صفحه 6 از 117 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1166

موضوع: تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : تبدیل نوع ویزا

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_o نمایش پست ها
    سلام به همگی،
    کسی میدونه که چطوری میشه ویزای دانشجویی رو به ویزای کار تبدیل کرد؟
    با سپاس
    تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کار در کلیاتش تفاوت عمده‌ای با بقیه تبدیل‌ها نداره. ولی‌ برای ویزای کار کسی‌ که میخواد شما رو استخدام کنه باید sponsor شما بشه و petition بده تا اول برای شما مجوز کار کردن بگیره از وزارت کار آمریکا که این خودش کاغذ بازی داره. بعد از اینکه اون کاغذ بازی‌ها تموم شد، شما همونجوری که برای گرفتن ویزای کار میرید سفارت خونه مدارک می‌برید، اینجا هم مشابه همین کار رو از طریق وبسایت USCIS داخل آمریکا انجام میدید. در مورد اون کاغذ بازی‌های مربوط به ویزای کار (و کارهایی که شرکت استخدام کننده شما باید انجام بده) تاپیک جداگانه هست که میتونید جزئیاتش رو اونجا پیگیری کنید. ولی‌ حواستون باشه که شما هر وقتی‌ دلتون خواست نمیتونید برید دنبال تبدیل ویزای دانشجویی، چون با توجه به وجود quota برای صدور مجوّز‌های مربوطه در طول سال، ممکنه در اون زمانی‌ که شما اقدام می‌کنید، کارفرمای شما امکان دریافت مجوز استخدام رو برای اون سال نداشته باشه و بره برای سال بعد. شما هم که بعد از تموم شدن درستون زمان محدودی رو میتونید با F1 status توی آمریکا بمونید و اگه با OPT و Cap-Gap نتونید F1 status خودتون رو ادامه بدید، مجبورید که آمریکا رو ترک کنید و از طریق مراجعه به سفارت تقاضای ویزای کار بدید.

تنها موردی که کارفرما از اون quota سالیانه برای تعداد مجوّز کار صادر شده معافه، استخدام در دانشگاه‌ها و مؤسسات تحقیقاتی‌ آکادمیک هست (شنیدم در مورد مدارس هم میشه ولی‌ مطمئن نیستم). ولی‌ حتی در مورد همون هم چهارچوب‌های زمانی‌ وجود داره که میتونید به اینترنشنال آفیس دانشگاه مراجعه کنید تا شما رو راهنمایی کنن.
    ویرایش توسط milad1988 : October 6th, 2012 در ساعت 03:57 AM دلیل: درخواست کاربر
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

پیش فرض J1 به F1

سوالی که داشتم از عزیزان اینه که آیا میشه ویزای J1 به F1 تغییر داد ؟ و آیا حتما باید امریکا رو ترک کنم یا ... ؟
    ممنون میشم دوستان پاسخشونو با لینک مستند مزین کنند.

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : J1 به F1

نقل قول نوشته اصلی توسط stranger نمایش پست ها
    سوالی که داشتم از عزیزان اینه که آیا میشه ویزای J1 به F1 تغییر داد ؟ و آیا حتما باید امریکا رو ترک کنم یا ... ؟
    ممنون میشم دوستان پاسخشونو با لینک مستند مزین کنند.
    در صورتی که مشمول بند 212e باشید ونتونید waiver بگیرید، حتما باید آمریکا رو ترک کنید و بعد از دو سال اقامت در کشور خودتون از خارج از آمریکا تقاضای ویزای F-1 بدید. جزئیات 212e رو اینجا ببینید

http://travel.state.gov/visa/temp/info/info_1296.html

در صورتی که مشمول 212e نباشید یا بتونید waiver بگیرید، مثل بقیه عمل می‌کنید و تقاضای change of status می‌کنید

http://www.uscis.gov/files/form/i-539instr.pdf

البته این رو در نظر داشته باشید که بررسی تقاضای شما ممکنه تا چهار ماه طول بکشه و تا زمانی‌ که تقاضاتون تایید نشده، حق ثبت نام به عنوان F-1 ندارید. این رو هم بگم که مثل همه تبدیل‌های از F-1 یا به F-1، بهترین ملجأ و پناهگاه شما اینترنشنال آفیس دانشگاه هست که شما رو در مورد چهارچوب‌های زمانی‌ و تجربیات آماری خودشون درباره موارد مشابه راهنمایی کنن.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی خود در سفارت آمریکا در آنکارا در سال ۲۰۱۲

