صفحه 4 از 56 نخستنخست 123456789101112131454 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 556

موضوع: تجربیات و نتایج مصاحبه در آنکارا در سال ۲۰۱۰

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج مصاحبه در آنکارا در سال ۲۰۱۰

نقل قول نوشته اصلی توسط samir61 نمایش پست ها
    یک سوال دوستان:

با توجه به اینکه من فول فاند هستم ولی معدل کارشناسی و کارشناس ارشدم (یعنی 15.41 و 15.92) تعریفی نداره (البته با همون معدن 15.41 شاگرد اول شدم). چون استادامون کلا بد نمره می دادند و ربطی به بلد بودن و نبودن نداشت، می شه روی آنکارا حساب کرد؟
    اینکه شما فاند داری یعنی اوضاع تحصیلیتون واسه اون دانشگاه خوب بوده ....بی خودی هم خودتو نگران نکن اگه نخواد ویزا بده رو هر چیزی امکان داره انگشت بذاره.

ApplyAbroad Veteran
    MINERVAra آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehrazavi نمایش پست ها
    بچه هایی که امروز، دیروز یا هفته پیش مصاحبه داشتن لطفاً بیان تجربیاتشون رو بزارن که ما هم با آمادگی بیشتر بریم واسه مصاحبه...
    خب اینکه دوستانی که در روزهای اخیر مصاحبه داشتن نمیان تجربه شون رو اینجا بنویسن فک کنم بیشترش مشکل مرامو معرفتی باشه.لطفا سایر دوستان هی‌ پست نذارن که چرا نمیان بنویسید .چون متأسفانه پست‌هایی‌ که حاوی اطلأعات مفید و جدیدی نباشه حذف می‌شه. پیشنهاد می‌کنم دوستان از تاپیک‌های تجربیات مصاحبه سالهای قبل استفاده کنن. چون به خود من که مخصوصا تجربیات بچه‌های ۲۰۰۹ انکارا و قبرس خیلی کمک کرد و حتا کافی‌ بود.
    پیروز باشید
    بگو ازمکافاتهای زیاد/ز اس اوپی ونامۀ اوستاد-بگو چندسی وی زنوساختی/همه توی سطل آشغال انداختی-یکی داستان حماسی سرا/ز اپلای وریجکت وآن ماجرا-ز ویزا بگو،زانهمه دی اچل/که رستم بمانددراو همچو گل-چه فیشها که دربانک پرداختی/برا تافل واصل مدرک که میخواستی-چه ریختی تونزدآفیسرشدی؟/بگوچندروزه کلیرشدی؟-چه ها از تو پرسیداز آنهابگو/ازآی توانی،جاب آفرهابگو-زرفتن بگوهفتۀواپسین-زتهران وراننده تاکسی وفحش/زدربندوآن چیزکثیفای ترش-خلاصه بگوجملگی ماجرا/زچوپان کلاتاکالیفرنیا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UMASS Lowell

سلام. من سه شنبه 20 اپريل مصاحبه داشتن. اولش بگم كه غير از من و يه نفر ديگه اصلا كسي واسه ويزا دانشجويي نبود. همه لاتري بودن و يا خانوادگي.
    مصاحبه كه خيلي با حال بود. مدارك را واسه احتياط ببرين ولي خيلي ها شو نمي خواد. فقط ريز نمرات و مدارك مالي. من كه job offer حوبي برده بودم ولي اصلا نخواست. فكر مي كنم 5 دقيقه شد. و بعدشم يه برگه زرد داد كه بايد واسه clearance پر كنم. كلاً يه سوال كرد كه دانشگاه رو چطور انتخاب كردي. سوال خاص ديگه اي هم نپرسيد. اون نفر دوم هم به همين صورت بود. البته اون درسش تمام نشده بود و ريز نمرات كامل نبود كه فهميد ولي گير نداد. همينطوري كه بچه ها گفتن خيلي ساده است. اميدوارم مال شما هم به راحتي انجام بشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    City College of New York, Chemical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط جواد نمایش پست ها
    سلام. من سه شنبه 20 اپريل مصاحبه داشتن. اولش بگم كه غير از من و يه نفر ديگه اصلا كسي واسه ويزا دانشجويي نبود. همه لاتري بودن و يا خانوادگي.
    مصاحبه كه خيلي با حال بود. مدارك را واسه احتياط ببرين ولي خيلي ها شو نمي خواد. فقط ريز نمرات و مدارك مالي. من كه job offer حوبي برده بودم ولي اصلا نخواست. فكر مي كنم 5 دقيقه شد. و بعدشم يه برگه زرد داد كه بايد واسه clearance پر كنم. كلاً يه سوال كرد كه دانشگاه رو چطور انتخاب كردي. سوال خاص ديگه اي هم نپرسيد. اون نفر دوم هم به همين صورت بود. البته اون درسش تمام نشده بود و ريز نمرات كامل نبود كه فهميد ولي گير نداد. همينطوري كه بچه ها گفتن خيلي ساده است. اميدوارم مال شما هم به راحتي انجام بشه.
    خیلی ممنون که اطلاع دادین، میشه شرایطتون رو بگید؟ مقطعی که پذیرش داشتید و اینکه فاند داشتین یا نه؟ ممنون

