صفحه 10 از 117 نخستنخست 123456789101112131415161718192060110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 1166

موضوع: تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : تبدیل نوع ویزا (F2 به F1 و غیره)

نقل قول نوشته اصلی توسط mitrasolgi نمایش پست ها
    سلام

برای تبدیل ویزای F2 به F1 اگر همسرم با F2 بیاد اونوقت در خصوص recommendation letter به استادها دسترسی نداره ،بهتره قبل از اینکه بیاد با استادا هماهنگ کنه،درسته؟
    من سوال شما رو درست متوجه نميشم. وقتي همسر شما با ويزاي F2 وارد آمريكا بشه و بعد از ورود به آمريكا بخواد تقاضاي تغيير وضعيت از F2 به F1 بده، اين قضيه چه ارتباطي به recommendation letter پيدا مي كنه؟ منظور شما اينه كه قبل از ورود به آمريكا كارهاي مربوط به پذيرش گرفتن از دانشگاه رو انجام بده كه بلافاصله بعد از ورود به آمريكا بره دنبال I20 جديد خودش براي تغيير وضعيت به F1 ؟ خوب ميشه كارهاي مربوط به پذيرش گرفتن و ارسال مدارك به دانشگاه رو قبل از ورود به آمريكا انجام داد. ولي تغيير پرونده سويس براي F1 نبايد در حيني كه كار ويزاي F2 در جريان هست (يعني قبل از ورود به آمريكا) انجام بشه چون باعث قاطي شدن كارها ميشه. كارهاي مربوط به سويس براي F1 و صدور I20 جديد بايد بعد از ورود به آمريكا انجام بشه.

در مورد كليات تبديل وضعيت انواع ويزا در داخل آمريكا و به خصوص F2 به F1 در پستهاي قبلي توضيح دادم.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering- Oklahoma State University

دوستانی که تجربه تبدیل ویزا از F2 به F1 رو داشتند اطلاع دارند اگر تغییر استتوس ویزا به F1 طول بکشه و احتمالاً تا شروع ترم جدید انجام نشه، آیا دانشگاه به شما نامه ای شبیه Late Arrival میده تا بتونید دیرتر و حتی بعد از حذف و اضافه ثبت نام کنید؟
    اگر مي‌خواهيد شاد باشيد، هدفي براي خود برگزينيد كه به انديشه‌هاي شما دستور بدهد، انرژي‌تان را آزاد كند و الهام‌بخش اميد و آرزوهاي شما باشد.
    اندرو كارنگي

Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

پیش فرض تبدیل ویزای B_2به ویزای کاز

می خواستم بدونم کسی در این مورد می تونه کمک کنه ! که توریستی بری آمریکا اما اونجا کار پیدا کنه و ویزای کار بگیره!
    اصلا آیا امکانش هست!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    General Linguistics- Tehran University

پیش فرض پاسخ : تبدیل ویزای B_2به ویزای کاز

نقل قول نوشته اصلی توسط niloo_tfm نمایش پست ها
    می خواستم بدونم کسی در این مورد می تونه کمک کنه ! که توریستی بری آمریکا اما اونجا کار پیدا کنه و ویزای کار بگیره!
    اصلا آیا امکانش هست!
    اتفاقاً من هم مي‌خوام اينكار رو بكنم. الان در مرحله كليرنس براي ويزاي B2 هستم. قرار هست بعد از اينكه وارد آمريكا شدم توسط يكي از بستگان استخدام بشم. نمي‌دونم چقدر اينكار امكان پذير هست. طبق شنيده‌ها، بايد كارفرما بتونه ثابت كنه كه براي پست مورد نظرش، نميتونه يك شهروند امريكا پيدا كنه و بعد از طي يك سري فرايندهاي قانوني براي شما ويزاي كار بگيره. ظاهراً ويزاي كار سه ساله هست كه ميتونه سه سال ديگه هم تمديد بشه و اگر كارفرماتون بخواد، ميتونه اسپانسر شما براي گرين كارد بشه كه باز طبق شنيده‌ها اين فرايند مي‌تونه تا شش هفت سال هم طول بكشه.
    دوستان اگه اطلاعاتي در اين خصوص دارند، لطفاً در بحث شركت كنند. بخصوص من دوست دارم بدونم كه اين ويزاي كاري سينگل هست يا مولتيپل.
    ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

سلام دوستان عزیز
    آقا اگه با ویزای توریستی بریم امریکا میتونیم بعدش برای ویزای کار اقدام کنیم ؟
    مرسی
    ویرایش توسط Politecnico : August 30th, 2013 در ساعت 12:18 AM

