صفحه 5 از 56 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 556

موضوع: تجربیات و نتایج مصاحبه در آنکارا در سال ۲۰۱۰

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج مصاحبه در آنکارا در سال ۲۰۱۰

نقل قول نوشته اصلی توسط simonalekhin نمایش پست ها
    سلام.
    من و دوستم که هر دو کارنامه هارو تو پاکت مهر و موم شده توسط دانشگاه بردیم سفارت و اونجا خود آفیسر بازشون کرد. فارسی رو که اصلا قبول نمی کنه. انگلیسی با مهر دانشگاه یا وزارت خارجه و حتی الامکان تو پاکت مهر و موم شده توسط دانشگاه.
    BS برای فول فاندها لازم نیست حالا اگه نشون دادی که چه بهتر. وقتی ازت پرسید که پول تحصیلتو کی می ده بگو دانشگاه و بعد بگو که BS هم دارم اگه لازمه نشون بدم. به من گفت نشون بده و BS رو دید.
    برعکس من که ریز نمرمو دادن اصلا تو پاکت نبود و به جای اینکه انگلیسیشو نگاه کنه ورق زد و فارسیشو چک کرد. دقیقا بر عکس چیزی که شما گفتین. البته افیسر ها تند تند عوض میشه. اما چیزی که میشه جمع بندی کرد اینه که کلا آنکارا به ریز نمره حساسه. بر عکس قبرس که به جی آر ای حساسه.
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

Junior Member

[QUOTE=kaveh61;215545]
    نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh61 نمایش پست ها
    این پاکت منظورتون چیه؟ کی این پاکت رو مهر و موم میکنه
    بعضی دانشگاها مثل شریف ریز نمرات انگلیسی تو پاکت به صورت مهر و موم و بدون مهر وزارت خارجه می دن (البته توش ریز نوشته که official نیست چون پول تحصیل رایگان رو ندادیم). آخه من شنیده بودم نمی ذارن پاکت در بسته ببریم تو سفارت. یا اینکه اصلاً آفیسر حال باز کردن پاکت مهر و موم شده رو نداشته باشه.

Member simonalekhin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemistry

من همین هفته پیش کارنامه انگلیسی شریف و دانشگاه تهران رو تو پاکت مهر و موم شده دانشگاه ( بدون مهر وزارت خارجه) بردم داخل سفارت و هیچ کسی هیچ گیری نداد. آفیسر هم با حوصله اونها رو خودش باز کرد. اون دانشگاههایی که انگلیسی نمی دن بهتره بعد از ترجمه دارالترجمه و خوردن مهر وزارت امور خارجه ببرید دانشگاه تا اونو داخل پاکت قرار بده و مهر و موم کنه. البته من فکر نمی کنم این موضوع مهم باشه ولی چون ظاهرا کارنامه تنها چیزیه که امسال خود آفیسر تو آنکارا درخواست می کنه پس بهتره نهایت دقت تو این موضوع بشه.

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

نقل قول نوشته اصلی توسط simonalekhin نمایش پست ها
    من همین هفته پیش کارنامه انگلیسی شریف و دانشگاه تهران رو تو پاکت مهر و موم شده دانشگاه ( بدون مهر وزارت خارجه) بردم داخل سفارت و هیچ کسی هیچ گیری نداد. آفیسر هم با حوصله اونها رو خودش باز کرد. اون دانشگاههایی که انگلیسی نمی دن بهتره بعد از ترجمه دارالترجمه و خوردن مهر وزارت امور خارجه ببرید دانشگاه تا اونو داخل پاکت قرار بده و مهر و موم کنه. البته من فکر نمی کنم این موضوع مهم باشه ولی چون ظاهرا کارنامه تنها چیزیه که امسال خود آفیسر تو آنکارا درخواست می کنه پس بهتره نهایت دقت تو این موضوع بشه.
    کار از محکم کاری عیب نمیکنه. اما من نه مهر وزارت خارجه زده بودم و نه تو پاکت مهر و موم شده بود. از دارالترجمه گرفته بودم همینجوری هم بردم سفارت. اونم با دقت هم لیسانس هم فوقم رو دونه دونه نمره هاشو بررسی کرد و در پایان هم به من برگردوند.
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

Junior Member

سلام
    من امروز مصاحبه داشتم و برگ زرد رو گرفتم. همون سوالات روتین رو پرسید: میخوای بری چه کنی اونجا؟ خرجتو کی میده؟ فامیل داری اونجا؟
    full-fund, computer science
    مدرک اضافه فقط Transcrıpt رو خواست.
    با آرزوی موفقیت برای همه اهالی AA.