Junior Member

من 19 آوریل مصاحبه داشتم و خوب بود. خیلی خیلی خیلی راحته.اصلا ذره ای استرس نداشته باشید

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

نقل قول نوشته اصلی توسط moazami نمایش پست ها
    من 19 آوریل مصاحبه داشتم و خوب بود. خیلی خیلی خیلی راحته.اصلا ذره ای استرس نداشته باشید
    لطفا مقطع رشته و فاندتون رو هم قید کنید تا دوستان ببنند که هر کی از آنکارا وقت گرفته ویزاش از الان آمادست.
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UMASS Lowell

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehrazavi نمایش پست ها
    خیلی ممنون که اطلاع دادین، میشه شرایطتون رو بگید؟ مقطعی که پذیرش داشتید و اینکه فاند داشتین یا نه؟ ممنون
    من واسه دكترا مكانيك مي خوام برم. فاند كامل داشتم TA. البته پرسيد كه غير از فاند دانشگاه، مدرك مالي ديگه اي داري كه من 22 ميليون bs داشتم به نام پدرم به عنوان supporter.

Member simonalekhin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

سلام.
    من اینجا قصد دارم که شرح روز مصاحبه رو بنویسم تا عبرتی باشه برای الباقی!
    من هفته پیش مصاحبه داشتم. حدود 1 ساعت قبل از مصاحبه از هتل راه افتادیم و گفتیم از کیزیلای نرم نرم پیاده بریم تا سفارت. جاتون خالی ناگهان بارون بسیار شدیدی گرفت که وقتی ما رسیدیم سفارت کاملا آبکشیده شده بودیم. دم در سفارت از اونجاییکه وقت من و خانوم با هم تفاوت زمانی داشت از مسئول دم در خواستم که مارو با هم بفرسته تو و اونهم قبول کرد. حدودا یک ربع قبل وقت مصاحبه مارو فرستاد تو. هنگام ورود فقط پاسپورت رو با لیست تطبیق می ده. بعد از ورود وسایلتون از یه دستگاه رد می شه و می رید تو یه صف برای تحویل مدارک و گرفتن شماره.
    اونجا پاسپورت ، آی 20 ، رسید دی اس 160 ، رسید سویس فی ، رسید بانک فورتیس رو از من و خانومم گرفت. من بهش گفتم که ( فارسی نمی فهمه) خانومم فارسی مصاحبه بشه و اون گفت مشکلی نیست اما شما باید انگلیسی مصاحبه بشد.( یادآوری: تو فرم آی 20 من نوشته که من تسلط انگلیسی رو دارم). سپس یک شماره برای هر دوی ما داد . به عکس خانوم هم که با روسری بود گیر نداد.( البته گوش و کمی از گردن تو عکس معلوم بود)
    بعد از اونجا وارد یه سالن می شید که کاملا شبیه بانک هست اما با این تفاوت که شما پشتتون به باجه ها است. یه سالون با ابعاد 30 در 20 متر. گوشه سمت راست یه میز هست که مال پست یو پی اس هستش. روبروتون یه تابلو هست که شماره ها اعلام می شه. خیلی معطل نموندیم که شمارمون اعلام شد. تو این مرحله یه خانوم 50 ساله آمریکایی ازمون اثر انگشت گرفت. اول 4 تا انگشتهای دستها و سپس 2 تا انگشت 60.
    دوباره اومدیم نشستیم و این بار حدودا 2 ساعت منتظر بودیم. اول هر چی اهالی ترکیه بودن مصاحبه شدن و پس از سلام احوالپرسی با آفیسر و این که کدوم شهر می خواهید برید می رفتن سراغ میز یو پی اس واسه دادن آدرس.
    بعد از اونا ایرانییها شروع شدن.
    شمارمون که اعلام شد رفتیم پشت باجه و نه از آقای سیاه پوست خبری بود و نه از خانومه کره ای. یه خانوم حدودا 45 ساله آمریکایی و کاملا جدی بود. سوالهایی که پرسید اینا بود.
