صفحه 22 از 56 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526272829303132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 556

موضوع: تجربیات و نتایج مصاحبه در آنکارا در سال ۲۰۱۰

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج مصاحبه در آنکارا در سال ۲۰۱۰

نقل قول نوشته اصلی توسط jason_mac نمایش پست ها
    اصلا تجربه دلیل بر عدم اشتباه نمیاشه شاید من اشتباه میکنم. خوشحال میشم منو قانع کنین. اما شما رو چه رفرنسی این حرف رو میزنید. دقت کنید که خروج موقت با خروج برای تحصیل فرق میکنه. شاید شما قانون خروج موقت به عنوان مثال برای سفر های زیارتی و یا امتحانات تافل رو با خروج برای تحصیل اشتباه میکنید. (مدیر گرامی لطفا ببخشید که نامرتبط با تاپیک هست اگر امکانش هست به انجمن نظام وظیفه منتقل بشه. )
    نه نه فهمیدم منظورتونو. من برای قصد سفر نوشتم مصاحبه برای ویزا که خورد تحصیلی پس فک کنم همون جرو مقوله ی تافل می شه. یادمه دانشگاهم تو برگه ی درخواستم نوشته بود این مدت رو. ضمنا یه دوست خیلی نزدیکم که به اطلاعاتش یقین دارم اینا رو به من گفت. ولی چنانچه گفتم من اصلا منبع موثق و قانع کننده ندارم.

Junior Member

سلام دوستان عزیز

میبینم که آخرین نفرم که تو جمع هفته آخر می دارم تجربیات خودم رو میذارم.
    دوست بسیار عزیز من (A_M) انقدر کامل همه چی رو گفته که من بهتره داستان خاصی رو تعریف نکنم. فقط بگم خیلیییییییییییییییییییییی یییییی ساده بود. دوستان عزیزی که برادر یا خواهر سیتیزن دارن اصلا نگران نباشن چون من هم شرایط اونا رو داشتم و فقط افیسر از من پرسید برادرت اونجا چی کار میکنه.(مادر و پدرم هم در پروسه تکمیل پرونده برای گرفتن Green Card هستند) بقیه سوالات هم که خیلی روتین و ساده بود.
    همه چی آماده است برای شما دوستان که به راحتی ویزا بگیرید ولی لطفا سفرتون رو با استرس الکی خراب نکنید و فقط به فکر تفریح و خرید و دیدن شهر بسیار زیبای آنکارا باشید.

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

نقل قول نوشته اصلی توسط A_M نمایش پست ها
    نه نه فهمیدم منظورتونو. من برای قصد سفر نوشتم مصاحبه برای ویزا که خورد تحصیلی پس فک کنم همون جرو مقوله ی تافل می شه. یادمه دانشگاهم تو برگه ی درخواستم نوشته بود این مدت رو. ضمنا یه دوست خیلی نزدیکم که به اطلاعاتش یقین دارم اینا رو به من گفت. ولی چنانچه گفتم من اصلا منبع موثق و قانع کننده ندارم.
    نه دوست من مقوله ی تافل فرق داره. تافل خروج موقت حساب میشه و شما باید بعد از دادن امتحان اون مدتی که تو نامه براتون در نظر گرفتند که ماکسیممش یک ماه هست به ایران برگردید وگرنه ضمانت نامه (5 میلیون) رو از دست میدید. اما خروج برای گرفتن ویزا خروج کلی حساب میشه (ضمانت نامه 15 میلیون) و شما اگر برای مستر میرید 4 سال و اگر برای دکترا میرید 6 سال از نظر وزارت علوم و نظام وظیفه وقت دارید که به ایران برگردید. پس در نظر داشته باشید که هر نوع خروج مانند تافل، جی آر ای سفر زیارتی (که معمولا زمانی میتونید انجام بدید که دانشجوی دانشگاه های داخل ایران هستید) خروج موقت حساب میشه.
    بازم ممنون میشم اگز نظر دیگری در این مورد دارید بدونم.

