صفحه 3 از 31 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 308

موضوع: نتايج ريجكت 2010

ApplyAbroad Veteran
    Roozbeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Design - The Ohio State University

پیش فرض پاسخ : نتايج ريجكت 2010

Rejected from Ohio State University

MFA Design Development
    GPA:15.91 AZAD Uni. Tehran
    Portfolio: 22 projects
    work experience 5 years
    teaching experience 2 years
    TOEFL: 557
    Ielts: 6.5

دلیل ظاهرا دیر رسیدن نمره تافل بوده. در حالی که ETS فرستاده دانشگاه در یافت نکرده! و من هم دوباره فرستادم.

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    polytechnic of tehran, mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط آتش پرستان نمایش پست ها
    سلام رفیق. آقا مگه به خاطر دیر رسیدن تافل ریجکت هم میکنن؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!! این که خیلی احمقانه به نظر میرسه!!!!
    درود، اصلا هم غیرعادی نیست. کافیه تو نتایج سال گذشته هم بگردید کلی مورد پیدا میشه. اگر مدارک شما به هر دلیلی ناقص باشه در مواردی که باید Graduate School اول مدارک را بررسی کنه این خیلی اتفاق میافته و حتی در مواردی که مدارک میره مستقیم به دانشکده، در مواردی تا همه مدارک تا فلان تاریخ نرسه توی بررسی ها قرار نمی گیره و درنتیجه ریجکت میشید. همیشه اینو اول باید با دانشگاه هماهنگ بشید.

سوالات در مورد پذیرش و ریجکت را در صورت امکان در تاپیک مناسب مطرح کنید. با سپاس بهروز
    I am back to AA.

ApplyAbroad Veteran
    sardarafra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Texas A&M/Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ahassani نمایش پست ها
    من از سه تا دانشگاه زیر تو برای دکترای علوم کامپیوتر ریجکت شدم. برای هر کدوم دلایلی میارم. اگه می شه راهنمایی کنید.
    شرایط من:
    معدل کارشناسی: 17.22 (در حال تحصیل)
    دانشگاه امیر کبیر مهندسی نرم افزار
    جی آر ای: 750 370 2
    مقاله ندارم
    تافل اولم: 84
    تافل دوم: 91
    sop و رزومه قوی هم نوشته بودم.

دانشگاه های رد شده به ترتیب رنگینگ:
    University of Florida
    این دانشگاه رو خیلی دوست داشتم برم ولی تافلش رو نداشتم (دانشگاه تافل 80 می خواست و دپارتمان 95). دو تا از استاداش گفته بودند که اگه تافلت رو حتی بتونی نزدیک مینیمم ما بیاری شانست زیاده. ولی اون موقعی ریجکت شدم که تافل دومم رو هنوز نداشتن. هر چی هم ایمیل می زنم جواب نمی دن.

University of California Santa Cruz
    این دانشگاه هم تافل 89 می خواست ولی من نمره اولیم رو بهشون نداده بودم. قبل از اینکه دومی به دستشون برسه ریجکت کردن.

University of Central Florida
    این دانشگاه پایینترین دانشگاهی بود که فرستادم. همه مینیمم هاش رو هم داشتم. ولی شکه شدم که خیلی زود من رو ریجکت کردم و برای اینکه بگن چرا ریجکتت کردیم گفته باید زنگ بزنی قرار ملاقات بزاری بری اوجا بپرسی که متاسفانه بسیار بسیار دور از توانایی است.

کسی از دوستان اگه بتونه راهنمایی کنه که برای این دانشگاه ها چی کار می تونم بکنم که اپلیکیشنم رو دوباره بررسی کنند ممنون میشم. چون واقاً نمی دونم مشکل کارم از کجا بوده.
    ايميل دادن به شما يا تو پروفايلتون نوشته بود؟
    تو با اين پاكدامني هاي حقير، خود را هلاك خواهي كرد. شرارت را بياموز. خود نوينت را بر خاكستر خود پيشين بنا كن! (نيچه)

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط ali12345 نمایش پست ها
    رد درخواست پذیرش:

