صفحه 7 از 262 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 2612

موضوع: ویزای Schengen (شنگن)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد ویزای Schengen (شینگن)

نقل قول نوشته اصلی توسط aussie
    دو تا سوال:

2) یه سوال دیگه: من قراره با این شینگن 1 هفته تو فرانسه باشم واسه orientation week بعد واسه 1 ترم برم نروژ با ویزای دانشجویی. واسه فرانسه به نروژ هم با یه پرواز می رم لندن بعد 2-3 ساعت می روم نروژ کسی می دونه باید واسه ویزای ترانزیت انگلیس هم اقدام کنم یا نه؟
    تا اونجایی که من میدونم برای توقف چند ساعته در لندن لازم نیست ویزای ترانزیت گرفت. ولی برای اینکه مطمئن بشید از آژانسی که بلیط رزرو کردید بپرسید.

Senior Member maryamf آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ستاره
    سلام ،
    من می خواهم ویزای توریستی شینگن بگیرم البته از طریق یونان اقدام کرده ام اما هنوز جواب نگرفته ام و البته آنچنان هم دلگرمم نکرده اند حالا می خوام بدونم از کدوم کشور راحت تر می تونم ویزای شینگن بگیرم ؟ لطفا " راهنمایی ام کنید !
    فکر می کنم هلند گزینه بدی نباشه. البته سفارشش نمی کنم ولی یه تحقیقی بکنین. سفارت یونان پیش اومده که بدون توجیه کسانی رو که شرایط خوبی داشتن رد کرده..

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar_b
    دو تا سوال:

2) یه سوال دیگه: من قراره با این شینگن 1 هفته تو فرانسه باشم واسه orientation week بعد واسه 1 ترم برم نروژ با ویزای دانشجویی. واسه فرانسه به نروژ هم با یه پرواز می رم لندن بعد 2-3 ساعت می روم نروژ کسی می دونه باید واسه ویزای ترانزیت انگلیس هم اقدام کنم یا نه؟
    تا اونجایی که من میدونم برای توقف چند ساعته در لندن لازم نیست ویزای ترانزیت گرفت. ولی برای اینکه مطمئن بشید از آژانسی که بلیط رزرو کردید بپرسید.
    آخه مشکل اونجاست که از آژانس بلیط نگرفتم. چون قرار بود پولشو اونجا بهم بدن گفتن با yahoo travel بگیرید رسیدشم forward کنید >

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar_b
    دو تا سوال:

آخه مشکل اونجاست که از آژانس بلیط نگرفتم. چون قرار بود پولشو اونجا بهم بدن گفتن با yahoo travel بگیرید رسیدشم forward کنید >
    اگه پرواز در لندن در فرودگاه هیترو میشینه و پرواز بعدیت هم از همین فرودگاه هیترو ( (London Hethrow Airport(LHR) بلند میشه نیازی به ویزای ترانزیت نداری. اما اگر هر کدوم از پروازات از فرودگاهی غیر از هیترو باشه باید ویزای ترانزیت بگیری.
    یه نگاه به بلیطهای الکترونیکت بنداز. باید یه confirmation email هم برات اومده باشه. میتونی راحت فرودگاهت رو پیدا کنی. ممکنه به جای اسم کامل فرودگاه کد سه حرفیش باشه که برای فرودگاه هیترو هست LHR .

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Electric Power Engineering MSc and PhD - Chalmers

سلام

دوستانی که اقامت از یک کشور اروپایی دارند(مانند ویزای دانشجویی)، نیازی به ویزای ترانزیت هوایی انگلستان وسوئیس ندارند.(همانطور که دوستمان در بالا گفت)

http://www.eda.admin.ch/eda/en/home/...nf/visbel.html
    http://www.ukvisas.gov.uk/en/doineed...adatvnationals
    Resigned Mod. <br />.

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل

اگه پرواز در لندن در فرودگاه هیترو میشینه و پرواز بعدیت هم از همین فرودگاه هیترو ( (London Hethrow Airport(LHR) بلند میشه نیازی به ویزای ترانزیت نداری. اما اگر هر کدوم از پروازات از فرودگاهی غیر از هیترو باشه باید ویزای ترانزیت بگیری.
    یه نگاه به بلیطهای الکترونیکت بنداز. باید یه confirmation email هم برات اومده باشه. میتونی راحت فرودگاهت رو پیدا کنی. ممکنه به جای اسم کامل فرودگاه کد سه حرفیش باشه که برای فرودگاه هیترو هست LHR .
    نه تنها جفتش از هیترو که جفتش از ترمیناله 5 که به نظرم تازه راه افتاده و امکان نداره بدون گم کردن چیزی ازش خارج شی ;D .

منم اونجوری که تو سایت وزارت خارجشون دیدم به نظرم نمی خواست ولی گفتم محض احتیاط نریم تو مملکت غریب گرفتار شیم.

