صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 74

موضوع: تجربیات و نتایج مصاحبه در باکو در سال ۲۰۱۰

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج مصاحبه در باکو در سال ۲۰۱۰

[QUOTE=bbllrn;242625]
    نقل قول نوشته اصلی توسط maryam.mofid نمایش پست ها

من برای پیکاپ ویزای یکی از دوستان اقدام کردم که خوشبختانه ویزاشونو گرفتم.

دوستتون کی مصاحبه داشت؟

Junior Member

تو آوریل مصاحبه داشت و حدود 50 روزه کلیر شده بود. رشتشون هم برق بود.

Junior Member

همگی سلام

من 18 ساله هستم و از کالجی در آمريکا پذيرش بدون فاند برای رشته General Studies گرفتم. و يک نفر از اونجا و يک نفر هم از اينجا منو ساپورت کرده و خودم هم توی حسابم تقريبا 4 تا 5 هزار تا بيشتر از هزينه يک سالم پول دارم. در ضمن من يک دعوتنامه هم از همون ساپورت آمريکاييم دارم که گفته قراره که من توی خونه اون زندگی کنم. ولی من همون هزينه زندگی و خوابگاه رو که توی پذيرشم برای يک سال گفته توی حسابم دارم.
    ولی رفتم سفارت باکو و ريجکت شدم چون فول فاند نبودم. تورو خدااااااااااااااااااااااا ااااااا منو راهنمايي کنيد که کجا برم که اين درصد قبوليم بيشتر باشه چون 2 ماه ديگه من بايد اونجا باشششششمممممم. ؟؟؟؟؟
    از همگی ممنونم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط memol91 نمایش پست ها
    همگی سلام

من 18 ساله هستم و از کالجی در آمريکا پذيرش بدون فاند برای رشته General Studies گرفتم. و يک نفر از اونجا و يک نفر هم از اينجا منو ساپورت کرده و خودم هم توی حسابم تقريبا 4 تا 5 هزار تا بيشتر از هزينه يک سالم پول دارم. در ضمن من يک دعوتنامه هم از همون ساپورت آمريکاييم دارم که گفته قراره که من توی خونه اون زندگی کنم. ولی من همون هزينه زندگی و خوابگاه رو که توی پذيرشم برای يک سال گفته توی حسابم دارم.
    ولی رفتم سفارت باکو و ريجکت شدم چون فول فاند نبودم. تورو خدااااااااااااااااااااااا ااااااا منو راهنمايي کنيد که کجا برم که اين درصد قبوليم بيشتر باشه چون 2 ماه ديگه من بايد اونجا باشششششمممممم. ؟؟؟؟؟
    از همگی ممنونم.
    عجیبه، 6 می هم یه دختر خانمی موردش شبیه شما بود که ریجکت شد. البته زبانش خوب نبود، آفیسر گفت بهتر بوده بره دوبی که آفیسر فارسی زبون دارن. خب اگر اصرار دارین دوباره برای ویزا اقدام کنید بین دوبی و ترکیه یکی رو برین.

همگی سلام

از همگی ممنونم.
    به نظر من برای این موارد هیچ جا مثل قبرس خوب نیست چون اصلا کاری به فاند نداره و حساب مالی را کاملا بررسی میکنه و براش مهم هست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Water Resources, University of Idaho

همگی سلام

از همگی ممنونم.
    منم نظرم اول قبرس بعد آنکارا و در آخر دوبی هستش

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

سلام
    من می خواستم بدونم که شرایط دادن ویزا در باکو برای پدر و مادر دانشجو ها در چه وضعیتی است؟ آیا کسی از دوستان تجربه در این زمینه ای دارد یا اینچنین موردی در باکو دیدید که براحتی ویزا بدهند؟

ممنونم از همه دوستانی که تجربیات خودشان را با دیگران تقسیم می کنند.
    What Goes Around...Comes Around

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Water Resources, University of Idaho

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrang نمایش پست ها
    سلام
    من می خواستم بدونم که شرایط دادن ویزا در باکو برای پدر و مادر دانشجو ها در چه وضعیتی است؟ آیا کسی از دوستان تجربه در این زمینه ای دارد یا اینچنین موردی در باکو دیدید که براحتی ویزا بدهند؟

