صفحه 1 از 17 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 169

موضوع: تجربیات و نتایج مصاحبه در سایر کشورها در سال ۲۰۱۰

پیش فرض تجربیات و نتایج مصاحبه در سایر کشورها در سال ۲۰۱۰

سلام دوستان

من هرچی سرچ کردم نتونستم در مورد دو کشور سوریه و ایتالیا (که ظاهرا ایرانیها رو در چند سال اخیر قبول کردن) اطلاعاتی بدست بیارم. لطفا دوستانی که از این دو کشور ویزا گرفتن تجربیاتشون رو بگن. بخصوص در مورد مدت زمان کلیرنس سوریه.

ممنونم.

پیش فرض پاسخ : گرفتن ویزای آمریکا از سوریه و ایتالیا

دوست عزیز، به نظر من اصلاً ریسک نکن که به غیر از دبی و ترکیه جای دیگه ای برای مصاحبه بری. حتی همین قبرس هم که جدیداً مد شده میدونید که تو بررسی مدارک و ... چه سوتی های عظیمی داده و چه بازیهایی درآورده! دبی و ترکیه جاهایی هستند که تجربه ی زیادی در مورد دانشجویان ایرانی دارند و اونجا کاراتون به صورت طبیعی پیش میره.
    بهر حال، همسر من دو سه سال پیش بی هیچ دلیلی از سوریه reject شد.

ApplyAbroad Champion

پیش فرض تجربیات و نتایج مصاحبه در سایر کشورها در سال ۲۰۰۹

لطفاً نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی خود در سایر کشورها را با پاسخ به این موضوع اعلام کنید و از ایجاد موضوعات جدید خودداری نمایید.

نتایج و تجربیات مصاحبه در سایر کشورها در سال ۲۰۰۸ را در اینجا ببینید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج مصاحبه در سایر کشورها در سال ۲۰۰۹

سلام
    من برا 10 روز واسه یه کنفرانس دارم میرم فرانسه(اوایل اردیبهشت) . حالا می خواستم بدونم اگه از فرانسه واسه ویزا F1 امریکا اقدام کنم شانسم نسبت به قبرس یا آنکارا بیشتره؟ البته اینم بگم که فاند ندارم. و اینکه اگه بخوام نوبت سفا رت چه جوری بگیرم؟
    ممنون میشم اگه راهنما ییم کنین چون باید زود تصمیم بگیرم و تا اونوقت I20 و Bnk Statement رو ردیف کنم.

gollbarg
    Guest

سلام، من می خوام از طریق سفارت آمریکا در فرانکفورت اقدام کنم. شما می دونید که با این عنوان میتونم از سفارت آلمان ویزا بگیرم یا نه؟

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

یعنی هیچکس جای دیگه از جمله کویت و ارمنستان یا افغانستان یا اطریش امسال اقدام نکرده
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

Junior Member

من امروز لبنان مصاحبه داشتم. رشته من برق بود دکترا پذیرش داشتم و فول فاند. بعد از کلی سوال و جواب و دیدن همه مدارکم آخر سرگفت من نمیتونم مورد شما رو بررسی کنم. باید بری دوبی یا ترکیه

Junior Member

فکر می کنم یک نفر برای افغانستان اقدام کرده بود ولی حالا هرچی می گردم پیدا نمی کنم، آیا امسال کسی به افغانستان نرفته؟ شایدم برای پاکستان خونده بودم!!

