صفحه 3 از 262 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 2612

موضوع: ویزای Schengen (شنگن)

پیش فرض پاسخ : زمان انتظار برای ویزا شنگن کنفرانس

سلام،

من دو سال پیش برای 7 روز با تعداد ورود و خروج multiple ویزا شنگن گرفتم. فقط هم بلیط و بیمه نامه خواستن ازم، کاری به رزرواسیون هتل نداشتن.

موفق باشید
    If you wish it, It is no dream

ApplyAbroad Champion

منم پارسال يك هفته ايتاليا و فرانسه رفتم . بليط رفت و برگشتم هم از ايتاليا به مدت 1 هفته بود. ويزاي يك ماهه multi دادند.
    از منم مثل mahsa رزرو هتل نخواستند
    اگه بخواهيد از مرز شنگن خارج بشيد و برگرديد حتما بايد ويزاتون multi باشه . ولي داخل مرزهاي شنگن به هر تعداد كشور هم كه سفر مي كنيد مي شه با همون ويزاي single entry باشه .

من پارسال شنيدم كه سفارت يونان يه خورده از بقيه بيشتر سخت مي گيره ! نمي خوام شايعه پراكني كنم. ولي اول ويزاتون رو بگيريد بعد براي بقيه سفر به كشورهاي ديگه بليط و هتل رزرو كنيد

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophy - University of Toronto

سلام جناب moaveni. خواهش می کنم.

من پارسال قبل از عید یک هفته برای کنفرانس رفتم یونان. با اینکه درخواست ویزا برای یک هفته کرده بودم خودشون ویزای یک ماهه دادند. البته من از بچه های دیگه ای که برای کنفرانس ویزا می گرفتند شنیدم که اگه قبلاً مسافرت خارج داشته باشید، سخت نمی گیرن و ویزای یک ماهه می دن. اما اگر بار اولتون باشه، ممکنه دقیقاً به تعداد روزهای کنفرانس ویزا بدن. من قبلش یه مسافرت انگلستان داشتم و ویزای یک ماهه دادن. با این حال، ویزایی که دادن single entry بود. همونطور که ordibehesht گفته، اگه چنین ویزایی بهتون بدن، می تونید به کشورهای شنگن دیگه سفر کنید، اما به هر کدوم فقط یکبار می تونید وارد بشید. بنابراین بلیط برگشتتون نمی تونه از یونان باشه.

سفارت یونان رزرو هتل و بلیط رو نگاه می کنه. برای رزرو هتل من شنیدم هتل هایی توی یونان پیدا می شه که موقع رزرو پول از کارت اعتباری برنداره (توی اینترنت جستجو کنید). اگه در مورد مدت اقامتتون مطمئن نیستید می تونید از این هتل ها رزرو کنید که بعداً راحت لغوش کنید. و اینکه برگه ی رزرو بلیط کافیه و لازم نیست بلیط ok شده باشه. بنابراین اگه زود برای ویزا اقدام کنید، می تونید بعد از اینکه بهتون ویزا دادن و دیدین چه ویزایی دادن برنامه ی سفرتون رو بچینید.

سلام،
    من فکر کنم ویزای single شنگن برای یک بار ورود به شنگن و خروج از آن و در نتیجه با ورود به شنگن شما اگه کشور عوض کنی فرقی نمی کنه.

سلام مجدد،
    بر و بچز من اروز رفتم سفارت پرتغال. طرف یه ربع باهام مصاحبه کرد (من شنیده بودم امریکا پدر در بیاره که!! البته تا حالا سفر خارجی نداشتم). خلاصه بعد مصاحبه به من گفت که با ویزای من موافقت می کنه. به نظرتون موضوع حله یا باز هم ممکنه 20 روز دیگه که جوابش می یاد بگن reject!!?

Senior Member

حله. خیالت راحت.

