صفحه 1 از 84 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 832

موضوع: تجربیات و نتایج مصاحبه در دوبی در سال ۲۰۱۰

ApplyAbroad Champion

پیش فرض تجربیات و نتایج مصاحبه در دوبی در سال ۲۰۱۰

لطفاً نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی خود در دوبی را با پاسخ به این موضوع اعلام کنید و از ایجاد موضوعات جدید خودداری نمایید.

نتایج و تجربیات مصاحبه در دوبی در سال ۲۰۰۹ را در اینجا ببینید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج مصاحبه در دوبی در سال ۲۰۱۰

من برای تاریخ 27 ژانویه از دوبی وقت سفارت داشتم. برای ارائه مقاله به یکی از کنفرانسهای کشور امریکا اقدام کرده بودم. رفتار کارمندای کنسولگری خیلی محترمانه بود. بعد از بازرسی های اولیه و بررسی فرمها، بعد از انگشت نگاری و تایید فرم ds 156، به هر کس یه شماره می دادند و باید منتظر می موند برای اینکه شماره اش اعلام بشه و با یکی از افسرها صحبت کنه. خانمی که مسول انگشت نگاری و دادن شماره بود، به هر کس که از ایران اومده بود، شماره ای را اختصاص می داد که با افسر فارسی زبان صحبت کنه، فرقی هم نمی کرد که میزان تسلط هر کس به زبان انگلیسی چقدر است، فقط مهم این بود که برای راحتی شخصی که از ایران اومده، به زبان فارسی مصاحبه انجام بشه.
    برای همه، بعد از اعلام شماره به باجه مربوطه مراجعه می کردند، اما برای من، اسمم را از پشت بلندگو صدا کردند و گفتند که خانم .... به باجه 3 مراجعه کند. بعد از اینکه رفتم، افسر از من پرسید برای ارائه مقاله اقدام کرده ام، گفتم بله. گفت دعوت نامه کنفرانس را ببینم. اسم مقاله را به زبان انگلیسی پرسید و من به او چکیده انگلیسی مقاله را دادم. گفت هزینه ات را چه کسی پرداخت می کند؟ گفتم خودم. برگه ترجمه شده حساب بانکی ام را خواست که به او نشان دادم. گفت در امرکیا کسی را داری؟ گفتم نه. گفت در ایران دانشجویی؟ گفتم بله. در کارشناسی ارشد. گفت رشته ات؟ گفتم کتابداری و اطلاع رسانی. معادل انگلیسی رشته را خواست که به او گفتم. پس از مکثی نسبتا طولانی و نگاهی به صفحه مانیتور گفت: متاسفانه شما بسیار جوان هستید و نمی توانید وارد خاک امریکا شوید. شما باید سفرهای بیشتری داشته باشید و تجربه بیشتر. و بعد از آن برای امریکا اقدام نمایید. گفتم برای شروع باید از جایی شروع کنم. چکار کنم؟ از اروپا شروع کنم و بعد برای امریکا اقدام کنم؟ گفت: من به شما نمی گویم چکار کنید و چکار نکنید، فقط می توانم به شما بگویم شما خیلی جوان هستید و نمی توانید وارد خاک امریکا شوید.
    در اخر هم برگه ای به من داد که نوشته بود تا زمانی که تغییر اساسی در مدارک و مستندات شما ایجاد نشده است، از اقدام برای ورود به امریکا در کشورهای دیگر نیز خودداری کنید. (در ضمن، سن من 27 سال است)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Abrak نمایش پست ها
    من برای تاریخ 27 ژانویه از دوبی وقت سفارت داشتم. برای ارائه مقاله به یکی از کنفرانسهای کشور امریکا اقدام کرده بودم. رفتار کارمندای کنسولگری خیلی محترمانه بود. بعد از بازرسی های اولیه و بررسی فرمها، بعد از انگشت نگاری و تایید فرم ds 156، به هر کس یه شماره می دادند و باید منتظر می موند برای اینکه شماره اش اعلام بشه و با یکی از افسرها صحبت کنه. خانمی که مسول انگشت نگاری و دادن شماره بود، به هر کس که از ایران اومده بود، شماره ای را اختصاص می داد که با افسر فارسی زبان صحبت کنه، فرقی هم نمی کرد که میزان تسلط هر کس به زبان انگلیسی چقدر است، فقط مهم این بود که برای راحتی شخصی که از ایران اومده، به زبان فارسی مصاحبه انجام بشه.
    برای همه، بعد از اعلام شماره به باجه مربوطه مراجعه می کردند، اما برای من، اسمم را از پشت بلندگو صدا کردند و گفتند که خانم .... به باجه 3 مراجعه کند. بعد از اینکه رفتم، افسر از من پرسید برای ارائه مقاله اقدام کرده ام، گفتم بله. گفت دعوت نامه کنفرانس را ببینم. اسم مقاله را به زبان انگلیسی پرسید و من به او چکیده انگلیسی مقاله را دادم. گفت هزینه ات را چه کسی پرداخت می کند؟ گفتم خودم. برگه ترجمه شده حساب بانکی ام را خواست که به او نشان دادم. گفت در امرکیا کسی را داری؟ گفتم نه. گفت در ایران دانشجویی؟ گفتم بله. در کارشناسی ارشد. گفت رشته ات؟ گفتم کتابداری و اطلاع رسانی. معادل انگلیسی رشته را خواست که به او گفتم. پس از مکثی نسبتا طولانی و نگاهی به صفحه مانیتور گفت: متاسفانه شما بسیار جوان هستید و نمی توانید وارد خاک امریکا شوید. شما باید سفرهای بیشتری داشته باشید و تجربه بیشتر. و بعد از آن برای امریکا اقدام نمایید. گفتم برای شروع باید از جایی شروع کنم. چکار کنم؟ از اروپا شروع کنم و بعد برای امریکا اقدام کنم؟ گفت: من به شما نمی گویم چکار کنید و چکار نکنید، فقط می توانم به شما بگویم شما خیلی جوان هستید و نمی توانید وارد خاک امریکا شوید.
    در اخر هم برگه ای به من داد که نوشته بود تا زمانی که تغییر اساسی در مدارک و مستندات شما ایجاد نشده است، از اقدام برای ورود به امریکا در کشورهای دیگر نیز خودداری کنید. (در ضمن، سن من 27 سال است)
    با سلام ، به نظر من اگر نخوان ويزا بدن ممكنه به هر چيزي گير بدن . شما مي تونيد شانس خود را براي اروپا امتحان كنيد.

