صفحه 8 از 117 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 1166

موضوع: تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

پیش فرض پاسخ : تبدیل نوع ویزا

ممنونم دوست عزیز ولی من ویزام فعلا توریستیه B2 و میخوام به F2 تبدیل کنم اگه بشه.. شما آلردی F2 بودین
    یه سوال دیگه داشتم اینه که ویزای من تا سه ماه دیگه اکسپایر میشه, من اگه الان مدارک رو بفرستم ممکنه جواب درخواستم بعد از اکسپایر شدن ویزام بیاد. توی اون مدت باید خاک آمریکا رو ترک کنم یا میتونم بمونم؟

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط homb90 نمایش پست ها
    ممنونم دوست عزیز ولی من ویزام فعلا توریستیه B2 و میخوام به F2 تبدیل کنم اگه بشه.. شما آلردی F2 بودین
    یه سوال دیگه داشتم اینه که ویزای من تا سه ماه دیگه اکسپایر میشه, من اگه الان مدارک رو بفرستم ممکنه جواب درخواستم بعد از اکسپایر شدن ویزام بیاد. توی اون مدت باید خاک آمریکا رو ترک کنم یا میتونم بمونم؟
    اگه تقاضاي تبديل ويزا رو در دوره اعتبار ويزاي فعليتون بديد (خودشون ميگن ترجيحا دست كم ٤٥ روز مونده به انقضاي ويزاي فعلي) شما تا زماني كه جواب تقاضاي تبديل ويزاتون بياد مجاز هستيد كه در آمريكا بمونيد، حتي اگه در دوره انتظارتون براي گرفتن جواب، اعتبار ويزاي فعليتون تموم بشه.

فقط توجه داشته باشيد كه اگه خداي نكرده تقاضاي تبديل ويزاتون رد بشه، بايد بلافاصله آمريكا رو ترك كنيد و grace period هم نداريد. لطفا پستهاي قبلي همين تاپيك رو هم بخونيد.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

اگه کسی برای تحقیق بخواد بره و ویزای J single بهش بدن آیا میتونه برای تغییرش به Multiple اقدام کنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara_123 نمایش پست ها
    خیلی ممنونم از دوست عزیز Rahbari
    من هم تجربه خودم رو درباره تغییر ویزا F2 به F1 میگم شاید بعدا به درد کسی خورد چون واقعا اطلاعات خیلی کمی در این باره هست
    بعد از اومدن نامه پذیرشم، به دفتر دانشجویان بین الملل دانشگاه رفتم و یه لیست بهم دادن که مدارکی رو که لازم بود کامل کنم و ببرم براشون.
    فرم I-539 رو پر کردم و به همراه فرمهای دیگه ای که لازم بود و مدارک خودم و همسرم، دوباره به اداره دانشجویان بین الملل دانشگاه رفتم و فرم ها رو دادم به مسولش...اون هم I-20 رو صادر کرد و امضاش کردم. بعد هم رفتم با I-20 سویس رو پرداخت کردم و یه کپی از رسیدش رو دوباره بردم برای همون مسئول و دیگه مدارکم کامل شد و گفتن ما خودمون مدارکت رو میفرستیم اداره مهاجرت و سیتیزنشیپ.
    حدود یک هفته بعد هم یه رسید به دستم رسید که تایید میکرد مدارکم رسیده و یه کد ده رقمی داره که میتونم وضعیت پرونده-م رو ببینم
    فعلا موردم در حال بررسی اولیه است. نوشته 2.5 ماه طول خواهد کشید! امیدوارم جواب ویزای من هم ظرف همون 70 روز بیاد.
    به محض اینکه جوابی برسه دستم دوباره میام اینجا خبر میدم که حدودا بدونید چقدر طول کشیده.

دو تا نکته بگم بهتون:
    - به جای پر کردن فرم I-539 میتونید از سیستم آنلاین ELIS استفاده کنید...چند تا سوال confusing داشت که من شک داشتم جواب درستش چی هست، واسه همون تصمیم گرفتم همون فرم قدیمی یعنی I-539 رو پر کنم.
    - متاسفانه توی پر کردن فرم یه اشتباه کوچیک توی اطلاعاتم کردم و اینو وقتی فهمیدم که "رسید" دستم رسید. بلافاصله با کاستومر سرویس USCIS تماس گرفتم و بعد از کلی سوال و جوابی که ازم کردن گفتن رسیدگی میکنیم و یه PIN بهم دادن. چند روز بعد هم یه ایمیل رسید دستم که همون PIN توش بود و اینکه نوشته بود:
    The file will be requested for verification and correction. Once the error is verified, an amended notice will be mailed to you. Please allow 30 days
    امیدوارم تاثیر منفی روی پرونده م نداشته باشه یا باعث نشه روندش طولانی تر بشه.
    نتیجه: توی پر کردن فرماتون وسواس خیلی بیش از حد به خرج ندیدن مثه من، over look نکنید که یهو یه اشتباه خیلی تابلو از دستتون در بره
    دوستان،
    من الان سایت USCS رو چک کردم و دیدم بالاخره ویزای منم بعد از 65 روز تایید شده!! حالا منتظر نامه ای هستم که برام فرستادن!

