صفحه 54 از 56 نخستنخست ... 444454647484950515253545556 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 556

موضوع: تجربیات و نتایج مصاحبه در آنکارا در سال ۲۰۱۰

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج مصاحبه در آنکارا در سال ۲۰۱۰

نقل قول نوشته اصلی توسط farzan_r نمایش پست ها
    لطفا از دوستاني كه بعد از 3 نوامبر مصاحبه داشتند بيان تجربياتشون را بگن ، من خودم روز 8 دسامبر مصاحبه دارم و مستر بدون فاند از يك دانشگاه ايالتي خوب هستم ، يكبار هم از قبرس ريجكت شدم . مي ترسم يك كم ؟ چون فاصله مصاحبه ي اولم 16 نوامبر و مصاحبه دومم 8 دسامبر است . لطفا راهنمايي كنيد.
    من هم دقیقا شرایط مشابه شما را داشتم, دو ماه پیش رفتم و قبول شدم.
    اگر سئوال ها را درست جواب بدید و بتونید قانعش کنید که واسه درس خوندن میرید نباید مشکلی باشه.
    ریز نمرات و ساپورت مالی باید همراه داشته باشید.
    درضمن هیچ توضیحی اضافه تر به سوالات ندید, مفید و مختصر ...
    موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط perrakdar نمایش پست ها
    دوستان با تجربه I20 من فعلا تو راهه. آنکارا قبول میکنه با کپیش بریم سفارت؟
    توی فروم باکو خوندم، اونا کپی رو قبول میکنن ولی دیگه برا پیک-آپ اصلشو میخوان
    بمونم تا I20 برسه خیلی دیر میشه!
    حتما اصلش را همرا داشته باشید. کپی را قبول نمی کنند در آنکارا و پس می دهند.

Junior Member

دوستان سلام
    من فاند ندارم و برای فوق لیسانس مکانیک میرم اورگان، BS هم به اندازه سال اول دارم. به نظرتون امکان داره ریجکت بشم؟

Junior Member

سلام مجدد به دوستان عزیزم،

من تازه عضو شدم و اگر این پیغام رو در جای اشتباهی گذاشته ام قبلا عذرخواهی میکنم.
    من چند تا سوال داشتم:

من برای مستر بدون فاند پذیرش دارم، وضع زبانم هم خیلی راضی کننده نیست، یعنی توی آی-20 هم ذکر شده که این دانشجو باید بیاد اینجا کمی روی زبانش کار کنه. آیا این ممکنه مشکل ساز باشه؟
    سوال بعدی ام در مورد اینه که من تو این ترم فقط یک بار میتونم از کشور خارج شم(سفر به آنکارا برای مصاحبه که یکشنبه هفته آینده میرم) و وزارت علوم در صورتی به من مجوز خروج رو میده که سفر بعدیم برای رفتن به آمریکا برای پذیرش مورد نظر باشه! آیا اگه خدا بخواد و بتونم ویزا رو بگیرم، شخص دیگه ای میتونه جای من ویزام رو پیکاپ کنه؟
    به عنوان سوال آخر: من فرم آی-20(اصلش) هنوز به دستم نرسیده(19 نوامبر از دانشگاه برام فرستادنش) و امکان داره تا یکشنبه به دستم نرسه، با اسکنش اگه برم سفارت چقدر شانس دارم که از من اسکن رو بپذیرند؟

در پایان از تمامی دوستان عزیز که با گذاشتن تجربیاتشون در اینجا و پاسخ های راهگشاشون به خیلیا مثل من کمک میکنند کمال تشکرو دارم.

