صفحه 15 از 17 نخستنخست ... 567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 169

موضوع: تجربیات و نتایج مصاحبه در سایر کشورها در سال ۲۰۱۰

پیش فرض پاسخ : ویزای آمریکا از استکهلم سوئد-فوری فوری

نقل قول نوشته اصلی توسط niloofar.r نمایش پست ها
    سلام دوستان

من پس از گشت وگذاری در تمام قسمتهای روادید آمریکا از کشورهای اروپایی متوجه شدم که جز یکی دو مورد کسی به اخذ ویزای آمریکا از استکهلم اشاره نکرده.
    یکی از دوستان (kont) به سفارت آمریکا در استکهلم ایمیل زده بود و گفته بود که اگر در سوئد دانشجو باشیم به عنوان یک دانشجوی ایرانی میتوانیم از آنجا اقدام کنیم که آنها هم گفته بودند با اینکه کشورهای همسایه خودتان بهترند و شما و tieتان را بهتر میشناسند ولی از اینجا هم میتوانید اقدام کنید.
    دوست دیگری (ha3ib) از آن سفارت تجربه خوبی نداشت که البته مربوط به 2و3 سال قبل و به گمانم گذراندن تنها یک دوره تابستانی میشده.

الان هم شرایط اخذ ویزا برای آمریکا برای بسیاری از دوستان محصل در سوئد پیش آمده ولی همه به گونه ای سردرگمند زیرا تجربه ای از آنجا ندیده اند. لطفا اگر کسی تجربه ای از آن سفارت دارد عنوان کند تا اگر تجربه ای مثبت است جلوی ترس دوستان از این سفارت( به سبب تجربه بد آن دوست عزیز) گرفته شود و اگر هم تجارب بد دیگری هست دوستان تصمیم قاطع جهت اقدام از سفارت آمریکا در فرانکفورت را بگیرند.
    لطفا سریعتر راهنمایی کنید چون دوستان زیادی را میشناسم که این مشکل را دارند.
    حالا چرا سوئد می ری؟ چه اصراریه؟ شما شنگن داری یه امتیاز بزرگه، یه بلیط بخر به مقصد فرانکفورت، ناپل یا وین. وقتی می تونی به این راحتی به سفارت هایی بری که کارای ایرانی ها رو انجام میدن، چرا می خوای خطر ریجکت شدن از استکهلم رو بخری؟؟ یه بلیط هواپیما و چند شب هتل این قدر فکر نداره. کنسولگری ناپل برای یه هفته بعد هم می تونی ازش وقت بگیری. کار خودتو پیچیده نکن.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج مصاحبه در سایر کشورها در سال ۲۰۱۰

سلام

آیا کسی هست که بخواد این هفته یعنی از 22 تا 26 آگوست برای مصاحبه یا pick up بره کابل؟ اگه امکان داره لطفا پیغام خصوصی بذارین. ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