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط iiman نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    آقا اگه با ویزای توریستی بریم امریکا میتونیم بعدش برای ویزای کار اقدام کنیم ؟
    مرسی
    وقتي با ويزاي توريستي B2 بريد آمريكا، اگه شركتي پيدا بشه كه حاضر باشه شما رو به صورت تمام وقت استخدام كنه و كاغذبازيهاي مربوط به ويزاي H1 رو تا قبل از انقضاي مدت اقامت شما با ويزاي B2 و در مهلت مقرر انجام بده (با توجه به سقف ساليانه تعداد ويزاي H1) ، مي تونيد تقاضاي تغيير وضعيت از B2 به H1 بكنيد. در تاپيك تغيير ويزا توضيحات كافي در اين مورد هست.
    ویرایش توسط Politecnico : August 30th, 2013 در ساعت 12:18 AM
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

سلام دوستان
    من میخواستم از طریق وبسایت USCIS واسه تغییر وضعیت ویزام از B1 به F1 اقدام کنم و تا مرخله آپلود مدارک هم رفتم ، ولی از این مرحله به بعد دیگه پیش نمیره ، یعنی نمیتونم مدارکم رو آپلود کنم. کسی میدونه دلیلش چی میتونه باشه؟ البته من sevis fee رو هم همین امروز پرداخت کردم ( شنبه)، ممکنه دلیلش این باشه؟ یعنی ممکنه که باید صبر کنم تا تایید کنن بعد ادامه بدم؟ لطفا اگر نظری دارید زودتر بگید، من خیلی وقتم کمه و costumer service اینها هم تا سه شنبه تعطیله.

Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

پیش فرض پاسخ : تبدیل ویزای B_2به ویزای کاز

نقل قول نوشته اصلی توسط sif نمایش پست ها
    اتفاقاً من هم مي‌خوام اينكار رو بكنم. الان در مرحله كليرنس براي ويزاي B2 هستم. قرار هست بعد از اينكه وارد آمريكا شدم توسط يكي از بستگان استخدام بشم. نمي‌دونم چقدر اينكار امكان پذير هست. طبق شنيده‌ها، بايد كارفرما بتونه ثابت كنه كه براي پست مورد نظرش، نميتونه يك شهروند امريكا پيدا كنه و بعد از طي يك سري فرايندهاي قانوني براي شما ويزاي كار بگيره. ظاهراً ويزاي كار سه ساله هست كه ميتونه سه سال ديگه هم تمديد بشه و اگر كارفرماتون بخواد، ميتونه اسپانسر شما براي گرين كارد بشه كه باز طبق شنيده‌ها اين فرايند مي‌تونه تا شش هفت سال هم طول بكشه.
    دوستان اگه اطلاعاتي در اين خصوص دارند، لطفاً در بحث شركت كنند. بخصوص من دوست دارم بدونم كه اين ويزاي كاري سينگل هست يا مولتيپل.
    ممنون
    من در حال حاضر در آمریکا میشیگان هستم شما ر و نمیدونم ! اگه بتونید اگه به آمریکا اومدید تجربههاتونو به ما بگید !
    برای لینک گروه های تلگرامی ویزا, پذیرش, سفارت ها کشورهای مختلف پیام خصوصی بدید

