صفحه 9 از 117 نخستنخست 1234567891011121314151617181959109 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 1166

موضوع: تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : تبدیل نوع ویزا (F2 به F1 و غیره)

براي تبديل ويزا (يا دقيقتر بگم تبديل status ) خودتون به F1 بايد I20 داشته باشيد. كليات قضيه مثل همون گرفتن ويزاي F1 هست. اينكه چقدر طول بكشه تا جوابتون رو بدن قابل پيش بيني نيست. لطفا پستهاي قبلي همين تاپيك رو بخونيد. در مورد ثبت نام هم تا زماني كه درخواست تبديل ويزاي شما نهايي نشده، اجازه ثبت نام نداريد. با اينترنشنال آفيس دانشگاهتون صحبت كنيد، راهنماييتون مي كنن در مورد جزييات.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

بعد از 57 روز جواب تبدیل ویزای من هم اومد وخداروشکر از B2 (ویزیتور/توریستی) به F2 (همسر دانشجو) تبدیل شده. اگر سوالی در این زمینه بود پیغام خصوصی بدین خوشحال میشم جواب بدم تا اونجایی که اطلاعات دارم

ازونجایی که درخواست شد من کیس خودم رو توضیح میدم: ویزای توریستی من 5 ماهه بود (کسی 5 ماهه دیده اصلا؟! همه 6 ماهه ست!) بعد 3 ماه مونده به پایان فرصت، با همسرم رفتیم دنبال کارها، اول از همه یه I-20 جدید گرفتیم. یک خانم هندی هم توی اینترنشنال آفیس دانشگاه همسرم به ما مشاوره میداد که چیکارا بکنیم هرچند خودش میگفت تاحالا همچین کیسی نداشته (توریستی به F2). بعد استاد همسرم و رئیس دپارتمانشون هم یه نامه نوشتن که توروخدا بذارین این زنش بمونه پیشش خیلی گناه داره و روحیه ش خراب میشه و ازین حرفا. یه bank statement جدید هم گرفتیم و من هم به حساب بانکی شوهرم join شدم که نشون بدم ازدواجمون الکی نیست و ازون ور همسرم برام بیمه گرفت و خلاصه کلی کار انجام دادیم که به آقایون ثابت شه ما زن و شوهر واقعی هستیم. حالا چرا انقدر روی این مسئله تاکید میکنم چون عقد ما غیابی بود و قبلا یه پست مفصل درباره ازدواج غیابی و ویزای آمریکا گرفتن نوشتم. خودم هم یه نامه ی پر از غم نوشتم که من اومدم اینجا شوهرم رو ببینم ولی دلم نمیاد برگردم و میخوام تا آخر درس شوهرم بمونم. بعد خانم هندی گفت که همه رو اسکن کنید و توی سایت USCIS.gov آپلود کنید. ما هم یه اکانت باز کردیم و 60 روز مونده به باطل شدن ویزای توریستی مدارک رو آپلود کردیم و یه فرم هم پر کردیم که خیلی شبیه DS160 بود. نامه ها و مدارک و خلاصه هرچی داشتیم و نداشتیم رو ریختیم رو دایره. فیسبوک هامون رو هم پابلیک گذاشتیم که اینا اگر چک کردن (چون شنیده بودیم چک میکنن) ببینن که ما زوجی married هستیم! توی اون سایت گفته که معمولا 4.5 تا 5 ماه طول میکشه جواب ویزا بیاد ولی برای من 57 روزه اومد. جواب هم به این صورته که یه کاغذ A4 ئه که توش I-94 جدید نوشته شده و خیلی هم تاکید کرده اگر از آمریکا خارج شی باید دوباره مصاحبه کنی (که نشون میده مثل ویزای همسرم سینگله)
