صفحه 21 از 30 نخستنخست ... 1112131415161718192021222324252627282930 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 293

موضوع: تجربیات و نتایج مصاحبه در قبرس در سال ۲۰۱۰

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج مصاحبه در قبرس در سال ۲۰۱۰

سلام

من همراه با همسرم (F1-F2) روز 22 June مصاحبه داشتیم. همونطور که دوستان قبلا نوشتن همه چیز خوب بود و همه ویزا گرفتن. خانم مصاحبه کننده بعد از سلام و احوالپرسی قبل از هر سؤالی به ما تبریک گفت بخاطر فاند خوبی که داشتم. بعد گفت کدوم یکی F1 هستین. سؤالاتی که پرسیدن:

کدام دانشگاه ميری؟
    چرا این دانشگاه ؟
    چرا اين رشته و روی چه موضوعی کار میکنی؟

بعد از خانمم پرسید که میتونی انگلیسی خوب حرف بزنی که اونم گفت تا حدی. بعد ازش پرسید:
    اونجا میخوای چکار کنی؟
    چند ساله ازدواج کردین؟(که ما سند ترجمه شده ازدواج رو نشون دادیم)
    بچه ندارین؟
    رزومه خانمم رو دید و گفت که شما هم که فوق دارین.
    و بعد توضیح داد که شما ویزای F2 میگیرین و نمیتونین با اين ویزا کار کنين یا ادامه تحصیل بدین. و اگه بخواین اونجا ادامه تحصیل بدین باید تقاضای تغيير ویزا به F1 رو بدین.

بعدشم با خنده پرسید که کجا با هم آشنا شدین؟ توی دانشگاه ؟

آخر کارم که مثل بقیه توضیح دادن که شما ویزا رو میگیرین ولی باید یک مرحله اضافی clearance هم طی بشه.

با آرزوی موفقیت برای همه دوستان.

Junior Member

سلام به همه دوستان

من و همسرم 22 جون مصاحبه داشتیم که خوشبختانه روز خیلی خوبی برای همه بود. بیشتر از بیست نفر بودیم که همه چه با فاند, چه بی فاند , برای دکترا یا مستر , ویزیتوری و حتی موارد دوبار ریجکت شده از دوبی همه ویزا گرفتند. در مرحله ای که مدارک رو مرتب شده تحویل میدادیم آقای بامزه تپلی بود که خیلی سر به سر ما گذاشت و آخر سر هم مدارک همسر من رو قبل از من گذاشت. همین باعث شد که خانم مصاحبه کننده اول اسم همسرم رو صدا کنه. من که جلو رفتم بهش گفتم که ایشون همسرمه و فکر میکنم باید باهم مصاحبه بشیم خانوم آفیسر خنده ای کرد که آخی نازی !.. و گفت حالا اشکال نداره تو هم اینجا وایسا دلت نشکنه ولی اول باید با آقاتون مصاحبه کنیم. خلاصه مصاحبه رو شروع کرد به این سوال رسید که چرا داری میری آمریکا. همسرم هم گفت برای اینکه ایشونو ساپورت کنم و به هر حال نمیشه از هم جدا باشیم و طاقت دوری نداریم. آفیسر رو میگی همینجوری مونده بود که یعنی چی آخه! مگه هدفت درس خوندن نیست که گفتیم باباجون F1 منم !!! D:
    بیچاره کلی عذرخواهی کرد و تعظیم که ببخشید مدارک F2 رو اول گذاشته بودن و خلاصه کلی خندیدیم! بعد هم از دانشگاهم تعریف کرد. رشته ام رو پرسید و اینکه آیا فامیل دارم تو آمریکا و آیا قبلا برای اقامت اقدام کردم که جواب من منفی بود. اشاره به شغلم کرد و اینکه قبلا سفر اروپا رفتم ولی نپرسید برای چی. بعد ازم پرسید که هزینه های تحصیل رو کی میده که براش توضیح دادم قرار هست که با استادها یکی دوتا درس بگذرونم تا وضعیت فاند روشن بشه ولی فعلا پدرم ساپورتم میکنه. و آخر سر هم بانک استیتمنت ها رو گرفت و هیچ توضیح دیگه ای ازم نخواست و دوباره عذرخواهی کرد. از همسرم هم پرسید که چرا میاد و البته با خنده و اینکه چکار میخواد بکنه تو آمریکا. همسرم هم همون جواب رو داد و اینکه کارهای ایرانش رو از راه دور مدیریت میکنه . بعد آفیسر پرسید که شغلش چیه و زمینه تحصیلش و آخر سر گفت میدونی اجازه کار نداری ؟ اما اگر خواستی درس بخونی میتونی ویزات رو تغییر بدی به F1 یا J1 !!!!
    در کل خیلی کول و راحت برخورد کرد و دست آخر هم در مورد کلیرینس توضیح داد. اینم گفت که یکی تون برای پیکاپ بیاد کافیه .
    به نظر میومد قصدشون کاملا بر دادن ویزاست و اگر مدارک کاملی داشته باشید و دلیل قانع کننده حتما موفق میشید. اینم بگم که وقت من 8 جون بود و همسرم 22 جون. بار اول که درحواست کردیم تو یه روز بذارن هردو رو قبول نکردند اما بعد دو هفته دوباره ایمیل زدیم قبول کردند. پس نا امید نشین خیلی انعطاف پذیر و مثبت هستند.

