صفحه 13 از 117 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 1166

موضوع: تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

سلام دوستان،

من 4 ماه پیش دکترام را دفاع کردم و در این مدت هم با طرح OPT مشغول (research) بودم.
    الان تصمیم دارم برای دیدن خانواده به ایران برم. امکان اپلای برای F1 و J1 را دارم. به نظر شما برای گرفتن کدام یک شانس بیشتری وجود دارد .

ممنون از پاسخ هاتون

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

شما که همین الان با OPT که دارید F1 هستید. منظورتون اینه که قبل از خروج از آمریکا تغییر وضعیت بدید به J1 ؟ یا اینکه در همین شرایط OPT که هستید برید ایران و بعد تحت همین OPT برگردید آمریکا؟ در این حالت دوم که باید به اینترنشنال آفیس دانشگاه مراجعه کنید. جزئیات خروج از آمریکا در دوره OPT الان یادم نیست. توی یکی‌ از پست‌های قبلیم لینک گذاشته بودم به مقرراتش.

در صورتی هم که منظورتون همون حالت اول هست که میخواهید تغییر وضعیت بدید به J1 این کار رو هم در داخل آمریکا میتونید انجام بدید و هم میتونید در سفارت تقاضای ویزای 1J کنید. البته اگه مؤسسه‌ای هست که برای شما DS2019 صادر کرده باشه.

آیا در حال حاضر جایی‌ مشغول کار هستید با این OPT یا اینکه کار تحقیقاتی‌ که میکردید تموم شده؟ اگه الان جایی‌ مشغول به کار نیستید و بخواهید از خارج آمریکا تحت همون OPT تقاضای ویزای F بکنید، فکر کنم وضعیتتون کمی‌ پیچیده بشه. اگه ویزاتون F1 مالتیپل بود، شرایط بهتر میشد، چون در اون حالت صرفاً با اطلاع دادن به اینترنشنال آفیس دانشگاه میتونستید برید ایران و برگردید و سرو کارتون به سفارت نمی‌افتاد. ولی‌ باز به اینترنشنال آفیس دانشگاه مراجعه کنید بهتره، چون OPT ریزه کاری‌هایی‌ داره که مورد به مورد فرق میکنه. ولی‌ در کل فکر می‌کنم اگه بخواهید از خارج آمریکا تقاضای ویزا بکنید، با شرایط شما بهتره که تقاضای ویزای J1 بکنید برای مؤسسه تحقیقاتی‌ مورد نظر.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    شما که همین الان با OPT که دارید F1 هستید. منظورتون اینه که قبل از خروج از آمریکا تغییر وضعیت بدید به J1 ؟ یا اینکه در همین شرایط OPT که هستید برید ایران و بعد تحت همین OPT برگردید آمریکا؟ در این حالت دوم که باید به اینترنشنال آفیس دانشگاه مراجعه کنید. جزئیات خروج از آمریکا در دوره OPT الان یادم نیست. توی یکی‌ از پست‌های قبلیم لینک گذاشته بودم به مقرراتش.

در صورتی هم که منظورتون همون حالت اول هست که میخواهید تغییر وضعیت بدید به J1 این کار رو هم در داخل آمریکا میتونید انجام بدید و هم میتونید در سفارت تقاضای ویزای 1J کنید. البته اگه مؤسسه‌ای هست که برای شما DS2019 صادر کرده باشه.

آیا در حال حاضر جایی‌ مشغول کار هستید با این OPT یا اینکه کار تحقیقاتی‌ که میکردید تموم شده؟ اگه الان جایی‌ مشغول به کار نیستید و بخواهید از خارج آمریکا تحت همون OPT تقاضای ویزای F بکنید، فکر کنم وضعیتتون کمی‌ پیچیده بشه. اگه ویزاتون F1 مالتیپل بود، شرایط بهتر میشد، چون در اون حالت صرفاً با اطلاع دادن به اینترنشنال آفیس دانشگاه میتونستید برید ایران و برگردید و سرو کارتون به سفارت نمی‌افتاد. ولی‌ باز به اینترنشنال آفیس دانشگاه مراجعه کنید بهتره، چون OPT ریزه کاری‌هایی‌ داره که مورد به مورد فرق میکنه. ولی‌ در کل فکر می‌کنم اگه بخواهید از خارج آمریکا تقاضای ویزا بکنید، با شرایط شما بهتره که تقاضای ویزای J1 بکنید برای مؤسسه تحقیقاتی‌ مورد نظر.
    من هنوز هم با OPT مشغول هستم و این پوزیشنی که دارم تا تابستان 2014 ادانه دارد. ویزایم سینگل است و تصمیم دارم برم یه سری به خونه بزنم. حالامن دوتا اپشن دارم: 1- من میتونم با این وضیت از امریکا خارج شم و برای برگشت لازم دارم که برای ویزای F1 اقدام کنم. 2- این امکان رو دارم که برای J1 اقدام کنم و منتظر نامه تایید باشم و بعد از نامه تایید برم سفارت برای پیک اپ. دلیل اینکه OPT را میخام امتحان کنم flexibility این نوع ویزا است. بعدش هم اگه برا OPT ریجکت شدم شانس اینو دارم که از موسسه بخام برام DS2019 صادر کند. به نظر منطقی نمیاد؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mnazari78 نمایش پست ها
    من هنوز هم با OPT مشغول هستم و این پوزیشنی که دارم تا تابستان 2014 ادانه دارد. ویزایم سینگل است و تصمیم دارم برم یه سری به خونه بزنم. حالامن دوتا اپشن دارم: 1- من میتونم با این وضیت از امریکا خارج شم و برای برگشت لازم دارم که برای ویزای F1 اقدام کنم. 2- این امکان رو دارم که برای J1 اقدام کنم و منتظر نامه تایید باشم و بعد از نامه تایید برم سفارت برای پیک اپ. دلیل اینکه OPT را میخام امتحان کنم flexibility این نوع ویزا است. بعدش هم اگه برا OPT ریجکت شدم شانس اینو دارم که از موسسه بخام برام DS2019 صادر کند. به نظر منطقی نمیاد؟
    OPT ويزا نيست. چيزي هم نيست كه بتونيد باهاش تقاضاي ويزاي F1 بكنيد. صرفا گزينه اي هست كه به شما اجازه ميده F1 status خودتون رو حفظ كنيد. همين. شما كه با ويزاي سينگل در آمريكا هستيد، به محض خروج از آمريكا F1 status خودتون رو از دست ميديد. ويزاي F1 رو هم كه قبلا از دست داده بوديد موقع ورود به آمريكا. اگه ويزاي مالتيپل داشتيد، با مراعات شرايط مربوط به OPT مي تونستيد تحت همون status قبلي برگرديد آمريكا.