من یک سؤال داشتم. یک سایت هست به اسم www.projectvisa.com که نیزامندیهای سفر به کشورهای مختلف رو جمع آوری کرده (از نظر روادید و گذرنامه). در اونجا قید شده که Natinalityهای چند تا از کشورها (که شامل کشورهای اروپایی هم میشه) میتونند به کانادا به طور موقت سفر کنند. برای امریکا قید شده که Citizenهای چند کشور میتونند بدون نیاز به ویزا به صورت موقت (کمتر از 3 ماه) به امریکا سفر کنند. میخواستم بپرسم الآن که ما ویزای شینگن داریم، Citizen اون کشور اروپایی (فنلاند) به حساب می آییم و علاوه بر کشورهای اتحادیه اروپا میتونیم بدون ویزا به امریکا، سوییس، انگلستان، استرالیا و... سفر کنیم و آیا کانادا هم توی این لیست قرار میگیره. طبیعتا ً Nationality ما کماکان ایرانیه.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali7
    من یک سؤال داشتم. یک سایت هست به اسم www.projectvisa.com که نیزامندیهای سفر به کشورهای مختلف رو جمع آوری کرده (از نظر روادید و گذرنامه). در اونجا قید شده که Natinalityهای چند تا از کشورها (که شامل کشورهای اروپایی هم میشه) میتونند به کانادا به طور موقت سفر کنند. برای امریکا قید شده که Citizenهای چند کشور میتونند بدون نیاز به ویزا به صورت موقت (کمتر از 3 ماه) به امریکا سفر کنند. میخواستم بپرسم الآن که ما ویزای شینگن داریم، Citizen اون کشور اروپایی (فنلاند) به حساب می آییم و علاوه بر کشورهای اتحادیه اروپا میتونیم بدون ویزا به امریکا، سوییس، انگلستان، استرالیا و... سفر کنیم و آیا کانادا هم توی این لیست قرار میگیره. طبیعتا ً Nationality ما کماکان ایرانیه.
    سلام

نه دوست عزیز ما اصلا citizen آنجا به حساب نمی آییم. ما resident آنجا به حساب میآییم. قوانین مربوز به resident ها کمی فرق داره. همانطور که من در بالا هم لینک دادم ما فقط&#160; از ویزای ترانزیت معاف هستیم نه بشتر. البته بقیه ایرانی ها که resident اروپا نیستند از این هم معاف نیستند.
    نا گفته پیداست که افرادی که ویزای شنگن سه ماه دارند حتی resident هم به حساب نمی آیند.
    Resigned Mod. <br />.

Member
    رشته و دانشگاه
    مطالعات خاورمیانه- دانشگاه کلمبیا- نیویورک

خانوم ها آقایون
    کسانی که از انگلیس میخوان برن به آمریکا و کانادا و ویزای اونجا رو داشته باشن و فاصله دو پروازشون توی هیترو کمتر از 24 ساعت باشه و لزومی نداشته باشه از هیترو خارج بشن چه رزیدنت اروپا باشن چه ایران باشن احتیاج به ویزای ترانزیت ندارند.
    من هم به سفارت انگلیس زنگ زدم و هم از بریتیش ایرویز پرسیدم. ما در صورتی سیتیزن یک کشور حساب میشیم که پاسپورت اون کشور رو داشته باشیم.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط femiran
    خانوم ها آقایون
    کسانی که از انگلیس میخوان برن به آمریکا و کانادا و ویزای اونجا رو داشته باشن و فاصله دو&#160; پروازشون توی هیترو کمتر از 24 ساعت باشه و لزومی نداشته باشه از هیترو خارج بشن چه رزیدنت اروپا باشن چه ایران باشن احتیاج به ویزای ترانزیت ندارند.
    من هم به سفارت انگلیس زنگ زدم و هم از بریتیش ایرویز پرسیدم. ما در صورتی سیتیزن یک کشور حساب میشیم که پاسپورت اون کشور رو داشته باشیم.

The key point is that they have US or Canadian Visa, otherwise ,Iranian citizens have to obtain transit visa. It has been fully explained here

Direct airside transit visa (DATV) nationals
    DATV nationals are visa nationals who must have a visa to pass through the UK on their way to another country, even if they are not entering the UK or changing airports. Unless they qualify for exemption from the DATV requirement, they cannot transit without visa (TWOV). (You can get more information about DATV exemptions below.)

You can get a list of countries whose nationals need direct airside transit visas for the UK from this website on the visa and transit visa nationals page, or from your nearest visa application centre

(Iran is included in the list)

Holders of certain documents are, regardless of nationality, exempt from the requirement to hold a Direct Airside Transit Visa when transiting the UK.

A transit passenger is not required to hold a transit visa if he holds or a person with whom he arrives in the United Kingdom holds on his behalf:

A valid visa for entry to Australia, Canada, New Zealand or the United States of America and a valid airline ticket for travel via the United Kingdom as part of a journey from another country or territory to the country in respect of which the visa is held;
    A valid visa for entry to Australia, Canada, New Zealand or the United States of America and a valid airline ticket for travel via the United Kingdom as part of a journey from the country in respect of which the visa is held to another country or territory;
    A valid airline ticket for travel via the United Kingdom as part of a journey from Australia, Canada, New Zealand or the United States of America to another country or territory, provided that the transit passenger does not seek to transit the United Kingdom on a date more than six months from the date on which he last entered Australia, Canada, New Zealand or the United States of America with a valid visa for entry to that country;
    A valid USA I-551 Permanent Resident Card issued on or after 21st April 1998;
    A valid Canadian Permanent Resident Card issued on or after 28th June 2002;
    A valid common format Category D visa for entry to an EEA State;
    A valid common format residence permit issued by an EEA State pursuant to Council Regulation (EC) No. 1030/2002;
    A diplomatic or service passport issued by the People’s Republic of China; or
    A diplomatic or official passport issued by India; or,
    A diplomatic or official passport issued by Vietnam.

http://www.ukvisas.gov.uk/en/doineed...adatvnationals

Resigned Mod. <br />.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)