    راستی این رو هم بگم که از کسانی که اطلاعی در زمینه تغییر ویزا ندارن سوال نکنید چون فقط گیج میشین. خیلی ها به من گفتن که باید از آمریکا بری بیرون و دوباره مصاحبه بدی درحالی که مراحل تغییر ویزا توی خاک خود آمریکا انجام میشه. دیگه باز سوالی باشه در خدمتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط homb90 نمایش پست ها
    ازونجایی که درخواست شد من کیس خودم رو توضیح میدم: ویزای توریستی من 5 ماهه بود (کسی 5 ماهه دیده اصلا؟! همه 6 ماهه ست!) بعد 3 ماه مونده به پایان فرصت، با همسرم رفتیم دنبال کارها، اول از همه یه I-20 جدید گرفتیم. یک خانم هندی هم توی اینترنشنال آفیس دانشگاه همسرم به ما مشاوره میداد که چیکارا بکنیم هرچند خودش میگفت تاحالا همچین کیسی نداشته (توریستی به F2). بعد استاد همسرم و رئیس دپارتمانشون هم یه نامه نوشتن که توروخدا بذارین این زنش بمونه پیشش خیلی گناه داره و روحیه ش خراب میشه و ازین حرفا. یه bank statement جدید هم گرفتیم و من هم به حساب بانکی شوهرم join شدم که نشون بدم ازدواجمون الکی نیست و ازون ور همسرم برام بیمه گرفت و خلاصه کلی کار انجام دادیم که به آقایون ثابت شه ما زن و شوهر واقعی هستیم. حالا چرا انقدر روی این مسئله تاکید میکنم چون عقد ما غیابی بود و قبلا یه پست مفصل درباره ازدواج غیابی و ویزای آمریکا گرفتن نوشتم. خودم هم یه نامه ی پر از غم نوشتم که من اومدم اینجا شوهرم رو ببینم ولی دلم نمیاد برگردم و میخوام تا آخر درس شوهرم بمونم. بعد خانم هندی گفت که همه رو اسکن کنید و توی سایت USCIS.gov آپلود کنید. ما هم یه اکانت باز کردیم و 60 روز مونده به باطل شدن ویزای توریستی مدارک رو آپلود کردیم و یه فرم هم پر کردیم که خیلی شبیه DS160 بود. نامه ها و مدارک و خلاصه هرچی داشتیم و نداشتیم رو ریختیم رو دایره. فیسبوک هامون رو هم پابلیک گذاشتیم که اینا اگر چک کردن (چون شنیده بودیم چک میکنن) ببینن که ما زوجی married هستیم! توی اون سایت گفته که معمولا 4.5 تا 5 ماه طول میکشه جواب ویزا بیاد ولی برای من 57 روزه اومد. جواب هم به این صورته که یه کاغذ A4 ئه که توش I-94 جدید نوشته شده و خیلی هم تاکید کرده اگر از آمریکا خارج شی باید دوباره مصاحبه کنی (که نشون میده مثل ویزای همسرم سینگله)
    راستی این رو هم بگم که از کسانی که اطلاعی در زمینه تغییر ویزا ندارن سوال نکنید چون فقط گیج میشین. خیلی ها به من گفتن که باید از آمریکا بری بیرون و دوباره مصاحبه بدی درحالی که مراحل تغییر ویزا توی خاک خود آمریکا انجام میشه. دیگه باز سوالی باشه در خدمتم.
    لینک پستی که درباره ازدواج غیابی و ویزای آمریکا نوشته بودم: اینجا +
    پست 1320