Washington University in St. Louis- Olin Business School

رشته- گرایش: دکترای مدیریت گرایش استراتژی

لیسانس: مهندسی صنایع خواجه نصیر- 16.74

ارشد: MBA مالک اشتر- 19.05

یک مقاله کنفرانسی داخلی

Toefl: 587 با نمره 3 در رایتینگ

GRE: در بخش های کمی، وربال و رایتینگ به ترتیب: 800، 330، 2.5

این تعطیل ترین دانشگاهی بود که اقدام کرده بودم و اگه این ریجکت کنه به بقیه نباید امیدی داشته باشم!!!
    Olin تو رنکینگ FT رده 49 سال 2010 و رده 59 سه سال اخیر رو داره،
    شما معدل لیسانس خوبی داری و معدل فوقتون هم گرچه دانشگاه معتبری نبوده عالیه (البته می دونم رتبه شما در فوق احتمالا دو رقمی بوده) اما اولا نمره زبانوتون کمه و خیلی مهمتر gre شما به نظرم خیلی پایینه، من از GRE زیاد اطلاعی ندارم اما فکر می کنم خیلی نمره شما با این دانشگاه فاصله داره، مثلا در مورد GMAT این قسم دانشگاه ها (با رنکینگ 20-80 FT) نمره 715-680 میانگین افرادی بوده که پذیرفته شدند

سال گذشته یکی از دوستان با GMAT 730 از دانشگاه Uni. of washington : Foster که رتبه پایینتری داره با toefl 110 حتی تو shortlist هم قرار نگرفت
    به نظرم با این معدل های خوب، زبانت رو تقویت کن به خصوص iBT امتحان بده و اگر واقعا جدی هستی برای apply، امتحان GMAT بده
    با آرزوی موفقیت
    inactive account

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yaaraan نمایش پست ها
    نمي دونم اساس پذيرش بر اساس مدرك ليسانستون بوده يا فوق؟ و اينكه براي چه گرايشي از مديريت اقدام كرديد؟
    اما خب اعتبار مقالات كنفرانس فكر كنم به ISI نميرسه و اين شايد يكي از نقاط ضعفتون باشه
    جداي از اين سابقه كار هم جزو فاكتور هايي بوده كه مورد توجه شون باشه؟
    بايد ديد دقيقا اعلام كردند بر چه اساسي انتخاب مي كنند؟ چون بعضي دانشگاه ا صريحا و حتي با مشخص كردن اولويت ذكر مي كنند ...
    من چون خودم تو مديريت تجربه دارم و همين دانشگاه رو هم مد نظر داشتم و سايتش رو ديدم و ....
    برام عجيبه كه رفتيد حتي ملاقات داشتيد و بعد راحت REJECT شديد البته خب اين يكي از بهترين دانشگاه هاي TEXAS محسوب ميشه و رتبه 50-60 FT رو هم داره ....
    من فكر مي كنم نمره GMAT شما قدري پايين بوده و مقالات ISI نداشتيد و معدل ليسانس شما هم خب پايينه
    ضمن اينكه اگر چه ملاقاتي داشتيد اما ظاهرا اونجا يه board تصميم مي گيره و يه استاد نهايتا مي تونه يك راي خيلي خوب بده ......
    به هر حال اين رو همه گفتند كه براي بچه هاي ايراني گرفتن پذيرش از دانشگاه هاي اسم رسم دار تو فيلد مديريت سخته ....
    فكر كنم خودتون بتونيد مستقيما از دانشكده بپريسد كه چرا reject شديد
    اگر امكان داره تجربيات خودتون از admission يا rejection رو از ساير دانشگاه ها هم اينجا بگيد چون در رشته مديريت واقعا اطلاعات ما محدوده
    من خودم هم امثال براي چند دانشگاه معدود apply كردم براي management
    اميد وارم در ساير application هاتون موفق باشيد

