صفحه 3 از 56 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 556

موضوع: تجربیات و نتایج مصاحبه در آنکارا در سال ۲۰۱۰

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Organic Chemistry , University of Tehran

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج مصاحبه در آنکارا در سال ۲۰۱۰

سلام به تمامی دوستان

دیروز 14 اوریل مصاحبه داشتم همراه با همسرم انکارا 13.30 فول فاندم. approve شدم و برگه زرد و بهمراه فرم سیوال 14 تایی بهم داد. بسیار راحت بدون مشکل :

- hello, why are you going to usa?
    -- I have an admission from x university and I am going to major PhD

-Transcripts?
    -- here you are(officially sealed

-ok, how will you pay for your studying ?
    -- As you see in my I-20, I am full fonded and as well I have a bank statement about 15000$, here you are

رو به همسرم به فارسی:

- کجا کار می کنین؟
    -- وزارت بهداشت

بعد سریع برگه زرد و برداشت و شماره ای نوشت بهمراه فرم سئوالا بهمون داد.

دوستان میخوام بپم راحت تر از اونی بود که فکرشو بکنین هیچی نیست انگار رفتین بانک. اون همه مدارک برده بودم 3 تا gob offer دانشگاهی و صنعتی برده بودم با گواهی اشتغال و مدارک ازدواج و سند و تافل جی ار ای و ... هیچی نخواست.

موفق باشین

Junior Member
    رشته و دانشگاه

دوستان دوباره سلام

الان از سفارت برام ایمیل اومده که رزومه و فرم سئوالا رو براشون بفرستم اما سئوالا 15 تاست. اینه:

15. IF APPLICABLE, AND NOT ALREADY GIVEN TO THE EMBASSY DURING THE INTERVIEW, PLEASE PROVIDE A COPY OF YOUR LETTER FROM YOUR EMPLOYER/SCHOOL IN THE U.S. DESCRIBING:

A. YOUR PROPOSED JOB RESPONSIBILITIES,
    B. HOW YOUR TECHNOLOGICAL EXPERTISE SATISFIES JOB/POSITION REQUIREMENTS,
    C. WHETHER EXPORT-CONTROLLED TECHNOLOGY AND/OR INFORMATION WILL BE SHARED WITH YOU. THE SPONSOR SHOULD STATE EXPLICITLY WHETHER APPLICANT WILL HAVE ACCESS TO ANY SENSITIVE/CONTROLLED INFORMATION OR TECHNOLOGY DURING U.S. ASSIGNMENT AND WHETHER POSITION IS OPEN CONTRACTUALLY TO A NON-U.S. CITIZEN.

کسی مورد مشابهی داشته ؟ ایا میتونم نامه پذیرشمو بفرستم که البته توی اون به مورد C اشاره نشده.

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    polytechnic of tehran, mathematics

خیلیییی ممنونم... واقعا دارند آنکارا به همه حال اساسی میده )) دقت کنید واقعا هیچ سوالی دیگه نپرسیدند؟!!! شرمنده از خوشحالی بال در آوردم...
    1سوال دیگه.. چند نفر غیر از شما و خانمتان اونجا بودند چند تا دانشجو و... با بقیه چطوری مصاحبه کردند ...؟؟ اگر بگید خیلی ممنون میشم... به امید موفقیت هر دوی شما ... بهروز

راستی در مورد قسمت C. سوال شما فکر کنم معمولا تو research plan این مورد ذکر میشه ... پس بهتره از استاد یا دانشکدتون بپرسید...
    I am back to AA.

Junior Member

اینجور که معلومه انکارا به ریزنمرات علاقه خاصی داره واز همه این مورد رو میخواد-برعکس قبرس که جی ار ای واسش مهمه
    من پذیرش PhD-بدون فاند دارم.معدل لیسانسم12/67 .با 3 ترم مشروطی!!یه نمره0 دردرس اصلی!!ولی واسه معدل یه توجیه روحی خوب دارم که شاید تحت تاثیرم قراربگیره(به نظر خودم البتته)-توجیه همراه با سند-البتته شایدم بگه تو چن سال مگه تو شوکه روحی بودی!!
    ریزنمرات فوقم بدک نیست-جی ارای وزبان خوب
    به نظرتون با این تفاسیر انکارا رفتن ریسکی نیست؟
    در ضمن اون لیسانسه غیر مرتبط با فوقمه
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه

بهروز جان

کل داستان همینی بود که گفتم خودم هم باورم نمیشد. خانومم که منو با تعجب نیگاه میکرد و باورش نمیشد. اصلا نگران نباشید. لیاقتمون بیشتر از ایناست و اونا خودشون هم میدونند.

