صفحه 17 از 117 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 1166

موضوع: تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

دوستان عزیز
    من الآن دانشجوی دکترا هستم در آمریکا و تابستون اینترنشیپ گرفتم. شرکتی که ازش اینترنشیپ گرفتم بهم گفته که علاقه منده منو هر چه زودتر استخدام کنه. آیا می تونم درسم رو رها کنم و ویزار F1 رو به H1 تبدیل کنم؟ اگه از طرف شرکت همه چیز اوکی باشه آیا امکان داره H1 رو نگیرم؟ چون اگه بخوام برای اینکار اقدام کنم، فاندم تو دانشگاه قطع می شه و دیگه باید برگردم ایران

Junior Member feligoli آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    نقاشی/ دانشگاه علم و فرهنگ

اگه از طریق تحصیل در دانشگاه یا دوره زبان آمریکا برم, در صورتی که در آمریکا کار پیدا کنم. می توانم ویزام را به کاری تغییر بدم؟

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط Jigh نمایش پست ها
    دوستان عزیز
    من الآن دانشجوی دکترا هستم در آمریکا و تابستون اینترنشیپ گرفتم. شرکتی که ازش اینترنشیپ گرفتم بهم گفته که علاقه منده منو هر چه زودتر استخدام کنه. آیا می تونم درسم رو رها کنم و ویزار F1 رو به H1 تبدیل کنم؟ اگه از طرف شرکت همه چیز اوکی باشه آیا امکان داره H1 رو نگیرم؟ چون اگه بخوام برای اینکار اقدام کنم، فاندم تو دانشگاه قطع می شه و دیگه باید برگردم ایران
    درستون رو به هیچ وجه رها نکنید. از طرف شرکت هم همه چی‌ اوکی باشه، معلوم نیست که از طرف اداره مهاجرت همه چی‌ اوکی باشه و ممکنه دلشون نخواد به شما H1 بدن. یا اینکه به دلیل پر شدن cap سالانه ویزای H1 تقاضای شما موکول بشه به سال بعد. جزئیات بیشتر در مورد ویزای H1 رو هم می‌تونید در تاپیک مربوط به خودش پیگیری کنید. اگه درس رو رها کنید، بعد از مدتی‌ (مدتش بستگی به شرایط تحصیلی‌ و دانشگاه و برخی‌ چیز‌های دیگه داره) فایل سویس شما بسته می‌شه و F1 status خودتون رو از دست میدید. اگه با تقاضای تبدیل status شما به H1 موافقت بشه، مشکلی‌ پیش نمیا‌د و میونید توی آمریکا بمونید. ولی‌ اگه با تقاضای تبدیل status شما به H1 موافقت نشه، با توجه به اینکه F1 status رو هم به دلیل رها کردن درس از دست دادید، مجبور میشید بلافاصله از تاریخ دریافت نامه رجکت خاک آمریکا رو ترک کنید و هیچ grace period هم بهتون نمی‌دن برای ترک آمریکا.

به طور کلی‌ دوستان توجه داشته باشن که وقتی‌ تقاضای change of status میدن از هر ویزایی به ویزای دیگه، اقدامی نکنن که status ویزای قبلی‌ خودشون رو به خطر بندازن. تا زمانی‌ که درخواست change of status شما pending هست می‌تونید توی آمریکا بمونید. ولی‌ اگه درخواست شما رجکت بشه و status قبلی‌ رو هم از دست داده باشید، بلافاصله باید خاک آمریکا رو ترک کنید.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

سلام
    می خواستم بپرسم اگر داخل آمریکا باشیم و با یک I20 که صادر شده برای ویزای F1 اقدام کنیم (تبدیل ویزا) و بعر گرفتن ویزا بخواهیم یک دپارتمان دیگه درس بخونیم امکانپذیره؟ یعنی قبل اینکه ترم شروع شه I20رو می شه آپدیت کرد؟

و اینکه اگر هر دو از یک دانشگاه باشه و وسط پروسه تبدیل ویزا آفر قبلی را کنسل و جدید را اکسپت کنیم آیا در پروسه ویزا خللی ایجاد می شه یا ربطی نداره؟

ممنون

سلام
    برای تغییر ویزا از اف‌‌‌ ۲ به اف‌‌‌۱ باید حتما اپلیکیشن آنلاین رو پر کنیم؟ می‌شه هارد کپی‌(کاغذی) هم فرستاد ؟ آخه من شنیدم که آنلاین $۲۹۰ فی‌ داره ولی‌ کاغذی مجانی! درسته؟ هر کسی‌ میدون لطفا راهنمایی کنه.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط panaroma نمایش پست ها
    سلام
    می خواستم بپرسم اگر داخل آمریکا باشیم و با یک I20 که صادر شده برای ویزای F1 اقدام کنیم (تبدیل ویزا) و بعر گرفتن ویزا بخواهیم یک دپارتمان دیگه درس بخونیم امکانپذیره؟ یعنی قبل اینکه ترم شروع شه I20رو می شه آپدیت کرد؟

و اینکه اگر هر دو از یک دانشگاه باشه و وسط پروسه تبدیل ویزا آفر قبلی را کنسل و جدید را اکسپت کنیم آیا در پروسه ویزا خللی ایجاد می شه یا ربطی نداره؟