پیش فرض پاسخ : تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

سلام دوستان
    داستان تبدیل ویزای اف-2 خانومم به اف-1 را با جزییات در زیر نوشتم.
    14 جون (June) فرم آنلاین اپلیکیشن را در سایت زیر پر کردیم همراه با آپلود تمام مدارک لازم.
    https://elis.uscis.dhs.gov/
    مدارک لازم:
    1. برگه آی-94 خانوم (I-94)
    2. برگه آی-94 خودم
    3. فرم آی-بیست (I-20) خانوم (اف-2)
    4. فرم آی بیست من (که دانشجو هستم!)
    5. صفحه اول پاسپورت خانوم
    6. صفحه اول پاسپورت من
    7. ویزای اف-2 خانوم
    8. ویزای اف-1 من
    9. سند ازدواج (نسخه انگلیسی و فارسی هر دو با هم. جفتشون باید باشن!)
    10. Offer letter که نشان دهنده دریافت کمک هزینه تحصیلی (Research Assistantship) از دانشگاه بود.
    11. برگه اشتغال به تحصیل من در دانشگاه (Enrollment Letter)
    12. ریزنمرات رسمی من که نشان دهنده درس ها و نمرات من در طول این چند سال در این دانشگاه است (ریز نمرات دوره های قبل مثلا دوره لیسانس یا فوق لیسانس که در ایران یا هر جای دیگر بودید لازم نیست) Official Transcript
    13. فرم I-901 (یعنی فرمی که 200 دلار هزینه سویس را پرداخت کردید) SEVIS Fee
    14. فرم آی-بیست که نشان دهنده پذیرش از دانشگاه جدید برای خانوم است (new I-20)
    15. نامه بانکی (Bank Statement) از آنجاییکه خانومم فاند کامل نداشت باید نامه بانکی هم ارایه می دادیم. کاری که من کردم این بود . یه نامه معمولی از بانک ملی ایران که پدرم حساب داشت گرفتیم که فلان قدر اینجا در حساب saving پول داره و امروز هم نرخ دلار فلان قدر ریال است. دیگه جزییات حساب را نگرفتیم از بانک ملی.
    یه نامه هم من از همین بانکی که خودم در امریکا حساب دارم توش گرفتم که این مقدار پول موجودی دارم (باز هم جزییات حساب را نگرفتم) {{{{{این مساله در ادامه برامون مشکل ساز شد. در ادامه توضیح میدم}}}}}}
    16. یه فرم دیکه هم هست به نام فرم I-134. این فرم هم توسط حامی مالی داوطلب باید پر بشه. پدر اینجانب این فرم را پر و امضا کرد! هیچ مهر محظر یا وزارت خارجه و از این بازی ها هم لازم نیست زیر این نامه زده بشه.
    17. یه نامه هم International Center دانشگاه نوشت به USCIS: از آنجاییکه کلاس ها و کار RA این شخص از 19 آگوست شروع میشه, لطفا زود تر پروندش را بررسی کنید. (اما این نامه اصلا تاثیری نداشت در روند کار و جواب دادن USCIS)
    نکته مهم: یادتون نره زیر تک تک I-20 ها را امضا کنید
    یه هفته بعد از تاریخ آپلود مدارک, یه نامه از طرف USCIS بهمون رسید که مدارکتون بهمون رسید و این هم Receipt Number شما.
    ما هم از همون روز که سایت http://www.uscis.gov/portal/site/uscis را چک میکردیم (در سمت چپ یه باکس هست که اگه receipt number را وارد کنید نشون میده پروندتون در چه مرحله ای است) همیشه روی Initial Review بود.

در سایت https://elis.uscis.dhs.gov/ هم نوشته بود "In Process".
    کلاسهای دانشگاه از 19 آگوست شروع می شد و در I-20 هم همین تاریخ نوشته شده بود.

31 جولای (July) سایت https://elis.uscis.dhs.gov/ نوشت: "your application/petition has been accepted and is pending review". مام خوشحال شدیم که دیگه قبول شد و تمام!! که اینگونه نبود ظاهرا!

10 آگوست زنگ زدیم و ایمیل هم زدیم که پرونده را "Expedite" کنن. دلیلی هم که ارایه کردیم گفتیم اگه تا 19 آگوست نرسه "Financial Loss" خواهیم داشت. 17 آگوست زنگ زدیم که چی شد, گفتن “Expedite request” رد شد! براساس نوبت بررسی می کنیم و نمیشه خارج از نوبت بررسی کنیم پروندتون را.

31 آگوست سایت https://elis.uscis.dhs.gov/ نوشت که "RFE: Request For Evidence".
    در سایت http://www.uscis.gov/portal/site/uscis هم یه دایره جدید باز شد اینجا م نوشتن "RFE"

این RFE که می خواستن این بود: Bank Statement ها را قبول نکرده بودن و گفتن اینهایی که شما فرستادید Bank Letter هستن (که البته درست هم می گفتن!) و شما باید جزییات حساب را بفرستید.
    ما هم سریعا از حساب بانک ملی در ایران پرینت گرفتیم. که جزییات حساب از اول مرداد 1392 تا آخر مرداد 1392 را نشون میداد (خرید با عابر بانک, تمام واریز ها و برداشت ها). رییس بانک مهر زد. بردن دارالترجمه ترجمه شد و دادگستری هم زیرش مهر زد و برامون ایمیل کردند. (مهر وزارت امور خارجه لازم نبود). منم از حساب بانکی خودم در امریکا bank statement را آنلاین گرفتم.
    در غروب همون 31 آگوست این 2 نامه را به شکل یک pdf آپلود کردیم در سایت https://elis.uscis.dhs.gov/ .

