صفحه 24 از 117 نخستنخست ... 14151617181920212223242526272829303132333474 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 1166

موضوع: تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

نقل قول نوشته اصلی توسط MehrdadMajidi نمایش پست ها
    والا من بعد از وارد شدن خانمم به US فرم I-94 شو چک کردم. نوشته با ویزای F2 وارد آمریکا شده. و از طرفی پلیس فرودگاه هم هیچ مهری چیزی مبنی بر باطل شدن ویزای F2 روی ویزا تو پاسپورت نزده. بعید میدونم ویزاش باطل شده باشه، جون در اون صورت باید دیپورت میشد. و یا نامه ای یا پیغامی مبنی بر باطل شدن دریافت میکردیم.
    ويزاي سينگل F1 من رو هم موقع بازگشت به آمريكا روش خط نكشيدن در حاليكه بايد اين كار رو مي كردن. وقتي به يكي از اين افسرهاي CBP گفتم چطور خط نكشيدين؟ گفت ما كه مي دونيم خودت هم مي دوني كه اون ويزا ديگه اعتبار نداره، حالا خط كشيدن يا نكشيدن ما مهم نيست. در مورد همسر شما هم همينطور. اون ويزاي F2 ديگه براي ورود مجدد به آمريكا قابل استفاده نيست به دليل تغيير وضعيت به F1. همين ورود اين دفعه رو هم لطف كردن. من مواردي سراغ دارم از بچه هايي كه با ويزاي سينگل باطل شده براي گردش رفتن اونور مرز كانادا بدون اينكه كسي پاسپورتشون رو نگاه كنه و موقع برگشتن به آمريكا بهشون گير دادن ولي تونستن با خواهش و التماس و زنگ زدن به اينتزنشنال آفيس دانشگاه برگردن اينور مرز با اينكه قانونا پليس CBP مي تونست جلوي ورود مجددشون به آمريكا رو بگيره. موارد استثنايي زيرسيبيلي رد كردن CBP معنيش اين نيست كه قانون وجود نداره و هميشه همينجوري برخورد مي كنن. بهترين كار آگاهي از قوانين با مراجعه به وبسايتهاي دولتي آمريكا هست نه اتكا به تجربيات افراد يا اعتماد به شنيده ها يا وبسايتهاي متفرقه.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Na2013 نمایش پست ها
    سلام مهرداد جان. شوهر من ویزای اف تو مالتیپل داره که تازه پیکاپ کرده و حوالی نوامبر میخواد بیاد آمریکا. اینجا قصد ادامه تحصیل داره. دو تا سوال دارم از خدمتت:
    1) اگه پذیرش بگیره و از داخل آمریکا درخواست تغییر استتوس F2 به F1 بده، میتونه اون چند ماهی که طول میکشه تا جواب تغییر استتوسش بیاد، برگرده ایران بمونه؟ به بیان ساده تر، بیاد اینجا پذیرش بگیره و درخواست تغییر استتوس بده بعد برگرده ایران و نزدیک ثبت نام دانشگاه دوباره بیاد آمریکا؟

2) کلن شخصی که ویزای مالتیپل اف تو داره، چند ماه میتونه خارج از آمریکا باشه؟ آیا محدودیت زمانی برای حضور نداشتنش توی آمریکا وجود داره؟
    ١) قانونا نميشه. وقتي كسي تقاضاي تغيير status ميده و از آمريكا خارج ميشه براي ورود مجدد به آمريكا بايد ويزا و status با هم مطابقت داشته باشن. در پستهاي قبلي همين تاپيك بيشتر توضيح دادم.

٢) F2 محدوديتهاي F1 رو براي ورود و خروج يا حضور در آمريكا نداره. تا وقتي شخص F1 وضعيت تمام وقت دانشجويي خودش رو حفظ كنه، F2 هم status خودش رو داره و ميتونه در مدت اعتبار ويزاي F2 خودش هر چقدر كه دلش بخواد داخل يا خارج آمريكا باشه. بعد از انقضاي دو ساله اعتبار ويزا هم ميشه عين كسي كه با ويزاي سينگل وارد آمريكا شده و تا وقتي F2 status خودش رو داشته باشه ميتونه در آمريكا بمونه البته با اين تفاوت كه حفظ F2 status اين شخص وابسته به حفظ F1 status همسرش هست. به محض اينكه همسرش F1 status رو از دست بده و فايل سويس F1 رو ببندن، فايل سويس F2 هم باطل ميشه و بايد خاك آمريكا رو ترك كنه. مگر اينكه تونسته باشه قبل از بسته شدن فايل سويس خودش تقاضاي تغيير status بده كه وضعيتش ميشه pending كه در پستهاي قبلي توضيح دادم.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

