صفحه 1 از 56 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 556

موضوع: تجربیات و نتایج مصاحبه در آنکارا در سال ۲۰۱۰

ApplyAbroad Champion

پیش فرض تجربیات و نتایج مصاحبه در آنکارا در سال ۲۰۱۰

لطفاً نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی خود در آنکارا را با پاسخ به این موضوع اعلام کنید.

نتایج و تجربیات مصاحبه در آنکارا در سال ۲۰۰۹ را در اینجا ببینید.

Member
    رشته و دانشگاه
    University at Buffalo, Master of Architecture

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج مصاحبه در آنکارا در سال ۲۰۱۰

سلام دوستان

من اینجا تازه واردم و نتونستم جای دیگه ای برای سوالام پیدا کنم. چند تا سوال هم داشتم:
    1- من تازه داره پدیرشهام برای Fall 2010 می یاد و منتطرم همه اش بیاد تا تصمیم بگیرم. وقتی تصمیم بگیرم چقدر معمولا طول می کشه تا I-20 صادر بشه و به دستم برسه؟ (می تونم ازشون بخوام با DHL بفرستن؟ می شه بفرستن و هزینه اش رو اینجا داد؟)

2- من فقط IELTS دادم که نمره ام 8 بود و با همون هم برای دانشگاههای آمریکایی apply کردم که قبول کردن و مشکلی نبود. حالا برای سفارت باید TOEFL داشته باشم؟

3- من دایی ام سی ساله که آمریکاست (توی LA ) و تقریبا هر دو سال یکبار ایران می یاد و شرکت پیمانکاری ساختمانی داره و من هم که آرشیتکت هستم. اگه درباره Relative پرسیدند، چیزی بگم؟

ممنون می شم از جوابهاتون
    مریم

Junior Member

Salam,
    Although your questions may not be related to this topic, but I answer them briefly according to my experience:
    1- It is good to consider all admissions before your final decision, but make visa appointment in an appropriate time for US embassy or consulate in which you wish to have the visa interview. Some university are not allowed to send I-20 form through express post such as DHL even though you read your credit card info by phone (it might be strange). But you can ask them to do that and be sure if they could they would. The regular air mail usually takes 30-35 days to receive you. The express air mail takes 7-10 days. And if the university posts the document to an address in US (your friend or relative) and they send your document to Iran by express mail, it will take 15-20 days.
    2- The consular officer does not normally asks about your English exams, but I think the IELTS will be fine.
    3- I recommend you to tell the truth IF THEY ASKED, despite you have DISTANT relative in Stetes and this would not be something to be worried about so much.
    Good Luck

Member
    رشته و دانشگاه
    University at Buffalo, Master of Architecture

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali01 نمایش پست ها
    Salam,
    Although your questions may not be related to this topic, but I answer them briefly according to my experience:
    1- It is good to consider all admissions before your final decision, but make visa appointment in an appropriate time for US embassy or consulate in which you wish to have the visa interview. Some university are not allowed to send I-20 form through express post such as DHL even though you read your credit card info by phone (it might be strange). But you can ask them to do that and be sure if they could they would. The regular air mail usually takes 30-35 days to receive you. The express air mail takes 7-10 days. And if the university posts the document to an address in US (your friend or relative) and they send your document to Iran by express mail, it will take 15-20 days.
    2- The consular officer does not normally asks about your English exams, but I think the IELTS will be fine.
    3- I recommend you to tell the truth IF THEY ASKED, despite you have DISTANT relative in Stetes and this would not be something to be worried about so much.
    Good Luck
    با تشکر از پاسخهای مختصر و مفیدتون
    معذرت که می پرسم ولی فکر می کنید اگر اواخر می وقت بگیرم مناسب باشد ( تا جوابها بیاد و I-20)؟

Junior Member

Obviously it would be better to make appointment as soon as you can (when I-20 receives you), and this is mainly because of safe time gap between your interview and your term's start for clearance process which is not predictable. But to look at the bright sight, the clearance is somehow dependent to your field of research and study. I think if your field is safe and not close to TAL (Technology Alert List), the late May will be suitable En Shaa Allaah.

Junior Member

توی آنکارا اگر سند ملک به نام پدر یا مادر باه از نظر کنسول مورد قبول هست یا نه حتما برای نشان دادن tie لازم هست که سند ملک به نام خودت باشه؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج مصاحبه در آنکارا در سال ۲۰۰۹

سلام
    من یه سوال دارم که نتونستم جوابشو پیدا کنم. اینجا اکثر بچه ها ظاهرا ویزاشون ok شده ولی هیچ کدوم از کسایی که واسه دکترا ، بدون فاند ، پذیرش گرفتن ، نگفتن که مقدار BS اونها چقدر بوده.
    ولی اکثرا دیدم که تو همین تاپیک به بچه های مستر بدون فاند توصیه میشه که BS واسه 2 سال رو نشون بدن ( هرچند که خود دانشگاه BS واسه 1 سال رو میخواد ).
    یعنی همه کسایی که پذیرش دکترا بدون فاند دارن ، باید یه BS واسه 4 سال تهیه کنن؟ فکر نمی کنین این پول خیلی زیاده؟ مثلا اگه هزینه زندگی و شهریه در 1 سال 35 هزار دلارباشه، 4 سال میشه 1/400/000/000 تومن !!!

لطفا کمی دقیق تر بگین که دکترا های بدون فاند BS رو چه مقدار بردن؟ و آیا میشه از سند زمین ، خونه ، مغازه و از این جور چیزا ثابت کرد که توانایی مالی وجود داره ؟ ( هر چند که همه PHD ها دنبال فاند هستند و حتما اگه سال اول فاندی ندارن ، امکان اینکه واسه سالهای بعدی داشته باشن هست ) . حالا چطوری اینو به این officer نشون بدیم که ویزا بده؟

Junior Member

من یک سوال اورزانسی دارم کسانی که آنکارا برای ویزای دانشجویی رفته اند. آیا میشه همراه با خود به داخل سفارت برد؟ وکیلی به من در آنکارا تضمین ویزا داده و گفته یک نفر همراه من داخل سفارت میفرسته این حرف تا چه حد قابل اطمینانه؟

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash023 نمایش پست ها
    من یک سوال اورزانسی دارم کسانی که آنکارا برای ویزای دانشجویی رفته اند. آیا میشه همراه با خود به داخل سفارت برد؟ وکیلی به من در آنکارا تضمین ویزا داده و گفته یک نفر همراه من داخل سفارت میفرسته این حرف تا چه حد قابل اطمینانه؟
    سلام

خیلی‌ بعید می‌دونم که چنین کاری شدنی باشه. شما مدارک کامل ببرید و ایشاالله که ویزا خواهید گرفت. اگه فاند هم داشته باشی که حتما می‌گیرید. تجربیات اینجا رو بخونید و خودتون را برای سوالات آماده کنید و پول وکیل هم به همین موسسه خیره که تو امضاتونه گذاشتید بدهید.

موفق باشید
    What Goes Around...Comes Around

سلام،
    خوب چی شد الان؟ اینجا که هیچی نیست! یعنی هنوز کسی برای ویزا نرفته آنکارا؟ من پذیرش مستر بدون فاند از یه دانشگاه خوب تو امریکا دارم. برای ویزا چقدر شانس دارم و بهتره کجا برم؟ آنکارا یا قبرس یا ..؟
    به علاوه به نظر می رسه که وقت ماه می پر شده! آیا ماه جون برای وقت سفارت خیلی دیره؟

صفحه 1 از 56 123456789101151 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)