صفحه 8 از 262 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 2612

موضوع: ویزای Schengen (شنگن)

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد ویزای Schengen (شینگن)

دوستان گرامی

با توجه به اینکه بسیاری از دوستان ایرانی اطلاعات جامعی از "ویزای شنگن" و تفاوت آن با "ویزای اقامتی" و یا "ویزای دانشجویی" ندارند، بر خود لازم دانستم اطلاعات خودم را با دیگران سهیم باشم.لینک اطلاعات به شرح ذیل است :

امیدوارم مفید فایده باشد...علی
    You were born an original. Don't die as a copy

Senior Member maryamf آواتار ها

سلام

من قبلا برای یه کشور عضو شنگن برای ویزای دانشجویی اقدام کردم و هنوز جوابش معلوم نشده.. حالا می خوام برای یه کشور دیگه اقدام کنم
    کسی می دونه که آیا مشکلی وجود داره یا نه؟

ممنونم

نه اشکالی نداره.
    من الان از سوئد و نروژ دانشجویی درخواست کردم از فرانسه شینگن کوتاه مدت!!!! نگید چرا که خیلی پیچیدست.

وقتی داشتم دانشجویی برای نروژ اقدام می کردم خانمه که مدارکمو تحویل گرفت گفت باید پرونده سوئد رو ببندی. رفتم سفارت سوئد که پرونده ببندم اونا تعجب کردن ماجرا رو گفتم که نروژ گفته ببند وگرنه هم این می شوزه هم اون تعجب کرد رفت از کنسول پرسید اومد گفت کنسول تعجب کرد گفت این اصلا یه کار معموله، معمولا دانشجو ها برای چندین کشور تقاضا می دن جواب ویزاشون معلوم شد تصمیم می گیرن کجا برن نمی خواد ببندی نگران نباش. باز محض احتیاط از نروژ پرسیدم گفتن اگه کنسول سوئد گفته اشکال نداره.
    دیروزم که برای شینگن کوتاه مدت فرانسه اقدام کردم طرف مهر نروژ رو دید (سوئد مهر نزده!!!) تعجب کرد رفت از کنسولشون پرسید اومد گفت اشکال نداره.

نگران نباشید محض احتیاط ولی پرسیدنش ضرر نداره اگرم گفت برو ببند بگید از کنسولشون بپرسه این قضیه کنسول سوئد رو هم بهشون بگید.

نقل قول نوشته اصلی توسط aussie

وقتی داشتم دانشجویی برای نروژ اقدام می کردم خانمه که مدارکمو تحویل گرفت گفت باید پرونده سوئد رو ببندی.
    من تو عمرم ازون خانمه(البته ازون خانما) بد اخلاق تر نديدم.خيلي آدمهاي گير و بيخودي هستن.واقعا جو تا ...گرفته...

منم همين كارو كردم و مشكلي هم پيش نيومد.البته اول واسه سوئد رفتم كه تو پاسپورت مهر نميزدن و بعد رفتم تقاضاي ويزاي نروژ دادم.شما هم بهتره اول بري سفارت اون كشوري كه تو پاسپورتت مهر نميزنن بعد بري دنبال ويزاي بقيه جاها كه گير بهت ندن.
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrouz

وقتی داشتم دانشجویی برای نروژ اقدام می کردم خانمه که مدارکمو تحویل گرفت گفت باید پرونده سوئد رو ببندی.
    من تو عمرم ازون خانمه(البته ازون خانما) بد اخلاق تر نديدم.خيلي آدمهاي گير و بيخودي هستن.واقعا جو تا ...گرفته...

منم همين كارو كردم و مشكلي هم پيش نيومد.البته اول واسه سوئد رفتم كه تو پاسپورت مهر نميزدن و بعد رفتم تقاضاي ويزاي نروژ دادم.شما هم بهتره اول بري سفارت اون كشوري كه تو پاسپورتت مهر نميزنن بعد بري دنبال ويزاي بقيه جاها كه گير بهت ندن.
    آره انصافا آدم اصلا می ترسه حرف بزنه. هر دو بار که من رفتم دعوا شده بود از بس بد اخلاقن. جاش بیا برو سفارت فرانسه من یک شنبه رفته بودم کلی با صندوقدارش (فرانسه بر عکس سوئد و نروژ صندوقدار داره اول پول میگیره قبضتو میدی اونی که مدرک تحویل می گیره) و اونی که مدارکو تجویل می گیره گفتیم، خندیدیم و سر به سر هم گذاشتیم.
    در مورد مهر هم فکر کنم سوئد استثناست وگرنه من ندیدم آدم وقتی برای یه جایی درخواست ویزا می کنه مهر نزنن.
    در مورد مهر

