صفحه 226 از 262 نخستنخست ... 126176216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,251 تا 2,260 , از مجموع 2612

موضوع: ویزای Schengen (شنگن)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای Schengen (شنگن)

با سلام ،
    من برای شرکت در spring school در آلمان دعوت شدم و با استفاده از دعوت نامه وقت فوری گرفتم برای تاریخ 24 ژانویه. وقتی به سفارت مراجعه کردم مدارکم رو گرفتن و چون رشته تحصیلیم فیزیک (نه هسته ای، چون برای رشته های مرتبط به هسته ای این امکان تقریبا صفر هست ولی بقیه گرایش های علوم تجربی چک امنیتی میشن و بعد ویزا صادر میشه) بود بهم فرم امنیتی دادن و گفتن که بعد از بررسی باهام تماس میگیرن و خبر میدن که پاسپورت رو ببرم تا ویزارو اوکی کنن. اما تا الان که 13 فوریه است خبری از سفارت نشده. امکانش هست قبل از یک ماه جواب بدن؟ چون من دعوتنامم از 23 فوریه هست و فرصت چندانی ندارم. البته چند روز پیش از دعوت کننده خواستم که ایمیلی به سفارت بزنه و پیگیر بشه که انجام داده ولی خبری نشده از سفارت هنوز(واقعا این سیستم عجیب و به شدت بروکراتیک رو درک نمیشه کرد)
    کسی تجربه ای داره ؟

با تشکر
    ویرایش توسط meysam528 : February 14th, 2018 در ساعت 12:22 AM

Local Moderator

سلام

لطفاً پست قبلی رو ملاحظه نمایید. بهتره موضوع رو در بخش روادید انجمن آلمان مطرح نمایید تا افراد مطلع بیشتری آن را ملاحظه کنند.

شاد باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط meysam528 نمایش پست ها
    با سلام ،
    من برای شرکت در spring school در آلمان دعوت شدم و با استفاده از دعوت نامه وقت فوری گرفتم برای تاریخ 24 ژانویه. وقتی به سفارت مراجعه کردم مدارکم رو گرفتن و چون رشته تحصیلیم فیزیک (نه هسته ای، چون برای رشته های مرتبط به هسته ای این امکان تقریبا صفر هست ولی بقیه گرایش های علوم تجربی چک امنیتی میشن و بعد ویزا صادر میشه) بود بهم فرم امنیتی دادن و گفتن که بعد از بررسی باهام تماس میگیرن و خبر میدن که پاسپورت رو ببرم تا ویزارو اوکی کنن. اما تا الان که 13 فوریه است خبری از سفارت نشده. امکانش هست قبل از یک ماه جواب بدن؟ چون من دعوتنامم از 23 فوریه هست و فرصت چندانی ندارم. البته چند روز پیش از دعوت کننده خواستم که ایمیلی به سفارت بزنه و پیگیر بشه که انجام داده ولی خبری نشده از سفارت هنوز(واقعا این سیستم عجیب و به شدت بروکراتیک رو درک نمیشه کرد)
    کسی تجربه ای داره ؟

با تشکر

Junior Member

دوستان آیا راهی هست که پاسپورت رو همرا با مدارک به سفارت ندیم؟ من کانادا هستم و واسه ی ویزای آلمان میخوام اقدام کنم، از طرفی 7 مارچ بلیط سفر به ایران دارم که طبیعتا پاسپورت باید همراهم باشه. آیا میشه کاری کرد که پاسپورت رو بعد از OK شدن ویزا تحویل سفارت داد؟
    و اینکه ویزا رو از هر کشوری بگیری از همونکشور هم باید وارد شی؟ مثلا من از چک ریپابلیک میخوام بگیرم چونآسون تره ولی مقصدم المانه و چک شاید نرم حتی ولی میتونمبنویسم که 2 روزم میخوام برم اونجاو هتل رزرو کنم.
    ویرایش توسط MMoHH : February 16th, 2018 در ساعت 01:21 AM

Local Moderator

سلام دوست عزیز

پست های شما با هم ادغام گردید.

