صفحه 9 از 30 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 293

موضوع: تجربیات و نتایج مصاحبه در قبرس در سال ۲۰۱۰

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج مصاحبه در قبرس در سال ۲۰۱۰

نقل قول نوشته اصلی توسط homan نمایش پست ها
    سلام
    امیدوارم این توضیحات همه دوستان رو قانع کنه (که البته بعید می دونم)

یکی از بچه ها که ریجکت شد ms بدونه فاند با فاصله از زمان گرفتن bs و از همه مهمتر بدون gre بود. (gre و Toefl واسه قبرس لازمه)
    نفر بعدی کسی بود که پارسال ویزا گرفته بود ولی pick upنکرده بوده. که دیگه امسال بهش ندادند .
    بدون فاند 1 phd و 1 msبود که هر دو گرفتند.
    ممنون از توضيحاتون مي خواستم ببنيم منظورتون از BS bachelor of science هست يا bank statment؟

سلام
    یکی از بچه ها که ریجکت شد ms بدونه فاند با فاصله از زمان گرفتن bs و از همه مهمتر بدون gre بود. (gre و Toefl واسه قبرس لازمه)
    یعنی چقدر گذشته بود از زمانی که بی اس گرفته بود؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadshoai نمایش پست ها
    ممنون از توضيحاتون مي خواستم ببنيم منظورتون از BS bachelor of science هست يا bank statment؟
    منظورم bachelor of science بود.
    اصلا اون فاصله رو بی خیال بشید .
    دوستان gre نداشت. یعنی مدارکش ناقص بود

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر

سلام
    من در قبرس شمالی امروز مصاحبه شدم..کسی هم که مصاحبه می کنه همون آقا پیره هستش که قبرس جنوبی هستش
    من فاند کامل برای دکترای پیوسته از دانشگاه یو تی ای در تگزاس داشتم
    مدارکی که ازم اضافه تر خواست نمره جی آر ای ، نمرات کارشناسی (همراهم نبود و فقط مدرک لیسانسم رو نشون دادم که یکم غرغر هم کرد به خاطرش که چرا نیاوردم!) و سی وی .... ازم
    research plan
    هم خواست که نداشتم و گفت باید دانشگاه میل بزنه و دقیقا شرج بده که این فاند تحقیقی رو برای چه موضوعی گرفتی
    سوالاتی هم که پرسید اینا بودن

- چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی ؟ ....گفتم به خاطر دکتر فلان و مقالاتش
    - چه زمینه ای رو می خوای ادامه بدی ؟ مهندسی نرم افزار
    - بعد درست می خوای چی کار کنی ؟ ...من تدریس رو دوست دارم می خوام اگه بشه تو یکی از سه دانشگاه تاپ ایران ...حرفمو قطع کرد گفت : شریف ؟ گفتم آره . شریف ، تهران ، امیرکبیر ، گفت تو از شریف هستی ؟ گفتم نه من امیرکبیری هستم
    - گفت هزینه تحصیلت رو کی میده ؟ ...من فاند کامل دارم دانشگاه هزینه ام رو میده !
    - اینجا که هستی کی هزینه ات رو میدی ؟ ...والدینم
    - (نگاه به صفحه مونیتور)تو جای دیگه هم برای ویزا اقدام کردی ؟ ...نه
    - ولی اقدام کردی! (با نگاه عاقل اندر سفیه!)...من جایی برای ویزا اقدام نکردم فقط فرم رو پر کردم !
    - (لبخند) منم همینو می گم برای ترکیه هم فرم پر کردی
    دیگه راستش یادم نمیاد سوال خاصی پرسیده باشه ...جالب این بود من قصد پر حرفی نداشتم ولی حتی نمیذاشت یه جمله رو کامل بگم با اینکه در صحبت انگلیسی کند نبودم تا یه کلمه ای از دهنم درمیومد که قانع میشد حرفم رو قطع می کرد...خیلی هم اخمو و جدی بود و من فک میکردم منو رجکت کنه ولی اصلا نباید به حالات صورت و مدل حرف زدنش توجه کرد باید کاملا خونسرد و با اعتماد به نفس به سوالاتش جواب داد .......اخرشم گفت که به دانشگاه بگو ایمیل بزنن و زمینه تحقیق رو مشخص کنن و منتظر باش که در سایت شمارت رو اعلام کنن

