صفحه 84 از 117 نخستنخست ... 34747576777879808182838485868788899091929394 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 831 تا 840 , از مجموع 1166

موضوع: تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

سلام به همه دوستان،

می خواستم چند نکته در مورد تبدیل ویزا (در اصل status) در داخل امریکا به دوستان بگم.
    1. متاسفانه یک قانون نانوشته اداره مهاجرت (USCIS) دارد که اگر قبل از دو ماه (60 روز) از ورودتون به امریکا هر تقاضای تبدیل status بدهید رد می کنند. هر چند اگر از اداره مهاجرت بپرسین بهتون نمی گن که تقاضای تبدیل status را باید حداقل دو ماه بعد از ورودتون به امریکا بفرستید اما بدلیل توجه نکردن به این موضوع تقاضاهای زیادی را رد کردند.

2. حتما قبل از ارسال تقاضا جدول زمانی که در سایت USCIS هست را چک کنید. خیلی به ندرت پیش می آید که زودتر از زمانی که اعلام کردند پروندتون را بررسی کنند. هر چند می تونید تقاضا expedite کنید اما تاثیر زیادی ندارد.

3. دوستانی که دنبال گرفتن F1 status هستند، در صورتی که می بینید به این ترم نمی رسید و باید دیفر کنید، حتما I-20 جدید را هر چه سریعتربرای USCIS بفرستید. چون اگر افسر اداره مهاجرت اختلافی بین تاریخ شروع ترم در I-20 و فایل sevis شما ببیند، تقاضای شما را رد می کند.

4. مزیت تبدیل status در داخل امریکا این است که اگر مدارکتون کامل باشد و بعد از دو ماه از ورود به امریکا برای تبدیل status اقدام کنید، ظرف همون مدتی که USCIS اعلام کرده با تقاضاتون موافقت می کنند.
    اما عیب بزرگ این روش این است که شما هیچ گونه تماسی با افسر اداره مهاجرت ندارین و اگر به هر دلیلی این افسر تقاضای شما را رد بکنه دیگه هیچ کاری نمی تونید بکنید؛ در حالی که اگر از سفارت اقدام کنید افسر سفارت با شما مصاحبه می کند و به حرف های شما مجبور است دقیق گوش کند.

امیدوارم که تونسته باشم دوستان عزیز را تا حدی راهنمایی کنم.
    موفق باشید.

Junior Member

سلام عزیزان،
    شاید این 2 سوال قبلا پرسیده شده باشه ولی هرچی گشتم پیدا نکردم چیزی، در مورد تبدیل ویزای توریستی به دانشجویی:
    1) توی سایت اداره مهاجرت بسته به سنتر فرستادن اپلیکیشن نوشته حدودا 2.5 ماه زمان میبره، ولی من 4 تا 6 ماه هم شنیده بودم، کسانی که تجربه دارن معمولا چقدر محتمل هست که طول بکشه؟
    2) اگر مثلا ویزای من ژانویه اکسپایر میشه، برای ترم اسپرینگ که همون موقع شروع میشه اپلای کرده باشم و درخواست تغییر استتوس بدم ولی تا اونموقع هنوز جوابه اداره مهاجرت نیمده باشه، تکلیف من چی میشه؟ باید ترک کنم اینجارو؟ یا چون فایل پندینگ دارم وایسم و دیفر کنم.
    خیلی ممنون

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط mha1369 نمایش پست ها
    سلام عزیزان،
    شاید این 2 سوال قبلا پرسیده شده باشه ولی هرچی گشتم پیدا نکردم چیزی، در مورد تبدیل ویزای توریستی به دانشجویی:
    1) توی سایت اداره مهاجرت بسته به سنتر فرستادن اپلیکیشن نوشته حدودا 2.5 ماه زمان میبره، ولی من 4 تا 6 ماه هم شنیده بودم، کسانی که تجربه دارن معمولا چقدر محتمل هست که طول بکشه؟
    2) اگر مثلا ویزای من ژانویه اکسپایر میشه، برای ترم اسپرینگ که همون موقع شروع میشه اپلای کرده باشم و درخواست تغییر استتوس بدم ولی تا اونموقع هنوز جوابه اداره مهاجرت نیمده باشه، تکلیف من چی میشه؟ باید ترک کنم اینجارو؟ یا چون فایل پندینگ دارم وایسم و دیفر کنم.
    خیلی ممنون
    اگه قبل از انقضای وضعیت B2 تقاضای تبدیل به F1 داده باشید، تا زمانی که پرونده شما در وضعیت pending هست حضور شما در آمریکا قانونیه. ولی اگه با تقاضای شما موافقت نشه، باید بلافاصله آمریکا رو ترک کنید. اینکه بررسی تقاضای شما چقدر طول بکشه قابل پیش بینی نیست. بستگی به سوابق کاری و زمینه تحقیقی شما داره.

