صفحه 67 از 117 نخستنخست ... 17575859606162636465666768697071727374757677 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 661 تا 670 , از مجموع 1166

موضوع: تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

نقل قول نوشته اصلی توسط darksoul4273 نمایش پست ها
    اونوقت بعد از ترک آمریکا مشکلی اتفاقی نمیافته مثلا تو اعتبار پاسپورت ؟ و اینکه بعد از ترک آمریکا با وجود صادر
    شدن ویزا H برای ورود دوباره سفارت نمیگه که شما برای چی رفتین و دوباره برگشتین؟ یکم توضیح بدین ممنون میشم
    اگر زمانی که در امریکا هستید و status شما به H تغییر کنه که هیچ، با همون status میتونید در امریکا بمونید ولی اگر status شما H باشه، امریکا رو ترک کنید و بخواهید دوباره وارد امریکا بشید، باید با مراجعه به سفارت، درخواست ویزای H بدید. در مورد تفاوت status و visa هم میتونید تاپیک های مرتبط رو مطالعه کنید.
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Banned

سلامی دوباره به دوستان عزیز.
    سوال دیگری داشتم اینکه تبدیل ویزای تحصیلی f1 یا f2 به ویزای کاری آمریکا هست؟ یعنی میشه بعد از پیدا کردن
    کار به کارفرما بگیم که برام ویزای کاری اقدام کنن؟ اگه اینطوری بشه ویزای تحصیلی باطل میشه یا؟؟!؟ من در واقع
    میخوام که به محض ورود به آمریکا با ویزای تحصیلی دنبال کار و کارفرما بگردم که تبدیلش کنم به ویزای کاری!
    آیا این امر شدنیه؟ یکم برام توضیح بدین ممنون میشم دوستان عزیز

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

سلامی دوباره به دوستان عزیز.
    سوال دیگری داشتم اینکه تبدیل ویزای تحصیلی f1 یا f2 به ویزای کاری آمریکا هست؟ یعنی میشه بعد از پیدا کردن
    کار به کارفرما بگیم که برام ویزای کاری اقدام کنن؟ اگه اینطوری بشه ویزای تحصیلی باطل میشه یا؟؟!؟ من در واقع
    میخوام که به محض ورود به آمریکا با ویزای تحصیلی دنبال کار و کارفرما بگردم که تبدیلش کنم به ویزای کاری!
    آیا این امر شدنیه؟ یکم برام توضیح بدین ممنون میشم دوستان عزیز
    تقاضای تغییر وضعیت در داخل آمریکا مشکلی برای وضعیت فعلی به وجود نمیاره. ولی تا زمانی که ویزای کاری به نتیجه نرسیده باید وضعیت دانشجویی خودتون رو به صورت تمام وقت حفظ کنید (یعنی ثبت نام تمام وقت برای همه ترمهای پاییز و بهار).
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Banned

و اگر مراحل اخذ ویزای کاری به اتمام رسید تکلیف ویزای تحصیلی ام چی میشه؟(حین تحصیل)

رشته و دانشگاه

و اگر مراحل اخذ ویزای کاری به اتمام رسید تکلیف ویزای تحصیلی ام چی میشه؟(حین تحصیل)
    منظورتون اینه که تقاضای تغییر status از دانشجویی به کاری تایید بشه؟ در اون صورت ویزا و status دانشجویی شما تموم میشه و ادامه حضور شما در آمریکا منوط به کار تمام وقت برای کارفرمایی هست که برای شما تقاضای ویزای کاری کرده. البته تحت شرایطی میشه کارفرما رو تغییر داد و برای شرکت دیگه کار کرد که جای بحثش در اینجا نیست و می تونید سوالهای بیشتر در این مورد رو در تاپیک مربوط به ویزای کار دنبال کنید.