سلام

نفر بعدی کسی بود که پارسال ویزا گرفته بود ولی pick upنکرده بوده. که دیگه امسال بهش ندادند .
    ببخشید یعنی منکه پذیرش بدون فاند دارم و تافل و جی آر ای هم ندارم به منم قبرس نمیده؟ همه میگن قبرس میده .چون من قبل شروع دانشگاهم همونجا میرم کلاس تافل.راستی bank statmentam باید مال چه تاریخی باشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط spark17 نمایش پست ها
    سلام
    من در قبرس شمالی امروز مصاحبه شدم..کسی هم که مصاحبه می کنه همون آقا پیره هستش که قبرس جنوبی هستش
    من فاند کامل برای دکترای پیوسته از دانشگاه یو تی ای در تگزاس داشتم
    مدارکی که ازم اضافه تر خواست نمره جی آر ای ، نمرات کارشناسی (همراهم نبود و فقط مدرک لیسانسم رو نشون دادم که یکم غرغر هم کرد به خاطرش که چرا نیاوردم!) و سی وی .... ازم
    research plan
    هم خواست که نداشتم و گفت باید دانشگاه میل بزنه و دقیقا شرج بده که این فاند تحقیقی رو برای چه موضوعی گرفتی
    سوالاتی هم که پرسید اینا بودن

- چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی ؟ ....گفتم به خاطر دکتر فلان و مقالاتش
    - چه زمینه ای رو می خوای ادامه بدی ؟ مهندسی نرم افزار
    - بعد درست می خوای چی کار کنی ؟ ...من تدریس رو دوست دارم می خوام اگه بشه تو یکی از سه دانشگاه تاپ ایران ...حرفمو قطع کرد گفت : شریف ؟ گفتم آره . شریف ، تهران ، امیرکبیر ، گفت تو از شریف هستی ؟ گفتم نه من امیرکبیری هستم
    - گفت هزینه تحصیلت رو کی میده ؟ ...من فاند کامل دارم دانشگاه هزینه ام رو میده !
    - اینجا که هستی کی هزینه ات رو میدی ؟ ...والدینم
    - (نگاه به صفحه مونیتور)تو جای دیگه هم برای ویزا اقدام کردی ؟ ...نه
    - ولی اقدام کردی! (با نگاه عاقل اندر سفیه!)...من جایی برای ویزا اقدام نکردم فقط فرم رو پر کردم !
    - (لبخند) منم همینو می گم برای ترکیه هم فرم پر کردی
    دیگه راستش یادم نمیاد سوال خاصی پرسیده باشه ...جالب این بود من قصد پر حرفی نداشتم ولی حتی نمیذاشت یه جمله رو کامل بگم با اینکه در صحبت انگلیسی کند نبودم تا یه کلمه ای از دهنم درمیومد که قانع میشد حرفم رو قطع می کرد...خیلی هم اخمو و جدی بود و من فک میکردم منو رجکت کنه ولی اصلا نباید به حالات صورت و مدل حرف زدنش توجه کرد باید کاملا خونسرد و با اعتماد به نفس به سوالاتش جواب داد .......اخرشم گفت که به دانشگاه بگو ایمیل بزنن و زمینه تحقیق رو مشخص کنن و منتظر باش که در سایت شمارت رو اعلام کنن
    ببخشيد اين قبرس شمالی و جنوبی جريانش چيه؟ مگه 2 جا ميشه رفت تو قبرس؟؟؟؟ ميشه راجع به اينم توضيح بدين، ممنون ميشم.