در شرايط فعلي با توجه به اينكه آخرين مقطع تحصيلي ممكن رو تموم كرديد و فارغ التحصيل شديد، نمي تونيد بريد سفارت و تقاضاي ويزاي تحصيلي بكنيد. شما الان در موقعيت تحصيلي نيستيد و فقط كار تحقيقي مي كنيد. بعد از اين هم قرار نيست در موقعيت تحصيلي قرار بگيريد. با توجه به اين شرايط وقتي بريد سفارت احتمالا همين حرفها رو به شما مي زنن و بهتون ميگن بايد تقاضاي ويزاي J1 بكنيد با ارايه DS2019.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

با سلام
    میشه لطفا من رو راهنمایی کنید، همسر من استاد دانشگاه هستن و برای فرصت مطالعاتی امریکا اقدام کردن و فرم DS2019 رو هم دانشگاه مربوطه فرستاده. میخاستم ببینم اولا چقدر احتمال گرفتن ویزا برای ما هست؟ و اینکه آیا در امریکا میشه این نوع ویزا رو بدون خروج از اونجا تبدیل کرد؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    General Linguistics- Tehran University

پیش فرض پاسخ : ویزای توریستی

سلام
    سوال خانم ناظميان سوال منم هست دوستان. من و خانواده‌ام يكماه ديگه بليت داريم و ويزامون توريستيه (دو نفر B2 , يك نفر B1 ). قصدمون اين هست كه يك راه قانوني پيدا كنيم براي موندن.
    نميدونم بهتره يه تاپيك جدا بزنيم براي اين كار يا همينجا هم ميشه در موردش بحث كرد.
    كيس ما به اين صورت بود كه براي بررسي بيزنس بريم و اونجا ويزامون رو به E2‌ تغيير بديم ولي بنا به دلايلي پولمون الان آماده نيست (چون خيلي زودتر از اوني كه انتظار داشتيم ويزامون اومد)، ميخواستم بدونم چه راههايي هست كه بتونيم اونجا ويزامون رو تمديد كنيم تا شايد فرجي بشه و راههاي ديگه‌اي رو پيدا كنيم. يكي از چيزهايي كه بهش فكر كردم ويزاي f1 كالجهاي زبان هست.

دوستان اطلاعات ديگه‌اي دارن كه اينجا با هم شِير كنيم؟

Banned

کسی میدونه چطوری میشه ویزای توریستی رو به دانشجویی تغییر داد؟

رشته و دانشگاه

پروسه تقاضاي F1 در داخل آمريكا از نظر زماني و كليرنس و مدارك اينها مثل تقاضاي F1 در سفارت هست با اين تفاوت كه اينجا مصاحبه نداريد مثل سفارت. بقيه كار شبيه همون سفارت هست. مقررات F1 كه در داخل آمريكا بگيريد با F1 كه در سفارت بگيريد هيچ فرقي نداره از نظر ثبت نام دانشگاه و بقيه قوانين. I20 رو كه گرفتيد براي F1 اقدام مي كنيد. پستهاي قبلي رو بخونيد. جزييات كامل در مورد تغيير ويزا در داخل آمريكا توضيح داده شده.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در زمینه ویزای H-1

سلام دوستان من یکماه دیگه با ویزای توریستی میرم امریکا ایا اگه کسی اونجا منو ساپورت کنه و ویزای کار برام بگیره میتونم ویزای توریستی رو به کار تبدیل کنم و خانوادم و فرزندم رو بیارم امریکا ?
    ویرایش توسط shabgard66 : February 26th, 2014 در ساعت 05:15 AM دلیل: ویرایش متنی

دوستان کسی درباره ی تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای پناهندگی اطلاعاتی داره؟ یا می تونید من رو راهنمایی کنید از کجا اطلاعات مربوطه رو به دست بیارم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)