صفحه 2 از 262 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 2612

موضوع: ویزای Schengen (شنگن)

Senior Member

پیش فرض پاسخ : زمان انتظار برای ویزا شنگن کنفرانس

نقل قول نوشته اصلی توسط Powerman
    آیا برای کنفرانس ویزای شنگن میدن یا ویزای همون کشور؟ چون اخیرا مقاله ای رو فقط برای گرفتن ویزای شنگن و اینکه تو پاسپورتم بخوره برا فرانسه فرستادم و مطمئنم قبول میشه. فقط نمیدونم باید registration fee کنفرانس را حتما بدم تا نامه acceptance official بفرستند تا بتونم برم سفارت یا همون acceptance email کافیه برای سفارت فرانسه؟ ممنون میشم اگه کسی تجربه ای در این مورد داره بگه آخه فکر کنم سفارت به سفارت فرق کنه.
    حتما باید مدرک دال بر پرداخت registeration fee و همچنین مدرک پذیرفته شدن مقاله و همچنین reservation of hotel رو براشون ببرید. همچنین مدرکی دال بر اینکخ توانایی مالی دارید برید به اون کشور برای کنفرانس . من خودم فیش حقوقی پدرم رو بردم. ضمن اینکه از هر سفارتی ویزا بگیرید ورودتون به اروپا باید از طریق اون کشور باشه ولی بعد از ورود می تونید هر کشور عضو شنگنی رو برید.

Junior Member

دوستان سلام

مقاله من در یک کنفرانس در یونان برای تاریخ 27 می برای ارائه حضوری پذیرفته شده. اینجانب registration fee را پرداخت نمودم. برای من با پست دعوتنامه جهت حضور در کنفرانس آمده. تا امروز هیچ اقدامی جهت رزرو هتل یا بلیط هواپیما انجام ندادم. اینجانب کارمند تمام وقت در یک شرکت خصوصی می باشم. از دوستان کسی هست که بتونه منو در زمینه اخذ ویزای شنگن و مدارک لازم راهنمایی کنه؟ آیا من در با زمان حدود 50 روز تا روز کنفرانس شانسی برای حضور دارم؟

با تشکر

Senior Member maryamf آواتار ها

سلام

لطفا اطلاعاتی که در مورد یونان کسب می کنید اینجا هم بذارید، چون ما هم یه ماه بعد از شما عازم اونجاییم.. اگه ما هم اطلاعاتی بدست آوردیم همینجا می گذاریم.

ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophy - University of Toronto

سلام. بله 50 روز کافیه. رزرو هتل و بلیط که با اینترنت و تلفن کار چند دقیقه ست. مدارک لازمتون از قبیل حساب بانکی، سند، و گواهی اشتغال به کار رو هم ترجمه کنید. یه سر برید سفارت یونان و فرمی رو که داره بگیرید. فکر می کنم سفارت یونان دوشنبه ها مدارک رو می گیره، اما اگه زنگ بزنید بپرسید مطمئن می شید. فرم رو که گرفتید مدارک لازم رو هم بپرسید (عکس پاسپورتی و پول و غیره). همه ش که حاضر شد یه دوشنبه ی دیگه صبح زود (اگه دیر برید ممکنه وقت بهتون نرسه) برید جلوی سفارت توی صف برای مصاحبه. حتماً صبح کله ی سحر برید چون تور ها می رن از صبح زود اونجا زنبیل می ذارن! فکر می کنم ویزای شنگن 20-30 روز طول می کشه، اما اگه قبلاً ویزا گرفته باشید سریعتر هم می شه. به هر حال به نظرم 50 روزه حتماً می رسید.

برای هتل هم اگه سه ستاره می خواهید، من هتل Amazon و هتل Achilleas رو توی آتن رفتم که خوب بود و نزدیک میدان Syntagma و مرکز شهر و ایستگاه مترو و ... اتاق دو تخته ش هم شبی 75-80 یورو بود.

Member powerman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, M.Sc

نقل قول نوشته اصلی توسط moaveni
    دوستان سلام

مقاله من در یک کنفرانس در یونان برای تاریخ 27 می برای ارائه حضوری پذیرفته شده. اینجانب registration fee را پرداخت نمودم. برای من با پست دعوتنامه جهت حضور در کنفرانس آمده. تا امروز هیچ اقدامی جهت رزرو هتل یا بلیط هواپیما انجام ندادم. اینجانب کارمند تمام وقت در یک شرکت خصوصی می باشم. از دوستان کسی هست که بتونه منو در زمینه اخذ ویزای شنگن و مدارک لازم راهنمایی کنه؟ آیا من در با زمان حدود 50 روز تا روز کنفرانس شانسی برای حضور دارم؟

