صفحه 11 از 117 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 1166

موضوع: تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

سلام دوستان
    من الان در امریکا هستم و می خواهم برای تغییر استاتوس اقدام کنم از توریستی به دانشجویی.به نظرتون برای این مرحله گرفتن وکیل ضرورتی داره ؟

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط Ddsrati نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من الان در امریکا هستم و می خواهم برای تغییر استاتوس اقدام کنم از توریستی به دانشجویی.به نظرتون برای این مرحله گرفتن وکیل ضرورتی داره ؟
    نه ضرورتي نداره. پروسه كار رو در پستهاي قبلي مي تونيد بخونيد. هر راهنمايي هم كه خواستيد از اينترنشنال آفيس دانشگاه مي تونيد بپرسيد. مطمئن باشيد كلي مورد مثل شما داشتن و تجربه زياد دارن در مورد تبديل ويزا به F1. به خصوص دو تا پست قبلي خودتون رو با دقت بخونيد و به همه نكاتي كه دوستمون usta گفته توجه كنيد.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : چرا آمریکا؟هدف؟اخرش که چی؟

[QUOTE=Mehrad;1346846]وقتي با ويزاي توريستي B2 بريد آمريكا، اگه شركتي پيدا بشه كه حاضر باشه شما رو به صورت تمام وقت استخدام كنه و كاغذبازيهاي مربوط به ويزاي H1 رو تا قبل از انقضاي مدت اقامت شما با ويزاي B2 و در مهلت مقرر انجام بده (با توجه به سقف ساليانه تعداد ويزاي H1) ، مي تونيد تقاضاي تغيير وضعيت از B2 به H1 بكنيد. در تاپيك تغيير ويزا توضيحات كافي در اين مورد هست.[/QUOT

Hello, could you please to tell me where is the link for 'changing the visa' I couldn't find it
    I have one general question...If me and my husband we could take the H1 visa and work there both of us? I have read in one forum that only one of us can work and the other doesn't have the right for work?

سلام
    من یه وسوال داشتم که ممنون میشم اگه کسی تجربه ای در این باره داشت در اختیار من بذاره
    من با ویزای F2 مولتی وارد آمریکا شدم و بعدش دانشجو شدم و ویزام به F1 تغییر پیدا کرد.
    هنوز از تاریخ انقضای ویزام باقی مونده. اما مسئول دانشجویان اینترنشنال میگفت که اگه از امریکا خارج بشی ویزات باطل میشه و دوباره باید برای ویزای F1 اپلای کنی.
    آیا درسته؟

رشته و دانشگاه

بله درست میگه. شما با ویزای F2 وارد آمریکا شدید ولی‌ بعد از ورود به آمریکا status شما تغییر کرده به F1 که متفاوت با ویزای شما هست. تا وقتی‌ status خودتون رو به صورت F1 تمام وقت حفظ کنید و در آمریکا بمونید کسی‌ کاری به کارتون نداره. ولی‌ وقتی‌ از آمریکا خارج بشید، ویزای شما برای ورود به آمریکا باید مطابق با status مورد نظر شما یعنی‌ F1 باشه که ویزای فعلی‌ شما F1 نیست. برای ورود به آمریکا به عنوان F1 باید ویزای F1 داشته باشید.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    بله درست میگه. شما با ویزای F2 وارد آمریکا شدید ولی‌ بعد از ورود به آمریکا status شما تغییر کرده به F1 که متفاوت با ویزای شما هست. تا وقتی‌ status خودتون رو به صورت F1 تمام وقت حفظ کنید و در آمریکا بمونید کسی‌ کاری به کارتون نداره. ولی‌ وقتی‌ از آمریکا خارج بشید، ویزای شما برای ورود به آمریکا باید مطابق با status مورد نظر شما یعنی‌ F1 باشه که ویزای فعلی‌ شما F1 نیست. برای ورود به آمریکا به عنوان F1 باید ویزای F1 داشته باشید.
    دقیقا درسته!
    من اینو نمیدونستم و مطئنم خیلیای دیگه هم نمیدونن.
    به homeland security email دادم که آیا هیچ راهی هست که داخل امریکا بتونم کاری بکنم و این جواب رو دریافت کردم :
    Visas cannot be adjudicated inside the United States. As you are now a student, you must apply for an F-1 visa at a U.S. Embassy or Consulate abroad.
    بدرود ویزای مولتی دست نخورده ی عزیزم...

