صفحه 88 از 117 نخستنخست ... 38787980818283848586878889909192939495969798 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 871 تا 880 , از مجموع 1166

موضوع: تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

نقل قول نوشته اصلی توسط moones نمایش پست ها
    سلام
    من ویزای J1 و یکبار ورود دارم. سوالم در مورد مهر ویزا هست که در مورد من دسامبر گذشته منقضی شده. برای سفر به محدوده شینگن از من خواستند اون مهر را تمدید کنم. آیا امکان تمدیدش از داخل آمریکا وجود داده؟ اگر خیر چکار باید بکنم؟
    ممنون
    ویزای توی پاسپورت رو از داخل آمریکا نمیشه تغییر داد. اگه قصد عبور ترانزیت از کشورهای شنگن برای مسافرت به ایران دارید، همینکه حضور شما در آمریکا قانونی باشه کافیه (به جز آلمان و فرانسه و ایتالیا که حتی برای عبور ترانزیت هم ویزای معتبر آمریکا می خوان). اگه قصد مسافرت به کشورهای شنگن و برگشت به آمریکا دارید، با ویزای فعلی امکانش نیست و باید با مراجعه به سفارت آمریکا ویزای جدید بگیرید. اگه قصد برگشت به آمریکا ندارید و فقط می خواهید به کشورهای شنگن سفر کنید، مقررات کشورهای مختلف متفاوته ولی بیشترشون معنی ویزای سینگل و status در آمریکا رو نمی فهمن و اگه از داخل آمریکا تقاضای ویزای شنگن می کنید از شما انتظار دارن ویزای آمریکا توی پاسپورتتون در زمان تقاضای ویزای شنگن معتبر باشه.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Medical genetics (PhD), University of Newcastle

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    ویزای توی پاسپورت رو از داخل آمریکا نمیشه تغییر داد. اگه قصد عبور ترانزیت از کشورهای شنگن برای مسافرت به ایران دارید، همینکه حضور شما در آمریکا قانونی باشه کافیه (به جز آلمان و فرانسه و ایتالیا که حتی برای عبور ترانزیت هم ویزای معتبر آمریکا می خوان). اگه قصد مسافرت به کشورهای شنگن و برگشت به آمریکا دارید، با ویزای فعلی امکانش نیست و باید با مراجعه به سفارت آمریکا ویزای جدید بگیرید. اگه قصد برگشت به آمریکا ندارید و فقط می خواهید به کشورهای شنگن سفر کنید، مقررات کشورهای مختلف متفاوته ولی بیشترشون معنی ویزای سینگل و status در آمریکا رو نمی فهمن و اگه از داخل آمریکا تقاضای ویزای شنگن می کنید از شما انتظار دارن ویزای آمریکا توی پاسپورتتون در زمان تقاضای ویزای شنگن معتبر باشه.
    هدفم سفر به شنگن هست و از دو تا کنسولگری شنگن سوال کردم و هردو گفتن باید اون مهر رو تمدید کنی تا ویزا شنگن بهت بدیم. ممنون از پاسخ شما. ظاهرا راهی ندارم جز اینکه از امریکا خارج بشم و دوباره ویزا بگیرم به امید اینکه مالتیپل باشه اینبار.
    (We are all in the gutter, but some of us are looking at the stars. (Oscar Wilde

رشته و دانشگاه

یک سؤال خصوصی دریافت کردم در مورد تغییر وضعیت با توجه به شرایط اخیر. احتمالا دوستان دیگه ای هم این سؤال براشون مطرحه و فکر کردم که جوابم رو اینجا به صورت عمومی اشتراک بذارم. لطفا سؤالهایی که امکان طرح عمومی داره به صورت خصوصی نپرسید.

من با F2 اومدم آمریکا تو سپتامبر، و الان پذیرش گرفتم برای fall 2017. حالا خیلی گنگه که سر ماهایی که میخوایم تغییر استتوس بدیم چی میاد. میخواستم بدونم اگه من برای تغییر استتوس از f2 به f1 اقدام کنم و ریجکت شم، آیا برمیگردم روی f2 یا کلا f2 هم باطل میشه؟ اگه باطل میشه که اصلا ریسک نکنم!!

