صفحه 14 از 17 نخستنخست ... 4567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 169

موضوع: تجربیات و نتایج مصاحبه در سایر کشورها در سال ۲۰۱۰

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج مصاحبه در سایر کشورها در سال ۲۰۱۰

هتل هم اگه برید صافی لند مارک و با اون منیجرش صحبت کنین کلی بهتون تخفیف میده. اتاق من شبی 100 $ بود که باهام 50$ حساب کرد. امکاناتشم حرف نداره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng

مصاحبه ی من 5 دقیقه هم طول نکشید و هیچ مدرکی هم از من نخواستن حتی bank statement !
    سوال های که از من پرسید:
    1. برنامتون چیه !؟
    2. چرا oklahoma state ؟
    3. زمینه ی تحقیقاتیتون چیه ؟
    4. چه کسی هزینه ی تحصیلتون رو میده ؟
    به همین راحتی !

سلام
    من کابل رو ترجیح میدم

سلام به همگی
    من خیلی وقته که عضو این سایتم ولی خوشحالم حالا که برای اولین بار دارم مطلبی تو سایت میزارم دیگه همه چی OK شده
    من از U of Iowa پذیرش داشتم برای دکترای عمران بدون فاند (البته تا الان ولی قول دادن که ترم اول بدن شما هم دعا کنید)
    واقعا به خدا توکل کنید چون من همه کارهام در عرض یک ماه درست شد. 23 خرداد دفاع کردم و 30 خرداد فارغ التحصیل شدم و 31 رفتم وزارت علوم. 10 تیر پاسپورتم حاضر شد و 21 تیر (11 july) وقت سفارت داشتم تو کابل . همونطور که یکی از دوستامون هم نوشته 4 نفر بودیم که یکی مدارکش ناقص بود ولی 3 نفر دیگه که کامل بودیم همون روز approved شدیم. اون بنده خدا هم هر جچند مدارک رو کامل کرد اومد ولی فردا ریجکت شد. من دیشب یعنی 27 تیر (18 july) خوشبختانه کلیر شدم یعنی در عرض 6 روز . این هفته یا هفته دیگه هم میرم برای پیک آپ کردن و برای 09 Aug هم بلیط آمریکا دارم. سفارت خیلی خلوت و خوب بود بهتون پیشنهاد می کنم کابل رو.اگر سوالی داشتید در خدمتم. ]درس ایمیلم هست:ali.firoozfar@gmail.com
    برای همه آرزوی موفقیت دارم.

سلام به همگی
    من خیلی وقته که عضو این سایتم ولی خوشحالم حالا که برای اولین بار دارم مطلبی تو سایت میزارم دیگه همه چی OK شده
    من از U of Iowa پذیرش داشتم برای دکترای عمران بدون فاند (البته تا الان ولی قول دادن که ترم اول بدن شما هم دعا کنید)
    واقعا به خدا توکل کنید چون من همه کارهام در عرض یک ماه درست شد. 23 خرداد دفاع کردم و 30 خرداد فارغ التحصیل شدم و 31 رفتم وزارت علوم. 10 تیر پاسپورتم حاضر شد و 21 تیر (11 july) وقت سفارت داشتم تو کابل . همونطور که یکی از دوستامون هم نوشته 4 نفر بودیم که یکی مدارکش ناقص بود ولی 3 نفر دیگه که کامل بودیم همون روز approved شدیم. اون بنده خدا هم هر جچند مدارک رو کامل کرد اومد ولی فردا ریجکت شد. من دیشب یعنی 27 تیر (18 july) خوشبختانه کلیر شدم یعنی در عرض 6 روز . این هفته یا هفته دیگه هم میرم برای پیک آپ کردن و برای 09 Aug هم بلیط آمریکا دارم. سفارت خیلی خلوت و خوب بود بهتون پیشنهاد می کنم کابل رو.اگر سوالی داشتید در خدمتم. ]درس ایمیلم هست:ali.firoozfar@gmail.com

