صفحه 14 از 117 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 1166

موضوع: تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

پیش فرض پاسخ : تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

سلام به همه دوستان
    من یک سوال داشتم مربوط به تبدیل ویزای دانشجو و یا همراه دانشجو (F1&F2)به ویزای سرمایه گزاری سبک(E2)
    یک تاپیک هم ایجاد کردم که مدیران لطف کردن و گفتن موضوع موجود هستن و تاپیک رو بستن.
    من هر چی گشتم تجربه چنین چیزی رو پیدا نکردم. یکی از دغدغه های دانشجو ها علیالخصوص همراهان نداشتن اجازه کار توی ایالات متحده است
    حالا آیا همراه می تونه برای خودش یک رستورانی - مغازه ای - شرکتی چیزی راه اندازی کنه(سرمایه گذاری) تا بتونه امرار معاش کنه.
    مبلغ حداقل برای سرمایه گذاری E2 وقتی خارج از امریکا هستید یه چیزی بین 100 تا 150 هزار تا هستش. ولی حالا که همراه توی خاک امریکا هست امکانش هست که
    این مبلغ کمتر هم پذیرفته بشه؟ دوستان اگه تجربه ای برای تبدیل به این نوع ویزا دارند لطفا راهنمایی بفرمایند به خیلی ها می تونه کمک کنه.
    ممنون

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

در مورد تبديل ويزا به ويزاي كاري بعد از ورود به آمريكا در پستهاي قبلي توضيح دادم. جزييات بيشتر در مورد ويزاي كاري به اين تاپيك مرتبط نميشه. همچنين بحثهاي مربوط به اقامت گرفتن هم به اين تاپيك مربوط نميشه و تاپيك جداگانه داره.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

سلام
    من خانمم ویزای اف 2 مولتی داره و برای دانشگاه اپلای کرده و پذیرشش به زودی می آد. میخواستم بدونم وقتی برای ویزای اف 1 اپلای کنیم تا زمانیکه منتظر هستیم تا ویزا اپروو بشه و بیاد، میشه با ویزای مولتی اف 2 بریم ایران و برگردیم یا نه؟ ممنون میشم راهنماییمون کنید.

رشته و دانشگاه

قانونا نميشه. به خصوص اگه در اون مدتي كه خارج از آمريكا هستيد، تقاضاي تبديل ويزا تاييد بشه كه وضعيت پيچيده ميشه. ولي پستهاي قبلي تاپيك ويزاي مالتيپل رو بخونيد (حدود ١-٢ ماه پيش)، مي بينيد كه يكي از دوستان كار خطرناكتري كرده و باز شانس آورده و نفهميدن و تونسته با ويزاي قبلي برگرده آمريكا. نظر من اينه كه هر چه زودتر قبل از تقاضاي تبديل به F1 از اون ويزاي مالتيپل F2 براي مسافرت استفاده كنيد.
    ویرایش توسط Mehrad : March 20th, 2014 در ساعت 12:18 PM
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

با سلام،
    من حدود 2 ماه دیگه با ویزای توریستی B1/B2 وارد آمریکا می‌شم و می خوام اونجا برای postdoc اقدام کنم.
    اطلاعات خیلی خوبی اینجا پیدا کردم در مورد change of status of visa که در مورد من تغییر status به J1 هستش.
    فقط یک سؤال دارم اینکه چه مدت زمان باید از ورود من به آمریکا بگذره که بتونم درخواست تغییر status از B1/B2 به J1 را بدم؟
    دقیقا نمی دونم که آیا بهتره تو همین مدت زمان 2 ماهی که ایران هستم با استادها مکاتبه کنم یا بگذارم اونجا که رفتم این کار رو شروع کنم؟
    خیلی ممنونم اگه دوستان از تجربیاتشون برام بنویسند.