Junior Member

سلام

اون کسی که سال پیش ویزا گرفته بود ولی پیک اپ نکرده بود موردش چی بود؟ چرا بهش ندادن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط Soudi00 نمایش پست ها
    ببخشيد اين قبرس شمالی و جنوبی جريانش چيه؟ مگه 2 جا ميشه رفت تو قبرس؟؟؟؟ ميشه راجع به اينم توضيح بدين، ممنون ميشم.
    قبرس یه جزیرست که قسمت جنوبی اون یه کشور حساب میشه و بچه های ایرانی برای ویزا اونجا میرن ..قسمت شمالی این جزیره متعلق به ترکیه هستش و هر کسی که معمولا اقامت این قسمت شمالی رو داشته باشه به علت اختلاف قدیمی بین قبرس شمالی و جنوبی ویزای جنوبی رو نمی تونه بگیره.....آمریکا یه سفارت در قبرس جنوبی داره و یه کنسولگری در قبرس شمالی که همون آفیسری که در قسمت جنوبی مصاحبه می کنه این قسمت هم برای مصاحبه میاد.......من برای ترم پاییز آمریکا اپلای کردم و برای ترم بهار (بهار 2010) یه دانشگاهی در قبرس شمالی ...چون به عنوان دانشجو مقیم هستم (هر کسی نمی تونه از اینجا برای ویزا اقدام کنه فقط ساکنان قبرس شمالی و کسانی که مثل من اقامت دارن) می تونستم همین جا برای ویزا اقدام کنم ...اینجا کاملا خلوته و مشکل گرفتن وقت و هجوم مراجعه کننده رو نداره ...من پذیرشم سه شنبه به دستم رسید، چهارشنبه وقت مصاحبه گرفتم و جمعه (14 می) مصاحبه شدم چون آفیسر همون آقا پیره بود که در قبرس جنوبی مصاحبه می کنه گفتم تو فروم بنویسم درباره مصاحبم شاید مفید باشه

Junior Member

من و همسرم برای قبرس وقت گرفتیم. من خودم 1 جون و همسرم 8 جون هستیم و جفتمون F1 هستیم. با ایمیل نتونستیم که زمان ها رو یکی کنیم. تو پست های پارسال خوندم که Mehrzads تونسته بوده که به افیسر بگه که با هم مصاحبه بشن. من میخواستم ببینم که چه زمانی باید به افیسر گفت این مطلب رو. وقتی که رفتم تو سالن و یا زمان مصاحبه؟ اگه زمان مصاحبه بود، چقدر طول می کشه که همسرم بتونه مراحل قبلی مثل سکیوریتی چک اینا رو رد کنه و بیاد توی سالن که با هم مصاحبه بشیم؟

Junior Member

سلام خدمت دوستان

من امروز قبرس بودم و گرفتم. خیلی خوب بود. من نفر دوم بودم که مصاحبه شدم و یک نفر قبل از من بود و اونم گرفت. یک خانمی که برای کنفرانس می خواست بره و ایران استاد بود نگرفت. می گفت بهش گفتند مدارکش کامل نیست بره کامل کنه بد بیاد. از بچه های دیگر خبر ندارم. هتلم فرانجورجیو میود. حالا خودشون میان می نویسن.
    سوالاش بیشترش رو با بله خیر می شد جواب داد. من چون برادرم سیتی زن اونجاست ازم پرسید که چه ویزایی داشته و اونجا چی کار می کنه و اینکه آیا برادر و خواهر دیگه ای هم ایران داری یا نه. که من داشتم و گفتم. سند خونه نخواست. ولی به جاب آقر نگاه انداخت. اونم به خاطر اینکه می خواست بدونه بعد فوق چی کار می کنم ولی سوالی در موردش نپرسید.

من پدر و مادرم هم گرین کارت دارند ولی فکر کنم چون الات ایران هستند و سنشون هم بالاست سوالی نپرسید.
    من پدیرشم با قاند کامل (فیلوشیپ) بود. راستی اصلا GRE من رو گیر نداد که چرا کپی است و اصل نیست. اضلا هم راجع به اون سوالی نپرسید. همه عوامل سفارت هم مودب و با ادب و اندکی هم شوخ بودند.
    اونچه که گفتم دریاره من بود و نمیشه استقرا زد و قانون داد ولی فکر می کنم جو خوبی امسال وجود داره و انشا الله که همه ویزاشون رو بگیرند ما هم زود کلیر شیم. آرام باشید. واقعا خیلی ساده است. ببخشید من اگر تا چند روز دیگر نتونستم بیام اینجا.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)