با تشکر
    اگر پاسپورت دارید و یا اینکه سربازی نداشته باشید و بخواهید برای گرفتن پاسپورت اقدام کنید به راحتی میتونید ویزا و تمام کارهای سفرتون رو انجام بدید. گرفتن پاسپورت در این حالت کمتر از دو هفته طول میکشه. گرفتن ویزا هم با توجه به اینکه دعوتنامه برای شما اومده کمتر از دو هفته صادر خواهد شد. برای دیدن مدارکی هم که سفارت علاوه بر دعوتنامه نیاز داره به سایتش مراجعه کنید.
    پس مطمئن باشید که ماکزیمم تا یک ماه دیگه میتونید تمام کارها رو انجام بدید. ان شا... سفر خوبی داشته باشید.
    Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration - Thomas Alva Edison

Senior Member maryamf آواتار ها

melodysa جان شبی 70-80 یورو خیلی زیاد نبوده؟! یا یونان از کشورایی مثل آلمان و هلند گرونتره؟ اگه از سایت خاصی واسه رزرو هتل استفاده کردین میشه اینجا ذکر کنید؟ www.greece.com لیست هتلاش کامله؟ ضمنا من تو نقشه، دو تا سفارت یونان دیدم یکی تو خیابون آیت ا... طالقانی و اون یکی نزدیک بزرگراه آفریقا، کدوم یکی رو باید بریم؟ من تو گوگل سایت سفارت یونان رو سرچ کردم ولی چیزی نبود..

البته جناب moaveni عزیز شاید اگه از الان واسه هتل یا hostel اقدام کنید بتونید ارزونترشو پیدا کنید و هر چی عقبتر بندازید به گرونترها می رسید.

Member powerman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, M.Sc

با یک سرچ تو اینترنت کلی مطلب در مورد هتلش دستتون میاد و ارزونتر از این هم میشه پیدا کرد ولی اونها احتمالا hostel هستند نه hotel!
    Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration - Thomas Alva Edison

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sysbiosys
    . ضمن اینکه از هر سفارتی ویزا بگیرید ورودتون به اروپا باید از طریق اون کشور باشه ولی بعد از ورود می تونید هر کشور عضو شنگنی رو برید.
    فکر نمی کنم. من میشناسم 4 نفرو که از اسپانیا شنگن داشتن اما وارد ایتالیا شدن رفتن فرانسه آخر سرم یه دوری تو اسپانیا زدن!

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophy - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط maryamf
    melodysa جان شبی 70-80 یورو خیلی زیاد نبوده؟! یا یونان از کشورایی مثل آلمان و هلند گرونتره؟ اگه از سایت خاصی واسه رزرو هتل استفاده کردین میشه اینجا ذکر کنید؟ www.greece.com لیست هتلاش کامله؟ ضمنا من تو نقشه، دو تا سفارت یونان دیدم یکی تو خیابون آیت ا... طالقانی و اون یکی نزدیک بزرگراه آفریقا، کدوم یکی رو باید بریم؟ من تو گوگل سایت سفارت یونان رو سرچ کردم ولی چیزی نبود..

البته جناب moaveni عزیز شاید اگه از الان واسه هتل یا hostel اقدام کنید بتونید ارزونترشو پیدا کنید و هر چی عقبتر بندازید به گرونترها می رسید.
    هتلِ ارزون تر هم هست. من قیمتهای آلمان و هلند رو ندیدم، اما دقت کنید که من اتاق دو تخته توی هتل سه ستاره رو گفتم. هتل دو ستاره ارزون تره، حتی هتل سه ستاره ی ارزون تر هم هست. من از سایت centralR.com رزرو کردم، که جستجوی خوبی داره و با بیشتر هتلهای یونان لینکه. greece.com رو ندیده م. اما سایت tripadvisor.com هم خوبه، می تونید review هایی که مسافرهای قبلی برای هتلها نوشته ند رو بخونید.

سفارت یونان هم نزدیک بزرگراه آفریقاست. یعنی توی یکی از کوچه های فرعی بین ولیعصر و آفریقاست. فکر می کنم سفارت یونان سایت نداره، چون منم پیدا نکردم.

Junior Member

سلام melodyssa

از اطلاعات شما خيلي ممنون. با توجه به اينكه زمان كنفرانس من از 27 تا 31 مي هست ولي من مي خوام اگر شد به ساير كشورهاي عضو شنگن هم از يونان سفر كنم. ولي سفارت يونان از من برگه رزرو هتل و بيمه نامه مسافرتي براي تعداد روزهاي اقامت مي خواد. در ضمن در فرم درخواست ويزا هم بايد تعداد روزهاي اقامت را بنويسم (مثلا 5 روز). ولي اگر بخوام ويزاي 30 روزه بگيرم نميتونم از همين الان براي 30 روز برگه هتل نشون بدم (حالا فرض كنيم براي 30 روز بيمه كنم خودمو). حالا من مي خوام بدونم ويزاي شنگن براي 5 روز صادر مي شه يا صرفنظر از تعداد روزهايي كه توي فرم مي نويسيد اصولا حداقل هميشه ويزاي شنگن 1 ماهه صادر ميشه. در ضمن مثل اينكه اگر كسي بخواد چند بار از مرزهاي شنگن وارد و خارج بشه بايد درخواست ويزاي چند بار ورود بده؟

لطفا من رو راهنمايي كنيد.
    با تشكر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)