دو نکته مهمه. یکی اینکه نذارید خیلی نزدیک انقضای وضعیت فعلی تقاضای تغییر وضعیت بدید. خودشون میگن دست کم ۴۵ روز مونده به انقضای وضعیت فعلی مدارک رو بفرستید. اگه دقیقه نودی مدارک رو بفرستید ممکنه فکر کنن دارید سعی می کنید با سوء استفاده از قوانین زمان اقامتتون رو طولانی کنید و احتمال داره تقاضای شما رو رد کنن. نکته مهم دیگه اینکه دیفر کردن رو بلافاصله بهشون اطلاع بدید.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    اگه قبل از انقضای وضعیت B2 تقاضای تبدیل به F1 داده باشید، تا زمانی که پرونده شما در وضعیت pending هست حضور شما در آمریکا قانونیه. ولی اگه با تقاضای شما موافقت نشه، باید بلافاصله آمریکا رو ترک کنید. اینکه بررسی تقاضای شما چقدر طول بکشه قابل پیش بینی نیست. بستگی به سوابق کاری و زمینه تحقیقی شما داره.

دو نکته مهمه. یکی اینکه نذارید خیلی نزدیک انقضای وضعیت فعلی تقاضای تغییر وضعیت بدید. خودشون میگن دست کم ۴۵ روز مونده به انقضای وضعیت فعلی مدارک رو بفرستید. اگه دقیقه نودی مدارک رو بفرستید ممکنه فکر کنن دارید سعی می کنید با سوء استفاده از قوانین زمان اقامتتون رو طولانی کنید و احتمال داره تقاضای شما رو رد کنن. نکته مهم دیگه اینکه دیفر کردن رو بلافاصله بهشون اطلاع بدید.
    خیلی ممنون از جواب کاملتون. فقط سوال آخر اینجاست، اگر من درخواست بدم بعد در وضعیت پندینگ بمونم بعد اپروو نشم، شنیدم امکان داره بعدا که دوباره برم سفارت اون مدت زمانی که در حالت پندینگ موندم و ویزا نداشتم رو over stay محسوب کنن و دیگه ویزا ندن. صحت داره آیا؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mha1369 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از جواب کاملتون. فقط سوال آخر اینجاست، اگر من درخواست بدم بعد در وضعیت پندینگ بمونم بعد اپروو نشم، شنیدم امکان داره بعدا که دوباره برم سفارت اون مدت زمانی که در حالت پندینگ موندم و ویزا نداشتم رو over stay محسوب کنن و دیگه ویزا ندن. صحت داره آیا؟
    اگه داخل آمریکا تقاضای تغییر وضعیت بدید و خدای نکرده موافقت نشه، از تاریخی که نامه رجکت رو از USCIS دریافت کنید حضور شما در آمریکا غیرمجازه. اگه تقاضای تغییر وضعیت رو قبل از انقضای وضعیت قبلی فرستاده باشید، مدتی که پرونده در حال تصمیم گیری و pending هست، حضور شما در آمریکا مجازه تا زمانی که جواب قطعی رجکت یا قبول از USCIS بیاد و در این حالت مدت pending جزء اقامت غیر مجاز به حساب نمیاد. ولی اگه کسی تقاضای تغییر وضعیت رو قبل از انقضای وضعیت قبلی نفرستاده باشه، کلا تقاضا باطله و pending معنی نداره و کل مدتی که از زمان انقضای وضعیت قبلی در آمریکا بوده حضور غیرمجاز محسوب میشه.

