صفحه 15 از 117 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242565115 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 1166

موضوع: تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

نقل قول نوشته اصلی توسط smaryam نمایش پست ها
    ممنونم از پاسخ
    من از الان دارم دنبال Postdoc می گردم. یک استاد یک fellowship برام فرستاده که apply کنم براش.
    فقط تو قسمت personal information باید در جواب به سؤال U.S. Citizenship Status یکی از موارد زیر رو علامت بزنم
    1) Citizen، 2) Permanent resident، 3) naturalized citizen
    نمی دونم آیا من مشمول Naturalized citizen می شم آیا؟ اصلا چه معنی داره؟
    با سپاس فراوان
    این سوال‌هایی‌ که میگید توی چه فرمی ازتون پرسیده؟ در مورد شما که با ویزا B2 رفتید آمریکا، جواب ۴ درسته، یعنی‌ هیچکدام.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sali88 نمایش پست ها
    ممنون. فقط برای دوره post doc، باید درخواست ویزای J-1 کنیم یا H-1؟
    بستگی به دانشگاه داره که شما رو برای درازمدت بخواد یا نه. دانشگاه در صورتی برای شما دنبال ویزای 1H میره که مطمئن باشه میخواد شما رو به صورت درازمدت استخدام کنه. در غیر این صورت خودشون رو برای ویزای H1 برای کار کوتاه مدت به زحمت نمی‌‌اندازن.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

دوستان عزیز سلام
    سال نو مبارک

سوالی داشتم در رابطه با تبدیل ویزا دانشجویی
    اکر پس از اخذ ویزای دانشجویی آمریکا در آمریکا مشغول به تحصیل بشم و بعدش با نامزدم که گرین کارت داره ازدواج کنم بهتره یا صبر کنم درسم تموم شه و ایشون سیتیزن بشه و بعد ؟؟ اصلا نمیدونم پروسه اش چطوریه و آیا امکان پذیره یا نه ؟

ممنون میشم راهنماییم کنین

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط atessafg نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام
    سال نو مبارک

سوالی داشتم در رابطه با تبدیل ویزا دانشجویی
    اکر پس از اخذ ویزای دانشجویی آمریکا در آمریکا مشغول به تحصیل بشم و بعدش با نامزدم که گرین کارت داره ازدواج کنم بهتره یا صبر کنم درسم تموم شه و ایشون سیتیزن بشه و بعد ؟؟ اصلا نمیدونم پروسه اش چطوریه و آیا امکان پذیره یا نه ؟

ممنون میشم راهنماییم کنین
    شما هر وقت ازدواج کنید (به صورت رسمی‌ و حضوری، نه غیابی و وکالتی)، همسرتون اگه گرین کارت داشته باشه یا سیتیزن باشه، میتونه برای شما تقاضای adjustment of status بده. منظور از adjustment of status همون پروسه تبدیل ویزای غیر مهاجرتی (مثلا در مورد شما F1) به گرین کارت هست. لزومی نداره که صبر کنید تا درستون تموم بشه یا همسرتون سیتیزن بشه. مهم اینه که مدارک لازم رو تهیه کنید و فرم‌های مربوطه رو پر کنید که همسرتون بتونه براتون تقاضای گرین کارت بکنه. البته بدیهیه که این کار‌ها باید بعد از ورود شما به آمریکا با ویزای F1 انجام بشه. اگه قبل از گرفتن ویزای F1 ازدواج کنید، ممکنه اصل ویزای F1 گرفتنتون بره هوا. در صورتی که سوال های بیشتری در مورد گرین کارت دارید، می‌تونید در تاپیک مرتبط دنبال کنید. فقط به عنوان یک نکته حاشیه‌ای اضافه کنم که پروسه adjustment of status برای کسانی‌ که سیتیزن هستن سریع تر از کسانی‌ هست که گرین کارت دارن. اگه فکر می‌کنید همسرتون در آینده نزدیک سیتیزن میشه، بهتره کمی‌ دست نگاه دارید تا همسرتون سیتیزن بشه و بعد اقدام کنید برای adjustment of status.