در مورد بقیه تا اونجایی که پرس و جو کردم فقط ما دانشجوی ایرانی بودیم با دو جین دانشجوی ترک که مصاحبه اونا هم همین بود و همه گرفتند بغیر از کسانی که نقص مدارک داشتند. ایرانیهای زیادی بودن که برا توریستی اومده بودن که اونا هم گرفتن چند نفر برا گرین کارت اومده بودن اونا هم گرفتن.

کی نگرفت ؟ یک خانومی که برا کار و سفر میرفت مدارکش ناقص بود. یک خانوم دیگه که لاتاری برنده شده بود و کشورشو بجا ایران ایتالیا انتخاب کرده بود. برگشتنه تو هواپیما عروسی بود همه ایرانیا شاد بودن .
    ما اخرین مصاحبه شونده بودیم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Marjann نمایش پست ها
    اینجور که معلومه انکارا به ریزنمرات علاقه خاصی داره واز همه این مورد رو میخواد-برعکس قبرس که جی ار ای واسش مهمه
    من پذیرش PhD-بدون فاند دارم.معدل لیسانسم12/67 .با 3 ترم مشروطی!!یه نمره0 دردرس اصلی!!ولی واسه معدل یه توجیه روحی خوب دارم که شاید تحت تاثیرم قراربگیره(به نظر خودم البتته)-توجیه همراه با سند-البتته شایدم بگه تو چن سال مگه تو شوکه روحی بودی!!
    ممنون

کلا باید متقاعدش کنی برا درس خوندن میری و مشکل مالی نداری. راهشو پیدا میکنی نگران نباش

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

نقل قول نوشته اصلی توسط Marjann نمایش پست ها
    ممنون
    با نظر شما موفق هستم. منم ریزنمره ام رو همچین زیر ذره بین گذاشته بود که فکر میکردم داره اتم کشف میکنه. جالبیش این هست که داشت فارسیشو نگاه میکرد و یه راهنمایی اعداد فارسی کنارش بود. ترجمشو بیخیال بود. با استدلال شما موافق هستم. اما منم معدل فوقم الف بود اما معدل لیسانسم 14.77 بود. که دقیقا به این اشاره کرد که چرا پس اینجوری منم گفتم که کار میکردم تو لیسانس و نمیتونستم درس زیاد بخونم. البته واقعیت این بود که چون از شریف قبول نشده بودم خیلی دپ بودم و 2 سال فقط درسامو پاس کردم. متاسفانه اینو نتونستم اونجا بگم. خجالت کشیدم. اما کارم میکردم.
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

از همه ممنون
    شما ویدونید که دانشگاه sfsu خوبه؟ نمیدونم سوالارو کجا پیدا کنم و باید چی جواب بدم اما تمامه تلاشمو میکن چون خیلی از دوستان میگن برای لیسانس سخته.منظورتون از اینکه همه چیز رو تعلیق کنک و به این موضوع بپردازم چیه؟ باید چیکار کنم؟ در زمن اگر دوستان تطلاعات بیشتری برای کمک به من دارم ممنون میشم بشنوم

بازم ممنون و موفق باشید

Junior Member

سلام
    یه سوالی در مورد ریز نمرات داشتم. من ریز نمرات فوقم رو فقط ترجمه انگلیسیشو official دارم(یعنی دانشگاه از ریز نمرات انگلیسی print گرفته, مهر زده و گذاشته تو پاکت مهر و چسب زده... ولی فارسیش همراش نیست). اگه فارسی ریز نمرات رو unofficial ببرم مشکلی داره؟
    ممنون میشم اگه جواب بدین.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mineral Processing-Tehran Polytechnic-The University of Utah

یک سوال دوستان:

با توجه به اینکه من فول فاند هستم ولی معدل کارشناسی و کارشناس ارشدم (یعنی 15.41 و 15.92) تعریفی نداره (البته با همون معدن 15.41 شاگرد اول شدم). چون استادامون کلا بد نمره می دادند و ربطی به بلد بودن و نبودن نداشت، می شه روی آنکارا حساب کرد؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)