Member
    رشته و دانشگاه
    MS of IT

نقل قول نوشته اصلی توسط alifiroozfar نمایش پست ها
    سلام به همگی
    سلام
    تبریک میگم هم برای ویزا وهم برای اینکه اینقدر زود همه کاراتون جور شده... میخواستم بدونم آیا شما کسی رو دیدین که تو کابل توریستی ویزا بگیره؟

سلام
    راستش رو بخواین چون ما ایرانی ها اولین نفرات بودیم اونجا و من خودم اولین نفر بودم زمانی که ما رفتیم تو سفارت هنوز به اون صورت کسی نیومده بود به غیر از دو تا خانم افغانی که برای ویزای تحصیلی اومده بودند و یه سرهنگ که نزدیک به 10-15 تا پاسپورت دستش بود و برا پیک آپ اومده بود. احتمالا توریستی بوده ولی نشد ازش بپرسم. بعدش هم که من مصاحبه تموم شد کلا حدود 13-12 نفر تو سفارت بودن که من اومدم بیرون. در مورد ویزای توریستی نمیدونم ولی شرایطش خوب بود. از خلوتی گرفته تا نحوه برخورد و.....
    نمیدونم چقدر عجله دارین و به دردتون میخوره یا نه ولی من که برا پیک آپ برم اگر کسی رو پیدا کردم ازش می پرسم.
    موفق باشین

Junior Member

سلام دوستان

من 30 جون مصاحبه داشتم و تا الان منتظر کلیر هستم. برای فوق تو رشته مکانیک اپلای کردم ولی رشته لیسانسم هوافضاست. من فاند ندارم و اینو زمان مصاحبه هم به آفیسر گفتم که خودمو ساپورت میکنم و با نشون دادن BS قضیه حل شد. قاعدتا وقتی من فاند ندارم زیر نظر هیج استادی هم نیستم (البته اینو خودم نتیجه گرفتم و شاید موردی پیدا بشه که advisor داشته باشه ولی فاند نداشته باشه). البته در مورد اینکه آیا از استادی توی دانشگاهم تو امریکا assistantship دارم یا نه سوالی نپرسید و من هم چیزی نگفتم. با خودم گفتم شاید از اینکه فاند ندارم فهمیده که assistantship ندارم. اما امروز سفارت به من ایمیل زد و گفت که از advisor ام بخوام که اطلاعات زیر رو براشون بفرسته. من متن نامه رو اینجا می ذارم:

Please provide a letter from your U.S. advisor that

1) Explains goals of your research and any practical applications;

2) States sources and amounts of any U.S. government money (or funding from U.S. corporations assisting the U.S. government) to be used to support that research; and

3) Describes any export-controlled technology and/or information that will be shared with you. If you will participate in or have access to U.S. government projects, sponsor should state explicitly whether such research is open to non-U.S. citizens.

Thanks and Regards
    Consular Staff
    American Embassy
    Kabul Afghanistan

البته اینو باید اضافه کنم که یکی از دوستام که دقیقا باهم از یه دانشگاه و تو مکانیک پذیرش گرفته بودیم و با هم به کابل رفته بودیم امروز کلیر شده. (البته اون 23 جون مصاحبه داشت). من فکر میکنم احتمالا من هم کلیر شدم ولی سفارت می خواد که یه چک نهایی رو انجام بده. حالا به نظر شما من چیکار کنم. در مورد درخواست شماره 1 باید بگم که من چون هنوز advidsor ام مشخص نیست تنها میتونم با مسئول تحصیلات تکمیلی دانشکده (Graduate Coordinator) تماس بگیرم و مشکلمو توضیح بدم که ممکنه قبول نکنه که نامه ای رو در این بابت برای من بفرسته چون من زیر نظر اون کار نمیکنم و اصلا field من با اون فرق میکنه. در مورد سوال 2 باید بگم که واقعا نمیدونم چرا سفارت گیج بازی در آورده و اینو نوشته چون توی I-20 من که الان دستشونه قید شده که من خودمو میتونم ساپورت کنم و حتی اسم مادرم به عنوان اسپانسر اومده!!! تنها موردی که فکر می کنم اصلا به خاطر اون با من تماس گرفتن همین مورد هست. برای اینکه می خوان مطمئن بشن تو زمینه های سری و نظامی تحقیق نمیکنم و اگه کسی رو پیدا نکنم که براشون توضیح بده که من کاملا civil هستم و اصلا با زمینه های خطرناک ارتباط ندارم، احتمالا باید قید امریکا رو بزنم.

