صفحه 1 از 30 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 293

موضوع: تجربیات و نتایج مصاحبه در قبرس در سال ۲۰۱۰

ApplyAbroad Champion

پیش فرض تجربیات و نتایج مصاحبه در قبرس در سال ۲۰۱۰

لطفاً نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی خود در قبرس را با پاسخ به این موضوع اعلام کنید.

نتایج و تجربیات مصاحبه در قبرس در سال ۲۰۰۹ را در اینجا ببینید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج مصاحبه در قبرس در سال ۲۰۱۰

من اوایل مارچ رفتم قبرس و خوشبختانه گرفتم
    اولش (بعد از بازرسی بدنی و اینا) یه خانومه یه لیست بهم داد گفت طبق اون مدارکمو مرتب کنم (توی این لیست sop و BSنبود) همون موقع یه آقای ایرانی مسن داشت مصاحبه میشد که انگلیسی رو خوب بلد نبود. وقتی مدارکمو مرتب کردم و بردم که بدم به خانومه، گفتم اگه همکارش کمک می خواد می تونم براش ترجمه کنم که بهش گفت و اون آفیسر وقتی دیگه نتونست هیچ رقمه به اون آقا بگه که ویزاشو گرفته و باید از یکی دو هفته بعد سایت رو چک کنه از من خواست براش ترجمه کنم.
    بعد مصاحبه ی من دوباره به همون آفیسر افتاد.
    سوالاشو مینویسم اما خیلی از بابت ترتیبشون مطمئن نیستم....
    #کدوم دانشگاه می خوای بری؟
    #تو که قبلا توی دوبی برای دانشگاه دیگه ای برای ویزا اقدام کردی چرا الان عوضش کردی؟: گفتم که تواین مدت با یه استاد توی این یکی دانشگاه تماس داشتم و چیزایی که از تحقیقاتش گفت واسم جالب بود و اینکه الان فاندم واسه این دانشگاه زیاد تر شده! (نمیدونم متقاعد شد یا نه)
    #کیا رو اونجا داری؟(خواهر و برادر) کدوم دانشگاه هستن؟(...و...)
    #برای خانواده ت سخت نیست دادن پولش؟ (از قبلا خونه وپول و اینا دارن)
    در اینجا!!!! یه مقدار مدارکمو ورق زد؛ کارنامه؛ بعد تافل و بعد GREEEEEEEEEEEEEEEEEE به این قسمت که رسید کلی ذوق کرد و گفت که باورش نمیشه یه ایرانی تو GRE همچین نمره ای بیاره و خیلی خوشحال !!!!! شده بود. بعد یه آفیسر دیگه که همکارش بود رو صدا زد و گفت بیا ببین این خانوم ایرانی چه نمره ای آورده تو GRE و اونم تبریک گفت و گفت که خودش که انگلیسی زبانه همچین نمره ای نیاورده...
    از اینجا به بعد یکم مهربونتر شده بود.
    # بعد از تحصیلات می خوای چیکار کنی؟ (گفتم میخوام استاد دانشگاه بشم تو دانشگاه خودم که بهترین دانشگاه کشورمه ) برای این PHD هم میخوای بگیری؟ (آره؛ و امیدوارم بتونم از دانشگاه خوبی پذیرش بگیرم)
    #یه کاغذ سفید بهم داد برای آدرس سایت برای چک کردن کلیر شدن و به شوخی گفت همون حرفای قبلی رو لازم نیست واست تکرار کنم که؟
    من قبلا تو دوبی درخواست ویزام رد شده بود و اینبار دانشگام رو عوض کرده بودم اما تو یه سطح بودن. یعنی کلا شرایطم عوض نشده بود و فکرکنم GRE خیلی تاثیر داشت تو تصمیمش....
    حالا منتظرم که کلیر شم

موفق باشید

Junior Member

سلام
    ببخشید یعنی قبلا کسی ریجکت شده باشه و بعد از جای دیگری اقدام کنه مشکلی نیست و نمیگه چرا قبلا ریجکت شدی ؟
    مرسی

Junior Member

to anis.d:
    Congratulation on your visa!
    I think when you and all those like you describe their interview experiences here, it would make good impression on others. Of course your GRE score had a great positive effect in officer's mind. But I think the most privilege you had in the interview is your very great self esteem and this has really worked for you. Good Luck.