صبح 3شنبه سوم سپتامبر خانومم زنگ زد 1-800-375-5283 (USCIS) و گفت می خام با یه "آفیسر Level 2" (آفیسر سطح 2) حرف بزنم. 1.5 ساعت پشت خط موند و نهایتا با "آفیسر level 2" حرف زد گفت از من RFE خواسته شده بود و من فرستادم , میشه کار منو زود بررسی کنید؟ که آفیسر گفت: نه! باید صبر کنی. خلاصه خانوم اصرار که دانشگاه من شروع شده و من RA هم هستم, خییییییلی ممنون میشم اگه کمکم کنید! آفیسر قبول کرد که "service request" پر کنه برای پرونده خانوم. (یادتون باشه در این مرحله که 2 ماه و نیم از روز درخواست گذشته باید "service request" پر بشه . نباید "expedite request" پر بشه.

غروب 4شنبه 4 سپتامبر "Approve" شد و در سایت https://elis.uscis.dhs.gov/ نوشتن "Approved". در سایت http://www.uscis.gov/portal/site/uscis هم رفت روی "Post Decision Activity".
    در تاریخ 9 سپتامبر هم نامه USCIS همراه با I-94 جدید رسید به آدرسمون. و در دانشگاه ثبت نام انجام شد.

یک سایت خیلی خوب هم هست که تجربیات افراد مختلف اونجا هست:
    http://www.trackitt.com/usa-discussi...-to-f1/page/49

امیدوارم کار همه شما زود انجام بشه. واااقعا این کار به پروسه بسیار استرس زا, طاقت فرسا , داغون و مزخرفیه!!
    اگر می خواهید change of status را در همین داخل امریکا انجام بدید, حتما 3 ماه براش در نظر بگیرید.
    آرزوی سلامتی
    ...نگران نباش فقط ذهنت را از هدفت اشباع کن و مرتبا اهدافت را بنویس. مگذار از ترس فلج شوی چه بسیارند مردمانی که به علت ترس از رویاهای خود بازمانده اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdiboshra نمایش پست ها
    دوستانی که تجربه تبدیل ویزا از F2 به F1 رو داشتند اطلاع دارند اگر تغییر استتوس ویزا به F1 طول بکشه و احتمالاً تا شروع ترم جدید انجام نشه، آیا دانشگاه به شما نامه ای شبیه Late Arrival میده تا بتونید دیرتر و حتی بعد از حذف و اضافه ثبت نام کنید؟
    شروع کلاس های خانومم 19 آگوست بود. نامه تاییدیه تغییر استتوس 9 سپتامبر رسید دستمون و کارهای ثبت نام در دانشگاه انجام شد. هیچ نامه late arrival هم از دانشگاه نگرفتیم که به USCIS بفرستیم.
    اما در مورد پرونده یکی دیگر از دوستان که در همین دانشگاه teaching assistant گرفته, USCIS با اینترنشنال سنتر دانشگاه تماس گرفت که آیا این شخص میتونه الان که از شروع ترم گذشته کارش را شروع کنه یا نه؟ که بعدش اینترنشنال سنتر هم بعد از هماهنگی با دانشکده مربوطه, جواب را به USCIS داد.
    این جور مسایل معمولا از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت هست. اما به طور کلی, دانشگاه ها اجازه دیر ثبت نام کردن را می دهند. مخصوصا اگر قرار باشه هزینه تحصیل را خودتون بپردازید.
    اگر RA یا TA باشید, لازم است با استادتون هماهنگ کنید که اجازه بده کارتون را دیرتر شروع کنید. یعنی بعد از اومدن تاییدیه تغییر استتوس کار کنید.

بسیااااااااار مهم: دوستان لطفا دقت کنید که قبل از اومدن تاییدیه تغییر استتوستون به هییییییییییییییییییچ عنوان نه درسی را register کنید و نه کار TA یا RA را برای استاد انجام بدید.
    اگر این کار را کنید صد در صد اینترنشنال سنتر میفهمه و به USCIS اطلاع میده.

یک مورد دیدم که اولا درخواست تغییر استتوسش را رد کردن و همچنین بنده خدا را مجبور کردن با همون ویزای F-2 از امریکا خارج بشه و دوباره برگرده که بتونه برای تغییر استتوس از F-2 به F-1 درخواست بده.
    ...نگران نباش فقط ذهنت را از هدفت اشباع کن و مرتبا اهدافت را بنویس. مگذار از ترس فلج شوی چه بسیارند مردمانی که به علت ترس از رویاهای خود بازمانده اند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)