Junior Member

بچه ها ممنون می شم یه راهنمایی به من بکنین:
    من ویزای F2 مالتیپل دارم و می خوام به F1 تغییرش بدم. اینجور که متوجه شدم بعد از تغییر، مالتیپل بودن ویزای قبلی من هم باطل میشه. من دنبال یه راهی هستم که بتونم یه مسافرت دیگه و بدون دغدغه به ایران داشته باشم. حالا می خواستم بدونم که آیا من می تونم بعد از تغییر ویزای F2 به F1 برم مسافرت توریستی به یه کشور اروپایی و اونجا از سفارت آمریکا دوباره درخواست ویزا کنم؟ آیا امکان داره که تو اون کشور اروپایی ویزای آمریکا رو ندن بهم و مجبور بشم بیام ایران؟ اگه بعد از تقاضای ویزا، بهم ویزای سینگل دادند می تونم بیام ایران و از ایران دوباره وارد آمریکا بشم؟

رشته و دانشگاه

اگه ميخواهيد يك مسافرت بي دغدغه داشته باشيد، در مدت اعتبار همين ويزاي F2 مسافرت خودتون رو بكنيد بدون اينكه به سفارت مراجعه كنيد و بعد از برگشتن به آمريكا تقاضاي تبديل status از F2 به F1 بكنيد. ويزا با status فرق مي كنه. ويزا فقط براي ورود و خروج به آمريكا هست. مالتيپل و سينگل هم مربوط به "ويزا" هست نه status.

و status نشون دهنده وضعيت و مدت مجاز براي حضور در آمريكا هست. شما در داخل آمريكا status خودتون رو از F2 به F1 تغيير ميديد و اين باعث تغيير "ويزا" از F2 به F1 نميشه. تغيير ويزا فقط از طريق سفارتهاي آمريكا ممكنه.

وقتي در داخل آمريكا تقاضاي تغيير F2 به F1 بكنيد و F1 تصويب بشه، اون ويزاي F2 قبلي شما كلا اعتبارش از بين ميره چون status شما تغيير كرده به F1 كه با اون ويزا تطابق نداره. Status شما هر چي كه باشه، تا وقتي اين status معتبر باشه، در مدت حضور در آمريكا مشكلي نداريد. ولي اگه در اين حالت اگه از آمريكا خارج بشيد (يعني بعد از تبديل status به F1 در داخل آمريكا) با اون ويزاي قبلي F2 نمي تونيد به عنوان F1 به آمريكا برگرديد. بايد براي ورود مجدد به آمريكا به يك سفارت بريد و تقاضاي ويزاي جديد F1 بكنيد.

اگه در مدت اعتبار اين ويزاي F2 فعلي از آمريكا خارج بشيد و بعد بريد يك سفارت تقاضاي ويزاي F1 بكنيد، در اين حالت هم باز ويزاي F2 قبلي شما باطل ميشه چون تقاضاي ويزاي جديد كرديد.

در هر دو حالت تقاضاي ويزاي F1 در سفارت بعد از خروج از آمريكا (چه با تغيير status در داخل آمريكا و چه بدون تغيير status در داخل آمريكا) اون ويزاي قبلي F2 شما ديگه به درد نمي خوره و برگشتن شما به آمريكا منوط به تاييد ويزاي جديد F1 هست. پستهاي قبلي اين تاپيك و همچنين تاپيك ويزاي مالتيپل رو براي توضيحات بيشتر بخونيد.

Junior Member

با سلام

در صورتی که F2 چندبار ورود داشته باشیم و به F1 تبديل بشه، آيا F1 هم چند بار ورود خواهد بود؟

http://www.iss.ku.edu/pdf/cos/f1-f2.pdf
    ویرایش توسط studentz : November 28th, 2013 در ساعت 05:16 PM دلیل: ترکیب پست ها

Junior Member

B2 to F1
    سلام به همگی‌،

امیدوارم کسی‌ اینجا باشه بتونه منو راهنمائی کنه.
    من در حال حاضر با ویزاB2 در آمریکا هستم واسه دکترا پذیرش گرفتم و می‌خوام ویزامو تبدیل کنم اما تا پایان ویزاB2 و پایانI-20 حدوداً ۲ماه وقت دارم
    اینترنشنال آفیس به من گفت که پروسه تبدیل ویزا از داخل آمریکا و از طریق USCISحدودا ۶۰-۹۰ روز طول می‌کشه و احتمال این هست که به ترم نرسی ولی‌ اگه از طریقه سفارت خارج از آمریکا اقدام کنی‌ شاید این روند سریعتر باشه
    من قبلا ایتالیا دانشجو بودم و تاحالا ۲بار ویزا توریستی گرفتم از ایتالیا و هر دو بار بدون clearance و همون روز مصاحبه ویزا رو به من دادن
    با توجه به اینکه اقامت ایتالیای من تموم شده و همهٔ اعضای خانواده من اینجا هستن و خودم فایل مهاجرت دارم می‌خواستم ببینم بهتره که من از همین‌جا اقدام کنم واسه تبدیل ویزا یا اینکه برگردم ایتالیا و از طریق سفارت در ایتالیا واسه ویزا دانشجویی‌ اقدام کنم...فکر می‌کنین چقدر احتمال داره که ویزا ندن
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)