Junior Member

he didn't ask me why I was refused the visa last time in Dubai; but he DID ask why I changed the university for which I asked the student visa.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط anis.d نمایش پست ها

he didn't ask me why I was refused the visa last time in Dubai; but he DID ask why I changed the university for which I asked the student visa.
    سلام به همگي،
    بجه من براي ويزا مي خوام از قبرس اقدام کنم ، مي خواستم ببينم با توجه به اينکه من full tuition waiver دارم احتمال گرفتن ويزا براي خودم و خانمم چقدر هست. آيا قبرس خوبه براي شرايط من؟ درضمن من اگه ويزاي قبرس بگيرم مي تونم درصورتيکه که ويزاي من ok بشه ، براي کلير شدن مي تونم از همان ويزاي اوليه استفاده کنم يا اينکه ازدوباره بايد ويزا بگيرم براي قبرس.

مرسي

ApplyAbroad Veteran
    MINERVAra آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط s.hosseini نمایش پست ها
    سلام به همگي،
    بجه من براي ويزا مي خوام از قبرس اقدام کنم ، مي خواستم ببينم با توجه به اينکه من full tuition waiver دارم احتمال گرفتن ويزا براي خودم و خانمم چقدر هست. آيا قبرس خوبه براي شرايط من؟ درضمن من اگه ويزاي قبرس بگيرم مي تونم درصورتيکه که ويزاي من ok بشه ، براي کلير شدن مي تونم از همان ويزاي اوليه استفاده کنم يا اينکه ازدوباره بايد ويزا بگيرم براي قبرس.

مرسي
    در مورد قسمت دوم سوالتون (ویزا یه قبرس) نه متأسفانه ، امکانش نیست .چون ویزا یی که بهتون میدن در حالت عادی single entry هست و معمولش اینه که اگر full fund باشین خودتون می‌تونین برین سفارت قبرس برا ویزا اقدام کنین، ولی‌ اگه full fund نباشین از ۲ سال پیش سفارت قبرس هم بازی در میاره.(پارسال شخصاً به سفارت زنگ زدم و گفت که اگه فاند کامل دارین برای قبرس اقدام کنین چون ما به دلیل زیاد بودنه متقاضی فقط فول فاندا رو ویزا میدیم) که عملا اینطور نمی‌شه البته و ۹۰% بچچها میدن اژنسا براشون ویزسای‌ قبرسو بگیره . روال اژنسا هم اینه که ویزا رو فقط رو تور میگیرن معمولان اینجوریه که یک ویزسای‌ معمولان ۳ ماهه single entry میگیرن که شما فقط به تعداد روزایی که در تور ثبت نم کردین و بیلیت رفت برگشت نشون میده در قبرس می‌تونین بمونین و نه بیشتر. البته
    می‌شه در قبرس فک می‌کنم ۲ بار ۱۰ روز دیگه هم تمدید کنین(؟)
    برای بار دوم که بخواین US ویزا رو pick up کنین حتما باید دوباره ویزا بگیرین با استفاده از مدارک نشاندهندهٔ clear شدن و blue tickete سفارت US . نمیدونم چقد صّحت داشته باش ولی‌ پارسال آژانس بهسا به من گفت که اگه قبل clear شدن در فاصلهی زمانی کم درخواست ویزسای‌ توریستی از قبرس بکنی‌ رجکت می‌کنه قبرس.

(از مدیر محترم به خاطر نامرتبط بودن پستم به موضوع انجمن عذر می‌خوام، اگه صلاح دونستین منتقل نمائید )