این رو باید اضافه کنم که من قبلا چون می خواستم برای قبرس یا دوبی وقت بگیرم از Graduate Coordinator خواسته بودم که برام یه research plan بنویسه که تحقیقات من با فناوریهای ممنوعه! ارتباطی نداره ولی اون قبول نکرد و گفت که فقط میتونم اسمشو به عنوان temporary advisor به سفارت اعلام کنم بدون هیچ گونه نامه research plan. خوشبختانه تو کابل از من research plan نخواستن ولی خوشحالی من از این بابت فقط تا امروز بود...!

الان نمیدونم که آیا باید به سفارت بگم که من advisor ندارم و دلمو بزنم به دریا و قید هر سه درخواست اونا رو بزنم یا اینکه با Graduate Coordinator تماس بگیرم و قضیه رو بهش بگم؟ واقعا نمیدونم چی کار کنم. اگه لطف کنید و منو راهنماییم کنید واقعا ممنون میشم.

Member niloofar.r آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    statistics

پیش فرض ویزای آمریکا از استکهلم سوئد-فوری فوری

سلام دوستان

من پس از گشت وگذاری در تمام قسمتهای روادید آمریکا از کشورهای اروپایی متوجه شدم که جز یکی دو مورد کسی به اخذ ویزای آمریکا از استکهلم اشاره نکرده.
    یکی از دوستان (kont) به سفارت آمریکا در استکهلم ایمیل زده بود و گفته بود که اگر در سوئد دانشجو باشیم به عنوان یک دانشجوی ایرانی میتوانیم از آنجا اقدام کنیم که آنها هم گفته بودند با اینکه کشورهای همسایه خودتان بهترند و شما و tieتان را بهتر میشناسند ولی از اینجا هم میتوانید اقدام کنید.
    دوست دیگری (ha3ib) از آن سفارت تجربه خوبی نداشت که البته مربوط به 2و3 سال قبل و به گمانم گذراندن تنها یک دوره تابستانی میشده.

الان هم شرایط اخذ ویزا برای آمریکا برای بسیاری از دوستان محصل در سوئد پیش آمده ولی همه به گونه ای سردرگمند زیرا تجربه ای از آنجا ندیده اند. لطفا اگر کسی تجربه ای از آن سفارت دارد عنوان کند تا اگر تجربه ای مثبت است جلوی ترس دوستان از این سفارت( به سبب تجربه بد آن دوست عزیز) گرفته شود و اگر هم تجارب بد دیگری هست دوستان تصمیم قاطع جهت اقدام از سفارت آمریکا در فرانکفورت را بگیرند.
    لطفا سریعتر راهنمایی کنید چون دوستان زیادی را میشناسم که این مشکل را دارند.
    خداوندا تو میدانی که انسان بودن و ماندن در این دنیا چه دشوار است
    چه رنجی میکشد آنکس که
    انسان است و از احساس سرشار است

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    USA

پیش فرض پاسخ : ویزای آمریکا از استکهلم سوئد-فوری فوری

یکی از دوستای من که پتیشن داشت۳ سال پیش از قبرس رجکت شد ...وقتی تو سوید دانشجو بود رفت سفارت تو استکهلم این دفعه با نیم ساعت مصاحبه گرفت ...یه سه ماهی هم طول کشید تا کلیر شه
    where ignorance is bliss ....tis fool to be wise

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)