پاسپورت رو در هر صورت از شما می گیرند. همیشه توصیه می شه که ورود بار اول باید از همان کشوری باشه که ازش ویزا گرفته اید تا در دفعات بعدی در خواست ویزا، این موضوع نکته منفی برای شما نباشه، ولی خروج مشکلی ندارد. اگر ویزای مولتی داشتید، برای سفر دومتون اصولاً این موضوع اهمیتی نداشت. نه این که مشکلی در ورود به آلمان براتون ایجاد بشه، ولی بهتره ورود اولتون از کشور چک باشه.

در هر حال در زمان تحویل مدارک به سفارت چک، باید تمام مدارک از جمله رزرو هتل رو به سفارت تحویل دهید.

شاد باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط negarabz نمایش پست ها
    دوستان آیا راهی هست که پاسپورت رو همرا با مدارک به سفارت ندیم؟ من کانادا هستم و واسه ی ویزای آلمان میخوام اقدام کنم، از طرفی 7 مارچ بلیط سفر به ایران دارم که طبیعتا پاسپورت باید همراهم باشه. آیا میشه کاری کرد که پاسپورت رو بعد از OK شدن ویزا تحویل سفارت داد؟
    و اینکه ویزا رو از هر کشوری بگیری از همونکشور هم باید وارد شی؟ مثلا من از چک ریپابلیک میخوام بگیرم چونآسون تره ولی مقصدم المانه و چک شاید نرم حتی ولی میتونمبنویسم که 2 روزم میخوام برم اونجاو هتل رزرو کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط negarabz نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط MMoHH نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

پست های شما با هم ادغام گردید.

پاسپورت رو در هر صورت از شما می گیرند. همیشه توصیه می شه که ورود بار اول باید از همان کشوری باشه که ازش ویزا گرفته اید تا در دفعات بعدی در خواست ویزا، این موضوع نکته منفی برای شما نباشه، ولی خروج مشکلی ندارد. اگر ویزای مولتی داشتید، برای سفر دومتون اصولاً این موضوع اهمیتی نداشت. نه این که مشکلی در ورود به آلمان براتون ایجاد بشه، ولی بهتره ورود اولتون از کشور چک باشه.

در هر حال در زمان تحویل مدارک به سفارت چک، باید تمام مدارک از جمله رزرو هتل رو به سفارت تحویل دهید.

شاد باشید.
    سلام،
    در تکمیل توضیحات دوست خوبم MMoHH گرامی باید عرض کنم که الان چند وقت هست که اتحادیه اروپا سیستم معروف به "وی آی اس" رو راه اندازی کرده و قوانین "فرانتکس" رو بصورت کامل اجرا میکنه. قوانین فرانتکس به ماموران کنترل مرزی اجازه میدن که از ورود افراد به اتحادیه اروپا جلوگیری کنند، زمانی که مرز اولین ورود آنها با ویزایی که در حال حاضر معتبر هست کشوری به غیر از کشور صادر کننده و یا کشورهایی باشه که شما در فرم ویزا قصد سفر به آنها رو اعلام کردید (و یا مرز اولین ورود خود را در فرم ویزا مشخص کردید). من جدیدا خودم چندین مورد موثق شنیدم که ایرانیهایی (و یکی دو مورد از کشورهای دیگه هم شنیدم) که ویزای معتبر از مثلا یونان داشتند رو جلوگیری کردن از ورود مستقیمشون به آلمان و برگردوندنشون ایران. یک مورد هم ویزاشون رو همون لب مرز باطل کردند و برگردوندن و گفتن باید از نو ویزا بگیرید.
    من اینجا چند مثال میزنم تا بهتر متوجه بشید که اصولا چجوری میشه با ویزای معتبر (طبق اجرای سختگیرانه قوانین وی آی اس) وارد اتحادیه اروپا شد:
    مثال ۱:
    مسافر در سفارت ایتالیا در تهران تقاضای ویزای شنگن تسلیم کرده و هدف از سفر خود را در فرمهای تقاضا تنها سفر به ایتالیا اعلام کرد است. متقاضی پس از صدور ویزای شنگن و الصاق آن در گذرنامه خود تصمیم میگیرد با ویزای شنگن خود ابتدا به دوست خود در سوئد سر بزند و سپس به ایتالیا سفر کند.