Junior Member

سلام بچه ها
    لطفا اگه کسي اطلاعات بيشتري داره در مورد قسمت اول سوالم درمورد اينکه قبرس براي کسي که full tuition waiver هست چطوره؟ من متاهلم و بايد اگوست اونجا باشم.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط s.hosseini نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    لطفا اگه کسي اطلاعات بيشتري داره در مورد قسمت اول سوالم درمورد اينکه قبرس براي کسي که full tuition waiver هست چطوره؟ من متاهلم و بايد اگوست اونجا باشم.
    کلا پذیرش فول فاند حالت مناسبه کاره. اما خوب این که فاند نداشته باشید احتمال بیاد پائین نه این نیست الزاما. نظر من اینه که مقالاتی اگه دارید و یا رکوردهای دانشگاهیتون رو ببرید و سعی کنید برنامه منسجمی در مورد آیندتون تو دانشگاه مورد نظر ارائه بدید. بگید که قصد دارید با فلانی کار کنید و اولین برنامتون اینه که خودتون رو نشون بدید. البته نظر شخصیه منه. سال قبل افراد زیادی با شرایط شما گرفتن ویزارو.
    در مورد ارسال اول در این فروم باید بگم که آفیسر پیر به نمره جی آر ای یه نگاهی میندازه. اگر خوب باشه تعریف می کنه و کلا آدم مثبتیه و زیاد گیر نیست. کلا نمره بخش ریاضی بالای 700 باشه خوشحال می شه. البته روزی که من مصاحبه داشتم همه 800 بودیم جز یکی که 710 بود و اون هم افتاد به آفیسر پیره. اونم ازش تعریف کرد و گفت چه نمره خوبی گرفتی. دوستی که پست اول رو گذاشته در فروم به دلیل اینکه خیلی خوشحال بوده از گرفتن ویزا برای خودش سه چهار تا پپسی هم باز کرده در مورد جی آر ای و دلیل قبولیش رو نمره جی آر ای عنوان کرده. خیلی شاید درست نباشه. اما به دلایل خیلی محکم که دوستانی که سال قبل در قبرس برای مصاحبه و پیک آپ با هم بودیم می دونن این که شما دانشجوی خوبی باشید و اینو نشون بدید باعث گرفتن ویزا می شه. مثلا پذیرش با فاند و یا بی فاند از دانشگاه خوب و یا داشتن برنامه مشخص و هدف از تحصیل. اینارو آفیسر با سئوالاتش متوجه میشه. اونجا خونسرد باشید.
    آفیسرهای قبرس خیلی خوش برخورد هستن. من خودم حین مصاحبه چند بار وسط حرفای آفیسر جوون توضیحاتی می دادم که اونم حرفشو قطع می کرد به حرفای من گوش می داد. اما خوب چهره خندونی ممکنه نداشته باشن. لازم به ذکره آفیسر جوون واقعا هدفی جز دادن ویزا و کمک به شما نداره مگر این که شما خلافشو ثابت کنبد. در بسیاری از موادر اگر این فرد مصاحبه نمی کرد با بعضی دوستان کلیر شدن این دوستان ممکن بود خیلی طول بکشه.
    دوستان در نظر داشته باشید آفیسرها کلا علاقه دارن به داشنجوهای خوب ایرانی ویزا رو بدن. روال سال قبل که این بود.

موفق باشید.
    ویرایش توسط ehsan99 : April 11th, 2010 در ساعت 06:46 AM
    دوستان عزیز من متاسفانه نمی تونم خیلی منظم بیام فروم. پس در پاسخ به پیغامهای خصوصیتون تاخیر اگه دیدید پیشاپیش عذر میخوام.

ApplyAbroad Veteran
    MINERVAra آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan99 نمایش پست ها
    آفیسرهای قبرس خیلی خوش برخورد هستن. من خودم حین مصاحبه چند بار وسط حرفای آفیسر جوون توضیحاتی می دادم که اونم حرفشو قطع می کرد به حرفای من گوش می داد. اما خوب چهره خندونی ممکنه نداشته باشن. لازم به ذکره آفیسر جوون واقعا هدفی جز دادن ویزا و کمک به شما نداره مگر این که شما خلافشو ثابت کنبد. در بسیاری از موادر اگر این فرد مصاحبه نمی کرد با بعضی دوستان کلیر شدن این دوستان ممکن بود خیلی طول بکشه.
    دوستان در نظر داشته باشید آفیسرها کلا علاقه دارن به داشنجوهای خوب ایرانی ویزا رو بدن. روال سال قبل که این بود.

موفق باشید.

در تایید حرفای احسان منم که با جوونه مصاحبه شدم از شروع مصاحبه حسم همین بود(ولی قبلش چون همش شنیده بودم آفیسر مسنه خیلی بهتره خیلی استرس اینو داشتم که کاش با اون باشه مصاحبه ام ) . فقط می خواستم اضافه کنم که من با وجودی که مصاحبه م با جوونه بود و تقریبا هم خوب پیش رفت، کلیرنسم خیلیییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی یییییییییییییییییی طولانی شد !
    ضمنا در مورد دوستی که در اوایل تاپیک توضیحات مفصلی درباره ی مصاحبه شون دادند، خب به هر حال برداشت ایشون این بوده و هیچ کدوم از ما نمیتونیم خیلی مطمئن باشیم که برداشتامون کاملا درسته. مگه اینکه کیس های زیادی دیده باشیم و نتیجه گیری های دقیق داشته باشیم. ولی به نظر من همین که ایشون اینقدر لطف کرده و اومده اینقدر مفصل کیس و برداشتای خودش رو توضیح داده قابل تقدیره. بسیاررررررررررررررررررر دوستانی هستند که فقط از اطلاعات اینجا استفاده می کنن ولی کم لطفی می کنن و وقت نمی ذارن که کیس و تجربه ی خودشونو توضیح بدن واقعا از اول2010 همین 1 نفر از بچه های فروم رفته مصاحبه ی قبرس؟؟
    ویرایش توسط MINERVAra : April 11th, 2010 در ساعت 01:18 PM

صفحه 1 از 30 1234567891011 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)