فرمان اجرایی مربوط به «ورود» به آمریکا هست. تا وقتی داخل آمریکا هستید و کاری مغایر مقررات مربوط به status خودتون انجام ندید مشکلی نیست. نمیشه پیش بینی کرد که با تقاضای تغییر status شما چه برخوردی میشه ولی حتی اگه قبول نشه، شما در status قبلی باقی می مونید. البته حفظ وضعیت F2 علاوه بر خود F2 به F1 هم بستگی داره. F1 هم نباید از مقررات مربوط به F1 تخلف کنه و باید هر ترم به صورت تمام وقت ثبت نام کنه (به جز ترم تابستان که اجباری نیست).
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

سلام دوستان،

من در حال حاضر f2هستم و از یه دانشگاه پذیرش گرفتم که با جایی که همسرم هست فرق داره.
    چون پروسه تبدیل ویزا داخل آمریکا طولانیه قصد دارم از الان اقدام کنم تا ویزام به ترم پاییز برسه ولی از طرفی ممکنه مجبور شم دانشگاهمو عوض کنم برم پیش همسرم. (برای یه دانشگاه اونجا اپلای کردم و فرض میکنیم پذیرش بگیرم). حالا سوال من اینه اگه ویزای من با I20 دانشگاه اول آماده شه آیا میتونم فقط با تغییرI20 برم دانشگاه دوم یا دردسر داره؟ کسی روند این کار رو میدونه؟ ممنون میشم راهنمایی کنین.

پیشاپیش ممنونم
    شیرینی یکبار پیروز شدن به تلخی صد بار شکست خوردن میارزد. (سقراط)

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط dragonfly نمایش پست ها
    سلام دوستان،

من در حال حاضر f2هستم و از یه دانشگاه پذیرش گرفتم که با جایی که همسرم هست فرق داره.
    چون پروسه تبدیل ویزا داخل آمریکا طولانیه قصد دارم از الان اقدام کنم تا ویزام به ترم پاییز برسه ولی از طرفی ممکنه مجبور شم دانشگاهمو عوض کنم برم پیش همسرم. (برای یه دانشگاه اونجا اپلای کردم و فرض میکنیم پذیرش بگیرم). حالا سوال من اینه اگه ویزای من با I20 دانشگاه اول آماده شه آیا میتونم فقط با تغییرI20 برم دانشگاه دوم یا دردسر داره؟ کسی روند این کار رو میدونه؟ ممنون میشم راهنمایی کنین.

پیشاپیش ممنونم
    بستگی به زمان تایید تقاضای تبدیل ویزا داره. اگه در زمان اعلام تایید F1 برای دانشگاه اولی‌، I20 دانشگاه دومی‌ آماده باشه و زمان ثبت نام در دانشگاه دوم رو از دست نداده باشید، میتونید تقاضای انتقال پرونده سویس کنید. مسوولان سویس دو دانشگاه میتونن با هماهنگی‌ با همدیگه کار انتقال پرونده سویس رو انجام بدن. در تاپیک ترنسفر می‌تونید توضیح بیشتر در مورد تغییر دانشگاه رو ببینید. خود من هم در FAQ مربوط به late arrival و defer مقداری توضیح دادم در این مورد

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?73804

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    بستگی به زمان تایید تقاضای تبدیل ویزا داره. اگه در زمان اعلام تایید F1 برای دانشگاه اولی‌، I20 دانشگاه دومی‌ آماده باشه و زمان ثبت نام در دانشگاه دوم رو از دست نداده باشید، میتونید تقاضای انتقال پرونده سویس کنید. مسوولان سویس دو دانشگاه میتونن با هماهنگی‌ با همدیگه کار انتقال پرونده سویس رو انجام بدن. در تاپیک ترنسفر می‌تونید توضیح بیشتر در مورد تغییر دانشگاه رو ببینید. خود من هم در FAQ مربوط به late arrival و defer مقداری توضیح دادم در این مورد

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?73804

مهراد جان ممنون،

این قضیه که تا 30روز بعد از ویزام فرصت دارم که ثبت نام کنم واقعا نکته مهمی بود که تو پستات دیدم. حالا من یه سوال تخصصی دارم:
    فرض کنیم من ویزام اومده، I20 اون یکی دانشگام هم آماده است. من فاند دانشگاه اولمRA هست، میخوام بدونم ادوایزرم میتونه مانع تغییر I20 بشه چون بهم فاند داده؟ اصلا کار به استاد میکشه یا یه مساله اداریه فقط؟
    بازم ممنون

