صفحه 171 از 262 نخستنخست ... 71121161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181221 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,701 تا 1,710 , از مجموع 2612

موضوع: ویزای Schengen (شنگن)

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : ویزای Schengen (شنگن)

سلام دوست عزیز
    برخی سوالاتون کلی هست و نمی شه نظر قطعی براش داد. ولی روی هم رفته:

1- گردش زیاد مهم نیست، بیشتر موجودی مهمه که برای شما عدد خیلی خوبه. مهم نیست، می تونید بگید که حساب پس انداز داشتید یا این که پدرتون پول براتون منتقل کردن تا خرج کنید.

2- نمی شه نظر داد، چون بستگی به این داره که با چه وسیله بخواهید مسافرت کنید، کجا شب بمونید، چقدر بچرخید و ...

3- از برخی سفارت ها که دعوت نامه نمی خواهند می تونید خودتون اقدام کنید، منتها ممکنه ویزا نتونین بگیرید. برخی شرکت ها هستند که براتون ویزا می گیرن و برخی ها هم به صورت تور شما رو می برن و می گردونن. ولی با توجه به این که شما خودتون می خواهید برنامه ریزی کنید، پیشنهاد می کنم بدید جای مطمین براتون از ایتالیا، فرانسه یا یونان ویزا بگیره که احتمال گرفتن ویزا بیشتر بشه.

4- در حین عبور از کشورها جایی مهر زده نمی شه، فقط ورود و خروج به محدوده شینگن هست که مهر می زنن.

5- اگر از طریق شرکت معتبر اقدام کنید، احتمال ویزا گرفتنتون بالاتر می ره. کلاً احتمال خوبی برای گرفتن ویزا دارید.

6- نه، مشکلی نیست.

7- شما می تونید از طریق سفارت هایی که براشون دعوت نامه الزامی نیست، اقدام کنید، ولی بهتره شرکتی براتن این کار رو بکنه. هزینه ای ازتون می گیرن، به ازاش شانستون برای گرفتن ویزا بالاتر می ره. کلاً فقط بگید که قصد چند روز گردش دارید و می خواهید تو تعطیلات، مسافرت کنید. به خاطر دانشگاه و کارهاتون، حتماً برمی گردید.

شاد باشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط shahabtt نمایش پست ها
    سلام بچها ممنون میشم کسی‌ کمکم کنه
    من ۲۱ سالمه قصد دارم به اکثر کشورای اروپایی سفر توریستی کنم ، من تاحالا خارج از ایران نشدم ایرانو خیلی‌ دوست دارم ولی‌ جدیدا چند تا دوست هام که سیتیزن آمریکا و کانادا بودن که ایران پیشم بودن تصمیم گرفتیم که برای عید بریم اروپا بگردیم اکثر کشورارو
    حالا مشکلی‌ که من دارم اینه من فقط پاسپورت ایرانو دارم اما دوستم پاسپورت آمریکا و کانادارو دارن که ویزا نمیخوان مطمئناً
    شرایطمو میگم خواهشاً راهنماییم کنین از کجا شروع کنم
    با مادر پدر و خواهرم زندگی‌ می‌کنم
    سند خونمون به اسم خودم هستش
    ۱-من حساب بانکی‌ تازه باز کردم گردش حساب اصلا ندارم ولی‌ موجودی داخلش که از پدرم گرفتم ۲ میلیارد این هلهشا توش دارم ، می‌خوام ببینم چون گردش حساب ندارم گیر نمیدان؟ اگه دادن می‌تونم بگم بابام بهم داده؟ چون پدرم بهم داده، و برای اینکه قصد دارم دانشجویی هم برم کانادا یا آمریکا در آینده نزدیک
    ۲-اگر بخوام کشورایی که گفتم در پأیین برم چقد باید ببرم ، به عرضه رایج کشور خودمون بگین فقط در نظر بگیرین که من اصلا نمی‌خوام بمونم جاهایی که می‌خوام برم می‌خوام فقط تو حرکت باشم ، عکس بگیرم، و، خورد و خوراک و شب یجائی برای رنت ، اصلا مهم نیست لاکجری باشه یا هرچی‌ )) کلا قصدم اینه اکثر کشورارو تا اونجا که می‌شه بهم نزدیک باشنو ببینم
    جاهایی که می‌خوام برم ماده نظرم هست : انگلند،سوئیس،سوئد،ایسلند، نروژ،فنلاند
    زبان هم فقط انگلیسی‌ بلدم
    ۳-باید با تور اقدام کنم یا خودم برم؟ آیا تور جاهایی که می‌خوام برمو تو بسته‌های گردشگری خودشون ارائه میدان؟
    ۴- مثلا من از سفارت سوئیس ویزا بگیرم بد از سوئیس برم سوئد تو مرز اونجا که پاسپورت چک می‌کنن مهر سوئد تو پاسپورتم زده می‌شه؟ کلا از مرز هرجا راد بشی‌ شنگن باشن مهر کشور میزنن تو پاسپورتم؟
    کلا می‌خوام یه آثاری تو پاسپورتم باشه اکثر جاهارو رفتم :د
    ۵-از اونجا که هیچ‌جا نرفتم ولی‌ با وجود سند خونه و حساب بانکی قوی‌ای چقد احتمالش هست ویزا بگیرم
    ۶-گیر نمیدان چرا انقد پول تو حسابته؟
    ۷- در ضمن دانشجو هم هستم، حالا با این شرایط من اگه خودم برم سفارت سوئیس به محل سکونت خود منم نزدیک هستش اقدام کنم شانسم چقدر هستش ؟

