صفحه 52 از 262 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162102152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 2612

موضوع: ویزای Schengen (شنگن)

Senior Member nima_AA آواتار ها

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد ویزای Schengen (شنگن)

نقل قول نوشته اصلی توسط marynia نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دو تا دعوتنامه از کرواسی و فرانسه دارم و می خوام هر دو جا رو برم آیا با گرفتن ویزای شینگن از سفارت فرانسه می تونم کرواسی هم برم یا باید برای ویزای کرواسی جداگانه اقدام کنم؟ البته اول باید به کرواسی بروم ...
    کشورهای نظیر لیختن اشتاین، کرواسی، صربستان، مقدونیه، اوکراین، مولداوی و آندورا نه عضو اتحادیه اروپا هستند و نه عضو محدوده شنگن پس برای ورود به این کشورها نیاز به ویزای جداگانه دارید و ساکنین و متعاقبا اتباع این کشورها نیز برای ورود به سایر کشورهای اروپایی نیاز به ویزای شنگن دارند.

فرانسه اگه وضعیتی خوبی داری درخواست بده چون همینطوری که میبینی بسیار احتمال گرفتن ویزا پایینه
    زندگی یک هدیه است به ما حق ویژه، فرصت و مسؤولیت می‌دهد.
    باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن « خود اصلاح‌شده » ماست
    . « آنتونی رابینز »

نقل قول نوشته اصلی توسط ir_ma نمایش پست ها
    در کل وقتی کسی ریجکت میشه توصیه میشه که کوتاه نیاد و از مهلت 1 ماهه برای اعتراض (appeal) استفاده کنه. چون ممکنه اون فرض و دلیل سفارت برای ویزا ندادن به شخص مشتبه بشه. توصیه من به شما اینه که با مدارک قوی تر و در جهت رد دلیل اون سفارت برای ندادن ویزا بازهم اقدام کنید. من دیدم کسانیو که با این روش بار دوم موفق به گرفتن ویزا شدن. فقط باید یک نامه appeal قوی بنویسید و دلایلتون در دفاع از خودتون که برمیگردید را با مدرک محکم ارائه بدین. حساب بانکی با گردش خوب، سند ملکی و پیشنهاد کاری و نامه پذیرش دانشگاه دیگه (به شرط محکم بودن و یا حتی قید شدن میزان فاند احتمالی اون) خوبه و درواقع همون بار اول باید این مدارک را میبردید. اما همونطور که دوست دیگه ای شمارو راهنمایی کردن اگه شما مجردین کارتون سخته. ولی بازم من توصیه میکنم فعلا اعتراض کنید که پرونده تون اینطوری باقی نمونه و نشون بدید که برداشت اونارو درمورد خودتون قبول ندارین.
    سلام، راستش من فکر نمی کردم انقدر پیچیده باشه و ما انقدر بدبخت باشیم!! من یه نامه اعتراض نوشتم، اگرچه هنوز نفرستادم. میشه یه مرجع خوب برا این نامه ها معرفی کنید؟! مشکل اینجاست که طبق صحبتی که با یه نفر تو وزارت خارجه هلند کردم، گفته این پروسه تا 12 هفته و حتی بیشتر طول می کشه. تازه اگه جواب مثبت باشه، من که دیگه تاریخ دعونتامه ام گذشته! فقط اون مهر ریجکت پاک میشه و در هرحال مصاحبه رو از دست دادم!!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_AA نمایش پست ها
    کشورهای نظیر لیختن اشتاین، کرواسی، صربستان، مقدونیه، اوکراین، مولداوی و آندورا نه عضو اتحادیه اروپا هستند و نه عضو محدوده شنگن پس برای ورود به این کشورها نیاز به ویزای جداگانه دارید و ساکنین و متعاقبا اتباع این کشورها نیز برای ورود به سایر کشورهای اروپایی نیاز به ویزای شنگن دارند.