با سلام. من پزشک عمومی هستم و در حال حاضر با ویزای توریستی که از آنکارا گرفتم در آمریکا هستم. در طی این مدت یک postdoc position بدون فاند دریافت کردم. میتونم در آمریکا بمونم و برای Change of Status درخواست بدم که مسولین دانشگاه میگن ممکنه بیشتر از 5-6 ماه طول بکشه و پیشنهاد میدن که من از آمریکا خارج بشم و درخواست ویزای J1 بکنم. با توجه به اینکه کلیرنس من برای ویزای توریستی حدود 8 ماه طول کشید و نمیدونم وضعیت ویزا در آنکارا در حال حاضر به چه صورت هست نمیدونم چه راهی من. ممنون میشم اگر راهنمایی یا پیشنهادی به نظرتون میرسه در جریان بگذارید.

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی خود در سفارت آمریکا در آنکارا در سال ۲۰۱۲

نقل قول نوشته اصلی توسط Livestrong نمایش پست ها
    با سلام. من پزشک عمومی هستم و در حال حاضر با ویزای توریستی که از آنکارا گرفتم در آمریکا هستم. در طی این مدت یک postdoc position بدون فاند دریافت کردم. میتونم در آمریکا بمونم و برای Change of Status درخواست بدم که مسولین دانشگاه میگن ممکنه بیشتر از 5-6 ماه طول بکشه و پیشنهاد میدن که من از آمریکا خارج بشم و درخواست ویزای J1 بکنم. با توجه به اینکه کلیرنس من برای ویزای توریستی حدود 8 ماه طول کشید و نمیدونم وضعیت ویزا در آنکارا در حال حاضر به چه صورت هست نمیدونم چه راهی من. ممنون میشم اگر راهنمایی یا پیشنهادی به نظرتون میرسه در جریان بگذارید.
    change of status معمولا ۳-۴ ماه طول میکشه، ولی‌ در موارد استثنائی ممکنه بیشتر هم بشه. تا وقتی‌ که تقاضای شما تأیید نشده، نمیتونید کارتون رو شروع کنید. تا زمانی‌ که تقاضای شما pending هست، کسی‌ شما رو مجبور نمیکنه که از آمریکا خارج بشید و به محض اینکه تقاضای شما تایید شد، می‌تونید کارتون رو شروع کنید و اون مدتی‌ هم که از انقضای B2 status شما گذشته (در صورتی که در مهلت مجاز تقاضای change of status کرده باشید) هیچ مشکلی‌ براتون ایجاد نمیکنه. ولی‌ اگه تقاضای شما رد بشه، باید به محض دریافت notice of action (یعنی‌ همون نامه رسمی‌ که به شما نتیجه رد شدن تقاضاتون رو اطلاع میدن) آمریکا رو ترک کنید و هیچ grace period هم نداره. و اگه بلافاصله آمریکا رو ترک نکنید، بسته به اینکه چقدر دیرتر از زمان دریافت اون notice of action خارج شده باشید، ممکنه با عواقب سنگین از جمله منع از ورود مجدد به آمریکا مواجه بشید.
    ویرایش توسط Mehrad : October 20th, 2012 در ساعت 04:22 AM دلیل: مهلت مجاز تقاضای change of status

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

سلام

من فقط نظر خودم رو میگم :

من اگر جای شما بودم 5-6 ماه رو تو امریکا میموندم تا استتوسم عوض شه. تو این زبانم رو قوی میکردم و راه و چاه رو یاد میگرفتم و ....
    الان برید ایران باید دوباره 7 خوان رستم رو بگذرونید. ممکنِ نتونید ویزا بگیرید. کلیرنس طولانی بخورید و ....

برای دانلود نرم افزار شبیه ساز بخش Listening TOEFL iBT کلیک کنید.
    سوال خود را در انجمن ارسال کرده و لینک را به پروفایل من بفرستید.
    درباره ی وضعیت فاند و پذیرش مستر/دکترا سوال نپرسید چون من اطلاعی ندارم.