jتوي رشته مديريت، مخصوصاً در مقطع فوق ليسانس دادن مقاله isi فوق العاده سخته. من الان 6 ماهه که يه مقاله توي انتظار داوري دارم. اما هنوز ازش جوابي نيومده. بر خلاف رشته هايي مثل شيمي و مواد که بچه ها خيلي راحت تر ميتونند مقاله isi بدند،
    2 تا از مقاله هاي خارجي من توي يک کنفرانس خيلي معتبر ارائه شد. براي هر دو تا مقاله يه چيزيدر حدود 2000 دلار هم فاند از خود کنفرانس براي هزينه سفر به عنوان جايزه دانشجويي گرفتم . فکر ميکنم که با توجه به شرايط مديريت و مقطع فوق ليسانس تا همين حد سابقه تحقيق کافي بوده باشه.
    من براي تکزاس مدرک تافل رو نفرستادم. به خاطر اينکه توي سايتشون گفته بودند کساني که سال آخر تحصيلشون به انگليسي بوده نيازي ندارند که مدرک زبان بفرستند اما مشکوکم که اينها فکر کردند من به زبان سوندي فوق ليسانس گرفتم و براي همين به اصطلاح qualify نشدم.
    چيزي که براي من عجيبه اينه که من با 2 استاداي اون دانشگاه تقريباً 100% صحبت از پذيرش کرده بودم. به طوري که حتي در مورد موضوع احتمالي تحقيق در دوره دکتري هم باهاشون صحبت کردم. يه استاد هندي بود که فوق العاده از زمينه تحقيق من خوشش اومده بود و خيلي صريح گفت برو خودت رو براي اين موضوع تحقيق من آماده کن چون سال ديگه حتماً اينجا خواهي بود و من بيچاره کلي به دلم صابون زده بودم
    در مورد معيار هاي انتخاب خيلي کلي صحبت ميکنند. همه چيز رو با هم در نظر ميگيرند و واقعاً نميشه قطعي نظر داد در موردش. فقط ميشه گفت که کميته پذيرش بايد باهات حال کنند! حالا چه جوري ديگه خدا ميدونه.
    در مورد امتحان gmat اتفاقاً من قبل از اينکه امتحان بدم خيلي حساس بودم و فکر ميکردم که تاثير فوق العاده زيادي داره. اما الان نظرم اينه که فقط يه فيلتر اوليه هستش. به اين معنا که شما بايد يه حداقل رو بياريو بعدش ديگه چندان تفاوتي نداره که 780 اورده باشي يا 680. فقط بايد بياي توي حوزه کساني که بهشون به طور جدي نگاه ميکنند. اين مرز رو ميتونند از متوسط نمره پذيرفته شدگان سال قبل توي وب سايت هر دانشگاه ببينيد. مثلاً insead متوسط نمره gmat اون 750 iهست ولي تکزاس حدود 700 بود.
    در مورد معدل کارشناسي کاملاً با شما موافقم. اين مثل يه سرطان چسبيده به من و هيچ کاريش هم نميشه کرد!
    اما يه تجربه با حال! توي امريکا دانشگاه هاي اروپا اصلاً قبول ندارند. من چند تا دانشگاه صحبت کردم. همين که ميگفتم از kth فوق دارم، همشون ميگفتند kth ديگه جه جهنم دره اي است و بلافاصله ميپرسيدند ايران توي دانشگاه sharif درس خوندي ؟ و منم سرم رو زير مينداختم و ميگفتم نه بابا، صنعتي اصفهان!
    به نظر من براي امريکا ( تاکيد ميکنم فقط براي آمريکا ) بچه هاي شريف شانس خيلي بهتري دارند تا بچه هاي دانشگاه هاي اروپا و ... ( رنکيگ و اينها همش بازيه، استاد بايد اسم دانشگاه به گوشش خورده باشه و اسم شريف خيلي بيشتر از kth به گوششون خورده!!! ) ميدونيد چرا؟ چون هيچ سوندي حاضر نيست کشور گل و بلبل خودش رو ول کنه بره آمريکا 5 سال فلاکت بکشه که دکتري بگيره، براي همين هم از اين دانشگاه ها خيلي متقاصي ندارند و باهاشون آشنا نيستند. اما دانشگاه هاي ايران و مخصوصاً شريف توي همه دانشگاه هاي آمريکا متقاضي هستند و بالاخره هر استادي حداقل يه ايميل از يکي از بچه دهاي شريف گرفته !