فرانسه اگه وضعیتی خوبی داری درخواست بده چون همینطوری که میبینی بسیار احتمال گرفتن ویزا پایینه

خیلی ممنون از راهنماییتون... من دو سال پیش ویزای شینگن از سفارت فرانسه گرفتم ولی نمی دونم امسال چی می شه هنوز وقت سفارت هم نگرفتم می ترسم دیر شده باشه چون 20 خرداد باید فرانسه باشم... و سوال دیگه اینکه این بار دعوتنامه را به صورت ایمیل فرستاده اند این ممکن است مشکل ساز شود؟

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_AA نمایش پست ها
    من بارها در پست ها و مطالب قبلی گفتم در صورتیکه شرایط عالی رو ندارید و مخصوصا دفعه اول شما هست ترجیحا از ویزاهای گروهی استفاده کنید مثل تورهای مسافرتی

در مورد مطالب شما دلیل بازگشت شما برای اونها خیلی مهمه و مهتمرین دلایل از نظر اونها :

داشتن شغل دائم در ایران به خصوص دولتی
    ماندن یکی از اعضای درجه یک خانواده مثل فرزند شما یا همسر شما که برای افراد مجرد این شرایط هیچوقت فراهم نیست

داشتن ویزای شنگن قبلی و سایر ویزاهای معتبر مثل امریکا و انگلستان

داشتن حساب بانکی خوب و سند خانه در واقع یک مکمل خوب است و به تنهایی تاثیری ندارد و معمولا برای اطمینان از اینکه قادر به پرداخت هزینه های سفر هستید مطالبه میشود
    بنابراین تا وقتی موارد فوق رعایت نشده اقدام نکنید ,با یک آژانس مشورت کنید در صورت تایید وضعیت شما و اینکه تاریخ تور به حرکت شما نزدیک بود از طریق تور بروید
    سلام
    من به چند تا آژانس زنگ زدم و گفتن یک میلیون و ... میگیرن برا این ویزا و باید بیست میلیون تو حساب بذارم یه ماه بمونه و دو هفته هم ویزا طول میکشه! در حالی که تو حالت قبلی تمام هزینه سفر من با دانشگاه بوده و من خیلی زمان ندارم که شش هفته صبر کنم! من تو اپلای قبلی گفته بودم تدریس خصوصی می کنم و سفارت ازم مدرک خواست. منم یه سابقه تدریس از یه آموزشگاه + سابقه تدریس قبلیم تو یه دانشگاهو بردم. حالا شغل دولتی که نمیشه قطعا ولی اگه یه مدرک دال بر شاغل بودن تو یه شرکت خصوصی ببرم و دوباره اپلای کنم، پیچیده میشه خیلی؟!!
    البته اینم بگم من در حال حاضر سندی به اسمم ندارم و می خوان تازه به اسمم بزنن (نمیدونم اینکه ببینن تازه اینکارو کردم، مثبته یا نه؟!) ولی یه قولنامه به اسم خودم دارم به تاریخ قدیم که 35 میلیون پول رهن دادم!

Senior Member nima_AA آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hedieh_elyasi نمایش پست ها
    سلام
    من به چند تا آژانس زنگ زدم و گفتن یک میلیون و ... میگیرن برا این ویزا و باید بیست میلیون تو حساب بذارم یه ماه بمونه و دو هفته هم ویزا طول میکشه! در حالی که تو حالت قبلی تمام هزینه سفر من با دانشگاه بوده و من خیلی زمان ندارم که شش هفته صبر کنم! من تو اپلای قبلی گفته بودم تدریس خصوصی می کنم و سفارت ازم مدرک خواست. منم یه سابقه تدریس از یه آموزشگاه + سابقه تدریس قبلیم تو یه دانشگاهو بردم. حالا شغل دولتی که نمیشه قطعا ولی اگه یه مدرک دال بر شاغل بودن تو یه شرکت خصوصی ببرم و دوباره اپلای کنم، پیچیده میشه خیلی؟!!
    البته اینم بگم من در حال حاضر سندی به اسمم ندارم و می خوان تازه به اسمم بزنن (نمیدونم اینکه ببینن تازه اینکارو کردم، مثبته یا نه؟!) ولی یه قولنامه به اسم خودم دارم به تاریخ قدیم که 35 میلیون پول رهن دادم!
    تا جایی که من میدونم سفارت هلند جزو سفارت های خوب هستش و برخورد خوبی دارند.....اگر بتونی تلفنی یا حضوری مشورت کنید شاید بد نباشه .....سند اصلا تعیین کننده نیست خیالتون راحت ......شما باید همه مسائل رو با هم بسنجین هزینه , اهمیت سفر ,سابقه ای که از شما در سیستم ثبت میشه ,محدودیت زمانی مجموعه اینا رو نگاه کنید تصمیم بگیرید.......اگه راهی باشه که نامه زود پیگیری شه خیلی خوبه....بقیه دوستان هم حتما شما رو راهنمایی میکنند
    زندگی یک هدیه است به ما حق ویژه، فرصت و مسؤولیت می‌دهد.
    باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن « خود اصلاح‌شده » ماست
    . « آنتونی رابینز »