Junior Member

1. عکس روی فرم ds156 شما باید مطابق با چیزی باشد که آنجا هستید. یعنی اگر با عکس شما باحجاب است، شما هم باید با حجاب باشید. اگر می خواهید آنجا بدون حجاب باشید، عکس را بدون حجاب بگیرید. عکس باید طوری باشد که گردی صورت، همراه با گوشها مشخص باشد. اگر موی بلند دارید، مو را پشت گوش بزنید و عکس بیندازید. هیچ چیزی نباید گردی صورت شما را بپوشاند.
    2. اگر نتوانستید پول سفارت را پرداخت کنید، افرادی هستند که از شما حدود 100 درهم اضافه میگیرند و برای شما در بانک پرداخت می کنند. بانکهای آنجا ساعت 8 صبح باز می کند و از محل سفارت دور است. در کنسولگری، شعبه ای از بانک وجود دارد که می توانید پول را آنجا واریز کنید. با این کار، در زمان خود صرفه جویی کرده اید و نگرانی ای از بابت اینکه پول اضافی داده اید و ممکن است فیش پرداختی دیر به دست شما برسد، ندارید.
    3. ساعتی که در برگه تعیین وقت شما داده شده است، زمانی است که قطعی نیست. معمولا از ساعت 6 صبح در بیرون از کنسولگری، مردم به صف می ایستند و به ترتیب ورود، کار شما انجام می شود. از ساعت 6.30 درها باز می شود و تا ساعت 9 صبح، افراد به داخل پذیرش می شوند.
    4. ورود همراه به داخل، ممکن نیست.
    5. با خودتان کمی پول به همراه ببرید تا اگر عکس شما دارای مشکل بود، همانجا بتوانید با 25 درهم عکس جدید بگیرید.
    6. تمام مسیر با دوربین چک می شود. حرکات عجیب و غریب نداشته باشید.
    7. برای مصاحبه استرس نداشته باشید. ریلکس باشید.
    8. رفتار تمام کارمندان کاملا محترمانه خواهد بود. لبخند فراموش نشود.
    9. لباس شما، حجاب شما، چهره و ... اصلا برای افسر مصاحبه کننده ملاک نیست و مدارک و مستندات شماست که اهمیت دارد.
    10. مصاحبه کننده با شما فارسی صحبت خواهد کرد، حتی اگر به انگلیسی مسلط باشید.
    11. به دلیل نظم و ترتیب آنجا، کار شما تا ظهر تمام می شود.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Medical genetics (PhD), University of Newcastle