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrouz

برای منم سفارت آلمان تو پاسپورتم دو ماه پیش مهر زد. حالا نگرانم که نکنه حالا که برای جای دیگه ای اقدام می کنم، اگه آلمان بهم ویزا نده مشکلی پیش بیاد و اونجا هم ویزا نده؟ ضمنا اگه ویزای آلمانم بیاد و من نخوام برم، مشکلی نیست؟ از کشورهای دیگه عضو اتحادیه اروپا می تونم ویزا بگیرم؟

سلام
    قبلا یکبار سوالم رو مطرح کردم ولی نمی دونم اگر کسی جواب نداده، به خاطر این بوده که:
    1- سوالم نا مفهوم بوده
    2-عنوان موضوع نا مرتبط بوده(سوال در مورد ویزای شنگن) که فعلا موقتا به عنوان بالا تغییر دادم،
    3- یا کسی اطلاعات نداره؟

از دوستانی که برای دو جا در اروپا اقدام کردند(اولا ممنونم که قبلا راهنماییم کردین) آیا کسی بوده که از هر دوجا ویزا بگیره و بعد تصمیم بگیره که کجا بره؟ من برای دو سفارت آلمان و هلند اقدام کردم ولی مطمئن نیستم که آیا آلمان بهم ویزا بده یا نه!از طرفی می ترسم که اگر آلمان ویزا نده آیا هلند میده یا اونها هم به خاطر اینکه آلمان نداده، بهم نمی دن(استاد آلمانیم یه مکاتباتی داشته و دیگه مثل قبل مطمئن نیست که ویزا بدن). از طرفی سفارت هلند هم چندان راحت ویزا نمی ده و نمی تونم ریسک کنم و پرونده ام رو تو آلمان ببندم(البته اگر اصلا ممکن باشه)..

می خوام ببینم آیا احتمال داره ویزا نگرفتن از یکی روی دیگری اثر بگذاره؟ و کارم به سال آینده بکشه؟ اگه اینطوره که یه فکری بکنم و چند ماه دیگه وقتی دیگه دیر شده و ددلاینهای بهار یا وقت شرکت تو امتحان GRE رد شده غافلگیر نشم!!

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون..

در مورد اینکه اگه این رد کنه اون یکی هم رد کنه نمی دونم ولی خوب طبیعتا شما وقتی یک بار از هر جایی رد بشید نکته مثبتی نیست حالا چه همزمان چه غیر همزمان.
    در مورد در خواست همزمان هم نیازی به بستن پرونده نیست الان یکی از بچه ها هست که هم از نروژ هم از سوئد ویزای دانشجویی داره و خوب طبیعتا براش مشکلی هم پیش نیومده. منم که خودم هم از سوئد هم نروژ تقاضای دانشجویی دادم غیر از ایت از فرانسم تقاضای شینگن کردم!!!! برای اینکه مطمئن بشم هم از سفارت خونه ها پرسیدم همشون گفتن ایرادی نداره حتی محض احتیاط به مسئول سوئد گفتم رفت از کنسولشون پرسید اونم گفت تقاضای چند تا دانشجویی مشکلی نداره. فقط تقاضای همزمان چند تا شینگن شما رو دچار مشکل می کنه.

آره، می دونم که اثر منفی داره ولی می خوام بدونم از لحاظ حقوقی چقدر حق دارن نظر یک کشور دیگه جزء اتحادیه اروپا رو در تصمیم گیری خودشون داخل کنند. فکر کنم زیادی دارم به این قضیه ویزا پیله می کنم، نه اینکه 66 روزه منتظرم.. شاید حالا که این ترم رو رد کردم صبر کردند ترم دیگه ویزام رو بدن یعنی اکتبر.

باید صبر کرد دید چی میشه!

راستی من تجربه اینو عملا دارم که در حالیکه ویزای دانشجوییم در حال بررسی هست ویزای شنگن بگیرم و هیچ جا چه تو گرفتن ویزا چه در بقیه مراحل سفر هیچ مشکلی پیش نیومد. اگه هنوز کمی نگرانید اینو کفتم که نگرانیتون رفع بشه

ببینید اینا اصلا سیستمشون تو اتحادیه اروپا به هم مرتبطه. یعنی از رو شبکه می تونن ببینن شما واسه کجا ها اقدام کردید نیازی به پرسیدن از هم دیگه نیست. بعد از این هم حالا اینا شاید بهتر باشن ولی یه جاهایی مثل کانادا و آمریکا که دیگه دادن ویزا یه مسئله سلیقه ای شده یه روز می دن یه روز نمی دن. جنبه حقوقی نداره که شما بخوای بر مبنای اون اعتراض کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)