اگه منظورتون از اینکه ویزای تحصیلی چی میشه این بود که برای ویزای توی پاسپورت شما چه اتفاقی می افته، دیگه نمی تونید با اون ویزا وارد آمریکا بشید و در صورت خروج آمریکا باید با مراجعه به سفارت تقاضای ویزای کاری بکنید تا بتونید وارد آمریکا بشید. در مورد تفاوت ویزا و status در پستهای قبلی توضیح داده شده.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    امنون میشم اگه راهنماییم کنید
    من دانشجوی phd ایران هستم که واسه فرصت مطالعاتی 9 ماهه با ویزای J1 با عنوان research scholar و با personal fund اقدام کردم و می خوام در صورت امکان مجددا اونجا phd بخونم (انشالله شامل 212e نمیشم).
    میخواستم بدونم در صورت نیاز و در صورت تایید استادم، تمدید ویزای J1 چقدر طول میکشه و فرایند مشکلی هستش؟
    تبدیل ویزای J1 به F1 را در هر موقع از سال میتونم انجام بدم، یعنی دانشگاه زودتر از روال معمول واسه کسی I-20صادر میکنن؟
    خیلی خیلی ممنون میشم اگه کمکم کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi689 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من دانشجوی phd ایران هستم که واسه فرصت مطالعاتی 9 ماهه با ویزای J1 با عنوان research scholar و با personal fund اقدام کردم و می خوام در صورت امکان مجددا اونجا phd بخونم (انشالله شامل 212e نمیشم).
    میخواستم بدونم در صورت نیاز و در صورت تایید استادم، تمدید ویزای J1 چقدر طول میکشه و فرایند مشکلی هستش؟
    تبدیل ویزای J1 به F1 را در هر موقع از سال میتونم انجام بدم، یعنی دانشگاه زودتر از روال معمول واسه کسی I-20صادر میکنن؟
    1. J1 extention in the same institue is easy,takes 1 month. 2. J1 to F1 ? possible but see USCIS . You may consult a lawyer. or International office in your university.
    آنکه دایم هوس سوختن ما می کرد کاش می آمد و از دور تماشا می کرد

سلام دوستان عزیز
    سلام
    صندوق پیاماتون پر بود نتونستن اونجا جواب سوالتون رو بدم.

همونطور که دوستمون گفتن تمدید ویزای J1 در همان دانشگاه کار راحتی هست و حداکثر یکماهه انجام میشه.
    در مورد تبدیل به F1 اگر محدودیت دو سال معروف شامل شما نشه داخل آمریکا میتونید اقدام کنید و پروسش ۴،۵ ماه معمولا طول میکشه (البته مواردی بوده که کمتر و بیشتر از این هم طول کشیده). اما اگر شامل دو سال محدودیت بشید باید آمریکا رو ترک کرده و دوباره درخواست ویزای F کنید و یا اینکه با گرفتن وکیل و ... محدودیت رو قبل از اقدام به تغییر وضعیت، waive کنید.

رشته و دانشگاه

سلام دوستان عزیز
    مدتی هست که در مورد تبدیل ویزای J به F سخت می گیرن و در زمان تصمیم گیری نهایی برای تایید F1 انتظار دارن که ویزای J شما هنوز معتبر باشه (با اینکه قانونا اعتبار ویزا در زمان تسلیم مدارک کافیه حتی اگه بعد از تقاضای تبدیل ویزا، ویزای قبلی منقضی بشه). پروسه تبدیل ویزا هم بین ۳ تا ۴ ماه طول می کشه. اینها رو در نظر داشته باشید موقع تقاضای تبدیل ویزا. توضیح بیشتر رو می تونید در پستهای قبلی همین تاپیک ببینید.

نظر شخصی من اینه که اگه PhD رو ایران تموم می کنید، PhD مجدد ریسکیه و ممکنه تقاضای تبدیل ویزای شما رو قبول نکنن. بهتره که در مدتی که مشغول J هستید، به طور جدی دنبال پیدا کردن جایی باشید که قبل از انقضای ویزای J برای شما ویزای کار بگیره. ترجیحا توی همون دانشگاه یا مراکز تحقیقاتی مشابه که از سقف سالانه ویزای H1 معاف هستن. توضیح بیشتر در مورد ویزای کار هم در تاپیک مربوطه هست.

Junior Member

سلام
    من اوایل سپتامبر برای نغییر ویزا از اف2 به اف1 اقدام کردم و ادمیشنم برای اسپرینگ هست و باید جنما تا قبل از 15 ژانویه تبدیل ویزام انجام بشه وگرنه نخواهم تونست ثبت نام کنم اما هنوز هیچ خبری نیست
    فرم 7001 رو پر کردم و فرستادم برای OMBUDSMAN اما از اونها هم خبری نیست
    میشه بفرمائید چه کاری میتونم بکنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)