صفحه 225 از 262 نخستنخست ... 125175215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,241 تا 2,250 , از مجموع 2612

موضوع: ویزای Schengen (شنگن)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای Schengen (شنگن)

نقل قول نوشته اصلی توسط MMoHH نمایش پست ها
    سلام

شما اول وقت درخواست ویزا از یکی از سفارت ها بگیرید و بعد هم مدارک موردنیاز که در سایت اون سفارت یا سایت شرکت VFS هست رو آماده کنید. در درخواستتون هم نوع ویزای درخواستی رو مولتیپل یک ساله بزنید، ولی بدونید که برای بار اول بمعمولاً ویزای مولتیپل نمی دهند.

شاد باشید.
    سلام و با تشکر از پاسختون
    ولی من می خواستم اینو بدونم که موقعی که میریم تو سفارت و می خام فرم در یافت کنیم کدوم فرم و بگیریم؟

Local Moderator

مدارک قبل از زمان مصاحبه باید تهیه و پر شود. داخل سفارت یا مرکز VFS که فرم به شما نمی دهند تا پر کنید! در برگه درخواست ویزا که از سایت هر سفارت یا مرکز VFS دریافت می کنید، نوع ویزا رو مشخص می کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ali640us نمایش پست ها
    سلام و با تشکر از پاسختون
    ولی من می خواستم اینو بدونم که موقعی که میریم تو سفارت و می خام فرم در یافت کنیم کدوم فرم و بگیریم؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زمان انتظار برای ویزا شنگن کنفرانس

با سلام به دوستان

من فیلمسازی هستم که فیلمم در مهم‌ترین جشنواره مستند سوئیس پذیرفته شده.
    اعتبار این جشنواره به حدیه که برنده جایزه اول به صورت مستقیم برای شرکت در مسابقه اسکار پذیرفته میشه.
    حالا سوال من اینه که با توجه به شرایط من که در زیر می‌آید برای ویزای سوئیس جهت شرکت در جشنواره اقدام بکنم یا خیر:
    ۱. من ۳۴ ساله هستم و تا به حال یک بار و آن هم ۹۵ رفتم دبی.
    ۲. متاهل هستم.
    ۳. جایی شاغل نبوده و نیستم. همسرم نیز در حال حاضر شاغل نیست.
    ۴. تمکن مالی دارم.
    ۵. بیمه و سند ملکی ندارم.
    ۶. در حال حاضر سرباز نخبگان (نیروی انتظامی) هستم. به این معنی که با ضمانت یک کارمند دولتی امکان خروج از کشور رو (بدون وثیقه مالی)دارم.
    ۷. جشنواره دعوت‌نامه می‌ده و امکان اسکان رو فراهم میکنه.

با سپاس از کمک‌تون.

Local Moderator

سلام

بله اقدام کنید. چون دعوت نامه هم دارید، شانس نسبتاً خوبی دارید. فقط نقطه ضعف شما اینه که چون شاغل نیستید، بتونید ثابت کنید که به ایران برمی گردید.

شاد باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Madacto نمایش پست ها
    با سلام به دوستان

من فیلمسازی هستم که فیلمم در مهم‌ترین جشنواره مستند سوئیس پذیرفته شده.
    اعتبار این جشنواره به حدیه که برنده جایزه اول به صورت مستقیم برای شرکت در مسابقه اسکار پذیرفته میشه.
    حالا سوال من اینه که با توجه به شرایط من که در زیر می‌آید برای ویزای سوئیس جهت شرکت در جشنواره اقدام بکنم یا خیر:
    ۱. من ۳۴ ساله هستم و تا به حال یک بار و آن هم ۹۵ رفتم دبی.
    ۲. متاهل هستم.
    ۳. جایی شاغل نبوده و نیستم. همسرم نیز در حال حاضر شاغل نیست.
    ۴. تمکن مالی دارم.
    ۵. بیمه و سند ملکی ندارم.
    ۶. در حال حاضر سرباز نخبگان (نیروی انتظامی) هستم. به این معنی که با ضمانت یک کارمند دولتی امکان خروج از کشور رو (بدون وثیقه مالی)دارم.
    ۷. جشنواره دعوت‌نامه می‌ده و امکان اسکان رو فراهم میکنه.