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering/Msc

پیش فرض پاسخ : ویزای توریستی

نقل قول نوشته اصلی توسط Saradi نمایش پست ها
    سلام من ویزای توریستی گرفتم و می خوام که ویزام رو به F1 تبدیل کنم و پذیرش بگیرم . من هیچ اطلاعات دقیقی در این مورد ندارم اگه میشه لطفا من و راهنمایی کنید
    من ایران فوق دیپلم گرفتم و الان دانشجوی لیسانس هستم ولی حالا که موفق به گرفتن ویزا شدم می خواهم که در امریکا بمانم و سریعا پذیرش بگیرم
    TOEFL هم ندارم و می خواهم آنجا امتحان بدهم لطفا بگید من می تونم این کار رو انجام بدهم یا خیر و اگر می تونم چجوری؟؟ ممنون میشم اگه سریعا راهنمایی کنید چون کمتر از 2 ماه وقت بیشتر ندارم
    مرسی
    سلام
    من هم مشابه شرایط شما را دارم .میخواستم بدونم شما موفق به انجام این کار شدید ؟

دوستان من کارم در مورد بازی های کامپیوتری هست و با ویزای F2 دارم میرم . میخواستم بدونم برای تبدیل به ویزای کاری میتونم اقدام کنم و اینکه باید برای این کار از خاک آمریکا خارج بشم ؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط EhsanGamer نمایش پست ها
    دوستان من کارم در مورد بازی های کامپیوتری هست و با ویزای F2 دارم میرم . میخواستم بدونم برای تبدیل به ویزای کاری میتونم اقدام کنم و اینکه باید برای این کار از خاک آمریکا خارج بشم ؟
    اگه شركتي هست كه حاضره شما رو به صورت تمام وقت استخدام كنه و كارهاي اداري مربوط به تقاضاي ويزاي H1 رو براتون انجام بده، مي تونيد با نامه اون شركت و بقيه مدارك لازم براي تبديل ويزاي F2 فعلي خودتون به ويزاي H1 اقدام كنيد. در غير اين صورت با ويزاي F2 خودتون اجازه هيچ نوع كار حتي به صورت پاره وقت نداريد.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

آیا این موضوع معمولی هست اونجا یا اینکه خیلی سخت این کارو میکنن شرکتها ؟

من رزومه ی خوبی دارم

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط EhsanGamer نمایش پست ها
    آیا این موضوع معمولی هست اونجا یا اینکه خیلی سخت این کارو میکنن شرکتها ؟

من رزومه ی خوبی دارم
    نميشه اينجوري كلي جواب داد. بستگي داره كه شركتهايي كه براشون رزومه ميفرستيد تا چه اندازه از رزومه شما خوششون بياد كه حاضر بشن برن دنبال كاغذبازيهاي مربوط به گرفتن مجوز كار براي شما از وزارت كار آمريكا. حتما مي دونيد كه توي حوزه كاري شما دست زياده و براي اينكه يك شركت حاضر بشه شما رو استخدام كنه و بره دنبال كاغذبازيهاي مربوطه، بايد رزومه شما نسبت به رزومه بقيه متقاضيان اون شركت قوي تر باشه. يا اينكه توي شركت پارتي قوي داشته باشيد. اگه در مورد ويزاي H1 و كاريابي سوالهاي بيشتري داريد، تاپيكهاي جداگانه اي در اين مورد وجود داره و بچه ها توضيح دادن.

Junior Member Marzieeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture- University of Wisconsin Milwaukee

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara_123 نمایش پست ها
    دوستان،
    من الان سایت USCS رو چک کردم و دیدم بالاخره ویزای منم بعد از 65 روز تایید شده!! حالا منتظر نامه ای هستم که برام فرستادن!
    ممنون از اینکه پروسه را به این خوبی توضیح دادین. من پذیرشم رو برای فال 2014 دیفر کردم و دارم با ویزای F2 در فال 2013 وارد امریکا میشم. یه نکته ای که برام مبهم مونده اینه که چه زمانی برای درخواست این تغییر استتوس ویزا از F2 به F1 باید اقدام کنیم؟ مثل همین زمانی که از ایران اقدام کردیم می مونه؟( یعنی منتظر شیم تا جواب پذیرش ها بیاد، بعد ما هم اون موقع درخواست تغییر بدیم؟) و نهایتاً طی 70 روز ویزای ما F1 میشه؟ آیا شرایطی داره این ویزای جدید برای ثبت نام دانشگاه و غیره...؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)