صفحه 3 از 17 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 169

موضوع: تجربیات و نتایج مصاحبه در سایر کشورها در سال ۲۰۱۰

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج مصاحبه در سایر کشورها در سال ۲۰۰۹

من یکی‌ از آشنایان دور رو میشناسم که دو بار از مونیخ ویزای F1 گرفت
    هرگز در راه رسیدن به آرزوها محافظه کار نباشید!

Junior Member

سلام به همه دوستاني كه لطف دارن وپيغام خصوصي ميفرستن:
    راستش من براي اينكه همه استفاده كنن همينجا جواب ميدم...
    همونطور كه گفتم من اصلا فاند نداشتم و براي Master of Information Technology Management
    پذيرش داشتم و توي فرمهاي دانشگاه نوشته بودم كه من 40000$ ميتونم اعلام موجودي كنم كه از طرف پدرم تامين ميشه.تو كويت افسر اول پرسيد چرا اينجا اومدي ؟ ايرانيا معمولا ميرن دبي يا تركيه...كه منم راستشو بهش گفتم و گفتم كه توي دبي يا آنكارا نميشه بموقع زمان مصاحبه گرفت و ميترسيدم كه زمان رو از دست بدم و ...
    درمورد نامه بانكي هم كه بهش نشون دادم بايد بگم كه مبلغش حدود 100 ميليون بود.كلا بهتره كه مبلغ BS كمتر از مبلغ
    ذكر شده توي I20 نباشه.
    پند بزرگان گر بجان و دل نياموزي <br />طبيعت با دوصد تلخي بياموزد تورا روزي

Junior Member

قانون كلي اينه كه: كليه كشورهايي كه آمريكا در اونها سفارت نداره ، اتباعشون ميتونن تو هر كشور ديگه اي براي انواع ويزاي آمريكا اقدام كنن مگر اينكه خود اون سفارت اعلام كنه كه مثلا ايرانيا رو نمي پذيره.

من خودم حتي از سفارت آمريكا تو تايلند و اندونزي پرسيدم كه ميتونم اونجا اپلاي كنم كه گفتن مشكلي نداره.
    با ايميل ميتونيد ازشون اطلاعات بگيريد...

كسايي كه ميتونن اروپا برن چه بهتر، محدوديتي وجود نداره و زياد سر اينكه حالا چرا اومدي اينجا گير نميدن(معمولا)

Junior Member

من براي رفتن به كويت از طريق يه تور تو كرج اقدام كردم كه يخورده هم اذيتم كرد...
    كلا حدود 1 ميليون براتون هزينه بر ميداره.دعوتنامه هم از طريق هتلي كه تور براتون ميگيره صادر ميشه.
    ويزاي من ٤٠ روز طول كشيد تا بياد كه يه مقدار عجيب بود.معمولا ٣ هفته طول ميكشه.
    سفارت كويت خلوته و راحت ميتونيد وقت بگيريد همه روز ها هستن جز جمعه و شنبه.
    بايد اول از تور بپرسيد پرواز چه روزهايي انجام ميشه و بعد وقت بگيريد.
    اينم لينك سفارت:
    http://kuwait.usembassy.gov

شهاب جان مرسی از راهنماییتون و تبریک
    منم مثل شما پذیرش بدون فاند برای مستر دارم. فقط سوالی که داشتم اینه که BS شما از چه بانکی بود؟ داخلی یا خارجی؟ و مقدار اون از هزینه 1 سال دانشگاه بیشتر بود یا نه؟ در ضمن شما job offer هم داشتید یا نه؟ سفارت مدرک خاصی از شما نخواست؟

Junior Member

مرسی از جوابتون... من هم دقیقا همین سوالو داشتم، اینکه job offer داشتین؟ اصلا غیر از مدارک اصلی چه چیزایی خواست ازتون؟

دوستان، خيلي خيلي ممنون از كمك و راهنماييتون
    من با توجه به حرف هاي شما و تحقيقايي كه از ويزا گرفتن از دبي كردم به اين نتيجه رسيدم برم مونيخ.
    حتما ميام ميگم چي شد و چيا پرسيدن