با سپاس از کمک‌تون.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MMoHH نمایش پست ها
    سلام

بله اقدام کنید. چون دعوت نامه هم دارید، شانس نسبتاً خوبی دارید. فقط نقطه ضعف شما اینه که چون شاغل نیستید، بتونید ثابت کنید که به ایران برمی گردید.

شاد باشید.
    نگرانی من هم همین نکته است و دیگر اینکه سرباز هم هستم. تعهدنامه (با ضمانت کارمند دولتی) باید فراهم کنم برای نیروهای مسلح که از ایران خارج بشم. آیا ترجمه اون تعهدنامه می‌تونه کمکی مبنی بر اینکه تعهد دارم و باید برگردم بکنه یا نه، برعکس اونها ممکنه فکر کنند که چون سربازم و تعهد دارم فکر برگشتن نکنم.

Local Moderator

سلام

به نظرم در مقایسه حالتی که از این موضوع صحبت کنید با حالتی که این موضوع رو نگید و بگید بیکارید، حالت اول بهتره. چون حالت دوم هیچ مزیتی برای شما نداره.

بهترین حالت اینه که برای ویزای اولتون صبر کنید تا دوره تعهدتون بگذره و جایی مشغول به کار بشید، ولی اگر می خواهید الان اقدام کنید باید سعی کنید تا طوری نشون بدید که حتما برخواهید گشت و پروپوزال تحقیقاتی تون رو به هماره سایر مدارک بهشون ارائه بدید.

شاد باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Madacto نمایش پست ها
    نگرانی من هم همین نکته است و دیگر اینکه سرباز هم هستم. تعهدنامه (با ضمانت کارمند دولتی) باید فراهم کنم برای نیروهای مسلح که از ایران خارج بشم. آیا ترجمه اون تعهدنامه می‌تونه کمکی مبنی بر اینکه تعهد دارم و باید برگردم بکنه یا نه، برعکس اونها ممکنه فکر کنند که چون سربازم و تعهد دارم فکر برگشتن نکنم.

Junior Member

سلام و با تشکر از راهنماییتون
    و اینکه آیا برای ویزای 6 ماهه (یعنی سه ماه به بالا)دعوت نامه لازمه؟چون اصلا دعوت نامه سه ماه به بالا نمی دهند

Local Moderator

سلام

نه لازم نداره. مهم اینه که شما از نظر سفارت واجد شرایط باشید.

شاد باشید.

سلام و با تشکر از راهنماییتون
    و اینکه آیا برای ویزای 6 ماهه (یعنی سه ماه به بالا)دعوت نامه لازمه؟چون اصلا دعوت نامه سه ماه به بالا نمی دهند

Junior Member

Registration to apply for a Schengen-visa (short-term stays)
    Continue

Registration to apply for a long-term residence permit for family reunification or marriage (for stays exceeding 90 days)
    Continue

Registration to apply for a student or scientists visa (for stays exceeding 90 days)
    Continue

Registration to apply for a long-term residence permit for reasons other than family reunification or marriage (for stays exceeding 90 days)
    سلام ببخشید من الان اومدم برای انتخاب وقت از سفارت آلمان(من شینگن 6 ماهه می خام) کدوم رو باید انتخاب کنم همون اولی رو ؟

Local Moderator

سلام

اگر برای ویزای کوتاه مدت می خواهید اقدام کنید که ظاهراً این طوره، همان گزینه اول رو باید انتخاب کنید. مورد دوم تا چهارم برای اقامت بلندمدت، دانشجویی و علمی هست.

ضمناً در تاپیک انجمن آلمان زیربخش روادید، این لینک، بحث های تخصصی مرتبط با ویزای کشور آلمان بحث شده که می توانید از آن ها نیز استفاده نمایید.

شاد باشید.

Registration to apply for a Schengen-visa (short-term stays)
    Continue

Registration to apply for a long-term residence permit for family reunification or marriage (for stays exceeding 90 days)
    Continue

Registration to apply for a student or scientists visa (for stays exceeding 90 days)
    Continue

Registration to apply for a long-term residence permit for reasons other than family reunification or marriage (for stays exceeding 90 days)
    سلام ببخشید من الان اومدم برای انتخاب وقت از سفارت آلمان(من شینگن 6 ماهه می خام) کدوم رو باید انتخاب کنم همون اولی رو ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)