سلام دوستان
    من 6 سپتامبر در کابل مصاحبه داشتم و خوشبختانه هم خودم و هم خانمم موفق شدیم. تجربیات خوبی هم بدست آوردم که براتون می نویسم.
    من پذیرش PhD بدون فاند داشتم.
    روز مصاحبه ما ساعت 8 صبح رسیدم سفارت و اولین نفر بودیم. قبل ما از یک آقایی که فکر کنم هندی بود و انگلیسی رو خیلی خوب حرف می زد مصاحبه کرد. ایشون بعد از 45 دقیقه مصاحبه رد شد. ایشون هم برا تحصیل اقدام کرده بود اما من متوجه نشدم که مشکلش چی بود. رد شدنش باعث شد ما یه مقدار استرس بگیریم. بعد از اون اقا نوبت من شد. از پشت شیشه با تلفن باید مصاحبه کنید. ابتدا از من چند تا سوال پرسید درباره دانشگاه و رشته و بعد از من خواست تا یه مدرکی رو که الان یادم نیست نشونش بدم. من تمام مدارکم رو تو یه کلاسور طبقه بندی کره بودم. وقتی خواستم مدرک رو بدم کیف رو دید و ازم خواست تا کل کیف رو بهش بدم و من هم همینکارو کردم. تمامی مدارکی رو که برده بودم رو نگاه کرد. از سند خونه پدرم تا گواهی بانک و ازدواج و غیره. رو بعضی ها بیشتر مکس می کرد و ازم سوال می پرسید و در نهایت هم با خانومم صحبت کرد. بعد منو صدا کرد گفت قبول شدی. کل مصاحبه تقریبا نیم ساعت طول کشید. تمام مدارک رو هم اسکن کردن.
    ضمنا تمام کسانی که به عنوان ویزیتور درخواست ویزا داشتن رد شدن. البته هیچکدوم ایرانی نبودن.
    به عکس خانومم هم گیر دادن که شبیهش نیست و ما مجبور شدیم بریم بیرون سفارت عکس بگیریم و براشون ببریم. به دوستان پیشنهاد می کنم عکس با خودشون ببرن.
    من ویزا یکی از بچه ها رو هم همونروز pick up کردم.
    در مورد تجربیات سفر و مشکلاتی که برامون پیش اومد تو پست بعدی براتون می نویسم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

در ادامه پست قبل تجربیات سفرم به کابل رو براتون می نویسم. دوستان قبلا کاملا مسائل سفر رو توضیح دادن و من فقط موارد جدید رو اضافه می کنم.
    اول از همه ویزا افغانستان:
    دو روزه ویزا حاضر میشه و هزینه اون هم 40 یورو است. من چون خانومم در پاسپورتم به عنوان همراه هست برای اون دیگه ویزا نگرفتم و کلا 48 یورو هزینه ویزا دادم.
    پرواز به افغانستان:
    شرکت آریانا افغان وکام ایر پرواز به کابل دارند. اولی شرکت ملی هوایی افغانستان است و دومی یک شرکت خصوصی. هر دو شرکت هواپیماهای خیلی خوبی دارند البته کام ایر یکشنبه ها از تهران به کابل و بالعکس پرواز داره و سه شنبه ها از مشهد. آریانا هم فقط یکشنبه ها از مشهد پرواز داره. ضمنا آسمان هم دوشنبه ها و جمعه ها از مشهد به کابل پرواز داره. قیمت بلیط از مشهد به کابل ارزونتره و آریانا 110 دلار است. (بقیه شرکتها هم تقریبا همین حدود) و برگشت 250000 تومان ضمنا آسمان رفت و برگشت 267000 تومان است و شما نمی تونید با آسمان بلیط یکسره بگیرید اما با شرکتهای افغانی می تونید.
    هتل در کابل:
    من هتل صافی لند مارک در کابل رفتم. قیمت یک اتاق دوبل با صبحانه 5000 افغانی است که حدود 120000 تومن میشه. هتل هیچ امکانات اضافی نداره فقط امنیت خیلی خوبی داره. سه طبقه اول هتل سیتی سنتر کابل هست و چون جواهر فروشی زیاد داره در ابتدا تمام ورودی ها مردم تفتیش بدنی می شوند. کلا در کابل هتل خوب خیلی گرون هست. و ما فقط بخاطر امنیت این هتل رو انتخاب کردیم. اگه کسی تو این قیمت هتل می خواد بره هتل اینتر کانتیننتال هم زیاد تعریفش رو شنیدم. اگه خواستین برین هتل صافی لند تو فرودگاه بگین می خواین برین سیتی سنتر شهر نو.
    کرایه تاکسی و سفارت امریکا:
    ما هر جا تاکسی گرفتیم کرایه تاکسی 150 افغانی دادیم. سفارت آمریکا در خیابان وزیر اکبر خان هست که بهترین خیابان کابل هست. در ورودی سفارت در چهارراه مسعود (احمد شاه مسعود) هست پس به تاکسی بگین چهارراه مسعود. ساعت 7 صبح در کابل ترافیک وحشتناکی ایجاد می شه پس سعی کنین وقتی جایی می روید قبل از این ساعت به مقصد برسید مخصوصا فرودگاه. سعی کنید بیشتر از مقداری که پول لازم دارین با خودتون ببرید تا مشکل ما براتون ایجاد نشه ضمنا صرافهای افغانی تراولهای ایرانی را به سختی قبول می کنند.
    برگشت به ایران:
    3 تا 4 ساعت قبل از پرواز برید فرودگاه و در جریان باشید افغانی ها کلمه فرودگاه را نمی شناسند و به فرودگاه میگن ((میدان هوایی)). ما به خاطر همین اشتباه کوچک از پرواز برگشت جا موندیم چون راننده تاکسی فکر کرده بود میریم ((فروشگاه)) و راهمون رو حسابی دور کرد و در نهایت تو ترافیک 7 صبح کابل گیر کردیم. شانس آوردیم که با یه افغانی تو مسیر رفت آشنا شدیم و اون حسابی کمکمون کرد. برای برگشت ما مجبور شدیم با پرواز از کابل بریم هرات. چون این مسیر به صورت زمینی اصلا امنیت نداره و خود افغانی ها هم می ترسن که به دست طالبان گروگان گرفته بشن. بلیط هرات-کابل هر نفر 4000 افغانی بود و تقریبا هر روز پرواز هست. در هرات شرکت تاکسیرانی برادران کاظمی یه شرکت خیلی خوب هست که تاکسی های ترانزیت خیلی خوبی داره و می تونه شما رو از هرات به صورت مستقیم به مشهد بیاره. انسانهای بسیار خوبی هم هستن. من شماره تلفنشون و دارم اما فکرکنم به خاطر قوانین فروم نمی تونم اینجا بزارم اگه مدیران محترم اجازه بدن می تونم اعلام کنم. یه تاکسی دربست 120000 تومن از هرات تا مشهد هزینه اش می شود و ما خیلی راضی بودیم چون هم امن هستن هم راحت.
    ما در برگشت به خاطر جا موندن از پرواز خیلی اذیت شدیم اما افغانی ها واقعا ادمهای خوبی هستن و اگه کمکی از دستشون بر بیاد دریغ نمی کنن.