من پست‌های انجمن خوندم تقریبا تنها نکته مثبتم حساب بانکی و اینکه خودم تنها میرم بدون خانواده و منزل که سندش به اسم خودم هست

از دوستان ممنون میشم کمک بکنن مرسی
    عذر خواهی‌ می‌کنم اگه غلط تایپی داره با فینگلیش به فارسی convertor تایپ کردم

Senior Member nima_AA آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط afra22 نمایش پست ها
    کسی میدونه وقتی درخواست اقامت ریجکت میشه به ازای این ریجکت شدن، مثل ویزای شینگن، یه مهر توی پاسپورتش میخوره یا نه؟ (حالا وقت مصاحبه یا هر وقت دیگه)
    اگر نه، پیس یعنی نشونه ریجکتی اقامت توی پاسپورت وجود نداره؟
    مهر ریجکتی وجود نداره ..مهر درخواست ویزا وجود داره که میزنن روی پاسپورت.....وقتی ویزا صادر میشه رو مهر میچسبونند...وقتی ویزایی روی مهر نیاد ..سفارت میفهمه که ویزا برای شما صادر نشده ...حالا به هر دلیلی
    زندگی یک هدیه است به ما حق ویژه، فرصت و مسؤولیت می‌دهد.
    باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن « خود اصلاح‌شده » ماست
    . « آنتونی رابینز »

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_AA نمایش پست ها
    مهر ریجکتی وجود نداره ..مهر درخواست ویزا وجود داره که میزنن روی پاسپورت.....وقتی ویزا صادر میشه رو مهر میچسبونند...وقتی ویزایی روی مهر نیاد ..سفارت میفهمه که ویزا برای شما صادر نشده ...حالا به هر دلیلی
    نه مسئله اینجاست که اینی که شما میگین فقط مربوط به ویزای شینگنه و برای درخواست اقامت اینطور نیست. هیچ مهری نه روز مصاحبه و نه بعدش توی پاسپورت زده نمیشه گویا. حالا مسئله اینجاست که وقتی به یه سفارتی درخواست ویزای شینگن میدی درحالیکه قبلا درخواست اقامتت از سفارت یه کشور دیگه ی این حوزه رد شده، اون ها از کجا این ریجکتی رو متوجه میشن؟

Senior Member nima_AA آواتار ها

نه مسئله اینجاست که اینی که شما میگین فقط مربوط به ویزای شینگنه و برای درخواست اقامت اینطور نیست. هیچ مهری نه روز مصاحبه و نه بعدش توی پاسپورت زده نمیشه گویا. حالا مسئله اینجاست که وقتی به یه سفارتی درخواست ویزای شینگن میدی درحالیکه قبلا درخواست اقامتت از سفارت یه کشور دیگه ی این حوزه رد شده، اون ها از کجا این ریجکتی رو متوجه میشن؟
    درسته حق با شما هستش ...مربوط به ویزای شینگن هست.... من درباره اقامت متاسفانه اطلاعی ندارم
    زندگی یک هدیه است به ما حق ویژه، فرصت و مسؤولیت می‌دهد.
    باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن « خود اصلاح‌شده » ماست
    . « آنتونی رابینز »

Junior Member

باسلام خدمت دوستان
    من یه سوال داشتم : اگر ویزای شینگن مثلا از سفارت یونان صادر بشه آیا باید مدت خاصی (مثلا چند روز ) رو در این کشور اقامت داشته باشیم یا اینکه بلافاصله می توان بعد از ورود به یونان از این کشور به یک کشور حوزه شینگن برویم . مثلا بلیط تهران به آتن رو بگیریم سپس ازهمان فرودگاه به ایتالیا برویم .ممنون

Junior Member

البته من شنیدم تمام کشورهای شینگن اطلاعات اشخاص رو تو کامپیوترهاشون دارن و حتی اگه پاسپورت عوض بشه اطلاعات افراد رو دارن

Junior Member

کسی اطلاع داره در حال حاضر تردد بین کشورهای حوزه شینگن چقدر سختگیرانه ست؟ یعنی اگر از یک کشور شینگن به یک کشور دیگه شینگن بریم، توی فرودگاه همیشه پاسپورت ها رو چک می کنن یا نه؟ از طریق مرزهای زمینی و یا دریایی چطور؟
    اینکه میگن حتی اگه ویزای شینگن از یک کشور داشته باشید و بخواید به یک کشور دیگه برین ممکنه به هر دلیلی اجازه ورود به اون کشور ثانویه رو ندن منظور چیه؟ کسی تا حالا همچین چیزی دیده؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Destina نمایش پست ها
    باسلام خدمت دوستان
    من یه سوال داشتم : اگر ویزای شینگن مثلا از سفارت یونان صادر بشه آیا باید مدت خاصی (مثلا چند روز ) رو در این کشور اقامت داشته باشیم یا اینکه بلافاصله می توان بعد از ورود به یونان از این کشور به یک کشور حوزه شینگن برویم . مثلا بلیط تهران به آتن رو بگیریم سپس ازهمان فرودگاه به ایتالیا برویم .ممنون
    سلام