سلام

همسر من برای بهار 2013 پذیرش با فاند داره و ویزای f2 و ساکن آمریکاست. به نظر شما با این مدت کوتاه (2 ماهه) از همین آمریکا اقدام به ویزای f1 بکنه که 3 ماه ظول می کشه؟ با ایو اوصاف باید دیفر کنه به پاییز سال بعد.
    یا به کشور دیگه مثل ترکیه بره؟ با وضع موجود چقدر احتمال میدین که با خروج از آمریکا کلیرنس کوتاه داشته باشه و ویزا بگیره؟ ...

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط marjanjoon نمایش پست ها
    سلام

همسر من برای بهار 2013 پذیرش با فاند داره و ویزای f2 و ساکن آمریکاست. به نظر شما با این مدت کوتاه (2 ماهه) از همین آمریکا اقدام به ویزای f1 بکنه که 3 ماه ظول می کشه؟ با ایو اوصاف باید دیفر کنه به پاییز سال بعد.
    یا به کشور دیگه مثل ترکیه بره؟ با وضع موجود چقدر احتمال میدین که با خروج از آمریکا کلیرنس کوتاه داشته باشه و ویزا بگیره؟ ...
    نمیشه اینجوری کلی‌ در مورد اینکه چقدر طول میکشه پیشبینی‌ کرد. امکان اینکه کار ۲ ماهه تموم بشه وجود داره، ولی‌ ممکنه بیشتر هم بشه. بستگی داره به سوابق تحصیلی‌، کاری، سربازی و حساسیت زمینه تحقیق مورد تقاضا در مقطع تحصیلی‌ جدید. اگه با توجه به این چیزا احتمال کلیرنس طولانی‌ رو میدید، بهتره پذیرش رو دیفر کنید برای ترم بعد. در هر حال خروج از آمریکا و اقدام برای ویزا از طریق سفارت ریسکش بالاتر از اقدام در داخل آمریکا هست.

ممنون از جواب. من پارسال قبرس 2 هفته ای کلیر شدم. همسرم هم همینطور. ولی همسرم می خواد در همین رشته من ادامه تحصیل بکنه. با وضع تحریم و مشکلات ایران با بقیه کشورها در سال اخیر نمی دونم وضعیت کلیر شدن مثل سابقه یا بدتر شده. ضمنا tie رو هم نمی دونم این دفعه چه جوری باید ثابت کنیم ...

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط marjanjoon نمایش پست ها
    ممنون از جواب. من پارسال قبرس 2 هفته ای کلیر شدم. همسرم هم همینطور. ولی همسرم می خواد در همین رشته من ادامه تحصیل بکنه. با وضع تحریم و مشکلات ایران با بقیه کشورها در سال اخیر نمی دونم وضعیت کلیر شدن مثل سابقه یا بدتر شده. ضمنا tie رو هم نمی دونم این دفعه چه جوری باید ثابت کنیم ...
    ببینید خود من چند ساله که مهندسی‌ رو گذاشتم کنار و رسما دارم جامعه شناسی‌ میخونم. ولی‌ این دفعه که برگشتم ایران، یک بار در کلیرنس در نیکوزیا با 214b رد شدم (با اینکه کلی‌ برای آفیسر روضه خونده بودم که در آمریکا به دلیل ویزای سینگل دچار افسردگی بودم)، دفعه بعد هم در آنکارا دوباره به کلیرنس طولانی‌ خوردم صرفاً به خاطر سوابق مهندسی‌ چند سال پیشم و در نتیجه دوباره ترمم رو از دست دادم. دفعه قبل هم که نیکوزیا ویزا گرفته بودم همینجور شد و به خاطر کلیرنس طولانی‌ ترمم رو از دست دادم و کلی‌ دردسر کشیدم. تازه من در دوره مهندسیم درگیر هیچ پروژه خطرناکی نبودم و همه این درد سر‌ها رو فقط به خاطر این کشیدم که زمینه تخصص من حساس بود، با اینکه زمینه کاری من نیروگاه‌های معمولی‌ بود.

اگه نظر من رو می‌پرسید، همسر شما اگه زمینه تحقیقش ممکنه به کلیرنس طولانی بخوره، یک ترم رو در همون آمریکا از دست بده بهتره تا اینکه بیاد از خارج آمریکا تقاضای ویزای F-1 بکنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)