موفق باشید

Junior Member

دوستان عزیز.
    شما تنها در یک صورت ممکن است ویزا نگیرید.
    در صورتی که در قسمت آخر سئوالات فرم DS160 جواب مثبت داداه باشید. یعنی اینکه صریحاً اعلام کرده باشید تروریست هستید و یا علاقه مندید در خاک آمریکا عملیات غیرقانونی انجام دهید!
    اگر جواب این سئوالات را منفی زده اید، میتونید از الان به فکر Pick Up کردن ویزای خودتون باشید که واقعاً هم مساله مهمی هستش.
    در مورد تجربیات هم باید بگم که تشریف میبرید دم در سفارت ( من و مقداد با یه مرسدس بنز رفتیم، بقیه بچه ها با مینی بوس مشتی ممدلی!!! ) و بعد پاس تون رو میدید بشون. اونها هم میان صداتون میزنند میریرد توف خیلی مودب میشینید تا اون خانم مهربونه صداتون کنه. بعد ازتون میپرسه که بعد تحصیلات میخوای چیکار کنی، شما هم میگی میخوای برگردم ایران و بعد بهت توضیح میده که باید صبر کنمی تا کلیر بشی. شما هم باید با لبخند بهش بگید Thank You! . همین ! به خدا هیچ اتفاق خاصی اونجا نمیافته! ، آمریکا دیگه خز شده، به همتون ویزا میدند. حتی شما دوست عزیز! (Just Kidding!)
    من متن دقیق مکالمه خودم رو با اون خانوم مینویسم :

Officer: Hello
    Me: Hello Mam
    Officer: Have you payed your SEVIS fee?
    Me: Yes I have, Let me have the documents, I can find it for you!
    Officer: Oh, there you are, Only you can find it!
    Me: Haha, Yep!
    Officer: So why have you chosen this University
    Me: This was among the ones which I was more interested in, However, I was more interested in Harvard or ,MIT, but I regret they were not as interested as I was!
    Officer: Haha, So what are you going to do after your studies?
    Me: I will do just what I did when I finished my MS studies in Sweden, an immediate return to Iran,
    Officer: I can see that you have traveled extensively, is that for your job?
    Me: No, I just like to travel
    Officer: well, I approve your case for VISA issuance, but as you need, as a citizen of IRAN, you need to pass further administration,
    Me: Yes I know
    Officer: OK, you can check you clearance status visa this website
    Me: Thanks, Have a nice day
    Officer: thank you
    ویرایش توسط niam : June 26th, 2010 در ساعت 09:42 PM

Junior Member

سلام
    خوبید شما؟؟
    من از بچه های 22June بودم تو قبرس!!!

تقربیا یه 25 نفری بودیم که همه ویزا گرفتیم

همه جوره هم تو اکیپمون بود.(با فاند،بدون فاند، پارشیال فاند، با فامیل، بی فامیل، Re Master، توریست و ... )

فقط نمیدونم اونی که می خواست از دبی pick Up کنه واسه لیسانس می رفت یاGrad !! (بچه های 22 June شاکی نشن!!! )

بر خورد کارمندهای سفارت هم که خوب بود، (به استثنای یه مورد روز پنج شنبه که برای Pick upبود. در کل خیلی بهتر از نظام وظیفه خودمون)

امیدوارم بچه های 29 June و بعدی ها مثل ما استرس نداشته باشن چون بعدن به خودشون می خندن!!!

قابل توجه دوستان 22June که شاکی بودن من چرا comment نمی دم!!!

All the Best

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aut_eagle نمایش پست ها
    سلام

خوبید شما؟؟
    من از بچه های 22June بودم تو قبرس!!!

تقربیا یه 25 نفری بودیم که همه ویزا گرفتیم

همه جوره هم تو اکیپمون بود.(با فاند،بدون فاند، پارشیال فاند، با فامیل، بی فامیل، Re Master، توریست و ... )

فقط نمیدونم اونی که می خواست از دبی pick Up کنه واسه لیسانس می رفت یاGrad !! (بچه های 22 June شاکی نشن!!! )

بر خورد کارمندهای سفارت هم که خوب بود، (به استثنای یه مورد روز پنج شنبه که برای Pick upبود. در کل خیلی بهتر از نظام وظیفه خودمون)

امیدوارم بچه های 29 June و بعدی ها مثل ما استرس نداشته باشن چون بعدن به خودشون می خندن!!!