Member powerman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, M.Sc

نقل قول نوشته اصلی توسط smart_lucky_man
    سلام مجدد،
    بر و بچز من اروز رفتم سفارت پرتغال. طرف یه ربع باهام مصاحبه کرد (من شنیده بودم امریکا پدر در بیاره که!! البته تا حالا سفر خارجی نداشتم). خلاصه بعد مصاحبه به من گفت که با ویزای من موافقت می کنه. به نظرتون موضوع حله یا باز هم ممکنه 20 روز دیگه که جوابش می یاد بگن reject!!?
    وقتی که خودش گفته موافقیم پس دیگه مشکلی نیست، نگران نباشید.
    Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration - Thomas Alva Edison

Junior Member

سلام دوستان

با تشكر از راهنمايي هاي ارزشمند شما دوستان با معرفت. من تصميم دارم درخواست ويزاي يونان رو براي 9 روز بدم. به عبارت ديگر زمان اقامت را در فرم درخواست 9روز مي نويسم. من يك نامه حساب بانكي به مبلغ 6 ميليون تومان براي ارائه به سفارت تهيه كردم. آيا اين مقدار از ديد سفارت كافي هست؟ يا بايد مبالغ بيشتري در حساب واريز كنم؟ آيا امكانش هست كه با اين مبلغ به من ويزا ندهند؟ متذكر ميشم كه من براي ارائه حضوري در يك كنفرانس قصد سفر به يونان دارم.

با تشكر

سلام،
    4500000 داشتم واسه پرتغال. 6 روزه. به هم گیر نداد. فکر کنم کافیه. میدونم سوئد یک میلیون می خواد!!

Junior Member

دوستان سلام

من برای رزوز هتل از طریق اینترنت با مشکل مواجه هستم. مشکل من اینه که مستر کارت ملی تراست یا اصولا کارت اعتباری پلاستیکی ندارم و وقت برای تهیه اون هم ندارم. همانطور که می دونید برای پرداخت هزینه ها از طریق اینترنت (برای پرداخت هزینه دانشگاه یا مثلا امتحان تافل یا غیره) ما اکثرا از طریق شرکت های مختلف کارت های اعتباری مجازی به مقدار مورد نیاز تهیه می کنیم. ولی برای رزور اینترنتی هتل تنها جریمه کنسل کردن (معمولا هزینه یک شب) از کارت اعتباری مسدود می شود و اگر شما به موقع کنسل کنید هیچ هزینه ای از شما کسر نمیشود و مبلغ مسدود شده آزاد می شوند و اگرهم کنسل نکنید و به هتل بروید ، هزینه هتل وقتی شما به هتل در کشور مورد نظر رفتید به صورت نقدی از شما دریافت می شود. حالا اگر من یک کارت اعتباری مجازی با مقدار حداقل یک شب هتل تنها برای مسدود شدن تهیه کنم و بعد به هتل رفته و پول را پرداخت کنم این کارت اعتباری مجازی روی دست من می ماند. (همانطور که می دانید این کارت ها قابل استرداد نیستند). البته من برای امتحان در فرم رزرویشن اطلاعات یک کارت اعتباری مجازی سوخته را وارد کردم و قبول کرد و رسید رزرو هتل که برای سفارت و گرفتن ویزامورد نیاز است را به من داد. ولی اینجا 2 مشکل هست: ممکنه در همان لحظه معتبر بودن کارت اعتباری چک نشود ولی 1 یا 2روز بعد که چک شد و دیدند سوخته است و نمی توانند در صورت دیر کنسل کردن شما جریمه یک شبشان را بردارند اصولا رزویشن شما را از درجه اعتبار ساقط می کنند و دومی اینکه من شنیدم که سفارت به هتلی که رزرو کرده اید زنگ می زند و از رزرویشن مطمئن می شود و تنها به برگه رسید اینترنتی شما اکتفا نمی کند بنابراین هتل به سفارت می گوید که رزرو شما به علت غیرمعتبر بودن کارت اعتباری لغو شده و بنابراین شما به عنوان یک فرد دروغگو شناخته می شوید و حتی ویزا هم بهتون نمی دهند در بدترین حالت ممکنه سفارت زنگ هم به هتل نزنه و به شما ویزا هم بده ولی هتل به سیستم خاصی لغو بودن رزرویشن شما را وارد کند و شما در مرز هنگام کنترل پاسپورت دیپورت شین!!

حالا به نظرتون راه حل چیه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)