صفحه 12 از 56 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 556

موضوع: تجربیات و نتایج مصاحبه در آنکارا در سال ۲۰۱۰

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج مصاحبه در آنکارا در سال ۲۰۱۰

نقل قول نوشته اصلی توسط jason_mac نمایش پست ها
    در مورد سوال که بعد از مستر چکار خواهید کرد جواب شما باید این باشه که اگر افر مناسبی از هر جا داشته باشم اقدام میکنم. حالا ممکنه این افر از آمریکا باشه و یا از اروپا و یا از ایران. در هنگام مصاحبه من افیسر بعد از دیدن Job Offer پرسید که بعد از اتمام تحصیلت اینجا کار خواهی کرد. منم گفتم اگر کار دانشگاهی داشته باشم نه ولی اگر نداشته باشم حتما.
    سلام
    ی سوال خالی خالی فوری
    من پذیرش مستر بدونه فاند دارم میخام فردا برم مصاحبه ، همسرمم پذیرش با فند برای phd داره حالا میخام بدونم اگه officer از من بپرسه اگه درست تموم شه چیکار میکنی چی بگم (البته چون همسرم phd هستش اصولا درسش هنوز مونده ) (اینم بگم من یک پذیرش Direct PHD فول فاند داشتم چون همسرم اونجا پذیرش نداشت نرفتیم ) حالا موندم من جوابه officeroo چی بدم ؟ما هردوتامون یک دانشگاه پذیرش گرفتیم

jason_mac عزیز ممنون از جوابتون (امتیاز مثبت هم همواره دادم)

خب 2 تا سوال داشتم.
    1-در مورد سربازی اونجا اگر پرسید ، من که به علت تک فرزند بودن و سن پدر معاف شدم چی باید بگم؟! کلا چطور بگم معاف شدم :دی کارت معافی هم باید ببریم؟ (اصلش رو؟ترجمه باید بشه؟)
    2- چرا این ها شناسنامه و کارت ملی رو می خوان؟!! آخه ترکیه کلا دزد بازاره 3 سال پیش در استانبول چند صد دلار از ما دزدیدن و اینطوری من هرچی مدرک دارم با خودم دارم میبرم ترکیه ( شناسنامه+کارت ملی+اصل مدرک کاردانی+ اصل کارشناسی+ مدرک IELTS+ پاسپورت ).
    خدا نکنه اتفاقی بیافته که بدبخت میشم !!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sarrez1 نمایش پست ها

خب 2 تا سوال داشتم.
    1-در مورد سربازی اونجا اگر پرسید ، من که به علت تک فرزند بودن و سن پدر معاف شدم چی باید بگم؟! کلا چطور بگم معاف شدم :دی کارت معافی هم باید ببریم؟ (اصلش رو؟ترجمه باید بشه؟)
    2- چرا این ها شناسنامه و کارت ملی رو می خوان؟!! آخه ترکیه کلا دزد بازاره 3 سال پیش در استانبول چند صد دلار از ما دزدیدن و اینطوری من هرچی مدرک دارم با خودم دارم میبرم ترکیه ( شناسنامه+کارت ملی+اصل مدرک کاردانی+ اصل کارشناسی+ مدرک IELTS+ پاسپورت ).
    For the embassy of US at Ankara you do not have to present your certificates of graduation. The only thing from your academic background is mandatory would be official copies of your transcripts.
    About jeans, if you are thinking about such things, you are totally mistaken. Not that what you wear is important in the process, but if suits will give you confidence just do that. That will be you and your conscious that are important on the day of your interview. I myself went on the interview with jeans and non of the other five students on the day were wearing something fancy.
    About the fears you have, I do not know about Istanbul but Ankara was not like what you say.
    About your military service, the officer asked me and I did not know the specific term so I simply told him I don not have to. Then, he asked why then?, and I told hem because my father is over 60. Then he himself told me so you should be the only son in your family, and I confirmed. So, he is aware of almost all the things and laws in Iran, at least the ones our cases have brought to the US embassies in recent years. For example he asked me how is work in Iran, and I told him it is very good (it is important to show the officer you are a positive person and the situation in your country is not repelling you
    Then he asked me the news are different back from Iran, is working conditions really good? Then I answered when you have your BS or MS it might be kind of hard for you to find the right job, but if you get your PhD degree especially if you have some activities in research area, then you will find lots of links upon which you can even run your own business. Then, he asked me: "So that's why you are going to get your PhD? And I answered Yes.
    These last two were long sentences showing you the awareness of the officer of what is going on in Iran.