پیش فرض پاسخ : DS 160 کمک فوری

من برای J-1 اقدام کردم، سابقه کاری نداشتم( والله هنوز 5 ماه فارغ التحصیل شدم) همینو بهانه کرد، گفتم که این فاند از دست میدم و اینا، گفت برو یه پذیرش دکتری بگیر از همون دانشگاه برای F-1 بیا من خودم اینجا ریکامندت میکنم که کارتو راه بندازن !!!
    من 550 درهم دادم به تور لیدر خودش کارای بانک رو انجام داد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science in University of Nebraska at Omaha

آها مرسی از راهنماییت. فارسی صحبت کردن یا انگلیسی؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط moones نمایش پست ها
    من برای J-1 اقدام کردم، سابقه کاری نداشتم( والله هنوز 5 ماه فارغ التحصیل شدم) همینو بهانه کرد، گفتم که این فاند از دست میدم و اینا، گفت برو یه پذیرش دکتری بگیر از همون دانشگاه برای F-1 بیا من خودم اینجا ریکامندت میکنم که کارتو راه بندازن !!!
    من 550 درهم دادم به تور لیدر خودش کارای بانک رو انجام داد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

50 تا 60 نفر ایرانی بودن اونجا، با همه کسانی که برای توریستی اقدام میکردن فارسی حرف میزدن ولی با من انگلیسی مصاحبه کرد. یه نفر دیگه هم دانشجویی اقدام کرده بود که اون هم رد شد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science in University of Nebraska at Omaha

چه چیزی براشون خیلی مهمه که قبوی بشی. من 16 مارچ وقت دارم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط moones نمایش پست ها
    50 تا 60 نفر ایرانی بودن اونجا، با همه کسانی که برای توریستی اقدام میکردن فارسی حرف میزدن ولی با من انگلیسی مصاحبه کرد. یه نفر دیگه هم دانشجویی اقدام کرده بود که اون هم رد شد.

Junior Member

سلام مونس خانم

اگر تونستی نتیجه مصاحبه رو در قسمت مصاحبه سفارت و نتایج مصاحبه در دوبی بذار. برای فوق اقدام کرده بودی؟؟؟؟ اون نفر دیگه که گفتید ریجکت شده بود برای چه مقطعی پذیرش داشت و آیا فاند داشت؟

متشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه

فوق ژنتیک دارم و برای یه دوره ریسرچ کوتاه 6 ماهه در دانشگاه تگزاس پذیرش داشتم که 8.000 دلار فاند برای سفر و مخارج من رو یه موسسه تحقیقاتی بین المللی تقبل کرده و هزینه تحقیق هم با خود دانشگاه بود.
    من نفر 4 مصاحبه داشتم و زود هم خارج شدم و از بقیه خبر ندارم: یه مادر و دختر ایرانی که مقیم دوبی بودن رد شدن، یه خانم ایرانی که اقامت استرالیا داشت هم رد شد ( هر دو توریستی) و یه زن و شوهر که تقریبا همه اروپا رو سفر کرده بودن ویزا گرفتن، اون آقا هم حالش خیلی بد بود دیگه من چیزی نپرسیدم ازش.
    نمی خوام بدبین باشم ولی فکر کنم یه خرده اوضاع واسه ویزا خوب نباشه، ضمن اینکه این فرم جدید زمان مصاحبه رو کوتاهتر کرده و تا شما بیای به خودت بیای که چی بگم و نگم کار تموم شده!!!
    ایشالا بقیه موفق باشن.

در ضمن دوبی خیلی سرد بود، اصلا اماده اوضاع بارانی نبودن عملا یه سیلاب کوچولو بود.

صفحه 1 از 84 123456789101151 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)