Junior Member

سلام دوست من، پيشاپيش اميدوارم که ويزاتو خيلی خيلی راحت بگيری، اما در رابطه با سؤال هات در پايين يه سری جواب دادم، لطفاً مطالعه بکن،

در رابطه با فاندت بايد بگم که حتماً حتمی يادت باشه به اندازه شهريه و خرج زندگيت حمايت مالی همرات ببر که به مشکل بر نخوری

در رابطه با زبانت هم بايد بگم که از اينکه آنکارا را انتخاب کردی خيلی کار خوبی کردی، چرا که دبی خيلی بد گير ميدن به زبان، تو آنکارا تو باجه اي که واست وقت ميدن ميتونی زبان فارسی رو انتخاب کنی اما بهتر اينه که زبان انگليسی رو انتخاب کنی، تو همين فروم خوندم که بچه ها نوشته بودن که اولش که زبان فارسيو انتخاب کرده بودن اما بدش که ميرن پيش آفيسر بهشون ميگه که شما می خواهين به عنوان دانشجو برين و از يک دانشجو هم انتظار ميره که بتونه انگليسی صحبت کنه، اما اصلاً نگران نباش من قبلاً هم گفتم که صحبت کردن آفيسره خيلی خيلی شمرده و قابل فهم و در رابطه با تو هم به محض اين که منظورتو بگيره تموم، اما پيشنهاد می کنم که اين 50 تا سؤال معمول مصاحبه را حتماً ببين که واسشون مطلب آماده کنی و حفظ کنی تا آماده باشيو کم نياری، اما بازم ميگم که اصلاً نگران زبان نباش،

در رابطه با پيک آپ هم بايد بگم که تو سايت ترکيه که نوشته حتی بچه ها هم بايد خودشون واسه پيک آپ بيان! به همين جهت نميدونم که حالا قبول ميکنن يا نه! اما فک کنم من يه جا خوندم که يه نفر با يه سری دليل تونسته بود قانشون کنه که يکی ديگه واشش پيک آپ کنه، تو اين زمينه خودت يه کم بيشتر تحقيق کن، ايشا الّله که ميشه

در رابطه با اصل آی-بيست هم بايد بگم اين ديگه واقعاً تجربه خودمه که اون روز رفته بودم واسه مصاحبه يکی ديگه از بچه ها بود که اون جلوی من بود اولش کپی اي - بيستو تحويل داد اما مسئول کابين اونو بهش برگردوند و ازش خواست که اصل اي-بيستشو تحويل بده، بنابراين من فک کنم که اصل اي- بيست حتماً نياز، اما مثل اينکه قبرس هم خيلی گيره واسه اصل اي-بيست و يکی از دوستام همين مشکل شما را داشت (اون از قبرس وقت گرفته بود) که من بهش پيشنهاد دادم به سفارت ايميل بزن که آقا ما تو ايران خيلی بدبختيم!!! نه پست DHL ديگه به ما خدمات ميده که بتونيم اي-بيستو سر موقع تحويل بگيرم و نه اينکه سفارت داريم که بتونيم هر موقع که اي-بيست دستمون رسيد واسه وقت اقدام کنيم به همين جهت ازتون خواهش می کنم قبول کنين که من با کپی اي-بيست بيام سفارت و ايشا الّله موقع پيک آپ با اصل اي-بيست ميام واسه پيک آپ، بهشون بگو که به بدبختی يک وقت از سفارتتون گرفتم و اگه اين وقتو از دست بدم شايد حتی بعد از شروع ترم موفق بشم که يک وقت بگيرم! (ولی واقعاً من احساس ميکنم که همينجورم ميشه آخه ترکيه خيلی خيلی سخته که بشه وقت بگيری)

اگه هر سؤال ديگری هم بود در خدمتيم،

اميدوارم که مفيد واقع بشه،

در پناه حق،

موفق باشی دوست من،

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kazeminia نمایش پست ها
    سلام دوست من، پيشاپيش اميدوارم که ويزاتو خيلی خيلی راحت بگيری، اما در رابطه با سؤال هات در پايين يه سری جواب دادم، لطفاً مطالعه بکن،

در رابطه با فاندت بايد بگم که حتماً حتمی يادت باشه به اندازه شهريه و خرج زندگيت حمايت مالی همرات ببر که به مشکل بر نخوری