مقامات مرزی سوئد بر اساس مقررات «فرانتکس» مجاز خواهند بود که پس از انجام مصاحبه از ورود این فرد به محدوده شنگن جلوگیری بعمل آورده و وی را به کشور مبداء (ایران) اخراج نمایند.

دلیل ممانعت از ورود: متقاضی بهنگام تقاضای ویزای شنگن از بیان اینکه علاوه بر ایتالیا قصد سفر به سوئد را نیز داشته است خودداری ورزیده و پس از صدور ویزا تغییر عقیده داده است.
    راه چاره: هنگام تقاضای ویزا ی شنگن نام همه کشورهای محدوده شنگن که قصد سفر به آنها را دارید در فرم تقاضا ثبت کنید. اولین کشور ورودی شما به محدوده شنگن می بایست یکی از کشورهایی باشد که هدف از مسافرت به آن را هنگام تسلیم تقاضای خود در سفارتخانه اعلام نموده اید.

مثال ۲: مسافری در سفارت آلمان در تهران تقاضای ویزای شنگن تسلیم نموده و اولین مرز ورودی خود به شنگن را در فرم مربوطه آلمان اعلام نموده است. متقاضی پس از صدور ویزای شنگن و نصب آن در گذرنامه خود مرز ورودی خود را عوض کرده و در فرودگاه پاریس در جلوی افسر گذرنامه ظاهر می شود. مقامات مرزی فرانسه بر اساس مقررات «فرانتکس» مجاز خواهند بود که پس از انجام مصاحبه از ورود این فرد به محدوده شنگن جلوگیری بعمل آورده و وی را به کشور مبداء (ایران) اخراج نمایند.

دلیل ممانعت از ورود: متقاضی بهنگام تقاضای ویزای شنگن اولین مروز ورودی خود به شنگن را آلمان اعلام نموده در حالیکه بعدا تغییر مسیر داده و از مرز دیگری که مطابقتی با تقاضایش نداشته است در صدد ورود به شنگن بر آمده است.
    راه چاره: هنگام تقاضای ویزا ی شنگن نام همه کشورهای محدوده شنگن که قصد سفر به آنها را دارید در فرم تقاضا ثبت کنید. اولین کشور ورودی شما به محدوده شنگن می بایست یکی از کشورهایی باشد که هدف از مسافرت به آن را هنگام تسلیم تقاضای خود در سفارتخانه اعلام نموده اید.

مهم: مثال ۳: مسافری در سفارت سوئد در تهران تقاضای ویزای شنگن نموده و هدف از آن را دیدار از فرزندان خود در سوئد عنوان نموده است. اما پرواز وی از طریق فرانکفورت آلمان است. مسافر اما در فرانکفورت تنها هواپیما تعویض می کند و بلیط پرواز از آلمان به سوئد را نیز در دست دارد. وی بدون مشکلی می تواند از طریق مرزهای آلمان وارد شنگن شده و در ادامه به سوئد سفر کند (پاسپورت و ویزا در قسمت ترانزیت فرودگاه چک میشوند و نه در ورودی آلمان!). وی دچار هیچگونه مشکلی نخواهد شد چون بر طبق مندرجات تقاضای ویزایش مقصد او در محدوده شنگن سوئد بوده و او در مسیر مسافرت خود به سوئد قرار دارد.

