صفحه 91 از 117 نخستنخست ... 4181828384858687888990919293949596979899100101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 901 تا 910 , از مجموع 1166

موضوع: تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam351 نمایش پست ها
    سوال من الان اینه که حالا که کیسم به صورت زیر اپروو شده، و از ۱۵ آگست معتبره، آیا من هنوز رو ویزای همسر دانشجو هستم تا ۱۵ آگست؟ (سوال که کردم از international office دانشگاه و یک وکیل، گفتند هنوز رو همون ویزای همسر هستی). من ویزام مالتیپل بوده، میخوام ببینم الان میتونم ۲-۳ هفته برم ایران و قبل از ۱۵ آگست برگردم آمریکا؟ اگه از لحاظ قانونی بشه، دیگه تصمیم با خودمه که با این وضعیت ترامپ، برم یا نه..
    (ازاونجایی که طی دوران تحصیل، مثل ویزای سینگل دانشجویی محسوب میشم و اگه خارج شم از آمریکا باید دوباره برم سفارت، احتمالا این ریسک رو اون موقع نمیکنم. و این الان آخرین فرصتم برای ۴-۵ سال آینده اس).
    موقع ورود به آمریکا باید I20 مربوط به ویزای F2 رو نشون بدید و وضعیت فایل سویس رو چک می کنن. اگه I20 جدید F1 رو با همون شماره سویس I20 قبلیتون صادر کرده باشن، موقع ورود به آمریکا با چک کردن فایل سویس می فهمن که این فایل سویس به F1 تبدیل شده در حالیکه شما بهشون I20 قدیمی F2 و ویزای F2 نشون دادید و این مشکل ایجاد می کنه. حدود ۲-۳ سال پیش یکی از دوستان شرایطی تا اندازه ای مشابه شما داشت و موقع ورود به آمریکا مشکل پیدا کرد و با کلی خواهش و التماس اجازه دادن وارد آمریکا بشه. پستهای قدیمی تر همین تاپیک رو برای توضیح بیشتر ببینید.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط CDN Avalanche نمایش پست ها
    در راستای سرعت پردازش تبدیل ویزای f2 به f1:
    بر اساس موقعیت مکانی جایی که ازش برای تغییر نوع ویزا اقدام میکنید اپلیکیشن رو میفرستن به مرکز ورمانت (نیمه شرقی و مرکزی) یا کلیفرنیا (نیمه غربی). روز پردازش رو تو بازه های تقریبا 20 روزه تو وبسایت uscis آپدیت میکنن. این دو تا آخرین آپدیت ها هستن:
    ِتاریخ------------------Vermont---------------California----
    Oct 24, 2016-------Feb 1, 2017--------May 26, 2017
    Nov 7, 2016---------Mar 17, 2017------Jun 14, 2017

توی مرکز ورمانت توی این بازه تقریبا 20 روزه اپلیکیشن مربوط به فقط 15 روز پردازش شده و تو مرکز کلیفرنیا اپلیکسشن حدودا 45 روز. نتیجه: اگر براتون زمان مهمه و در شرق آمریکا ساکن هستید تغییر ویزای دانشجویی از داخل آمریکا بسیار طاقت فرسا خواهد بود! به فکر گزینه دیگه باید بود!
    من و دوستم از یک محل فرستادیم. مال اون رفت کالیفرنیا و من ورمانت. پس فکر نکنم استدلالتون درست باشه. بذارین حداقل نمیتونیم کاری بکنیم دلمون خوش باشه.
    با احترام
    شیرینی یکبار پیروز شدن به تلخی صد بار شکست خوردن میارزد. (سقراط)

Junior Member

مرسی برای پاسختون.
    من شماره sevis ام فرق میکنه رو I20هام، ضمن اینکه هنوز تغییر استتوس برام اعمال نشده. یعنی نمیخوام دروغی بگم، هنوز ویزای من معتبره و به نظر میاد بشه ازش استفاده کرد. اون کیس هم ویزای معتبر داشت؟ (البته من میرم الان پست های قدیمی تر رو میخونم، تا یه جایی خونده بودم چیزی پیدا نکرده بودم).
    بازم ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    موقع ورود به آمریکا باید I20 مربوط به ویزای F2 رو نشون بدید و وضعیت فایل سویس رو چک می کنن. اگه I20 جدید F1 رو با همون شماره سویس I20 قبلیتون صادر کرده باشن، موقع ورود به آمریکا با چک کردن فایل سویس می فهمن که این فایل سویس به F1 تبدیل شده در حالیکه شما بهشون I20 قدیمی F2 و ویزای F2 نشون دادید و این مشکل ایجاد می کنه. حدود ۲-۳ سال پیش یکی از دوستان شرایطی تا اندازه ای مشابه شما داشت و موقع ورود به آمریکا مشکل پیدا کرد و با کلی خواهش و التماس اجازه دادن وارد آمریکا بشه. پستهای قدیمی تر همین تاپیک رو برای توضیح بیشتر ببینید.