ببینین قانونا مدت زمان خاصی وجود نداره. برای مثال من سه بار اخیر از طریق ویزای ایتالیا غروب وارد این کشور شدم و هر بار با پرواز فردا صبحش وارد کشور دیگه ای از حوزه شنگن شدم. تا اونجایی که میدونم در سفرهای توریستی و تجاری، خیلی ها مجبورن همچین کاری رو انجام بدن. پس قانون خاصی در این مورد وجود نداره. ولی به یاد داشته باشید که هم هنگام خروج از کشور عضو شنگنِ اول و هم در هنگام ورود به کشور عضو شنگن دوم، مامورین فرودگاه مجاز به پرسش از شما مبنی بر دلایل این سفر هستند و مطابق قوانین شنگن میتونن اجازه این سفر رو به شما ندند. یعنی ممکنه از شما بپرسند درحالی که تازه چند ساعته به این کشور آمدین (و مهر اینجا روی پاس تون خورده)، هدف شما از سفر بعدی تون چیه.
    باز هم تکرار میکنم، تا الان نه برای من و نه برای هرکسی که میشناسم چنین شرایطی پیش نیومده، پس اصولا نگران نباشید و در عوض به دنبال دلایل منطقی برای شرایط اضطرار باشیدو

ApplyAbroad Veteran

کسی اطلاع داره در حال حاضر تردد بین کشورهای حوزه شینگن چقدر سختگیرانه ست؟ یعنی اگر از یک کشور شینگن به یک کشور دیگه شینگن بریم، توی فرودگاه همیشه پاسپورت ها رو چک می کنن یا نه؟ از طریق مرزهای زمینی و یا دریایی چطور؟
    اینکه میگن حتی اگه ویزای شینگن از یک کشور داشته باشید و بخواید به یک کشور دیگه برین ممکنه به هر دلیلی اجازه ورود به اون کشور ثانویه رو ندن منظور چیه؟ کسی تا حالا همچین چیزی دیده؟
    سلام

به پیرو پاسخی که به سوال قبلی دادم، مطابق قوانین شنگن ، هم هنگام خروج از کشور عضو شنگنِ اول و هم در هنگام ورود به کشور عضو شنگن دوم، مامورین فرودگاه مجاز به پرسش از شما مبنی بر دلایل این سفر هستند و مطابق قوانین شنگن میتونن اجازه این سفر رو به شما ندند. تردید نداشته باشید که در فرودگاه مبدا و مقصد حتما پاسپورت رو چک میکنند. در مورد سفر دریایی اطلاعی ندارم ولی تجربه شخصی ام اینه که در هنگام تردد از مرز میان سوئیس و ایتالیا (با قطار) هیچ پاسپورت چکی انجام نشد (یادم نمیاد تو ایستگاه راه آهن هم پاس رو چک کردند یا نه) ولی یک بار وقتی با اتوموبیل به مرز فرانسه وارد می شدم، به یه ایست بازرسی برخوردم و از همه ی ما پاسپورت خواستند (روش هیچ مهری نزد و فقط چک کرد). مسلما این حق رو دارند که از ورود برخی افراد (به هر دلیلی) جلوگیری کنند (و ای کاش هم این کارو انجام بدن!)، ولی من به شخصه با چنین چیزی که اجازه ورود ندن برنخوردم.

ApplyAbroad Veteran

ممنون از پاسختون.
    من دوتا سوال دیگه هم دارم که ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی داره راهنماییم کنه.
    1- من نیاز دارم بدونم که سفارت خونه ها تا چه حد به اطلاعات دسترسی دارن. همسر من توی یکی از کشورهای حوزه شینگن اقامت دانشجویی داره و من دارم از یه کشور دیگه (ایتالیا) از طریق تور، درخواست ویزای شینگن میدم. میخواستم بدونم اگه توی مصاحبه اینو نگم می فهمن؟ اگه بپرسن چرا تنها میری و همسرت باهات نیست چی باید بگم؟
    2- اون پولی که باید توی حساب باشه و گواهیشو ببریم سفارت، میشه قبل از سفر از حساب برداشت کرد؟
    تردید نداشته باشید که این اطلاعاتی که شما فرمودید، پیش پا افتاده ترین چیزیه که یک سفارت اروپایی بتونه بهش دست پیدا کنه.
    البته دلیل تون رو از نگفتن حقیقت نمیدونم، ولی شما که همسرتون اقامت دانشجویی دارند، اصولا راحت تر باید بتونید که از طریق ایشون دعوتنامه و سپس ویزا بگیرید. غیر از اینه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)