سلام دوستان
    من دو تا دعوتنامه از کرواسی و فرانسه دارم و می خوام هر دو جا رو برم آیا با گرفتن ویزای شینگن از سفارت فرانسه می تونم کرواسی هم برم یا باید برای ویزای کرواسی جداگانه اقدام کنم؟ البته اول باید به کرواسی بروم ...
    خیلی ممنون از راهنماییتون... من دو سال پیش ویزای شینگن از سفارت فرانسه گرفتم ولی نمی دونم امسال چی می شه هنوز وقت سفارت هم نگرفتم می ترسم دیر شده باشه چون 20 خرداد باید فرانسه باشم... و سوال دیگه اینکه این بار دعوتنامه را به صورت ایمیل فرستاده اند این ممکن است مشکل ساز شود؟
    اگه قبلا از فرانسه شنگن گرفتین احتمال 2باره گرفتنش هست فقط با مدارک کامل برین و مخصوصا مدرک اثبات برگشت. دعوتنامه بصورت ایمیل مشکلی نداره "اگه" در سربرگ رسمی و با امضای دعوت کننده باشه.(البته من تجربه از سفارت فرانسه ندارم واینکه مثلا لازمه مثل ایتالیا دعوتنامه از طرف دعوت کننده از قبل مصاحبه شما براشون فکس بشه یا نه؟
    برای وقت سفارت هم باید شدیدا بجنبید چون وقت کم دارین
    ضمنا حتی اگه کرواسی شنگن میخواست(که نمیخواد) درصورتی میتونستین هر2 کشور را با1 ویزا برین که دو سفر در بازه ویزای شما قرار بگیرن یا اینکه برای هرکشور جداگانه اقدام میکردین

سلام، راستش من فکر نمی کردم انقدر پیچیده باشه و ما انقدر بدبخت باشیم!! من یه نامه اعتراض نوشتم، اگرچه هنوز نفرستادم. میشه یه مرجع خوب برا این نامه ها معرفی کنید؟! مشکل اینجاست که طبق صحبتی که با یه نفر تو وزارت خارجه هلند کردم، گفته این پروسه تا 12 هفته و حتی بیشتر طول می کشه. تازه اگه جواب مثبت باشه، من که دیگه تاریخ دعونتامه ام گذشته! فقط اون مهر ریجکت پاک میشه و در هرحال مصاحبه رو از دست دادم!!!
    سلام
    من به چند تا آژانس زنگ زدم و گفتن یک میلیون و ... میگیرن برا این ویزا و باید بیست میلیون تو حساب بذارم یه ماه بمونه! در حالی که تو حالت قبلی تمام هزینه سفر من با دانشگاه بوده! من تو اپلای قبلی گفته بودم تدریس خصوصی می کنم و سفارت ازم مدرک خواست. منم یه سابقه تدریس از یه آموزشگاه + سابقه تدریس قبلیم تو یه دانشگاهو بردم. حالا شغل دولتی که نمیشه قطعا ولی اگه یه مدرک دال بر شاغل بودن تو یه شرکت خصوصی ببرم، پیچیده میشه خیلی؟!!
    متاسفانه دوست عزیز این وضعیت ماست..شرمنده من مرجعی برای این نامه appeal ندارم ولی اگه writing نویس خوبی باشین میتونین بنویسین. طبق تجربه کسی که با سفارت آلمان خیلی در ارتباط بود میگم که شما این پروسه را راحت رها نکنین (خصوصا اگه اولین شنگنتونه) و حتی شده از دعوت کننده بخواین 2باره دعوتنامه بفرسته. اگه هنوز دلیل برای سفرتون وجود داره ادامه بدید.
    آژانس هم کارش پول الکی گرفتنه. اما الان که ریجکت شدین کار سختتر شده چون بخواین با فاصله زمانی کم توریستی یا از یه سفارت دیگه اقدام کنین بیشتر مشکوک میشن بهتون. نظر من اینه که فعلا پروسه اعتراض از سفارت اصلی را پیگیری کنین.
    ولی عجیبه که با وجود پوشش هزینه های سفرتون ازطرف دعوت کننده بازم ویزا ندادن. شما مدرک اشتغال جدیدو در صورتی رو کنین که با گفته های قبلیتون در تناقض نباشه(که احتمالا هست چون اگه این شغل اینقدر براتون مهم بود همون بار اول باید بهش اشاره میکردین). ترجیحا هم ضمانت برگشت درش قید بشه
    من فکر میکنم نامه پذیرشتون از کشور ثالث میتونه خیلی کمک کننده تر باشه