ممنونم از همه دوستانی که تجربیات خودشان را با دیگران تقسیم می کنند.
    سلام دوست عزیز
    به پدر و مادرها هم مثل فول فاند خیلی راحت ویزا می دهند. من که 6 می مصاحبه داشتم به همه پدر و مادرها براحتی ما ویزا دادند. فقط باید یا ترکی یا انگلیسی بلد باشند. باکو فقط برای بدون فاندها مناسب نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vtmesx نمایش پست ها
    سلام
    من هم June 3 مصاحبه داشتم که بحمدالله قبول شدم. دوستان گرامی ام خیلی از توضیحات لازم را دادند:
    من به باجه ی اول که application fee را نقدی به همراه مدارک تحویل می گرفت I-20، Admission letter, نامه فاند از دانشکده، رسیدهِ Sevis fee و رزومه ام را دادم . فکر کنم کلاً اگه هر چی می دادی تحویل می گرفت !
    سوالاتی که آفیسر از من پرسید:
    - تو چه زمینه ای کار می کنی؟
    -یک سوال در مورد یکی از پروژه هایم که در مورد طراحی یک قطعه مکانیکی بود پرسید و گفت مگه فلان دستگاه اصلاً تو ایران هم هست؟( ظاهراً شناختش از ایران بد نبود)
    - قوم و خویش در آمریکا داری؟ ( که من نداشتم)
    - هزینه تحصیل و زندگی ات در آمریکا چگونه تامین میشه؟
    research plan هم ازم خواست که من گفتم هنوز استادم مشخص نشده و RA نیستم که قبول کرد ولی به پیشنهاد خودم SOP ام ( چون حدس می زدم بعداً بخواد ایمیل کنم و درنتیجه کلیرنسم را طولانی تر کنه ) را گرفت

- ترجمه رسمی شناسنامه ام را هم خواست که دادم و البته ترجمه کارت ملی که چون اعتبار کارت ملی ام گذشته بود و حدس زدم دردسر بشه ندادم و خدا را شکر او هم گفت اجباری نیست و نیاز به ایمیل کردن آن نیست.
    کلاً آفیسر ( که یک نفر هم بیشتر نبود) آدم خوب و منطقی بود
    =========

- من به آیندگان به هرکسی که فول فاند هست( مهم نیست رنک و اعتبار دانشگاه چقدر باشد) باکو را اکیداً توصیه می کنم
    - همونطور که دوستان هم گفتند فقط دو نفر ریجکت شدند هردو بدون فاند بودند با این توضیح که یکی از آن دو برای undergraduate اقدام کرده بود.
    تا جایی که می دونم partial fund نداشتیم که بتونم نظر قطعی در این مورد بدهم
    - خیلی راحت هم کپی اسکن I20 را به جای اصل آن در روز مصاحبه قبول می کنند ( البته موقع پیک آپ ویزا در بعد کلیرنس باید اصلش را همراه داشت)
    - ظاهراً مکان خوبی هم برای پدر و مادر هایی هست که برای ویزای توریستی و دیدن فرزندشون اقدام می کنند
    ( که البته زبان آذری یا انگلیسی در حد انجام مصاحبه بلد باشند)
    یک زوج نه چندان پیر ولی با سابقه مسافرت خارجی زیاد در حالیکه که تنها یکسال از رفتن پسرشون به آمریکا گذشته بود هردو ویزا گرفتند و یک آقا هم در حالیکه چند ماه قبلش از دبی ریجکت شده بود برای دیدن فرزندش ویزا گرفت

در نهایت هم بگم که متأسفم برای ایرانی هایی که برای مصاحبه نیومده بودند و وقتشون را برای استفاده دیگر دانشجویان کنسل نکرده بودند ( حدود 12-13 نفر از 27 نفر غایب بودند)
    با سلام و تشکر از توضیحات مفید شما،
    من فاندم 16 هزار تاست ولی دانشگاه مجموع هزینه ها رو 19.8 هزار پیش بینی کرده و البته tuition هم برام رایگان هست، میخواستم ببینم در نهایت باکو رو توصیه میکنید؟
    ضمنا دانشگاه مقصد دانشگاه خوبیه.

نقل قول نوشته اصلی توسط naalald نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از توضیحات مفید شما،
    من فاندم 16 هزار تاست ولی دانشگاه مجموع هزینه ها رو 19.8 هزار پیش بینی کرده و البته tuition هم برام رایگان هست، میخواستم ببینم در نهایت باکو رو توصیه میکنید؟
    ضمنا دانشگاه مقصد دانشگاه خوبیه.
    صددر صد از باکو ویزا میگیری.بله من توصیه میکنم برای باکو اقدام کنید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)