مثال ۴: مسافری در سفارت سوئد در تهران تقاضای ویزای شنگن نموده و هدف از آن را دیدار از فرزندان خود در سوئد عنوان نموده است. وی در مرز ورودی آلمان بیان می دارد که تصمیم گرفته است یک هفته میهمان پسر عمه خود در آلمان باشد و سپس برای دیدار فرزندان خود به سوئد سفر کند. مقامات مرزی آلمان بر اساس مقررات «فرانتکس» مجاز خواهند بود که پس از انجام مصاحبه از ورود این فرد به محدوده شنگن جلوگیری بعمل آورده و وی را به کشور مبداء(ایران) اخراج نمایند.

دلیل ممانعت از ورود: متقاضی بهنگام تقاضای ویزای شنگن اعلام نموده که هدف از مسافرتش تنها سفر به سوئد است. در حالیکه وی بر خلاف اطلاعات موجود در تقاضای ویزایش در سفارت سوئد در تهران که از طریق سیستم «اس آی اس» در اختیار مقامات مرزی آلمان قرار دارد وی بعد از صدور ویرا برنامه سفر خود را تغییر داده است.
    راه چاره: هنگام تقاضای ویزا ی شنگن نام همه کشورهای محدوده شنگن که قصد سفر به آنها را دارید در فرم تقاضا ثبت کنید. اولین کشور ورودی شما به محدوده شنگن می بایست یکی از کشورهایی باشد که هدف از مسافرت به آن را هنگام تسلیم تقاضای خود در سفارتخانه اعلام نموده اید. این شخص همچنین میتواند پس از اولین ورود به سوئد، به آلمان مسافرت کرده و میهمان پسز عمه خود باشد.

نکته 1: مقررات فوق چهارچوب کلی است و مقامات مرزی هر کشوری مجازند تا با توجه وضعیت ویژه هر مسافر به وی اجازه ورود داده و یا از ورود وی به محدوده شنگن جلوگیری بعمل آورند.
    نکته 2: توجه کنید که بعد از ورود به محدوده شنگن عملا و کماکان قادر خواهید بود که به همه کشورهای آن مسافرت کنید چرا که مابین کشورهای شنگن کنترل مرزی وجود ندارد. نکته مهم اولین ورود به محدوده شنگن است که می بایست از طریق کشوری باشد که هدف از مسافرت به آن به هنگام تسلیم تقاضای ویزا ثبت شده است.

با توجه به این موارد من اکیدا توصیه میکنم در صورتی که در فرم تقاضای ویزاتون اسم کشورهای دیگه رو به عنوان مقاصدی که قصد سفر به اونها رو دارید ذکر نکردید، حتما از مرز ورود کشوری که ویزا رو صادر کرده وارد بشوید. مرز خروج اهمیتی ندارد. اگر ویزای مولتی چندبار ورود دارید، فقط اولین ورودتون اهمیت دارد و دفعات بعدی میتونید از هر جا که خواستید وارد بشوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیقتر یا با آژانسهای معتبر هواپیمایی مشورت کنید و یا عبارت "مرز اولین ورود شینگن" رو در گوگل سرچ کنید
    منبع (به زبان آلمانی: https://ius.unibas.ch/uploads/tx_x4e...e054112ddb.pdf و http://www.bmi.gv.at/202/Fremdenpoli...ise/start.aspx و http://eur-lex.europa.eu/legal-conte...LEX:32008R0767)

موفق باشید
    ویرایش توسط sahandfb : February 16th, 2018 در ساعت 12:30 PM دلیل: تکمیل
    از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی معذورم. به جای پست ها و پیام های تشکر از گزینه "+/- اضافه کردن به امتیاز کاربر" در زیر هر پیام استفاده نمایید.
    لینک دسترسی به مقررات فروم