در رابطه با زبانت هم بايد بگم که از اينکه آنکارا را انتخاب کردی خيلی کار خوبی کردی، چرا که دبی خيلی بد گير ميدن به زبان، تو آنکارا تو باجه اي که واست وقت ميدن ميتونی زبان فارسی رو انتخاب کنی اما بهتر اينه که زبان انگليسی رو انتخاب کنی، تو همين فروم خوندم که بچه ها نوشته بودن که اولش که زبان فارسيو انتخاب کرده بودن اما بدش که ميرن پيش آفيسر بهشون ميگه که شما می خواهين به عنوان دانشجو برين و از يک دانشجو هم انتظار ميره که بتونه انگليسی صحبت کنه، اما اصلاً نگران نباش من قبلاً هم گفتم که صحبت کردن آفيسره خيلی خيلی شمرده و قابل فهم و در رابطه با تو هم به محض اين که منظورتو بگيره تموم، اما پيشنهاد می کنم که اين 50 تا سؤال معمول مصاحبه را حتماً ببين که واسشون مطلب آماده کنی و حفظ کنی تا آماده باشيو کم نياری، اما بازم ميگم که اصلاً نگران زبان نباش،

در رابطه با پيک آپ هم بايد بگم که تو سايت ترکيه که نوشته حتی بچه ها هم بايد خودشون واسه پيک آپ بيان! به همين جهت نميدونم که حالا قبول ميکنن يا نه! اما فک کنم من يه جا خوندم که يه نفر با يه سری دليل تونسته بود قانشون کنه که يکی ديگه واشش پيک آپ کنه، تو اين زمينه خودت يه کم بيشتر تحقيق کن، ايشا الّله که ميشه

در رابطه با اصل آی-بيست هم بايد بگم اين ديگه واقعاً تجربه خودمه که اون روز رفته بودم واسه مصاحبه يکی ديگه از بچه ها بود که اون جلوی من بود اولش کپی اي - بيستو تحويل داد اما مسئول کابين اونو بهش برگردوند و ازش خواست که اصل اي-بيستشو تحويل بده، بنابراين من فک کنم که اصل اي- بيست حتماً نياز، اما مثل اينکه قبرس هم خيلی گيره واسه اصل اي-بيست و يکی از دوستام همين مشکل شما را داشت (اون از قبرس وقت گرفته بود) که من بهش پيشنهاد دادم به سفارت ايميل بزن که آقا ما تو ايران خيلی بدبختيم!!! نه پست DHL ديگه به ما خدمات ميده که بتونيم اي-بيستو سر موقع تحويل بگيرم و نه اينکه سفارت داريم که بتونيم هر موقع که اي-بيست دستمون رسيد واسه وقت اقدام کنيم به همين جهت ازتون خواهش می کنم قبول کنين که من با کپی اي-بيست بيام سفارت و ايشا الّله موقع پيک آپ با اصل اي-بيست ميام واسه پيک آپ، بهشون بگو که به بدبختی يک وقت از سفارتتون گرفتم و اگه اين وقتو از دست بدم شايد حتی بعد از شروع ترم موفق بشم که يک وقت بگيرم! (ولی واقعاً من احساس ميکنم که همينجورم ميشه آخه ترکيه خيلی خيلی سخته که بشه وقت بگيری)

اگه هر سؤال ديگری هم بود در خدمتيم،

اميدوارم که مفيد واقع بشه،

در پناه حق،

موفق باشی دوست من،

دوست عزیز بینهایت از پاسخ کاملتون ممنونم.
    چند مورد از خدمت شما سوال داشتم:
    من ضمانت بانکیم حدود 37 میلیون تومنه که فکر کنم کمی از فاند یک سال بیشتر باشه لذا تمام دوره رو در بر نمیگیره!
    من اون 50 سوالی رو که ذکر کردید میتونم جایی تو این سایت یکجا ببینم؟
    آی-20 رو شک دارم به دستم برسه! من مصاحبه م برای چهارشنبه ست، مگر اینکه به محض اینکه رسید ایران کسی برام پستش کنه!

بازم از لطفتون در پاسخ به سوالم ممنونم.