Take care,
    T.

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    polytechnic of tehran, mathematics

در تایید حرف دوست خوبم باید بگم که من هم معاف هستم ولی بخاطر مشکل قلبی پدرم که 58 سالشان هست. از من پرسید و من هم براش توضیح دادم ولی فکر کنم فقط به جمله اول گوش کرد و براش دیگه زیاد مهم نبود جریان چیه.... شما لازم نیست کارت معافی ببری البته من برای اینکه ممکنه تو فرودگاه ایران بهم گیر بدن بردم. مدرک دانشگاهی لازم نیست همون کارنامه کافیه که تازه 20% احتمال داره ازتون بخوان. بهرتین کار اینه که فقط برای مصاحبه این مدارک را ببرید بیرون و چمدان لباساتون قفل دار باشه که تو هتل هم بذارید تو چمدون. البته تو راه حتما مدارک را تو کیف دستی پیش خودتون نگه دارید. پیروز باشید... بهروز
    ویرایش توسط jason_mac : May 10th, 2010 در ساعت 09:07 PM
    I am back to AA.

Banned

دوستانی که امسال آنکارا رفتن کسی بدون فاند بوده؟ اگه بوده لطف کنه بگه BS که باید ببریم باید چقدر باشه؟ یک سال کافیه یا کل دوره رو باید پوشش بده؟؟؟

ممنون میشم جواب بدین خیلی مهمه واسم

Junior Member

كلا وضعيت آنكارا امسال براي partial fund چطوره؟كسي بدون فاند يا پارشال فاند نبوده؟

Dear tjtb,
    Thank you very much, it was helpful.
    I had decided to explain the same as you, but I thought maybe the card has a special name, and now I know what I should do.
    About the fears you have, I do not know about Istanbul but Ankara was not like what you say
    Because after the interview I am going to Istanbul.
    Regards,

روزیه جان ممنون از شما.
    اطلاعات شما هم مفید بود. دیگه به گفته شما مدرک اصلی دانشگاه رو نمی برم و همینطور تصمیم داشتم که حتما مدارک رو در کیف دستی با خودم ببرم.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط djandaqi نمایش پست ها
    دوستانی که امسال آنکارا رفتن کسی بدون فاند بوده؟ اگه بوده لطف کنه بگه BS که باید ببریم باید چقدر باشه؟ یک سال کافیه یا کل دوره رو باید پوشش بده؟؟؟

ممنون میشم جواب بدین خیلی مهمه واسم

دوستان ممنون از جوابای واضح و پربارتون!!! ایشالا جبران کنم واستون اینقدر سریع ابهام آدم رو برطرف می کنین!

نقل قول نوشته اصلی توسط djandaqi نمایش پست ها
    دوستان ممنون از جوابای واضح و پربارتون!!! ایشالا جبران کنم واستون اینقدر سریع ابهام آدم رو برطرف می کنین!
    شما اگر صبر بدی تا I20 ات بیاد و یا اگر صفحه ی دوم رو خونده باشی، جواب سئوالت رو میگیری. من دقیقاً عین متن رو می نویسم. خودت ببین منظورش چی بودهscan0003.jpg

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

نقل قول نوشته اصلی توسط sarrez1 نمایش پست ها

خب 2 تا سوال داشتم.
    سلام
    1- در مورد سربازی اگر سوالی کردند شما بگین که من نرفتم. (نمیدونم به انگلیسی معاف شدم چی میشه.) تا حالا سابقه نداشته از یکی کارت پایان خدمت و یا معافیت بخوان. اگر خواستی محکم کاری کنی باید ترجمشو بیاری. سفارت هیچ مدرک فارسی قبول نمیکنه. تمام مدارک باید ترجمه شده به انگلیسی و یا ترکی باشه.
    2- شناسنامه رو همیشه میگن داشته باشین. اما هیچ وقت نمیخوان. (اگر کسی اینجا بیاد بگه از من تو آنکارا شناسنامه خواستن من بهش یه ستاره میدم.) کارت ملی رو هم اولین بار از شما شنیدم. ((بر عکس سفارت امریکا در باکو که شناسنامه و کارت ملی حتما لازمه)
    3- من 6 ماه آنکارا زندگی کردم تا حالا نشنیدم که آنکارا اتفاقی برای بچه ها بیوفته. شاید شما استانبول بودین. ما آنکارا شب ها ساعت 4 هم بدون ترسی بیرون میریم قدم میزنیم. اگر خودتون گم نکنین هیچ اتفاقی نمیافته.

موفق باشین.
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)