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط dragonfly نمایش پست ها
    مهراد جان ممنون،

این قضیه که تا 30روز بعد از ویزام فرصت دارم که ثبت نام کنم واقعا نکته مهمی بود که تو پستات دیدم. حالا من یه سوال تخصصی دارم:
    فرض کنیم من ویزام اومده، I20 اون یکی دانشگام هم آماده است. من فاند دانشگاه اولمRA هست، میخوام بدونم ادوایزرم میتونه مانع تغییر I20 بشه چون بهم فاند داده؟ اصلا کار به استاد میکشه یا یه مساله اداریه فقط؟
    بازم ممنون
    قانونا دانشگاه اول نمی تونه از انتقال پرونده سویس به دانشگاه دوم جلوگیری کنه. ولی اگه با استاد قراردادی برای RA امضا کرده باشید، نمی تونید همینجوری ولش کنید. حتی اگه شرایط جوری نباشه که استاد بتونه پیگیری حقوقی کنه، برای وجهه ایرانیها خوب نیست. علاوه بر این اگه با استادهای شما در دانشگاه دوم آشنا باشه، اصلا برای شما خوب نیست. باید از خیلی قبل اطلاع بدید که بتونه دانشجوی دیگه ای برای RA خودش پیدا کنه.

در ضمن ۳۰ روزی که من گفتم در مورد زمان ثبت نام نبود. ۳۰ روز حداکثر زمانیه که اگه ثبت نام نکرده باشید، فایل سویس باطل میشه. بسته به شرایط و دانشگاه ممکنه فایل سویس زودتر از ۳۰ روز هم باطل بشه.

Junior Member

سلام دوستان. میخواستم بدونم کسی بوده كه ويزاي توريستي رو از داخل امريكا به ويزاي دانشجويي تبديل كرده باشه؟ من خودم تو کانادا دانشجو هستم و همسرم امریکاس. میخواستم ببینیم اگه با ویزای توریستی برم امریکا چقد امکانش هس که بتونم ویزامو به دانشجويي تغییر بدم؟

سلام بچه ها،

من دارم مدارک تغییر ویزا ازF2 بهF1 رو آماده میکنم.

1- یک
    سوال من این هست که برای:

Letter explaining why you are requesting the change of status.

چی باید بنویسم و بیشتر میخوام بدونم آیا باید کوتاه باشه نوشتم (اینکه مثلا همسرم اینجا درس میخونه و منم میخوام ادامه تحصیل بدم و چون برای درس ویزای F1 لازمه پس منم دارم درخواست تغییر استتوس میدم....) یا کامل انگیزم رو از درس خوندن بنویسم؟

2- سوال دیگه اینکه آیا باید هزینه اپلای برای تغییراستتوس رو باید بایه چک همراه بقیه مدارک پست کنم به آدرسی که اینترنشنال آفیس داده؟

پیشاپیش ممنون

ویرایش توسط dragonfly : April 10th, 2017 در ساعت 07:09 PM

سلام بچه ها،
    گویا فقط منم که دارم ویزامو تبدیل میکنم
    بگذریم، من یه سوال همین اول کاری برام پیش اومده:

من مدارکمو برای تبدیل f2 به f1 ،سیزده ایپریل پست کردم USCIS تگزاس. توی ترکینگ پست نشون میداد که 17 ام منتقل شده به PO Box و آماده pick up هست. وضعیت همونجور بودتا اینکه 25 ام سایت پست آپدیت شد که 18 ام دلیور شده!! !
    حالا سوال من اینه که آیا کسی تجربه مشابهی داره؟ اگه 18 ام اومدن مدارک رو از تو باکس ورداشتن چرا اینقدر با تاخیر سایت پست نشون داده؟؟؟ از طرف دیگه اینکه اگه 18 ام مدارکم به دستشون رسیده باشه که تا حالا 9 روز گذشته و من هیچی ازشون دریافت نکردم. این به نظرتون غیر طبیعی نیست؟ کسی میدونه چقدر طول میکشه تا شماره پیگیری رو میفرستن؟

ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)