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط sardarafra نمایش پست ها
    UCF و UFL هردو ایمیل دادند و UCSC هم ایمیل داد و هم تو پروفایلم بود. مگه فرق می کنه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sardarafra نمایش پست ها
    ببین من فکر میکنم که با توجه به شکی که خودت در مورد تافلت داری، و اینکه خیلی زود ریجکت شدی، این کار توسط دفتر پذیرش اصلی دانشکاه انجام گرفتهف نه صورای پذیرش دانشکده.
    به نظر من یه بار بهشون تلفن بزن و بگو از ایرانی و خواهش کن دلیل ریجکت رو بهت بگند.
    تقریباً مطمنم که چیزی شبیه این بهت جواب میدند : " تعداد متقاضی ها زیاده و تعداد جا برای پذیرش کم!"
    ازشون بپرس که آیا من حداقل شرایط ( مثل تافل و جی مت و ... ) را داشتم و از ***** اول رد شدم و یا اینکه به خاطر نقص در این مدارک ریجکت شدم.
    من فکر نمیکنم مدراکت رو دوباره بررسی کنند. ولی اگر بدونی دلیل ریجکت شدنت چی بوده برای سال آینده خیلی بهت کمک میکنه
    موفق باشی

Junior Member

McDreamy وضعیت شما نسبتا خوبه ولی Toronto یه خورده زیادی رویایی هست
    از اونجایی که Toronto تصمیم گیری های پذیرش بیشتر زیر نظر کمیته هست، قبول نشدن شما کاملا قابل پیشبینی بود (البته بستگی به سطح اون مقاله شما هم داره)

نقل قول نوشته اصلی توسط McDreamy نمایش پست ها
    I had applied to the PhD program.
    I really thought my chance is good because I have received pretty good replies from related professors, but it seems I was wrong

Junior Member

با توجه به وضعیت شما و نتایج پذیرش امسال، UFL مقداری برای شما سطح بالا بود و خیلی عجیب نبود که قبول نشید ولی در دو مورد دیگه شانس خوبی داشتید.
    پیشنهاد می کنم که حتما میل بزنید، مخصوصا برای Santa Cruz و توضیح بدید تا بررسی کنند
    با وجودی که حتما پیگیری کنید ولی شانس اینکه از تصمیمشون برگردن کمه (5%>)

نقل قول نوشته اصلی توسط ahassani نمایش پست ها
    من از سه تا دانشگاه زیر تو برای دکترای علوم کامپیوتر ریجکت شدم. برای هر کدوم دلایلی میارم. اگه می شه راهنمایی کنید.
    شرایط من:
    معدل کارشناسی: 17.22 (در حال تحصیل)
    دانشگاه امیر کبیر مهندسی نرم افزار
    جی آر ای: 750 370 2
    مقاله ندارم
    تافل اولم: 84
    تافل دوم: 91
    sop و رزومه قوی هم نوشته بودم.

دانشگاه های رد شده به ترتیب رنگینگ:
    University of Florida
    این دانشگاه رو خیلی دوست داشتم برم ولی تافلش رو نداشتم (دانشگاه تافل 80 می خواست و دپارتمان 95). دو تا از استاداش گفته بودند که اگه تافلت رو حتی بتونی نزدیک مینیمم ما بیاری شانست زیاده. ولی اون موقعی ریجکت شدم که تافل دومم رو هنوز نداشتن. هر چی هم ایمیل می زنم جواب نمی دن.

University of California Santa Cruz
    این دانشگاه هم تافل 89 می خواست ولی من نمره اولیم رو بهشون نداده بودم. قبل از اینکه دومی به دستشون برسه ریجکت کردن.

University of Central Florida
    این دانشگاه پایینترین دانشگاهی بود که فرستادم. همه مینیمم هاش رو هم داشتم. ولی شکه شدم که خیلی زود من رو ریجکت کردم و برای اینکه بگن چرا ریجکتت کردیم گفته باید زنگ بزنی قرار ملاقات بزاری بری اوجا بپرسی که متاسفانه بسیار بسیار دور از توانایی است.

کسی از دوستان اگه بتونه راهنمایی کنه که برای این دانشگاه ها چی کار می تونم بکنم که اپلیکیشنم رو دوباره بررسی کنند ممنون میشم. چون واقاً نمی دونم مشکل کارم از کجا بوده.

Senior Member i_karimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management and Engineering

carleton university
    master of civil engineering
    I have applied for my second master
    My resume:
    BSc arak university gpa 16.04
    MSc tarbiat modares gpa 16.14
    papers: 1 international conference
    1 submited to engineering structures ,ISI
    IELTS: 7.5
    3 years work experience
    3 outstanding recommendations
    Why So SeRiouS ??? ----------------------------(I cannot answer private msg)-------------- iM@n