اینکه ویزا بدن یا ندن کاملا به سلیقه شخصی افسر سفارت بستگی داره. ممکنه به هر چیزی که دلش بخواد ایراد بگیره و ویزا نده. من اولین بار که برای ویزای آمریکا رفتم دوبی هیچ مشکلی توی کارم نبود و طی یک مصاحبه خیلی کوتاه الکی رجکت شدم. اگه منظورتون از لحاظ قانونی قضیه است، اگه کسی بیش از ۱۸۰ روز اقامت غیرمجاز در آمریکا داشته باشه، تا ۳ سال اجازه ورود مجدد به آمریکا نداره و نمی تونه ویزا بگیره. این از لحاظ قانونی قضیه. ولی افسر ویزا اگه دلش نخواد ویزا بده، حتی برای یک روز اقامت غیرمجاز هم می تونه رجکت کنه و کسی نمی تونه چیزی بهش بگه.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

سلام دوستان
    ببخشید سوالی داشتم راجب ویزا

من به قسمت statics ویزاهای آمریکا رفتم به آدرس زیر:

https://travel.state.gov/content/vis...tatistics.html

دو تا قسمت بود . کسی میدونه معنی هر کدوم چیه ؟

Immigrant Visas Issued and Adjustments of Status Subject to Numerical Limitations (by Foreign State of Chargeability):
    Fiscal Year 2015

و

Preference Immigrant Visas Issued (by Foreign State of Chargeability): Fiscal Year 2015

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط trrxreza نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ببخشید سوالی داشتم راجب ویزا

من به قسمت statics ویزاهای آمریکا رفتم به آدرس زیر:

https://travel.state.gov/content/vis...tatistics.html

دو تا قسمت بود . کسی میدونه معنی هر کدوم چیه ؟

Immigrant Visas Issued and Adjustments of Status Subject to Numerical Limitations (by Foreign State of Chargeability):
    Fiscal Year 2015

و

Preference Immigrant Visas Issued (by Foreign State of Chargeability): Fiscal Year 2015
    اینها مربوط به کسانی هست که قراره گرین کارت بگیرن یا ویزاشون رو به گرین کارت تبدیل کنن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    اینها مربوط به کسانی هست که قراره گرین کارت بگیرن یا ویزاشون رو به گرین کارت تبدیل کنن.
    سلام
    ممنون ولی اینی که فرمودید نیست

اولی تعداد ویزاهای صادر شده خارج از خاک امریکا و ویزاهای تغییر داده شده در خاک امریکا رو نشون میده . دومی فقط تعداد ویزاهای صادر شده ی خارج خاک امریکا رو نشون میده.
    و البته که این ویزاها اقامتی بوده و طبق فرمایش شما احتمالا به گرین کارت میرسه

Junior Member

با سلام خدمت همه
    یه سوال داشتم. همسر من واسه بهمن پذیرش داره و من واسه فال اینده استاد بهم قول داده هنوز پذیرش ندارم. اگه بخوام با اف دو با همسرم برم پروسه تبدیل ویزا اونجا چقدر طول میکشه و اینکه بخوام سه ماه بعد تبدیلش کنم به اف یک ممکنه رد بشم؟
    به نظرتون صبرکنم چند ماه و یا برم و اونجا تبدیل کنم؟

سلام
    من با ویزای j1 و همسرم با ویزای j2 داریم میریم امریکا برای فرصت مطالعاتی من.
    اگر همسرم بخواد ویزاشو از j2 به f1 تبدیل کنه و برای ارشد پذیرش بگیره، امکانش هست؟ که بعد از تمام شدن دوره من، من بشم f2 ؟

با توجه به اینکه نوع ویزای من ریسرچ اسکولاره که قابل تمدیده، کسی اطلاعاتی درباره چگونگی مدت زمان موندن ما داره؟ دوره من 8 ماهه است. اگه بخوام تا دو سال تمدیدش کنم، چه کار باید کنم؟

ممنون میشم کسی چنین تجربه ای داره راهنماییم کنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)