت نداشته باشه اصلن..

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)