موفق باشید.
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

Junior Member

نه دوست من مقوله ی تافل فرق داره. تافل خروج موقت حساب میشه و شما باید بعد از دادن امتحان اون مدتی که تو نامه براتون در نظر گرفتند که ماکسیممش یک ماه هست به ایران برگردید وگرنه ضمانت نامه (5 میلیون) رو از دست میدید. اما خروج برای گرفتن ویزا خروج کلی حساب میشه (ضمانت نامه 15 میلیون) و شما اگر برای مستر میرید 4 سال و اگر برای دکترا میرید 6 سال از نظر وزارت علوم و نظام وظیفه وقت دارید که به ایران برگردید. پس در نظر داشته باشید که هر نوع خروج مانند تافل، جی آر ای سفر زیارتی (که معمولا زمانی میتونید انجام بدید که دانشجوی دانشگاه های داخل ایران هستید) خروج موقت حساب میشه.
    بازم ممنون میشم اگز نظر دیگری در این مورد دارید بدونم.

موفق باشید.
    سلام،
    خروج براي گرفتن ويزا در يك حالت آن طوري است كه شما مي‌گوييد. اگر مشمول فارغ‌التحصيل شده باشد و با نشان دادن فرم پذيرش، از وزارت علوم براي نظام وظيفه نامه ببرد. در اين حالت ميزان وثيقه 15 ميليون است.

اما در حالت ديگر كه مشمول هنوز درسش در ايران تمام نشده باشد (مثلاً دانشجوي ترم آخر باشد، مانند من!) بايد از دانشگاه يك نامه ببرد به وزارت علوم و پس از تأييد وزارت علوم ببرد به نظام وظيفه. در اين حالت حدأكثر 1 ماه (در 1 ترم) فرصت دارد، خارج از كشور باشد. در اين حالت ميزان وثيقه 5 ميليون است و سفر براي گرفتن ويزا، سفر علمي (!) محسوب مي‌شود.

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

Talking پاسخ : تجربیات و نتایج مصاحبه در آنکارا در سال ۲۰۱۰

نقل قول نوشته اصلی توسط Jortex نمایش پست ها
    سلام،
    خروج براي گرفتن ويزا در يك حالت آن طوري است كه شما مي‌گوييد. اگر مشمول فارغ‌التحصيل شده باشد و با نشان دادن فرم پذيرش، از وزارت علوم براي نظام وظيفه نامه ببرد. در اين حالت ميزان وثيقه 15 ميليون است.

اما در حالت ديگر كه مشمول هنوز درسش در ايران تمام نشده باشد (مثلاً دانشجوي ترم آخر باشد، مانند من!) بايد از دانشگاه يك نامه ببرد به وزارت علوم و پس از تأييد وزارت علوم ببرد به نظام وظيفه. در اين حالت حدأكثر 1 ماه (در 1 ترم) فرصت دارد، خارج از كشور باشد. در اين حالت ميزان وثيقه 5 ميليون است و سفر براي گرفتن ويزا، سفر علمي (!) محسوب مي‌شود.
    من حرفم رو همون حالت اول هست. تا جایی که من میدونم دوست عزیزی که این سوال رو مطرح کردند فارغ التحصیل شدند وگرنه اصلا نمیتونستند که اینجا بمونند چون باید بر میگشتن و درسشونو تموم میکردن. پس به این نتیجه میرسیم که درس ایشون تموم شده. پس بازم در ادامه به این نتیجه میرسیم که با 15 میلیون خروج دانشجویی کرده. پس نتیجه گیری نهای ایشان میتونند تا مدت زمان کلیر شدن در آنکارا بمانند. حتی از اینجا به آمریکا هم پرواز کنند. (اینجا گفتم منظورم آنکارا بود) منم همین حرفو اول زدم دیگه عزیز دل برادران. چرا لقمه رو دور سرتون میگردونید.
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

ApplyAbroad Veteran
    sabz1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Rutgers

پیش فرض پاسخ : مدارک لازم برای ویزا

دوستان عزیز من 18 می مصاحبه داشتم و با اینکه سخت گیر ترین officer به من افتاد (همون خانوم لاغره!) ولی ظرف مدت 2 دقیقه و "فقط" با دیدن کارنامه هام قبول شدم. دوستان همراه من حتی 30 ثانیه جلوی باجه مصاحبه نبودند... روز قبل هم با دوستانی آشنا شدم که تجربه عینا مثل من داشتند.... همه جور هم بودند، فول فاند، بی فاند، مسترز و ...
    خلاصه کنم در آنکارا خیلی خیلی سریع و بدون گرفتن مدارک کذایی که در ذهن خودتون مجسم میکنید به شما ویزا خواهند داد... خودتون رو اذیت نکنید. بعدا ناراحت میشید که چرا این قدر خودتون رو به زحمت انداخته بودین
    شاد باشید
    لا حول و لا قوه الا بالله