Junior Member

سلام دوستان.
    من قصد سفر با خودروی شخصی خودم به کشورهای عضو شنگن دارم و به دلیل علاقه به اینکار و زمان بیکاری زیادی که در اختیار دارم خیلی تحقیق کردم و مقالات زیادی رو خوندم. میخوام بدونم اگه من برم سفارت یونان و قصدم رو توضیح بدم که قصد دارم از راه زمینی به این کشورها سفر کنم آیا بهم ویزای 90 روزه میدن یا با اولین تیمارستان تماس تلفنی برقرار میکنن؟

به نظر شما اینکار تا چه حد عاقلانه است؟

Junior Member

سلام.
    سوال من برای اثبات مدارک شغلی در جریان گرفتن ویزای شنگن هست.
    اگر کسی دو تا شغل داشته باشد یکی از مشاغل کارمندی با بیمه و واریزی مثلا 2 میلیون تومان باشد و شغل دوم آزاد و به صورت چندین مرتبه واریزی با مبالغ متعدد در یک ماه باشد (مجموع واریزی شغل دوم 5-6 میلیون در ماه). ایا برای اثبات مدارک شغلی باید همزمان برای هر دو شغل مدرک جفت و جور بشه یا فقط اثبات کنیم که یه شغل ثابت کارمندی داریم کافیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط asieh98 نمایش پست ها
    سلام.
    سوال من برای اثبات مدارک شغلی در جریان گرفتن ویزای شنگن هست.
    اگر کسی دو تا شغل داشته باشد یکی از مشاغل کارمندی با بیمه و واریزی مثلا 2 میلیون تومان باشد و شغل دوم آزاد و به صورت چندین مرتبه واریزی با مبالغ متعدد در یک ماه باشد (مجموع واریزی شغل دوم 5-6 میلیون در ماه). ایا برای اثبات مدارک شغلی باید همزمان برای هر دو شغل مدرک جفت و جور بشه یا فقط اثبات کنیم که یه شغل ثابت کارمندی داریم کافیه؟
    باید یا نباید وجود نداره،هدف اینه که شما باید ثابت کنید وابستگی مالی و شغلی دارید،بنابراین بهتر هست که هر شغلی دارید رو اعلام کنید تا راحت تر بپذیرند که شما قصد ماندن ندارید و میخواهید به ایران برگردید و کارهایتان رو ادامه بدید

نقل قول نوشته اصلی توسط PRISM نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من قصد سفر با خودروی شخصی خودم به کشورهای عضو شنگن دارم و به دلیل علاقه به اینکار و زمان بیکاری زیادی که در اختیار دارم خیلی تحقیق کردم و مقالات زیادی رو خوندم. میخوام بدونم اگه من برم سفارت یونان و قصدم رو توضیح بدم که قصد دارم از راه زمینی به این کشورها سفر کنم آیا بهم ویزای 90 روزه میدن یا با اولین تیمارستان تماس تلفنی برقرار میکنن؟

به نظر شما اینکار تا چه حد عاقلانه است؟
    تا وقتی اقدام نکنید که جواب نمیگیرید،اگر مدارک کافی داشته باشید برای اینکه نشون بدید برمیگردید چراکه نه،ولی به این نکته هم توجه کنید که فقط مشکل گرفتن ویزا نیست. مثلا شما برای رانندگی با اتومبیل حتی اگر استانداردهای لازم رو هم داشته باشد باید بیمه معتبری داشته باشید که تمام کشورهایی که سفر میکنید رو پوشش بده.

سلام به همه
    دوستان من ویزای شنگن سینگل از ایتالیا و سینگل از سوییس و مالتی شش ماهه از فرانسه داشته م و الان میخوام از المان برای یکساله اقدام کنم...کسی میدونه توی فرم تعداد روزای درخواستی باید چند روز رو بنویسم؟؟ویزای توریستی منظورم هست و واینکه نظرتون راجع به یکساله دادن المان مثبت هست یا خیر؟؟
    سپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)