صفحه 90 از 117 نخستنخست ... 408081828384858687888990919293949596979899100 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 891 تا 900 , از مجموع 1166

موضوع: تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

نقل قول نوشته اصلی توسط sapphire15 نمایش پست ها
    سلام دوستان،

من میخوام برای تبدیل استتوس ویزا از F2 به F1 اقدام کنم. اگه اپلیکیشنم تا زمانی که مهلت دارم برای ثبت نام دانشگاه (که تقریبا سه ماه بعده) اپروو نشه، در صورتی که مجبور به دیفر کردن به ترم اسپرینگ بشم و این رو به USCIS اطلاع بدم که میخوام دیفر کنم، چه اتفاقی برای ویزام می افته؟ ممکنه ریجکت کنن و بگن حالا که دیفر میکنی بعدا دوباره برای ترم اسپرینگ اپلای کن برا تغییر استتوس ویزات؟ و سوال دیگه اینکه در صورتی که مجبور به دیفر کردن بشم ولی استتوس F1 اپروو بشه (یعنی بعد از اتمام مهلت ثبت نام اپروو بشه)، این امکان رو میتونم داشته باشم که با استتوسF1 ام، در داخل دانشگاه تا شروع ترم اسپرینگ کار کنم یا اینکه استادم بهم آفر غیر دانشجویی بده و بتونه بهم حقوق بده ؟

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
    F1 status رو برای ترمی که امکان ثبت نام داشته باشید، با ذکر تاریخ تایید می کنن. اینجوری نیست که بدون توجه به امکان ثبت نام برای ترم پاییز تقاضای شما رو تایید کنن تا بعدا خودتون برای هر ترمی که خواستید ثبت نام کنید. اگه می بینید امکان ثبت نام برای ترم پاییز ندارید و دیفر می کنید، باید بلافاصله به USCIS اطلاع بدید.

با توجه به توضیح بالا، جواب سؤال دومتون هم منفی هست. اگه در زمان بررسی نهایی تقاضای شما ببینن به ترم پاییز نمی رسید، اصلا F1 status رو تایید نمی کنن برای اون ترم که شما بتونید در اون ترم کار کنید.

برای توضیح بیشتر و تجربه بقیه دوستان می تونید پستهای قبلی همین تاپیک رو بخونید.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط mos_bad نمایش پست ها
    سلام

همسرم F2 هست و برای فال 2017 پذیرش گرفته. با توجه به فرصت کم باقیمانده تا شروع ترم و سفرمان به ایران (ویزای مالتیپل داریم)، قصد اپلای برای تغییر استتوس به F1 را از دبی یا ایروان داریم. سوال من اینست که در صورت ریجکت شدن درخواست تغییر استتوس، آیا همسرم با ویزای فعلی (مالتیپل f2) می تواند به آمریکا وارد شود یا در صورت ریجکت شدن درخواست تغییر استتوس، ویزای فعلی نیز باطل می شود؟ در صورت رفتن به administrative processing چطور؟
    ممنون
    تقاضای تغییر status فقط موقعی هست که داخل آمریکا باشید. اگه از آمریکا خارج بشید و در سفارت تقاضای ویزا کنید، این دیگه تغییر status نیست چون دیگه داخل آمریکا نیستید. موقع تقاضای ویزای جدید در سفارت، ویزای قبلیتون باطل میشه و نمی تونید تا زمانی که تقاضای ویزای جدید تایید نشده به آمریکا برگردید. با توجه به غیرقابل پیش بینی بودن کلیرنس در سفارت بهتره ریسک نکنید و با ویزای قبلی به آمریکا برگردید و بعد داخل آمریکا تقاضای تغییر status کنید. بدترین اتفاقی که در این حالت می افته اینه که تقاضای تغییر status طول می کشه و مجبور میشید دیفر کنید. اینجوری حداقل داخل آمریکا کنار هم هستید نه اینکه یکیتون خارج آمریکا بمونه تا نتیجه سفارت مشخص بشه. برای توضیح بیشتر پستهای قبلی همین تاپیک رو بخونید.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

سلام دوستان،

کسی هست که اخیرا برای تغییر استتوس از F2 به F1 اقدام کرده باشه و اپلیکیشنش تایید هم شده باشه ؟ اگه تایید شده اپلیکیشنتون چقد طول کشیده تا تایید بشه؟

یه سوال دیگه اینکه پروسسینگ تایم هایی که توی سایت USCIS نوشته آپدیت هستن؟ در حال حاضر تو جدولش نوشته که یک جا دارن اپلیکیشن های اکتبر و جای دیگه دارن اپلیکیشن های فوریه رو بررسی میکنن

Junior Member

سلام.
    من کیسم 13 مارچ case was received شد و امروز نامه اپروال کیسم برام اومد. تو سایت که چک کردم 1 جون تایید شده بوده کیسم. حدود 2.5 میشه.
    منم چک کردم آخرین بار، گفته بود کیسه های فوریه رو بررسی میکنن، اما به نظر آپدیت نیست. من مارچ بودم و جوابم اومد. البته شروع استتوسم رو زده از اواسط آگست که میشه یک ماه قبل از تاریخ شروع ترمم.