Junior Member

سلام

دوسته من تو مالزی کار میکنه هم RA یک دانشگاه هست یه مقاله داده بود واسه امریکا و واسه همین هم رفت سفارت.
    مصاحبش خیلی راحت بود اصلان سخت نگرفتن و همهچیز تا آخر خوب پیش رفت. افسر برگ زرد معروف رو میزاره جلوش که مشخصات بنویسه و بده دسش یهو لحظه آخر از دوستم میپرسه زمانه انتخابات ایران بودی؟! دوستم چون همیشه بهش گفتن تو سفارت باید راستشو بگی میگه آره
    بعد ازش میپرسه تو زمانه شولوغیا چطور؟ دوستم میگه اره ولی خیلی میترسیدم خونه میموندم
    خلاصه یارو برگرو با یک برگ صورتی عوض میکنه که توش نوشته احتیاج به برسی بیشتر هست. این برگ صورتی یعنی چی؟ کسی اطلاعی داره چه فرقی داره با برگی زرد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط rayanstar نمایش پست ها
    سلام

دوسته من تو مالزی کار میکنه هم RA یک دانشگاه هست یه مقاله داده بود واسه امریکا و واسه همین هم رفت سفارت.
    مصاحبش خیلی راحت بود اصلان سخت نگرفتن و همهچیز تا آخر خوب پیش رفت. افسر برگ زرد معروف رو میزاره جلوش که مشخصات بنویسه و بده دسش یهو لحظه آخر از دوستم میپرسه زمانه انتخابات ایران بودی؟! دوستم چون همیشه بهش گفتن تو سفارت باید راستشو بگی میگه آره
    بعد ازش میپرسه تو زمانه شولوغیا چطور؟ دوستم میگه اره ولی خیلی میترسیدم خونه میموندم
    خلاصه یارو برگرو با یک برگ صورتی عوض میکنه که توش نوشته احتیاج به برسی بیشتر هست. این برگ صورتی یعنی چی؟ کسی اطلاعی داره چه فرقی داره با برگی زرد؟

من فکر می کنم منظورش همون دوره کلیرنس است که همه ایرانی ها باید طی کنند. جای نگرانی نیست اما در مورد فرق بین برگه زرد و صورتی اطلاعی ندارم.