Junior Member

با سلام خدمت همه دوستان
    من براي ارائه مقالم توي سمينار به رم-ايتاليا رفته بودم كه گفتم شايد فرصت خوبي باشه و براي F1 اقدام كردم. خوشبختانه موفقيت آميز بود و 5 روزه هم كلير شدم ! كيس من خيلي خاص بود و اصلا فكر نمي كردم ويزا بدن ولي خيلي خيلي راحتتر از اون چيزي بود كه فكر مي كردم! اينا رو مي گم براي اينكه خيلي ها اينقدرانرژي منفي مي دن كه آدم مي ترسه . اصلا از اين خبرها نبود! فكر مي كنم فقط بايد صداقت داشته باشين!
    قبل از رفتن من بهشون ايميل زدم و اونا گفتن اگرچه بيشتر ايرانيها ميرن آنكارا يا دبي ولي ما مي تونيم مورد شما رو قبول كنيم. البته يادآوري كردن كه پروسه ويزاي ايرانيها ممكنه خيلي طول بكشه!
    قبل از مصاحبه من خيلي مي ترسيدم چون من برادر و خواهرم سيتيزنه و پدر و مادرم گرين كارد دارن (كل فاميله درجه يك!) اصلا هم speaking من خوب نبود! GRE هم افتضاح بود! من از يك دانشگاه فول فاند داشتم براي دكتري. نه job offer داشتم نه Bank Statement! و نه سندي يا چيز ديگه اي social tie به حساب بياد فقط يك گواهي اشتغال به كار!
    من ساعت 8:45 وقت داشتم، بانك جلوي سفارت كه بايد پول درخواست ويزا را بهش واريز مي كرديم ساعت 8:35 دقيقه باز مي كرد كه 10 دقيقه هم دير تر باز كرد( اين ايتالياييها خيلي باحالن!) در نتيجه تا من پول به حساب بريزم و برم سفارت شد 8:55 و من 10 دقيقه هم ديرتر رسيدم و استرسم بيشتر شد!
    وقتي رسيدم داخل سفارت خانمي كه اسمها رو ميخوند و مدارك را كنترل مي كرد مثل اينكه 2 بار اسم من رو صدا زده بود!( كلا 5 نفر واسه ويزا اومده بودن كه يا F1 بودن يا H1 ايتالياييها براي رفتن به امريكا نيازي نيست ويزاي توريستي بگيرن!) موقع وقت گرفتن مثل اينكه اپراتور اسم من رو اشتباه نوشته بود به همين خاطر خانمه 3-4 بار از من عذر خواهي كرد و مدارك من رو گرفت و مرتب كرد و گفت چرا اينجا اومدي گفتم واسه سمينار گفت اشكال نداره فقط ممكنه ويزات طول بكشه وقتي ديد كه من دو فرم 156 نوشتم پدر ماردم گرين كارت دارن با يك حالت خاصي ازم پرسيد پدرمادرت امريكا هستن؟! من هم گفتم آره! بعد من رو راهنمايي كرد به سمت يكي از گيشه ها و اومد به ايتاليايي به كنسول گفت كه من ايراني هستم و برا خاطر سمينار اومدم ايتاليا و مدارك من به همراه پوشه حاوي رزومه و ترجمه ها و ... داد بهش
    كنسول يه آقاي جوان و خيلي قيافه جدي داشت از من اسم و مشخصاتم رو پرسيد و ازم خواست تا انگشتام رو بذارم رو دستگاه بعد حدود 3-4 دقيقه بدون اينكه به من چيزي بگه فرم ها رو ورق زد و يه چيزاهايي رو وارد كامپيوتر كرد بعد دور اون قسمت فرم 156 كه در مورد فاميل تو امريكا سئوال مي كنه يه خط پررنگ كشيد! بعد گفت كه ما بايد كيس تو رو بيشتر بررسي كنيم برو اونجا بشين و منتظر باش!
    من حدود 15 دقيقه منتظر شده و داشتم خودم رو آماده مي كردم كه اگه گفتن ويزا نمي ديم من زياد تو ذوقم نخوره! بعد يه خانم كنسول ديگه منو صدا كزد و با من مصاحبه كرد كه من اينجا مختصر ميگم:

كنسول: برا چي مي خواي بري امريكا
    من : برا PHD
    كنسول: كدوم دانشگاه؟
    من: ...
    كنسول: برا چي اينجا اقدام كردي؟
    من: براي ارائه مقالم اومده بودم گفتم فرصت خوبيه تا هم تو هزينه صرفه جويي كنم هم تو وقت!
    كنسول: در حال حاضر چي كار مي كني؟
    كنسول: چه رشته اي مي خواي بخوني؟
    كنسول: خيلي خوبه
    كنسول : خرجت رو كي مي خواد بده؟
    من: دانشگاه. من مدارك و قرارداده اعطاي فاند اينجا همراهمه مي خواهين ببينين؟
    كنسول: من به تو اعتماد دارم!
    كنسول: مي خواي رو چي تحقيق كني؟
    من: از اونجايي از استاد مشاورم دكتر ... شنيدم قراره رو ... با شركت ... كار كنيم
    كنسول: عاليه
    كنسول: تو رزومه خيلي قوي داري
    من: ممنون ( من دوتا مقاله ISI چاپ شده داشتم و 5-6 مقاله سمينار بين المللي كه 3 تاش رو رفته بودم و 2 تا ويزاي شينگن هم رو پاسم بود خوشبختانه اون روز صبح قبل از اينكه برم سفارت ايميل پذيرش يك مقاله ISI ديگه هم اومد)
    من: (وقتي ديدم داره مدارك منو ورق مي زنه گفتم) يه مقاله ديگم امروز صبح accept شد!
    كنسول: بهت تبريك مي گم!
    كنسول: تو برادرت امريكاست؟
    من: برادرم citizen و پدرم و مارم هم گرين كارد دارن ولي پدر مادرم ترجيح مي دن ايران زندگي كنند و حالا ايران هستن
    كنسول : (با خنده) مي دونم كي مي خواي بري امريكا؟
    كنسول: براي ويزا زود اقدام كردي اگه ما حالا ويزا رو پاست پرينت كنيم 3 ماه بيشتر وقت نداري بري امريكا
    من: بخاطر اين زود اقدام كردم كه ...
    كنسول: (حرف من قطع كرد و با خنده گفت) كار خيلي درستي كردي! پروسه ويزاي تو چون ايراني هستي يه كم طول مي كشه و من بخاطر اين قضيه خيلي متاسفم تو بايد يه بار ديگه بياي اينجا تا ويزا رو پاست پرينت كنيم ببخشيد مي دونم اينجا اومدن سخته!

بعد كنسول براي من آرزوي موفقيت كرد و گفت وقتي ويزا آماده شد ما با ايميل بهت خبر ميديم! بعد مدارك من بهم پس داد و فقط روزمه رو برداشت.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Materials Science & Engineering, Case Western Reserve University

می شه رزومه تون رو بگید؟

صفحه 1 از 17 1234567891011 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)