صفحه 6 از 262 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 2612

موضوع: ویزای Schengen (شنگن)

پیش فرض پاسخ : شینگن Multiple یا Single

بله. مگر اینکه توجیهی منطقی (به غیر از عشقم کشید و دلم خواست!) داشته باشید.
    یعنی که ورود به ناحیه شینگنی از کشوری غیر از کشوری که ویزای شینگن شما به متعلق به آن است، ناممکن نیست ولی از شما علتش رو سؤال میکنند.

پیش فرض پاسخ : زمان انتظار برای ویزا شنگن کنفرانس

خوب دوستان
    من بالاخره رفتم سفارت فرانسه برای ویزای کنفرانسی
    نکات مهم:
    1- از پیش نوبت نمی دهند و باید از شب قبل بری توی صف بایستی تا فردا صبح جزو 70-90 نفری باشی که می تونن برن داخل و الا اصلا راهتون نمی دن :-[
    2- اصل دعوت نامه باید به سفارت فکس بشه ول ممکنه ازتون نخوان! برای من با وجود که فکس شده بود ولی پرینت ایمیلیش رو قبول کرد
    3- اگه اولن بارتون باشه معمولا برای یک کنفرانس 3 روزه بهتون برای 5 تا 7 روز ویزا میده (اگه بده :-X)
    4- در حال حاظر مدت لازم برای انتظار تا دریافت ویزای کنفرانسی در سفارت فرانسه 20 روزه
    5- در روز تحویل ویزا باید نامه تسویه حساب تمام شبهای اقامت در هتل را بیارید
    6- اگه جایی کار می کنید حتما حتما گواهی اشتغال به کار (مثلا پاره وقت) رو ببرید (من نبردم ولی چند روز بعد هم زنگ زد و گفت بیار 8))

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد ویزای Schengen (شینگن)

همزمان برای دو کشور شنگن می شود در خواست ويزای دانشجويی داد؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مطالعات خاورمیانه- دانشگاه کلمبیا- نیویورک

ویزای شینگن همونطور که میدونید برای کشورهای اتحادیه اروپا هست. شما وقتی از یک کشور تقاضای ویزای شینگن میکنید اونها با کمک سیستم هماهنگی که بین همه این کشورها هست به شما ویزای ورود میدن. یعنی اگه از یک کشور شینگن تقاضا کنید مشخصات شما رو همه کشورهای عضو شینگن خواهند داشت. بنابراین اگر همزمان از دو کشور تقاضای ویزا کنید این برای همه کشورهای اتحادیه اروپا مشخص است و امکان داره براتون مشکل کنه ویزا گرفتن رو.

نقل قول نوشته اصلی توسط m_reza_kh
    من سوالی در مورد ویزای شینگن داشتم،
    آیا دانشجویی که ویزای شینگن داره میتونه دعوتنامه برای ویزای دیداری برای خانواده ارسال کنه؟
    آیا تنها برای پدر و مادر ممکنه ارسال بشه یا برادر و خواهر رو هم شامل میشه؟
    آره میشه دعوتنامه فرستاد. علاوه بر اعضای خانواده حتی میشه برای دوستان هم دعوتنامه بفرستید. البته در کشور های مختلف زمان بررسی ویزا متفاوته.

ستاره
    Guest

سلام ،
    من می خواهم ویزای توریستی شینگن بگیرم البته از طریق یونان اقدام کرده ام اما هنوز جواب نگرفته ام و البته آنچنان هم دلگرمم نکرده اند حالا می خوام بدونم از کدوم کشور راحت تر می تونم ویزای شینگن بگیرم ؟ لطفا " راهنمایی ام کنید !

Junior Member

سلام،
    من برای ویزای توریستی البته برای شرکت در کنفرانس از آلمان اقدام کردم و راحت یازده روزه گرفتم. البته مشکل سفارت آلمان اینکه باید تلفنی وقت بگیرید که ممکن است دیر وقت گیره تون بیاد. از فرانسه بهتون توصیه نمی کنم چون یکی از دوستام به مکافات گرفت. خیلی اذیت شد آخرش هم ویزاش دیر آمد و به کنفرانسش نرسید.
    موفق باشید.

Junior Member

آقا استباه نکنید , شینگن مال اتحادیه اروپا نیست ، مثلا انگلیس توش نیست یا سوئیس

Member
    رشته و دانشگاه
    مطالعات خاورمیانه- دانشگاه کلمبیا- نیویورک

نقل قول نوشته اصلی توسط navid903
    آقا استباه نکنید , شینگن مال اتحادیه اروپا نیست ، مثلا انگلیس توش نیست یا سوئیس
    فکر کنم بهتره جمله شما رو اینطوری بیان کنیم: شینگن مال اتحادیه اروپا هست ولی انگلیس و سوییس رو شامل نمیشه.

دو تا سوال:

1)من مدارکمو تحویل امور فرهنگی سفارت فرانسه دادم بعدم به قول خود اونا تشکیل پرونده دادم. الانم واسم وقت تعیین کردن که مدارکمو تحویل سفارت بدم. می خواستم بدونم حدودا چقدر طول می کشه ویزلی شنگنم صادر بشه؟

2) یه سوال دیگه: من قراره با این شینگن 1 هفته تو فرانسه باشم واسه orientation week بعد واسه 1 ترم برم نروژ با ویزای دانشجویی. واسه فرانسه به نروژ هم با یه پرواز می رم لندن بعد 2-3 ساعت می روم نروژ کسی می دونه باید واسه ویزای ترانزیت انگلیس هم اقدام کنم یا نه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)