نقل قول نوشته اصلی توسط dragonfly نمایش پست ها
    من و دوستم از یک محل فرستادیم. مال اون رفت کالیفرنیا و من ورمانت. پس فکر نکنم استدلالتون درست باشه. بذارین حداقل نمیتونیم کاری بکنیم دلمون خوش باشه.
    با احترام
    ممنون از جوابتون دوست عزیز. منم مثل شما منتظر پردازش کیسم تو ورمانت ام و صرفا اطلاعاتی که آفیسر uscis داد منتقل کردم. شما و دوستتون که از یک جا اپلای کردید دانشگاه مقصدتون هم یکی بوده آیا!!؟ اگه بخوان رندم پخش کنن روی این دو تا سنتر، خیلی غیرمنطقی خواهد بود که دو مرکز روزهای مختلفی رو پردازش کنن. موفق باشید.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam351 نمایش پست ها
    مرسی برای پاسختون.
    من شماره sevis ام فرق میکنه رو I20هام، ضمن اینکه هنوز تغییر استتوس برام اعمال نشده. یعنی نمیخوام دروغی بگم، هنوز ویزای من معتبره و به نظر میاد بشه ازش استفاده کرد. اون کیس هم ویزای معتبر داشت؟ (البته من میرم الان پست های قدیمی تر رو میخونم، تا یه جایی خونده بودم چیزی پیدا نکرده بودم).
    بازم ممنون
    باید با اینترنشنال آفیس دانشگاهتون مشورت کنید تا مطمئن بشید در زمان مسافرت همچنان فایل سویس F2 شما فعاله. اگه فایل سویس F2 شما بسته شده باشه، اعتبار ویزای توی پاسپورت اهمیتی نداره و با فایل سویس بسته شده نمی تونید وارد آمریکا بشید.

در مورد اون دوستمون بله، ویزای F2 توی پاسپورتش به ظاهر معتبر بود ولی قبل از سفر به ایران تقاضای change of status به F1 داده بود و موقع ورود به آمریکا متوجه شدن و گیر دادن. جزییاتش رو حضور ذهن ندارم و باید همون پستها رو که وضعیت رو توضیح داده بود بخونید.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

ازشون سوال کردم گفتن هنوز ویزا فعاله. یعنی اینجور که به نظر میرسه، مشکلی نداره که سفر کنم. احتمالش هم کمه که گیر بدن بهم، اما همه بهم میگن به هرحال "ایران" عه و خب "ترامپ"..یعنی فقط این ریسک رو داره. این رو دارم میگم که بعدا ها که ترامپ نبود، اگر کسی این پست رو خوند، بدونه که به نظر مشکلی نیست اگه سفر کنه
    من احتمالا این ریسک رو الان نکنم
    در مورد اون کیس دوستمون، از پست اول این تاپیک شروع کردم خوندم که ببینم چی بوده جریان. اما بازم برای آیندگان میگم ) در زمانی که درخواست تغییر استتوس ثبت شده و منتظر پاسخ بررسی کیس هستید، نباید از آمریکا خارج بشید. خیلی تاکید دارند روی این. بعد از اینکه استتوس عوض شد هم، اگه خارج بشید برای برگشت نیاز به ویزا دارید، یعنی باید برید سفارت.
    شرایط من الان این هست که بررسی تغییر استتوسم تموم شده و اپروو شده، اما از ۲ ماه دیگه استتوس جدیدم شروع میشه. و اینطور که بهم گفتن، من هنوز روی استتوس قبلیم که F2 بود هستم و چون ویزام مالتی بوده و هنوز باطل نشده، به نظر میاد میتونم سفر کنم. فقط ترسم این هست که برم ایران بعد ترامپ دستوری چیزی بده و من گیر کنم. اما اگه این نبود میشد سفر کنم و تا قبل از ۲ ماه آینده برگردم.
    مرسی Mehrad عزیز برای پاسخت.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    باید با اینترنشنال آفیس دانشگاهتون مشورت کنید تا مطمئن بشید در زمان مسافرت همچنان فایل سویس F2 شما فعاله. اگه فایل سویس F2 شما بسته شده باشه، اعتبار ویزای توی پاسپورت اهمیتی نداره و با فایل سویس بسته شده نمی تونید وارد آمریکا بشید.