ممنون
    حرفي كه در ISC (يا همون اينترنشنال آفيس دانشگاه) به شما در مورد آپديت كردن اطلاعات I20 زدن تا اندازه اي درسته. هر وقت كه پذيرش شما از دپارتمان دومي به دست ISC برسه قاعدتا بايد اطلاعات شما رو در سويس آپديت كنن. هرچند اگه همون ثانيه اي كه اطلاعات به دستشون ميرسه آپديت نكنن آسمون به زمين نمياد و مي تونن صبر كنن. با توجه به اينكه هر دو آفر در يك دانشگاه هست به نظر من صبر كنيد تا F1 رو بگيريد و بعد منتقل بشيد به دپارتمان جديد. يعني به دپارتمان دومي بگيد كارهاي مربوط به ارسال كاغذبازي پذيرش شما به ISC رو كمي نگه دارن تا ويزاي F1 درست بشه و بعد بفرستن. يا اينكه كار بهتر اينه كه قبل از اقدام براي F1 صبر كنيد تا آفر دپارتمان دومي به دستتون برسه و بعد بريد دنبال I20 كه ديگه مسايل آپديت كردن و عوض كردن I20 پيش نياد و يك دفعه I20 رو براي همون دپارتمان دومي بگيريد. عوض كردن دپارتمان و تغيير فايل سويس وسط پروسه تبديل ويزا كار رو پيچيده مي كنه.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_ah65 نمایش پست ها
    سلام
    برای تغییر ویزا از اف‌‌‌ ۲ به اف‌‌‌۱ باید حتما اپلیکیشن آنلاین رو پر کنیم؟ می‌شه هارد کپی‌(کاغذی) هم فرستاد ؟ آخه من شنیدم که آنلاین $۲۹۰ فی‌ داره ولی‌ کاغذی مجانی! درسته؟ هر کسی‌ میدون لطفا راهنمایی کنه.
    اين چيزي كه "شنيديد" توي سايت USCIS هم در قسمت FAQ مربوط به فرم I539 به چشم خودتون ديديد؟ قضيه معمولا بر عكسه. يعني اگه بخوان چيزي رو مجاني حساب كنن ( كه اين مهاجرت چي ها معمولا اهل اينجور حاتم بخشي ها نيستن مگر موارد خاص) وقتي هست كه به جاي فرم كاغذي به صورت اينترنتي اقدام كنيد. البته مواردش خيلي خاصه و شامل اين فرم I539 نميشه. به علاوه توضيحات مفصل دوستمون usta رو در صفحات قبل بخونيد متوجه ميشيد كه اقدام اينترنتي علاوه بر سرعت عمل و اطمينان بيشتر در رسيدگي به پرونده و همچنين امكان چك كردن وضعيت پرونده به صورت آنلاين، اين مزيت جانبي رو هم فراهم مي كنه كه در طول پروسه هر وقت نياز به ارسال مدارك تكميلي شد، مي تونيد به راحتي مدارك تكميلي رو با لاگين كردن روي وبسايت USCIS روي پرونده خودتون اضافه كنيد.

Junior Member

سلام دوستان

من منتظر کلیرنس هستم. روز مصاحبه آفیسر بهم گفت که ویزات سینگل خواهد بود. ممکنه ازتون بخوام که راهنمایی کنین چطور میشه اینرو مولتیپل کرد؟ 5 سال در خوندن اونور و نیامدن خیلی ئشوار خواهد بود. ممنونم

رشته و دانشگاه

تبدیل ویزای سینگل به مالتیپل فقط با مراجعه به سفارت و تقاضای ویزای جدید امکان پذیر هست. در داخل آمریکا نمیشه ویزا رو تغییر داد. چیزی که داخل آمریکا میشه تغییر داد نوع status هست نه ویزا. ویزا برای "ورود" به آمریکا هست و status برای "حضور" در آمریکا. پست‌های قبلی‌ همین تاپیک رو بخونید توضیح دادم جزئیات تفاوت ویزا رو با status.

در ضمن برای سوال‌های مربوطه به ترانسفر از یک دانشگاه به دانشگاه دیگه تاپیک جداگانه وجود داره. تغییر دانشگاه بعد از ورود به آمریکا (در صورتی که مطابق مقررات سویس انجام بشه) مشکلی‌ برای اعتبار ویزا یا status شما ایجاد نمی‌کنه. در صورتی که برای یک دانشگاه ویزا گرفتید و میخواهید به دانشگاه دیگه‌ای برید، باید بعد از ورود به آمریکا این کار رو انجام بدید نه قبل از ورود به آمریکا. پست‌های تاپیک ترانسفر رو ببینید. همچنین پست‌های تاپیک سویس.

Junior Member

همسر من (فارغ التحصیل کارشناسی ارشد با رتبه 1 از دانشگاه معتبر و مهندس عمران زبده در ایران) ویزای F2 داره و قصد ادامه تحصیل نداره می خوام ببینم چقدر احتمال داره تو رشته خودش بتونه ویزای کاری بگیره و برا اینکار باید تو امریکا چه کار کنه؟ در ضمن میخواستم ببینم من واسه بچم که ویزای F2 داره می تونم در خواست اقامت بدم؟ در این صورت پروس اش چیه؟ ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)