سلام
    خامومم ويزاي اف 2 داره كه تا سال بعد اعتبار داره. اگه براي تبدل اف2 به اف1 بره سفارت امريكا در تورنتو , بعد از مصاحبه در سفارت (قبل از پيكاپ ويزاي اف 1) ميتونه برگرده امريكا?
    ...نگران نباش فقط ذهنت را از هدفت اشباع کن و مرتبا اهدافت را بنویس. مگذار از ترس فلج شوی چه بسیارند مردمانی که به علت ترس از رویاهای خود بازمانده اند.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط usta نمایش پست ها
    سلام
    خامومم ويزاي اف 2 داره كه تا سال بعد اعتبار داره. اگه براي تبدل اف2 به اف1 بره سفارت امريكا در تورنتو , بعد از مصاحبه در سفارت (قبل از پيكاپ ويزاي اف 1) ميتونه برگرده امريكا?
    نه. اين كار با تبديل ويزا (در حقيقت تبديل status) در داخل آمريكا فرق داره. اين كار تقاضاي ويزاي جديد هست نه تغيير Status. وقتي تقاضاي ويزاي جديد مي كنيد، ويزاي قبلي حتي اگه اعتبارش هم تموم نشده باشه، باطل ميشه و با اون ويزا ديگه نميشه وارد آمريكا شد تا موقعي كه ويزاي جديد تكليفش معلوم بشه. توي تاپيك دانشجوهاي برگشتي بيشتر توضيح دادم. لطفا پستهاي من در اون تاپيك رو با دقت و كامل بخونيد.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

آي بيست دانشگاه X براي خانومم صادر شده. منتظر صدور آي بيست از طرف دانشگاه Y نيز هستيم. (هدف اصلي دانشگاه Y است). اگر با آي بيست دانشگاه X درخواست تغيير status از f-2 به f-1 را از طريق سايت USCIS بديم, آيا بعدا ميشه در دانشگاه Y ثبت نام كرد?
    ...نگران نباش فقط ذهنت را از هدفت اشباع کن و مرتبا اهدافت را بنویس. مگذار از ترس فلج شوی چه بسیارند مردمانی که به علت ترس از رویاهای خود بازمانده اند.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط usta نمایش پست ها
    آي بيست دانشگاه X براي خانومم صادر شده. منتظر صدور آي بيست از طرف دانشگاه Y نيز هستيم. (هدف اصلي دانشگاه Y است). اگر با آي بيست دانشگاه X درخواست تغيير status از f-2 به f-1 را از طريق سايت USCIS بديم, آيا بعدا ميشه در دانشگاه Y ثبت نام كرد?
    بستگي داره تاييديه تبديل F2 به F1 كي نهايي بشه. اگه به موقع به دستتون برسه، ميشه پرونده سويس رو از دانشگاه X به دانشگاه Y انتقال داد و مستقيما در همون دانشگاه Y ثبت نام كرد. ولي اگه اين تاييديه تبديل F2 به F1 خيلي دير نهايي بشه و از شروع ترم زمان زيادي گذشته باشه، احتمالش هست كه نتونيد كار انتقال پرونده سويس از اين دانشگاه به اون دانشگاه رو به موقع انجام بديد و مجبور بشيد براي ترم بعد در دانشگاه Y ثبت نام كنيد. در تاپيك late arrival جزييات اين قضايا رو توضيح دادم. فكر كنم حدود سپتامبر ٢٠١٢ باشه. چيزهايي كه اونجا نوشتم براي كساني هست كه براي دانشگاه X دير ويزا گرفتن و مي خوان بعد از ورود به آمريكا در دانشگاه Y ثبت نام كنن. ولي اصل قضيه انتقال پرونده سويس و دير گرفتن ويزا، ماهيتش با مورد شما يكيه و همون توضيحات ميتونه براي شما هم راهگشا باشه.

برای تبدیل ویزای F1 به ویزای کاری چه کار باید کرد؟
    آیا باید اول ویزای F1 رو کنسل کرد و بعد برای ویزای کار درخواست داد یا اینکه میشه همزمان با صادر شدن ویزای کاری، اون ویزای F1 رو باطل کرد؟

Junior Member

سلام

برای تبدیل ویزای F2 به F1 اگر همسرم با F2 بیاد اونوقت در خصوص recommendation letter به استادها دسترسی نداره ،بهتره قبل از اینکه بیاد با استادا هماهنگ کنه،درسته؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)