قابل توجه دوستان 22June که شاکی بودن من چرا comment نمی دم!!!

All the Best
    سلام. به همتون تبریک می گم. دلیل برخورد بد کارمندا با اون دوستتون که Pick up می خواسته بکنه، چی بود؟

Junior Member

سلام

مرسی دوست عزیز!!!

والا این دوستمون 2 روزه کلیر شده بود، با بچه هایی که روز 5 شنبه ساعت 3 واسه پیک آپ رفته بودن، رفته بود تا هماهنگ کنه یکی دیگه هفته ی دیگه (این هفته) واسش پیک آپ کنه!!! پنج شنبه ساعت 3 هم چون فقط واسه تحویل دادن پاسا بود، اصلن نذاشتن حرفشو بزنه و بعدکه خیلی اصرار کرد بهش گفتن GO OUT!!!

همین!!!
    راستی من که Full Fund بودم Officer اصلن ازم نپرسید میخوایی بری رو چی کار کنی!!! یا اینکه چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی؟؟؟
    فقط یه تبریک بهم گفت و بعش پرسید
    Do you have any relatives in USA
    Have you ever been in USA
    Are you single
    have you finished your Master

Junior Member

سلام
    امروز 29 جون قبرس زیاد خوب نیود، حدودا 25 نفر دانشجویی بودیم، اول همه چیز داشت خوب پیش میرفت اما یکباره همه چیز خراب شد، افیسرها یک پسر جوون بود و بک اقای مسن که حسابی با سختگیریهاش حال بچه ها رو گرفت، فکر کنم 10 نفر رو ریجکت کردن،اکثرا مستر بدون فاند بودن که به نداشتن فاند گیر دادن، دو نفر هم f1-2
    در مورد من phd فاند کامل بودم مصاحبه خیلی راحت بود ،
    چرا داری میری امریکا؟
    پس همسرت کجاست؟ (همسرم قرار بود 2-3 ماه دیگه اقدام کنه)
    فول اسکالرشیب هم که هستی
    و در مورد سفرهای خارجی که داشتم پرسید
    اخرش هم گفت سایتو چک کن
    مصاحبه من با پسر جوونه بود، کاملا جدی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط najmeh29 نمایش پست ها
    سلام
    امروز 29 جون قبرس زیاد خوب نیود، حدودا 25 نفر دانشجویی بودیم، اول همه چیز داشت خوب پیش میرفت اما یکباره همه چیز خراب شد، افیسرها یک پسر جوون بود و بک اقای مسن که حسابی با سختگیریهاش حال بچه ها رو گرفت، فکر کنم 10 نفر رو ریجکت کردن،اکثرا مستر بدون فاند بودن که به نداشتن فاند گیر دادن، دو نفر هم f1-2
    در مورد من phd فاند کامل بودم مصاحبه خیلی راحت بود ،
    چرا داری میری امریکا؟
    پس همسرت کجاست؟ (همسرم قرار بود 2-3 ماه دیگه اقدام کنه)
    فول اسکالرشیب هم که هستی
    و در مورد سفرهای خارجی که داشتم پرسید
    اخرش هم گفت سایتو چک کن
    مصاحبه من با پسر جوونه بود، کاملا جدی

اهه، چقدر بد... می دونم دوستان 29 june الان احتمالا حالشون خیلی گرفته اس اما اگر لطف کنید هر وقت که فرصت کردید و از شوک قضیه خارج شدید اطلاعات تکمیلی راجع به اون 10 تایی که ریجکت شدند بدید خیلی لطف کردید چون الان بچه های هفته های بعد قبرس حتما نگران می شن...

ممنون.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra_aug نمایش پست ها
    چرا هر چي ميشه گير ميدين به فروم؟! در صورت تداوم اين شايعه سازيها به يه جا ميرسه كه هيچ كس نمياد تجربياتش رو بذاره!
    واسه 15 و 22 جون افيسر يه خانم مسن بود ولی واسه اين سری همون افيسر های قديمی بودن، دليلش ميتونه اين باشه نه فروم

آقا چرا اینطوری شد خوب یعنی هفته بعدم اینجوره بدبخت شدیم که اگه اینطوره که شما میگید پس به لیسانس دیگه عمرن بدن هیچی بیچاره شدیم رفت بابا همه که میگفتن خوبه چرا یهو عوض شد همچی!!!!!!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)