متاسفانه دوست عزیز این وضعیت ماست..شرمنده من مرجعی برای این نامه appeal ندارم ولی اگه writing نویس خوبی باشین میتونین بنویسین. طبق تجربه کسی که با سفارت آلمان خیلی در ارتباط بود میگم که شما این پروسه را راحت رها نکنین (خصوصا اگه اولین شنگنتونه) و حتی شده از دعوت کننده بخواین 2باره دعوتنامه بفرسته. اگه هنوز دلیل برای سفرتون وجود داره ادامه بدید.
    آژانس هم کارش پول الکی گرفتنه. اما الان که ریجکت شدین کار سختتر شده چون بخواین با فاصله زمانی کم توریستی یا از یه سفارت دیگه اقدام کنین بیشتر مشکوک میشن بهتون. نظر من اینه که فعلا پروسه اعتراض از سفارت اصلی را پیگیری کنین.
    ولی عجیبه که با وجود پوشش هزینه های سفرتون ازطرف دعوت کننده بازم ویزا ندادن. شما مدرک اشتغال جدیدو در صورتی رو کنین که با گفته های قبلیتون در تناقض نباشه(که احتمالا هست چون اگه این شغل اینقدر براتون مهم بود همون بار اول باید بهش اشاره میکردین). ترجیحا هم ضمانت برگشت درش قید بشه
    من فکر میکنم نامه پذیرشتون از کشور ثالث میتونه خیلی کمک کننده تر باشه
    مرسی از جوابتون. دعوت کننده من یه نامه دیگه میفرسته. فقط سوال اینه که آیا واقعا اگه دوباره اپلای کنم بهم ویزا میدن یا نه؟! میترسم این مهرهای ریجکت بعداً برا ویزای استرالیام دردسر شه!!
    حقیقتش من نامه پذیرشمو موقع تحویل مدارک برده بودم ولی اون خانومی که تحویل می گرفت گفت نمی خواد و الکی شلوغش نکن. حالا میگن این آخر میخواد هلند بره یا استرالیا!!! چند روز پیشم که زنگ زدم سفارت گفتم می خوام دوباره اپلای کنم، گفت دوباره ریجکتت می کنن!! آدم میمونه چی کار کنه! از اینام بعید نیست که بگن تازه اپلای کرده بود پس ندیده ریجکت!

