صفحه 87 از 117 نخستنخست ... 37777879808182838485868788899091929394959697 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 861 تا 870 , از مجموع 1166

موضوع: تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi689 نمایش پست ها
    ممنونم از راهنماییتون
    اگه واسه f1 اقدام کنم و خدایی نکرده ریجکت شدم، آیا میتونم بعدش واسه f2 اقدام کنم؟ آیا این کار رو پیشنهاد میکنید؟ ( با توجه به اینکه 8 ماه دیگه وقت دارم و میتونم j1 رو تمدید هم بکنم)
    رجكت شدن در F1 ريسك رجكت شدن در F2 رو تا حد زيادي بالا مي بره چون اينجوري برداشت مي كنن كه مي خواهيد به هر قيمتي شده حضور خودتون رو در آمريكا طولاني كنيد بدون اينكه هدف يا برنامه مشخصي براي ادامه اهداف آكادميك داشته باشيد. به دلايلي كه در پست قبلي گفتم، اقدام مستقيم براي F2 يا تقاضاي تمديد J1 براي اهداف درازمدت شما بهتره. حتي اونها هم به تقاضاي شما براي F1 با سوء ظن نگاه نكنن، دكتراي مجدد خوندن اتلاف وقته مگه اينكه واقعا قصد تغيير گرايش و زمينه تحصيلي داشته باشيد. در غير اين صورت، اين كار فقط شما رو ٤-٥ سال از بازار كار عقب مي اندازه.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

سلام دوستان من یک سوال راجع به تغییر وضعیت از F2 به F1 داشتم، می خواستم ببینم در طول مدتی که پرونده در حال بررسی هست که به ما گفتن تا یک سال هم ممکنه طول بکشه، آیا امکان تحصیل به صورت پاره وقت روی همون ویزای F2 هست؟ یعنی مثلا الان درخواست تغییر Status رو ارسال کنیم و ترم بهار رو با ویزای F2 شروع کنیم؟ یا زمانی که درخواست تغییر وضعیت رو ارسال می کنیم دیگه امکان تحصیل وجود نداره تا نتیجه بیاد؟

ممنون

Junior Member shervinariaee آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    عمران تهران

با درود.
    من برای ویزای h1b که همون کاری هست اقدام کردم. اما بعد از دو سال هنوز بهم ویزا ندادن.
    میخواستم ببینم میشه با ویزای توریستی برم بعد اونجا تبدیلش کنم به h1b ?

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط tarmin68 نمایش پست ها
    سلام دوستان من یک سوال راجع به تغییر وضعیت از F2 به F1 داشتم، می خواستم ببینم در طول مدتی که پرونده در حال بررسی هست که به ما گفتن تا یک سال هم ممکنه طول بکشه، آیا امکان تحصیل به صورت پاره وقت روی همون ویزای F2 هست؟ یعنی مثلا الان درخواست تغییر Status رو ارسال کنیم و ترم بهار رو با ویزای F2 شروع کنیم؟ یا زمانی که درخواست تغییر وضعیت رو ارسال می کنیم دیگه امکان تحصیل وجود نداره تا نتیجه بیاد؟

ممنون
    اینکه با تقاضای تغییر وضعیت شما به F1 موافقت بشه یا نه بستگی به نظر افسر پرونده داره و قابل پیشبینی‌ نیست. اگه نخواد ایراد الکی‌ بگیره، تحصیل پاره وقت با وضعیت F2 مشکلی‌ نداره. مهم اینه که هیچ نوع فعالیتی که شائبه اشتغال و کار کردن یا تحصیل تمام وقت ایجاد کنه انجام ندید.
    ویرایش توسط Mehrad : January 5th, 2017 در ساعت 11:26 PM
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط shervinariaee نمایش پست ها
    با درود.
    من برای ویزای h1b که همون کاری هست اقدام کردم. اما بعد از دو سال هنوز بهم ویزا ندادن.
    میخواستم ببینم میشه با ویزای توریستی برم بعد اونجا تبدیلش کنم به h1b ?
    منظورتون اینه که کارفرما برای شما تقاضای اجازه کار داده و شما در لیست انتظار هستید؟ یا اینکه از این مرحله گذشتید و اجازه کار صادر شده و تقاضای ویزای کار شما در حال بررسی‌ هست؟

اگه حالت دوم هست باید صبر کنید تا نتیجه مشخص بشه. اگه هنوز در مرحله اول هستید، بستگی داره که تقاضای اجازه کار در چه مرحله‌ای هست. اگه ویزای توریستی بگیرید معمولاً بین ۳ تا ۶ ماه به شما مجوز اقامت در آمریکا میدن. اگه ظرف مدت حضور شما در آمریکا اجازه کار به نتیجه نرسیده باشه و هنوز در لیست انتظار باشید، امکان تغییر وضعیت نخواهید داشت و باید خاک آمریکا رو ترک کنید. به عبارت دیگه ویزای توریستی گرفتن و مسافرت به آمریکا فقط موقعی فایده داره که بدونید در مدت حضورتون در آمریکا از لیست انتظار اجازه کار در اومدید و می‌تونید بلافاصله برای تغییر وضعیت اقدام کنید.

سلام
    ایا اگه با ویزای یه دانشگاه وارد امریکا بشیم و بعد یک یا دو ترم از یه دانشگاه دیگه پذیرش بگیریم و بخوایم بریم اونجا، نیاز به گرفتن دوباره ویزا هست؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط meghmohammadia نمایش پست ها
    سلام
    ایا اگه با ویزای یه دانشگاه وارد امریکا بشیم و بعد یک یا دو ترم از یه دانشگاه دیگه پذیرش بگیریم و بخوایم بریم اونجا، نیاز به گرفتن دوباره ویزا هست؟
    نیازی نیست ویزای جدید بگیرید. ویزا فقط برای ورود به آمریکا هست. حضور شما در آمریکا وابسته به حفظ وضعیت تمام وقت دانشجویی هست و ربطی‌ به ویزای توی پاسپورت نداره. وقتی‌ از دانشگاه جدید پذیرش بگیرید، باید پرونده سویس شما از دانشگاه فعلی‌ منتقل بشه به دانشگاه جدید. مهم اینه که وقفه تحصیلی‌ نداشته باشید و همه ترم‌ها (به جز ترم تابستان که اجباری نیست) دانشجو باشید.

رشته و دانشگاه

Exclamation پاسخ : تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

قابل توجه دوستانی که قصد change of status دارن

آخر سال گذشته تعداد زیادی از فرم‌های USCIS ویرایش جدید خوردن و application fee برخی‌ از فرم‌ها هم افزایش پیدا کرده. از جمله فرم I-539 که برای change of status یا extension of stay هست. USCIS تاکید کرده که حتما باید از فرم‌های ویرایش جدید استفاده بشه و اگه فرم‌های قدیمی‌ رو پر کنید یا application fee قدیمی‌ رو پرداخت کنید پذیرفته نمیشه. اطلاعات بیشتر رو اینجا ببینید:

https://www.uscis.gov/i-539

Junior Member

سلام، كسي از دوستان اينجا از امكان تبديل ويزاي توريستي به J1 از داخل آمريكا اطلاع داره؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Medical genetics (PhD), University of Newcastle

سلام
    من ویزای J1 و یکبار ورود دارم. سوالم در مورد مهر ویزا هست که در مورد من دسامبر گذشته منقضی شده. برای سفر به محدوده شینگن از من خواستند اون مهر را تمدید کنم. آیا امکان تمدیدش از داخل آمریکا وجود داده؟ اگر خیر چکار باید بکنم؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)