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    polytechnic of tehran, mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط 0blivi0n نمایش پست ها
    سلام
    من امروز مصاحبه داشتم و برگ زرد رو گرفتم. همون سوالات روتین رو پرسید: میخوای بری چه کنی اونجا؟ خرجتو کی میده؟ فامیل داری اونجا؟
    full-fund, computer science
    مدرک اضافه فقط Transcrıpt رو خواست.
    با آرزوی موفقیت برای همه اهالی AA.
    درود، اگر امکان داره درباره بقیه دوستان ایرانی دانشجو و غیردانشجو که امروز مصاحبه داشتند برامون اطلاعاتی بزارید ممنون میشم و اینکه چقدر کل کارهاتون اونجا زمان برد... البته الان هنوز آنکارا هستید و میخواهید استراحت کنید... ایشالا برای برگشتن با سپاس بهروز
    I am back to AA.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط h.behrouz نمایش پست ها
    درود، اگر امکان داره درباره بقیه دوستان ایرانی دانشجو و غیردانشجو که امروز مصاحبه داشتند برامون اطلاعاتی بزارید ممنون میشم و اینکه چقدر کل کارهاتون اونجا زمان برد... البته الان هنوز آنکارا هستید و میخواهید استراحت کنید... ایشالا برای برگشتن با سپاس بهروز
    تا اونجا که من چشمم قد داد دانشجوی ایرانی فقط من بودم. مصاحبه حدودا 10 دقیقه طول کشید ولی من چون نفر 4 تا مونده به آخر بودم خیلی تو صف معطل شدم. 1:45 وارد سفارت شدم و 3:25 در اومدم.
    بیشتر مصاحبه شونده ها بچه های ترک بودند که برای ویزای Work&Travel اومده بودند.

Junior Member

سلام،

از دوستان کسی هست که از دیپلم برای لیسانس اقدام کرده باشه؟ میدونید در این صورت چه سوالایی می پرسن یا چه مدارکی می خوان؟

مرسی

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

نقل قول نوشته اصلی توسط azarkian نمایش پست ها
    سلام،

از دوستان کسی هست که از دیپلم برای لیسانس اقدام کرده باشه؟ میدونید در این صورت چه سوالایی می پرسن یا چه مدارکی می خوان؟

مرسی
    لطفا به تاپیک زیر مراجعه کنید.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...593#post216593