Junior Member

خواهش می کنم عزيز، در خدمتيم، من خوشحال می شم که بتونم کمکی کنم، واقعاً ميگم،

ببين در رابطه با ضمانت بانکی بايد بگم که اون روزی که من سفارت بودم دو نفر قبلی من واسه يه سالشون آورده بودن و گير هم بهشون نداد اما حالا شما که بيشتر هم دارين نميدونم ممکن اينجوری بپرسه که برای سال های بعدت ميخواهی چه کار کنی که يه جواب آماده کن واسش که بتونی قانعش کنی، که مثلاً من بابام اينقدر سرمايه داره که ميتونه واسه پنج يا دو سالمو ساپورت کنه، همين فک نکنم گير بهت بده، اما اگه فرصت کردی حتماً اين فروم رو بخون که ببين از بچه ها مثلاً چی پرسيده، خيلی ميتونه کمکت کنه،

در رابطه با سؤال ها هم من به اين جواب ضميمه کردمشون که بتونی راحت پيداش کنيو دانلودش کنی، همونجوری که بهت گفتم حتماً خوب بخونشون که جواب واسش همشون داشته باشی،

در رابطه با اي-بيست من يه کم نگرانتم به همين خاطر اگه بتونی به يکی بگی که واست پستش کنه عاليه، چون ميترسم بهت گير بده، اما يه ايميل به سفارت حتماً بزن که ببين خودشون چی ميگن، اگه هم که بازم گفتن که نه! فک کنم امکانش باشه که مثلاً اون روز مصاحبتو انجام بدی اما تو همون ترکيه باشی تا اي-بيست به دستت برسه و بری نشونشنو بدی (يعنی بعد از مصاحبه) همين، اما بازم ميگم ايميل به سفارت بزن

اميدوارم که کمکت کرده باشم،

اگه سؤالی بود در خدمتيم،

ايشا الّله که رديفه، نگران نباش،

موفق باشی، فعلاً
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooee نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من فاند ندارم و برای فوق لیسانس مکانیک میرم اورگان، BS هم به اندازه سال اول دارم. به نظرتون امکان داره ریجکت بشم؟
    بعید می دونم رد بشی, تا تنور داغ هست اقدام کن.

Junior Member

همين تنور داغ بودن براي قبرس هم بود ، آيا امكان داره آنكارا هم تغيير سياست داده باشه يا نه ؟ البته همه پست هايي كه من خوندم در بازه ي آنكارا تا اينجا اميدواركننده بوده.

چون قبرس مصاحبه هاي 9 نوامبر و 16 نوامبر براي مسترهاي بدون فاند خيلي جالب نبود.
    ویرایش توسط Roozbeh : November 28th, 2010 در ساعت 05:51 AM

Junior Member

من 8 نوامبر مصاحبه داشتم پذیرش phD بدون فاند - 2 بار قبلا دوبی رفتم و ریجکت شده بودم(البته توی june و july ) و مصابه ام خیلی کوتاه و راحت انجام شد و برگ زرد رو به خودم و شوهرم دادند.با من که متقاضی f1 بودم انگلیسی و با شوهرم فارسی حرف زد.
    سوالات
    1- برای چی میخوای بری امریکا؟
    2- کدوم دانشگاه ؟
    3- چه رشته ای ؟
    4- جای دیگری هم اپلای کردی؟ (من نام دانشگاهی در کانادا رو گفتم)
    5- چرا کانادا؟ ( گفتم که کشورهای پیشرفته را برای ادامه تحصیل ترجیح می دهم)
    6- کی هزینه تحصیلت رو میده؟
    7- مدارک بانکی رو خواست
    8- مدارک تحصیلی رو خواست
    9- رشته و محل کار شوهرم و این که دقیقا تو کارخونه اشون چه محصولی تولید میشه
    بعد هم برگ زرد رو و با 15 تا سوال داد و گفتش که جواب این سوالات رو با CV تون email کنید.
    امیدوارم مصاحبه شما هم به خوبی برگزار بشه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)