Member pooriya2014 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.sc in Biomedical Engineering islamic azad university

سلام دوستان من میتونم در حین تحصیلاتم از کارفرمام بخوام که برام درخواست گرین کارت کنه یا باید صبر کنم درسم تموم شه؟ من با ویزا دانشجویی میخوام وارد شم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط pooriya2014 نمایش پست ها
    سلام دوستان من میتونم در حین تحصیلاتم از کارفرمام بخوام که برام درخواست گرین کارت کنه یا باید صبر کنم درسم تموم شه؟ من با ویزا دانشجویی میخوام وارد شم.
    در صورتيكه مدارك تحصيلي قبلي و سوابق كاري شما انقدر قوي و خفن باشه كه كارفرما حاضر بشه يك ضرب بره دنبال گرين كارت از نوع national interest يا outstanding professional, بله ممكنه. ولي معمولا بعيده كه كارفرمايي حاضر باشه بدون مقدمه براي يك دانشجوي تازه وارد كه هيچ سابقه كاري در آمريكا نداره چنين كاري بكنه. روال عادي كار اينه كه كارفرما اول براي شما تقاضاي ويزاي H1 مي كنه و بعد كه بيشتر به شما علاقه مند شد ميره دنبال گرين كارت كه شما رو نگه داره. من مواردي رو ديدم كه كارفرما بعد از يك سال كه طرف با ويزاي H1 براشون كار كرده (يا گاهي وقتها همون سال اول) رفته دنبال گرين كارت، ولي چنين مواردي خيلي متداول نيست و همونطور كه گفتم طرف بايد سوابق تحصيلي و كاري خيلي خفن داشته باشه كه كارفرما براش اينجوري بال بال بزنه. ضمنا در مورد گرين كارت تاپيك جداگانه وجود داره و مي تونيد پستهاي اونجا رو بخونيد.

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پرسش های خاص در مورد ویزای F1 (مواردی که تاپیک جداگانه ندارند)

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad3288 نمایش پست ها
    با سلام
    من و همسرم برای ادامه تحصیل در امریکا اپلای کردیم. همسرم پذیرش با فاند کامل گرفته ولی وضعیت من هنوز مشخص نیست. سوالی که دارم این هست که برای اینکه دیر نشه آیا من می تونم با ویزای F2 اقدام کنم و برم و در صورتی که پذیرشم جور شد تبدیلش کنم به F1؟ در فاصله زمانی تبدیل F2 به F1 آیا برای تحصیلم در امریکا مشکلی پیش میاد؟
    بعله میتونید و راحت تر هم هست! تاپیک تبدیل انواع ویزا رو بخونید!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Member

رو چند بار ميشه ,کرد؟ 2f به j1 وبعد f1 اين شدنيه؟،و حالت ديگه j2 به f1 شنيدم j به راحتى عوض نميشه،

Junior Member

سلام دوستان، من با برای visiting اومدم آمریکا و بعد اینجا برای دکتری قبول شدم. حالا باید ویزا م رو ب F۱ تغییر بدم. و چون ۲ سال home residency دارم برای تغییر ویزا باید از آمریکا خارج بشم. تصمیم دارم برم کانادا. کسی‌ هست که تجربه ای‌ در این مورد داشته باشه، دوبی‌، ترکیه یا کانادا. کدوم بهتره؟
    کانادا رو به این دلیل انتخاب کردم که نزدیک هست و می‌تونم با قطار هم برم، فقط نمیدونم ویزا ی توریستی کانادا روی راحت می‌تونم بگیرم یا نه؟ و ۲دوم اینکه کسی‌ می‌دونه آیا راحت می‌شه ویزا ی J۱ روی به f۱ تغییر داد یا نه؟ از ریجکت شدن میترسم ، چون ۲ سال home residency دارم.
    ممنون

سلام به همه دوستان
    همسر من ویزای اف ۲ داره و اخیرا پذیرش گرفته. ویزاش مولتی‌ هست و برای من سؤال که اگر تغییر ستتوسش رو فایل کنه میتون بعدش بره ایران و برگرده؟

از خیلیا پرسیدم حتا فروم‌های انگلیسی‌. امروز زنگ زدم به USCIS و از اونا پرسیدم.

بعد از کلی‌ سوال و جواب گفت مشکلی‌ نداره و اگر رسید سابمیت اپلیکیشن موقع ورود به آمریکا دستش باشه میتونه دوباره وارد آمریکا بشه.
    سوال من اینه که چقدر به حرف USCIS می‌شه اعتماد کرد؟

ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)