سلام. ممنون از اطلاعاتتون و یک سوال: کیس شما تو کدوم سنتر بررسی شد. ورمانت یا کلیفرنیا؟ من مدارک رو به آدرس تگزاس فرستادم و رسید از ورمانت اومد. در مورد پروسسینگ تایم وقتی بهشون زنگ زدم همون اطلاعات جدول داخل سایت مربوط به ورمانت رو تکرار کردن. انگار مهمه که مورد هر کس تو کدوم سنتر بررسی میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam351 نمایش پست ها
    سلام.
    من کیسم 13 مارچ case was received شد و امروز نامه اپروال کیسم برام اومد. تو سایت که چک کردم 1 جون تایید شده بوده کیسم. حدود 2.5 میشه.
    منم چک کردم آخرین بار، گفته بود کیسه های فوریه رو بررسی میکنن، اما به نظر آپدیت نیست. من مارچ بودم و جوابم اومد. البته شروع استتوسم رو زده از اواسط آگست که میشه یک ماه قبل از تاریخ شروع ترمم.

Junior Member

من هم فرستادم تگزاس و بعد برام نامه زدن که فرستادیم کالیفرنیا برای بررسی.

نمیدونم بر چه اساسی موارد رو تفکیک میکنن و به ورمانت یا کلیفرنیا میفرستن (!!!) ولی اینطور که پیداست مواردی که تو کلیفرنیا پردازش میشن سریعتر جواب میگیرن.

دوستان اگه کسی در مورد سنتر ورمانت هم تجربه جدید داره، اینجا بگه.

نقل قول نوشته اصلی توسط CDN Avalanche نمایش پست ها
    نمیدونم بر چه اساسی موارد رو تفکیک میکنن و به ورمانت یا کلیفرنیا میفرستن (!!!) ولی اینطور که پیداست مواردی که تو کلیفرنیا پردازش میشن سریعتر جواب میگیرن.

دوستان اگه کسی در مورد سنتر ورمانت هم تجربه جدید داره، اینجا بگه.

در راستای سرعت پردازش تبدیل ویزای f2 به f1:
    بر اساس موقعیت مکانی جایی که ازش برای تغییر نوع ویزا اقدام میکنید اپلیکیشن رو میفرستن به مرکز ورمانت (نیمه شرقی و مرکزی) یا کلیفرنیا (نیمه غربی). روز پردازش رو تو بازه های تقریبا 20 روزه تو وبسایت uscis آپدیت میکنن. این دو تا آخرین آپدیت ها هستن:
    ِتاریخ------------------Vermont---------------California----
    Oct 24, 2016-------Feb 1, 2017--------May 26, 2017
    Nov 7, 2016---------Mar 17, 2017------Jun 14, 2017

توی مرکز ورمانت توی این بازه تقریبا 20 روزه اپلیکیشن مربوط به فقط 15 روز پردازش شده و تو مرکز کلیفرنیا اپلیکسشن حدودا 45 روز. نتیجه: اگر براتون زمان مهمه و در شرق آمریکا ساکن هستید تغییر ویزای دانشجویی از داخل آمریکا بسیار طاقت فرسا خواهد بود! به فکر گزینه دیگه باید بود!

Junior Member

سلام دوستان خواستم بپرسم كسي اخيرا تجربه اي راجع به تغيير استتوس داخل امريكا در مركز ورمانت داره اگر زمان اپلاي و تاييد را ذكر بفرماييد ممنون ميشم

Junior Member

سوال من الان اینه که حالا که کیسم به صورت زیر اپروو شده، و از ۱۵ آگست معتبره، آیا من هنوز رو ویزای همسر دانشجو هستم تا ۱۵ آگست؟ (سوال که کردم از international office دانشگاه و یک وکیل، گفتند هنوز رو همون ویزای همسر هستی). من ویزام مالتیپل بوده، میخوام ببینم الان میتونم ۲-۳ هفته برم ایران و قبل از ۱۵ آگست برگردم آمریکا؟ اگه از لحاظ قانونی بشه، دیگه تصمیم با خودمه که با این وضعیت ترامپ، برم یا نه..
    (ازاونجایی که طی دوران تحصیل، مثل ویزای سینگل دانشجویی محسوب میشم و اگه خارج شم از آمریکا باید دوباره برم سفارت، احتمالا این ریسک رو اون موقع نمیکنم. و این الان آخرین فرصتم برای ۴-۵ سال آینده اس).

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam351 نمایش پست ها
    سلام.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)