مرسی از جوابتون. دعوت کننده من یه نامه دیگه میفرسته. فقط سوال اینه که آیا واقعا اگه دوباره اپلای کنم بهم ویزا میدن یا نه؟! میترسم این مهرهای ریجکت بعداً برا ویزای استرالیام دردسر شه!!
    حقیقتش من نامه پذیرشمو موقع تحویل مدارک برده بودم ولی اون خانومی که تحویل می گرفت گفت نمی خواد و الکی شلوغش نکن. حالا میگن این آخر میخواد هلند بره یا استرالیا!!! چند روز پیشم که زنگ زدم سفارت گفتم می خوام دوباره اپلای کنم، گفت دوباره ریجکتت می کنن!! آدم میمونه چی کار کنه! از اینام بعید نیست که بگن تازه اپلای کرده بود پس ندیده ریجکت!
    appeal یک تقاضای جدید محسوب نمیشه و مهر ریجکت جدید نمیخوره توی پاسپورت. فرد فقط از حق قانونیش برای اعتراض به جواب ویزا استفاده میکنه. نتیجه اش هم 50-50. دیگه حتی مصاحبه مجدد هم قاعدتا نباید باشه(درمورد هلند مطمئن نیستم). کلا بسته حاوی نامه تقاضای تجدید نظر+مدارک جدید را میبرین سفارت تحویل بخش ویزا میدین و اونها بررسی میکنن. حداقل 1 ماه ممکنه طول بکشه و بعد قاعدتا باید با شما تماس بگیرن (با ایمیل یا تلفنی) که جواب چی شد. وقتی جواب + باشه معمولا تلفن میزنن که پاستونو فلان روز بیارین سفارت. جوابشون طول بکشه هم باید پی گیر بشی بپرسی چی شد..
    منهم اصلا پیشنهاد نمیکنم 1 بار دیگه درخواست از ابتدا بدین و برین مصاحبه چون همونطور که گفتین ریسک مجدد ویزا نگرفتن بالاست.
    ضمن اینکه در همین فروم بخش ویزای دانشجویی آلمان یه مدتی قبل کسی مثل شما بود که میخواست برای مصاحبه با استاد بره و 2 بار ریجکت شده بود گویا. نهایتا هم با نامه پذیرش میخواست بره مصاحبه سفارت. نمیدونم نهایتا چی شد کارش..
    ویرایش توسط ir_ma : April 18th, 2012 در ساعت 09:55 AM

appeal یک تقاضای جدید محسوب نمیشه و مهر ریجکت جدید نمیخوره توی پاسپورت. فرد فقط از حق قانونیش برای اعتراض به جواب ویزا استفاده میکنه. نتیجه اش هم 50-50. دیگه حتی مصاحبه مجدد هم قاعدتا نباید باشه(درمورد هلند مطمئن نیستم). کلا بسته حاوی نامه تقاضای تجدید نظر+مدارک جدید را میبرین سفارت تحویل بخش ویزا میدین و اونها بررسی میکنن. حداقل 1 ماه ممکنه طول بکشه و بعد قاعدتا باید با شما تماس بگیرن (با ایمیل یا تلفنی) که جواب چی شد. وقتی جواب + باشه معمولا تلفن میزنن که پاستونو فلان روز بیارین سفارت. جوابشون طول بکشه هم باید پی گیر بشی بپرسی چی شد..
    منهم اصلا پیشنهاد نمیکنم 1 بار دیگه درخواست از ابتدا بدین و برین مصاحبه چون همونطور که گفتین ریسک مجدد ویزا نگرفتن بالاست.
    ضمن اینکه در همین فروم بخش ویزای دانشجویی آلمان یه مدتی قبل کسی مثل شما بود که میخواست برای مصاحبه با استاد بره و 2 بار ریجکت شده بود گویا. نهایتا هم با نامه پذیرش میخواست بره مصاحبه سفارت. نمیدونم نهایتا چی شد کارش..

در مورد هلند اینجوریه که باید مدارک رو برا هلند پست کرد و میگن دیگه از ایران نمیشه کاری کرد. فقط، من تاریخ دعوتنامه ام برا 16 آپریل بود که الان گذشته، وقتی موافقت بشه فقط مهرو پاک می کنن یا ویزای جدید هم میدن؟! قاعدتا نمیدن دیگه نه؟! مگه اینکه من به استادم بگم اونم یه نامه تجدید نظر بفرسته و یه دعوتنامه جدید ضمیمه اش کنه؟!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)