Junior Member

سلام
    دوستانی که از مالزی اقدام کردند، حتما باید 1 سال اونجا زندگی کرده باشید؟! مثلا اگه 10-11 ماه اونجا باشید کافی نیست؟!
    ممنون.

دوستان و به خصوص قدیمی های عزیز،
    من همه ی پست های سه سال اخیر رو خوندم، تجربه ای راجع به سفارت آمریکا تو مونترال ندیدم. فقط یه سوال دیدم راجع به ونکوور که اون هم بی جواب موند. آیا کسی تجربه ای داره؟
    این همه از دوستان که از کانادا برای ادامه تحصیل می رن آمریکا، برای مصاحبه کجا می رن؟
    ویرایش توسط mahmoox : November 7th, 2010 در ساعت 12:27 PM
    بی‌ریشه، ولی چنان به جا سُتوار
    که‌ش خود به تَبَر کَنی ز جای، اِلاّک.
    چون گردوی پیرِ ریشه در اعماق
    می نعره زند که از من است این خاک.

ApplyAbroad Veteran
    MINERVAra آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoox نمایش پست ها
    دوستان و به خصوص قدیمی های عزیز،
    من همه ی پست های سه سال اخیر رو خوندم، تجربه ای راجع به سفارت آمریکا تو مونترال ندیدم. فقط یه سوال دیدم راجع به ونکوور که اون هم بی جواب موند. آیا کسی تجربه ای داره؟
    این همه از دوستان که از کانادا برای ادامه تحصیل می رن آمریکا، برای مصاحبه کجا می رن؟
    دقیق نمیدونم چرا، ولی‌ دوست من که تو مونترال زندگی‌ می‌کنه برا ویزا US رفت اتاوا.
    بگو ازمکافاتهای زیاد/ز اس اوپی ونامۀ اوستاد-بگو چندسی وی زنوساختی/همه توی سطل آشغال انداختی-یکی داستان حماسی سرا/ز اپلای وریجکت وآن ماجرا-ز ویزا بگو،زانهمه دی اچل/که رستم بمانددراو همچو گل-چه فیشها که دربانک پرداختی/برا تافل واصل مدرک که میخواستی-چه ریختی تونزدآفیسرشدی؟/بگوچندروزه کلیرشدی؟-چه ها از تو پرسیداز آنهابگو/ازآی توانی،جاب آفرهابگو-زرفتن بگوهفتۀواپسین-زتهران وراننده تاکسی وفحش/زدربندوآن چیزکثیفای ترش-خلاصه بگوجملگی ماجرا/زچوپان کلاتاکالیفرنیا

ApplyAbroad Veteran
    sardarafra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Texas A&M/Electrical Engineering

سلام

يكي از دوستان بنده هم براي اخذ ويزاي توريستي آمريكا به جهت شركت تو كنفرانس به اتاوا رفت. احتمال بسيار زياد دليلش اينه كه با توجه به پايتخت بودن اتاوا فقط سفارتخونه پاسخگوي اتباع ايراني هستش و كنسولگري ها نه. كه البته منطقي هم هست چون كانادا همسايه ايران نيست كه... حالا اگر از دوستان تجربه ديگري دارند اينجا ما رو هم سهيم كنند.
    شاد باشيد
    تو با اين پاكدامني هاي حقير، خود را هلاك خواهي كرد. شرارت را بياموز. خود نوينت را بر خاكستر خود پيشين بنا كن! (نيچه)

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)