در مورد اون دوستمون بله، ویزای F2 توی پاسپورتش به ظاهر معتبر بود ولی قبل از سفر به ایران تقاضای change of status به F1 داده بود و موقع ورود به آمریکا متوجه شدن و گیر دادن. جزییاتش رو حضور ذهن ندارم و باید همون پستها رو که وضعیت رو توضیح داده بود بخونید.

نقل قول نوشته اصلی توسط CDN Avalanche نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون دوست عزیز. منم مثل شما منتظر پردازش کیسم تو ورمانت ام و صرفا اطلاعاتی که آفیسر uscis داد منتقل کردم. شما و دوستتون که از یک جا اپلای کردید دانشگاه مقصدتون هم یکی بوده آیا!!؟ اگه بخوان رندم پخش کنن روی این دو تا سنتر، خیلی غیرمنطقی خواهد بود که دو مرکز روزهای مختلفی رو پردازش کنن. موفق باشید.
    نه دوست عزیز، دو جای مختلفیم. به هر حال امیدوارم ویزای هممون به موقع آماده شه.
    موفق باشید
    شیرینی یکبار پیروز شدن به تلخی صد بار شکست خوردن میارزد. (سقراط)

Junior Member

سلام.
    اگر کسی به عنوان F2 در آمریکا باشه و پذیرش دانشگاه بگیره و از آمریکا بخواد خارج بشه و در نتیجه به جای درخواست تغییر وضعیت بره سفارت، چقدر احتمال داره که ریجکت بشه؟ احیانا اطلاعی دارید که برای همچین تغییر ویزایی آیا کلیرنس طولانی تر از حالت معمول میشه یا نه؟ ویزای F2 مالتیپل هست و رشته پذیرفته شده هم حساس نیست.

Junior Member

من شخصا نمیخوام تو دلتون رو خالی کنم، ولی تو دانشگاه ما یکی دوسال پیش همچین موردی بود که خارج شدن و رفتن ایران و بعد رفتن سفارت برای ویزا، اما تو کلیرنس های طولانی و ریجکشن گیر کردن . همسرشون هم کلی نامه نگاری کردن گویا و از اساتید دانشگاه کلی درخواست فرستادن، اما نشد. در نهایت همسرشون هم خارج شدن و رفتن با هم برای ویزا اقدام کنن که فک کنم ریجکت شدن یا کلا یه جوری شد که درس اینجا رو ول کردن و رفتن انگلیس (کیس پیچیده ای بود و من از بقیه افراد شنیدم). کلا توصیه به اینه که این کار رو نکنید و داخل آمریکا درخواست بدید که هم طی زمان انتظارتون پیش همسرتون باشید، هم اگه درخواستتون قبول نشد با همون استتوس F2 بتونید بمونید اینجا.
    نقل قول نوشته اصلی توسط pnn نمایش پست ها
    سلام.
    اگر کسی به عنوان F2 در آمریکا باشه و پذیرش دانشگاه بگیره و از آمریکا بخواد خارج بشه و در نتیجه به جای درخواست تغییر وضعیت بره سفارت، چقدر احتمال داره که ریجکت بشه؟ احیانا اطلاعی دارید که برای همچین تغییر ویزایی آیا کلیرنس طولانی تر از حالت معمول میشه یا نه؟ ویزای F2 مالتیپل هست و رشته پذیرفته شده هم حساس نیست.

Junior Member

سلام دوستان،
    من ماه فوریه برای تغییر استتوس اقدام کردم. پرونده من در ورمانت درحال بررسی هست. اینطور که پروسسینگ تایم این مرکز نشون میده تا آخر اپریل پرونده های نوامبر در حال بررسی بوده، با این حساب جواب من حداقل دوماه دیگه میاد. کسی بوده که از این مرکز برای تغییر استتوس اقدام کرده باشه و زودتر از پروسسینگ تایم جواب گرفته باشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)