رشته و دانشگاه

شما به محض اينكه فرم DS2019 به دستتون برسه مي تونيد تقاضاي change of status بكنيد. لازم نيست زمان خاصي از ورودتون بگذره. هر چه زودتر بهتر. شما مكاتبه با استادها رو از الان شروع كنيد كه DS2019 زودتر به دستتون برسه. صدور DS2019 خيلي وقتها بيشتر از I20 طول مي كشه، چون پروسه متفاوتي داره.

Junior Member

سلام
    من قصد دارم با ویزای J-1 واسه 6 ماه برم پیش یه استاد کار تحقیقاتی انجام بدم. حالا اگه من اونجا بخوام برای بعد از این دوره، برای دوره post doc واسه یه استاد دیگه برای ویزای J-1 یا H-1 اپلای کنم باید از آمریکا خارج شم و برم سفارت و روند عادی رو طی کنم یا اینکه تو خود همونجا میتونم ویزامو تبدیل کنم به یه ویزای جدید؟ ممنون

رشته و دانشگاه

ويزاي J1 شما اگه از نوع short-term scholar باشه قابل تمديد نيست و ٦ ماه سقفش هست. از اينترنشنال آفيس دانشگاهتون بپرسيد در اين مورد. در صورتيكه از نوع short-term scholar نباشه ميتونيد قبل از انقضاي مدتش، تمديد كنيد يا منتقل بشيد به دانشگاه ديگه و تمديد كنيد يا به هر نوع ويزاي ديگه تبديل كنيد با رعايت ضوابط. در صورتي كه منبع فاند يا زمينه تحقيق شما براي ويزاي J1 باعث منع ورود ٢ ساله به آمريكا نشه، لزومي به خروج از آمريكا نيست. ولي به هر حال هر اقدامي براي تمديد J1 يا تبديل به انواع ديگه ويزاي بايد قبل از انقضاي مدت اعتبار J1 فعلي انجام بشه. پستهاي قبلي رو هم ببينيد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    شما به محض اينكه فرم DS2019 به دستتون برسه مي تونيد تقاضاي change of status بكنيد. لازم نيست زمان خاصي از ورودتون بگذره. هر چه زودتر بهتر. شما مكاتبه با استادها رو از الان شروع كنيد كه DS2019 زودتر به دستتون برسه. صدور DS2019 خيلي وقتها بيشتر از I20 طول مي كشه، چون پروسه متفاوتي داره.
    ممنونم از پاسخ
    من از الان دارم دنبال Postdoc می گردم. یک استاد یک fellowship برام فرستاده که apply کنم براش.
    فقط تو قسمت personal information باید در جواب به سؤال U.S. Citizenship Status یکی از موارد زیر رو علامت بزنم
    1) Citizen، 2) Permanent resident، 3) naturalized citizen
    نمی دونم آیا من مشمول Naturalized citizen می شم آیا؟ اصلا چه معنی داره؟
    با سپاس فراوان

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    ويزاي J1 شما اگه از نوع short-term scholar باشه قابل تمديد نيست و ٦ ماه سقفش هست. از اينترنشنال آفيس دانشگاهتون بپرسيد در اين مورد. در صورتيكه از نوع short-term scholar نباشه ميتونيد قبل از انقضاي مدتش، تمديد كنيد يا منتقل بشيد به دانشگاه ديگه و تمديد كنيد يا به هر نوع ويزاي ديگه تبديل كنيد با رعايت ضوابط. در صورتي كه منبع فاند يا زمينه تحقيق شما براي ويزاي J1 باعث منع ورود ٢ ساله به آمريكا نشه، لزومي به خروج از آمريكا نيست. ولي به هر حال هر اقدامي براي تمديد J1 يا تبديل به انواع ديگه ويزاي بايد قبل از انقضاي مدت اعتبار J1 فعلي انجام بشه. پستهاي قبلي رو هم ببينيد.
    ممنون. فقط برای دوره post doc، باید درخواست ویزای J-1 کنیم یا H-1؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)