پیش فرض پاسخ : مدارک لازم برای ویزا

سلام به دوستان عزيز...
    همونطور كه دوستان قبلي هم گفتن آنكارا خيلي خيلي راحت ويزا ميده...ما كه 26 مي مصاحبه داشتيم همگي قبول شديم... با فاند، بدون فاند، توريستي و خلاصه همه جوري بودند. خلاصه اصلا استرس به خودتون راه نديد...
    ممنون و شاد باشيد..

من حرفم رو همون حالت اول هست. تا جایی که من میدونم دوست عزیزی که این سوال رو مطرح کردند فارغ التحصیل شدند وگرنه اصلا نمیتونستند که اینجا بمونند چون باید بر میگشتن و درسشونو تموم میکردن. پس به این نتیجه میرسیم که درس ایشون تموم شده. پس بازم در ادامه به این نتیجه میرسیم که با 15 میلیون خروج دانشجویی کرده. پس نتیجه گیری نهای ایشان میتونند تا مدت زمان کلیر شدن در آنکارا بمانند. حتی از اینجا به آمریکا هم پرواز کنند. (اینجا گفتم منظورم آنکارا بود) منم همین حرفو اول زدم دیگه عزیز دل برادران. چرا لقمه رو دور سرتون میگردونید.
    امین جان
    من فارغ هستم 15 میلین هم وثیقه گذاشتم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط RUZY نمایش پست ها
    امین جان
    من فارغ هستم 15 میلین هم وثیقه گذاشتم

در تایید حرف جیسون شما در این حالت، مثله خروج دائم هستین یعنی لزومی به برگشت نیست. برای اطمینان میتونید با وزارت علوم با این شماره تماس بگیرید. 02182233143 و 167 فک کنم خانم خسروی.
    موفق باشید.

Junior Member

سلام دوستان. من پارسال از دوبی برا ویزا اقدام کردم و ریجکت شدم. حالا امسال می خوام آنکارا رو امتحان کنم. می خواستم بپرسم از دوستان کسی نمیدونه که آیا دلیل ریجکتشن پارسالمو می پرسن و یا خودشون همه اطلاعات رو می دونن؟ و اصلا یه ریجکشن تو پروندم چقد میتونه منفی باشه و چقد تو مصاحبه به این نکته اشاره میکنه؟ پارسال شرایطم اینا بود: نکات منفی:بدون فاند-کاندیشنال زبان-از وسط فوقم میخوستم برم(البته به افیسر گفتم فوق نمیخونم ولی فکر کنم فهمید دروغ میگم)-خواهر برادر سیتیزن که خواهرم امریکا زندگی میکنه نکات مثبت: رنک دانشگاهی که پذیرش گرفتم بالاست-ایالت دانشگام خیلی از ایالت خواهرم دور بود-مادر پدرم برا گرین کارت اقدام نکردن-لیسانس دانشگاه تهران با معدل خوب(که البته حتی کارنامم هم نگاه نکرد!)(دانشگاه تهران بودنم فکر نکنم زیاد مثبت باشه چون گویا فقط شریفی هان که بدون دردسر میگیرن!)
    شرایط امسالم: شاید فاند داشته باشم!(هنوز مطمئن نیستم)-زبان proficiency دارم-فوقم تموم میشه بعد دفاع ماه آیندم- همچنان خواهر برادر سیتیزن دارم که خواهرم امریکاست!
    در ضمن اگر راهنماییم کنید که با کدوم I-20 شانس ویزا گرفتنم بیشتره ممنون میشم: 1- پذیرش phd از همون دانشگاه پارسالی در رشته خودم و بدون فاند 2- پذیرش phd از همون دانشگاه پارسالی در یک رشته دیگه و با پارشیال فاند TA ای 3- پذیرش phd از یه دانشگاه با رنک پایینتر در رشته خودم و فاند کامل TA ای
    ممنون از راهنماییتون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)