    - کدوم دانشگاه و واسه چه رشته ای می خوای بری؟ من رشتم شیمی هست.
    - پولتو کی میده؟ گفتم دانشگاه و من فول فاند هستم و بانک استیتمنت هم دارم می خوای نشون بدم؟ که گفت نشون بده و من هم مال بانک پارسیانو نشون دادم.
    - الان کجا کار می کنی؟ منم راستشو گفتم و گفتم چی کار می کنم.
    - ریز نمراتتو ببینم. که منم اونا رو مهر و موم کرده دادم دستش.
    بعد از همسرم پرسید.
    - شما الان چیکار می کنی؟
    کلا همین بود!
    هیچ مدرکی غیر از ریز نمرات و بانک استیتمنت که من خودم نشونش دادم ازم نخواست.
    بعد برگه زرد رو برداشت و یکی داد به همسرم و به من هم یکی داد به اضافه اون برگه 13 سوالی. ( البته بعدا از سفارت میلی که اومد 15 سوال داشت)
    بهم گفت که واسه پیک آپ دیگه لازم نیست خانومت بیاد.
    اما چند نکته:
    - من وخانومم کاملا موش آبکشیده شده بودیم و قیافمون اصلا مرتب نبود.
    - بچمون هم سر مصاحبه هی با همه چیز ور می رفت.
    - من رشتم شیمی هست.
    - چندین سال از زمان فارغ التحصیلی من گذشته.
    - سربازی ارتش بودم که هیچ چیز راجع به اون نپرسید.
    - راجع به اقوام در آمریکا، جاب آفر، سند خونه و ریسرچ پلن و ....... ازم نپرسید.
    من کاملا به این موضوع اعتقاد پیدا کردم که اونا قبل از اینکه شماره رو صدا کنن تصمیمشون رو گرفتن.
    - ما از نظر ظاهر کاملا نامرتب بودیم.
    - از من هیچ مدرکی نخواست الا ریز نمره که اونم طوری نگاه کرد که فقط تو تبلیغهای مربوط به تند خوانی می شه نمونشو دید!
    - تمام مدت داشت تایپ می کرد و سوال از همون فرم دی اس 160 می پرسید. مثلا اینکه کجا می خوام برم یا کارم چیه. ظاهرا چک می کرد اطلاعات اون فرم رو با خودمون. من حتی ندیدم یک ثانیه هم به چیزی فکر کنه.
    پس با خیال راحت برید جلوی آفیسر و با اعتماد به نفس جواب بدید.
    امیدوارم که همتون ویزا بگیرید.
    ویرایش توسط simonalekhin : April 24th, 2010 در ساعت 07:54 AM

Junior Member

من یه سؤالی دارم. اگه کسی فول فاند باشه (حتی fellowship) بازم باید BS ببره؟ و کسایی که BS نشون دادن آیا خود Officer اشاره کرد به BS یا اینکه خودتون دادید؟
    آها یه سؤال دیگه هم یادم اومد. ریزنمرات باید توی پاکت در بسته باشه و خود officer باز می کنه؟ یا اینکه براش باز کنیم که اونجا معطل نشه؟ اگه فارسی و انگلیسی جدا باشه کدومشو باید بدیم؟
    ویرایش توسط masood_mj : April 24th, 2010 در ساعت 11:01 AM

Member simonalekhin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

سلام.
    من و دوستم که هر دو کارنامه هارو تو پاکت مهر و موم شده توسط دانشگاه بردیم سفارت و اونجا خود آفیسر بازشون کرد. فارسی رو که اصلا قبول نمی کنه. انگلیسی با مهر دانشگاه یا وزارت خارجه و حتی الامکان تو پاکت مهر و موم شده توسط دانشگاه.
    BS برای فول فاندها لازم نیست حالا اگه نشون دادی که چه بهتر. وقتی ازت پرسید که پول تحصیلتو کی می ده بگو دانشگاه و بعد بگو که BS هم دارم اگه لازمه نشون بدم. به من گفت نشون بده و BS رو دید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)