و

http://www.applyabroad.org/forum/sho...2%D8%A7/page33

Junior Member

Smile پاسخ : تجربیات و نتایج مصاحبه در آنکارا در سال ۲۰۱۰

خب به نام خدا تجربه مصاحبه و کلاً کارای مربوط به سفارت رو اینجا می خوام بنویسم.
    اوّل اینکه جای فورتیس بانک عوض شده. اومده تو خیابون آتاتورک قبل از اینکه به خود سفارت برسیم. در نتیجه وقتی شما از شمال به جنوب دارید در خیابون آتاتورک حرکت می کنید تا به سفارت برسید. سمت چپتون می تونید بانک رو ببینید. توی بانک برای پرداخت پول سفارت شماره جداگونه می دن. بانک دو بخش داره و بخش داخلی مخصوص پرداخت پول مصاحبه است. چون بانک خلوته معمولاً کارمندا پشت گیشه نیستن در نتیجه تو سالن اوّل که شماره گرفتین منتظر نشین برین سالن دوم تا کارمنده ببینتتون و شمارتون رو اعلام کنن. من ۱۳۰ تا رو دلار دادم و به جای اون یک دلار اضافه ۱.۵ لیر. اگه ۲ لیر بدید و کارمند بانک مجبور بشه بهتون لیر پس بده یک کاغذ اضافه رو هم باید امضا کنید. فرم فورتیس اطلاعاتی مثل اسم و فامیل، آدرس و شماره تلفن هتلو می خواد (در نتیجه نیازی به پین نیست. نمی دونم چرا ایرانیا که اونجا میان به این پین اینقدر اهمیت می دن با اینکه فقط توی همون موقع وقت گرفتن فقط به درد می خوره!). پاسپورت هم باید همراهتون باشه.
    در ورودی سفارت برای مصاحبه در غربیه اونه با اینکه در اصلیش در شمالیشه. اون روز (۲۸ آپریل) ما ۴ تا دانشجو phd بودیم که هر ۴ تامون گرفتیم ولی روز قبلش مثل اینکه هیچ دانشجویی نگرفته بود (البته یکیشون دم در اومده بود bs خونده بود و دوباره برای bs اقدام کرده بود. خب احتمال رد شدنش بود) کلاً روزه قبل ما (۲۷ آپریل) مثله اینکه روز گندی بود چون فقط به افراده بالای ۷۰ سال ویزای توریستی و گرین کارت داده بودن! حالا راستو دروغش با کسایی که تعریف کردن
    ما ۴ تا هممون وقت emergency گرفته بودیم و وقتمون رو ۱.۴۵ داده بودن. سفارت ساعت ۱ باز شد و ما صف شدیم. به ترتیب وقت مصاحبه اسم افراد رو صدا می کرد و می رفتیم تو. اوّل که تک تک از بخش امنیتی رد شدیم. اونجا موبایل رو می گیرن در نتیجه نبرید سنگین ترید! وسایل آهنی هم هرچی کمتر با خودتون ببرید بهتره یه دختر خانومی بود که مجبور شد ۴ یا ۵ بار کیفشو از زیر دستگاه رد کنه. خود این مأموری که وسایل رو می گرفت از بعضیا سؤال می کنه. مثلاً از من پرسید قبلاً اقدام کردم برای ویزا یا نه؟ چه نوع ویزایی می خوام مهاجرتی یا غیر مهاجرتی؟ نمی دونم چرا این سؤالا رو کرد
    بعد رفتیم تو یه صف دیگه که I20، رسید Sevis، پاسپورت، رسید Fortis و رسید DS-160 رو ازمون گرفت و پرسید انگلیسی می خوایم مصاحبه کنیم یا نه (اونایی که وقت emergency می گیرن باید انگلیسی مصاحبه کنن. انگلیسی بهتره چون زودتر از بقیه ایرانیا با آدم مصاحبه می کنن و تأثیر مثبت هم داره تو ویزا دادن). این خانومه یک شماره به آدم می ده که بر اساس زبان مصاحبه جدا شده یعنی اینکه مثلاً شماره کسایی که انگلیسی مصاحبه می کنن از ۳۰۰ شروع می شده ولی فارسی ها از ۵۰۰ و ترکی ها از ۸۰۰. داخل کی می ریم مثل بانک رو صندلی می شینیم و پشتمون به باجه هاست. یک بار شماره رو اعلام می کنن برای انگشت نگاری. توجه کنید که ترتیب اعلام این شماره ها (همونطور که پشت بعضی از برگه های راهنمای انگشت نگاری هست) براساس زمان مصاحبه است ولی اونهایی که زمان مصاحبشون یکسانه (مثله ما که ۱.۴۵ بود) ممکنه متفاوت باشه در نتیجه اگه دیدید مثلا از ۳۵۸ پرید ۳۶۲ نترسید که شمارتون رد شده. این موضوع هم برای انگشت نگاری و هم مصاحبه وجود داره.
    خب بعد از انگشت نگاری می ریم برای مصاحبه. جلوی هر گیشه یک بلندگو مکیروفن هست که صدای مصاحبه کننده ازش میاد. سؤالایی که از من کرد ایناست:
    ۱. چرا می خوای بری آمریکا؟
    ۲. کدوم دپارتمان می خوای بری؟
    ۳. اینجا مدرکتو کجا گرفتی؟ کارنامشو بده؟ (من پاکت مهر و موم شده شده شریفو داشتم)
    ۴. اِ شریف گرفتی! نفر قبلیو می شناختی؟ (نفر ۲ تا قبلی هم شریفی بود)
    ۵. خب رشتت هم که فلان بوده (منظورش این بود که مثله همونیه که می خوای ادامه بدی)
    ۶. کی خرج تحصیلتو میده؟
    ۷. کجا زندگی می کنی؟ (گفتم اصفهان)
    ۸. زندگی تو اصفهان چطوره؟
    ۹. از نظر سیاسی اصفهان چطوره؟
    ۱۰. دانشگاه شریف از نظر سیاسی چطوره؟ توی این وقایع اخیر چطور بود؟
    ۱۱. یک دانشجوی BS توی ایران می تونه با مدرکش کار پیدا کنه؟
    به نظره من این سؤالای ۸ و ۹ و ۱۰ رو پرسید که زبان رو چک کنه ببینه فقط جوابه چنتا سؤالو حفظ نکرده باشم. سؤاله آخر رو هم شاید برای اینکه ببینه برمیگردم پرسید. بعد هم برگه زرد و ۱۳ تا سؤال رو داد.
    ۱۳ تا سؤال رو میشه هم تو سایتشون پر کرد هم اینکه ایمیل کرد.

من fellow فول فاند بودم مهندسی کامپیوتر دانشکده برق دانشگاه USC بدون سفر خارجی قبلی، بدون BS جداگونه، بدون فامیل توی آمریکا
    یکی دیگه genetic فول فاند برای USC می رفت که دانشجو PHD توی دانشگاه تهران بود و گرفت
    یکی دیگه فیزیک PHD فول فاند برای روتگرز می رفت و برق و فیزیک شریف بود.
    یکی دیگه برق PHD با فاند TA (نمی دونم فول فاند بود یا نه) برای West Virginia (اینم خیلی مطمئن نیستم) می رفت
    که خب هممون گرفتیم.
    بیشتر (همه اونایی که من دیدم) کسایی که برای ویزای توریستی اومده بودن و جوون بودن بهشون ویزا ندادن! سن بالا ها رو می دادن ولی به بچه هاشون نه!
    ما ۱.۴۵ رفتیم تو و ۳.۳۰ اومدیم بیرون. نسبتاً روز خلوتی بود. با اینکه روز پیشش حدوده ۳۰۰ نفر ترک اومده بودن که خب باعث شده بود کار ایرانی ها تا ۴.۳۰ طول بکشه (می دونید که ایرانی هایی که فارسی می خوان صحبت کنن رو می ذارن آخر همه)
    همین دیگه فکر نمی کنم چیزی جا مونده باشه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)