Junior Member

من JOB OFFER نداشتم.اگرم داشتم اصلا رو نميكردم!
    يادتون باشه شما براي ادامه تحصيل داريد ميريد نه كار.تحت هيچ عنوان دنبال اين قضيه نباشيد اصلا خطرناكه.
    مداركي كه از من خواست البته ببخشيد تا اونجا كه يادم مياد ;D :
    ١- ريز نمرات دوره ليسانس
    ٢- نامه بانكي كه براي من از بانك پاسارگاد بود.
    ٣- رزومه كاري كه البته مهم نيست و ميتونيد بگيد مشغول به كار نبوديد...
    ٤- IELTS

من شنيدم كه براي كشورهاي اطراف، JOB OFFER ميتونه كمك كنه
    اما به نظرم اگه براي سفارت جايي خارج از كشورهاي اطراف ميريد (غير از جاهايي كه بردن JOB OFFER تقريبا نرمه)، اصلا ارائه JOB OFFER منطقي نيست.
    خودتون رو بزاريد جاي آفيسر، واقعا توي اين وضع بد اقتصادي دنيا كدوم شركته كه يكي رو بعد چند سال درس خوندن بخواد؟؟ خوب اگه به اين شغل احتياج دارند، چرا نميرن يكي كه الان فارغ التحصيل و آماده به كار هست رو انتخاب بكنند. و بعد از اون ور اكثر افرادي كه براي ويزا ميرن خيلي سابقه ي كار ندارند. بعد چه جوريه كه يه كمپاني ميخواد بعد چند سال درس خوندن مضاعف به اين ها شغل بده ؟؟؟ اين روزها چيزي كه زياده، آدم تحصيل كرده بيكار هست.
    من اگه جاي شما بودم براي نشون دادن تاي و اينكه برميگردم، براي اون آدم توضيح ميدم كه ايران براي جذب اساتيد تحصيل كرده آمريكا برنامه هاي ويژه داره يا اينكه تو اين رشته اي كه من ميخوام بخونم متخصص كم داريم و اينكه من مطمئنم كه يك شغل خوب ميتونم داشته باشم. به نظرم اين شيوه منطقي تر از ارائه JOB OFFER هست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mina.doroud
    من شنيدم كه براي كشورهاي اطراف، JOB OFFER ميتونه كمك كنه
    اما به نظرم اگه براي سفارت جايي خارج از كشورهاي اطراف ميريد (غير از جاهايي كه بردن JOB OFFER تقريبا نرمه)، اصلا ارائه JOB OFFER منطقي نيست.
    خودتون رو بزاريد جاي آفيسر، واقعا توي اين وضع بد اقتصادي دنيا كدوم شركته كه يكي رو بعد چند سال درس خوندن بخواد؟؟ خوب اگه به اين شغل احتياج دارند، چرا نميرن يكي كه الان فارغ التحصيل و آماده به كار هست رو انتخاب بكنند. و بعد از اون ور اكثر افرادي كه براي ويزا ميرن خيلي سابقه ي كار ندارند. بعد چه جوريه كه يه كمپاني ميخواد بعد چند سال درس خوندن مضاعف به اين ها شغل بده ؟؟؟ اين روزها چيزي كه زياده، آدم تحصيل كرده بيكار هست.
    من اگه جاي شما بودم براي نشون دادن تاي و اينكه برميگردم، براي اون آدم توضيح ميدم كه ايران براي جذب اساتيد تحصيل كرده آمريكا برنامه هاي ويژه داره يا اينكه تو اين رشته اي كه من ميخوام بخونم متخصص كم داريم و اينكه من مطمئنم كه يك شغل خوب ميتونم داشته باشم. به نظرم اين شيوه منطقي تر از ارائه JOB OFFER هست.
    یکی از دلایلی که با توجه به وضع اقتصادی موجود هم قابل قبول هستش که شرکتی به یک نفر JOB OFFER بده این هستش که این فرد برای ادامه تحصیل داره به یک کشوری میره که قبول کنیم یا نکنیم مهد علم دنیا هستش و با توجه به نیازهای اون شرکت که تو نامه JOB OFFER بیان میشه خیلی منطقی هستش که اون شرکت بخواد از تخصص و تجربه این آدم استفاده کنه و پیشاپیش بهش پیشنهاد کار بده. ولی در کل اصلا نگران نباشید در 90% موارد اصلا همچین نامه ای رو از شما نمی خواهند. با آرزوی موفقیت برای همه دوستان

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)