صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: چه طور میشه ارزهای مختلف رو با یک کردیت پرداخت کرد؟

Junior Member

پیش فرض چه طور میشه ارزهای مختلف رو با یک کردیت پرداخت کرد؟

اگه بخواییم برای کشورهای مختلف مثل استرالیا و مالزی و سنگاپور از طریق کردیت پول بدیم چه طور باید دلارشون رو تبدیل کرد؟اصلا این کارو ما باید بکنیم یا خودشون انجام میدن؟
    ممنون

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : چه طور میشه ارزهای مختلف رو با یک کردیت پرداخت کرد؟

اين كار رو بانكي كه كارت رو صادر كرده انجام مي ده و مبلغي هم كارمزد براي اين كار از كرديت كارت كم مي شه

Junior Member

[quote=ordibehesht ]
    اين كار رو بانكي كه كارت رو صادر كرده انجام مي ده و مبلغي هم كارمزد براي اين كار از كرديت كارت كم مي شه
    [/quote
    ببخشید من از بانک نگرفتم . از این شرکتها خریدم و منظورم این بود که من 100$ کردیت دارم میخوام اینو با دلارهای سنگاپور و استرالیا پرداخت کنم. وقتی میگن 40 دلار سنگاپور اپلیکیشن فی من خودم باید تبدیل به دلار امریکا کنم که میشه مثلا 30 دلار امریکا و پرداخت کنم یا خودشون تبدیل میکنن و از حساب کم میکنن؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

خود سيستم اتوماتيك وار تبديل مي كنه. در پرداخت online شما ميزان پول پرداختي رو مشخص نمي كنيد فقط شماره كارتتون رو وارد مي كنيد تا سيستم خودش از حسابتون كسر كنه.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

ApplyAbroad Champion

شما موقع پرداخت تنها كاري كه بايد انجام بديد وارد كردن مشخصات كارتتونه . همونطور كه ars گفت سيستم اتوماتيك مبلغ پول رو كم مي كنه.
    ولي چيزي كه حواستون بهش بايد باشه كارمزد بين 2 تا 10 درصده كه موقع تبديل واحد خود به خود از مبلغ كارت كم مي شه . يعني شما اگه 100 دلار آمريكا داشته باشيد نمي تونيد دقيقا معادل اين مبلغ به واحد ديگه مثل دلار استراليا خرج كنيد. ميزان كارمزد معمولا توي قراردادها ذكر مي شه و شركتي كه شما ازش كارت خريديد احتمالا عدد دقيقش رو مي دونند

Junior Member

ممنونم از راهنماییتون .دو تا سوال می مونه.1- اگر پرداخت off lineباشه بازهم پروسه به همین شکله؟ یعنی من فقط مشخصاته کارتو باید بدم.
    2-با این حساب باید مبلغ کردیت از مقدار اپلیکیشن فی بیشتر باشه.بعد از باقی مانده حسابه چند تا کردیت میشه برای یه جای دیگه استفاده کرد یا سوخت میشه؟

سوال اولتو نمي‌دونم!
    سوال دومت: فکر نکنم بتوني. ببين اگه کارتت امکان Send Money داشته بشه (مثل Wirecard) همشو منتقل کن به يه کارت و ازش استفاده کن.
    ...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط 2000mohsen
    ممنونم از راهنماییتون .دو تا سوال می مونه.1- اگر پرداخت off lineباشه بازهم پروسه به همین شکله؟ یعنی من فقط مشخصاته کارتو باید بدم.
    2-با این حساب باید مبلغ کردیت از مقدار اپلیکیشن فی بیشتر باشه.بعد از باقی مانده حسابه چند تا کردیت میشه برای یه جای دیگه استفاده کرد یا سوخت میشه؟
    1) در مورد offline هم تا اون جايي كه من ديدم مثل online و شما فقط اطلاعات كارت رو براشون مي فرستين. ولي اينجا يه سوال براي خودم باقي مونده و اونم اينه كه از كجا مي شه اعتماد كرد كه از شماره كارت شما سو استفاده نشه. يكي از دانشگاه ها كه يكي از دوستام اقدام كرده بود و online نداشت (فكر كنم Michigan Tech) يك فرم داشت كه شخص شماره كارتشو مي نوشت و همراه با مدارك مي فرستاد كه براي من واقعاً عجيب بود!

2) سيستم هاي online كه من تا حالا باهاش سروكار داشتم فقط يك شماره كارت رو مي شد وارد كرد و استفاده از چندتا كارت مختلف ممكن نبود.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

ApplyAbroad Champion

[/quote]
    1) در مورد offline هم تا اون جايي كه من ديدم مثل online و شما فقط اطلاعات كارت رو براشون مي فرستين. ولي اينجا يه سوال براي خودم باقي مونده و اونم اينه كه از كجا مي شه اعتماد كرد كه از شماره كارت شما سو استفاده نشه. يكي از دانشگاه ها كه يكي از دوستام اقدام كرده بود و online نداشت (فكر كنم Michigan Tech) يك فرم داشت كه شخص شماره كارتشو مي نوشت و همراه با مدارك مي فرستاد كه براي من واقعاً عجيب بود!

[/quote]

شما وقتي Online هم كار مي كني بالاخره يك حسابداريي كسي اين مشخصات شما رو مي بينه (از كارمندان دانشگاه يا سايت ثبت نام) ! در نتيجه باز هم بحث اعتماد كردن پيش مياد !

بانكها هم اصولا جلوي پرداختهاي عجيب و غريب و نا متعارف رو مي گيرند .

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

آیا برای پرداخت های off line باید مبلغ بیشتری توی کارت وجود داشته باشه؟
    من یه کارت $15 VISA داشتم و نمره GRE ام رو با اون report کردم (by fax) ولی بعدا یه نامه از ETS اومد که کارتم declined شده!
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)