سلام به همگی من یه سوال دارم
    اگر کسی که ویزاش f2 و سینگل هست وارد امریکا بشه و بعد از مدتی از یه دانشگاهی پذیرش بگیره و حالا بخواد ویزاش رو از f2 به f1 تغیر بده این ویزای جدید حتما سنگل خواهد بود یا امکان مولتی دادن هست. اخه من همسرم ویزای f1 سینگل داره و بخاطر همین به من هم سینگل دادن. مرسی از کمکتون

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ziba2121 نمایش پست ها
    سلام به همگی من یه سوال دارم
    اگر کسی که ویزاش f2 و سینگل هست وارد امریکا بشه و بعد از مدتی از یه دانشگاهی پذیرش بگیره و حالا بخواد ویزاش رو از f2 به f1 تغیر بده این ویزای جدید حتما سنگل خواهد بود یا امکان مولتی دادن هست. اخه من همسرم ویزای f1 سینگل داره و بخاطر همین به من هم سینگل دادن. مرسی از کمکتون
    چيزي كه شما داخل آمريكا عوض مي كنيد status هست نه ويزا. در پستهاي قبلي تفاوت status و ويزا رو توضيح دادم. بحث سينگل و مالتيپل هم مربوط به ويزا هست. تغيير ويزا (يعني اون چيزي كه توي پاسپورت شما چسبوندن و باهاش وارد آمريكا ميشيد) فقط در سفارت امكان داره. تا وقتي وضعيت تمام وقت دانشجويي خودتون رو حفظ كنيد، ويزاي توي پاسپورت اهميتي نداره. ويزا وقتي اهميت پيدا مي كنه كه از آمريكا خارج بشيد. براي ورود مجدد به آمريكا بايد با مراجعه به سفارت تقاضاي ويزاي جديد بكنيد.

پس با توجه به صحبت های شما در صورتی که من از f2به f1 تغیر وضعیت بدم ویزای من همون سینگل میمونه ( چقدر بد) و احتمالا اینگه مولتی بشه صفر هست ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    چيزي كه شما داخل آمريكا عوض مي كنيد status هست نه ويزا. در پستهاي قبلي تفاوت status و ويزا رو توضيح دادم. بحث سينگل و مالتيپل هم مربوط به ويزا هست. تغيير ويزا (يعني اون چيزي كه توي پاسپورت شما چسبوندن و باهاش وارد آمريكا ميشيد) فقط در سفارت امكان داره. تا وقتي وضعيت تمام وقت دانشجويي خودتون رو حفظ كنيد، ويزاي توي پاسپورت اهميتي نداره. ويزا وقتي اهميت پيدا مي كنه كه از آمريكا خارج بشيد. براي ورود مجدد به آمريكا بايد با مراجعه به سفارت تقاضاي ويزاي جديد بكنيد.
    پس با توجه به صحبت های شما در صورتی که من از f2به f1 تغیر وضعیت بدم ویزای من همون سینگل میمونه ( چقدر بد) و احتمالا اینگه مولتی بشه صفر هست ؟

رشته و دانشگاه

ويزاي F2 شما حتي اگه مالتيپل هم بود براي ورود مجدد به آمريكا به عنوان دانشجو (يعني F1 ) فايده اي نداشت. اگه پستهاي قبلي رو بادقت بخونيد مطلب رو كامل توضيح دادم.

سلام مجدد من میخوام برای تغیر ویزا از f2به f1 اقادم کنم ولی یک نامه باید بنویسم . علت تغییر وضیت ویزای خودم رو توش توضیح بدم . به چه طریقی میتونم یک template برای نوشتن این نامه پیدا کنم؟
    کسی اطلاع داره ؟
    ممنون

رشته و دانشگاه

سلام مجدد من میخوام برای تغیر ویزا از f2به f1 اقادم کنم ولی یک نامه باید بنویسم . علت تغییر وضیت ویزای خودم رو توش توضیح بدم . به چه طریقی میتونم یک template برای نوشتن این نامه پیدا کنم؟
    کسی اطلاع داره ؟
    ممنون
    تمپليت خاصي نداره. همين كه بگيد پذيرش گرفتيد و اسكن I20 رو ضميمه كنيد كافيه. چند صفحه قبل يكي از دوستان تجربه تغيير F2 به F1 رو در مورد خانمش به تفصيل توضيح داده.

سلام می خواستم بپرسم اگه برای تغییر وضعیت نوع ویزا تو آمریکا اقدام کرده باشیم و زمان ثبت نام دانشگاه تموم بشه در حالیکه هنوز وضعیت مشخص نیست تکلیف چیه؟
    ویرایش توسط capricorn_15 : August 28th, 2014 در ساعت 02:20 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)