صفحه 1 از 26 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 260

موضوع: مباحث مربوط به متقاضیان فاقد دانشنامه جهت پذیرش سوئد

ApplyAbroad Champion
    m0h3n آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Science, University of Bonn

پیش فرض مباحث مربوط به متقاضیان فاقد دانشنامه جهت پذیرش سوئد

همانطور که از نام این تاپیک پیداست، مباحث مربوط به متقاضیانی مطرح میشه که فاقد دانشنامه هستند.
    مطالب مربوط به بحث در مورد این مسئله و یا تصمیم جمعی مطرح شوند.

When one helps another, Both gain in strength
    جهان هر کس به وسعت جهان فکر اوست !

Junior Member mohamad آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به متقاضیان فاقد دانشنامه جهت پذیرش پاییز 2010 سوئد

با سلام
    دوستانی که مستقیماً و به صراحت بهشون گفته شده (چه از طرف studera و چه از طرف دانشگاه انتخابیشون) که علت نقص مدرکشون "فقدان ترجمه ی رسمی دانشنامه کارشناسی" هست لطفاً اعلام کنند که یک جمع بندی کلی از مواردی که امسال پیش اومده تا اینجای کار برای دوستان داشته باشیم و ببینیم که ایرادات وارده احیاناً از طرف کدوم دانشگاها بوده.

از طرف دیگه بنده تصمیم دارم با اجازه دوستان یک Petition در سایت www.petitiononline.com ایجاد کنم. (اگر کسی پیشنهاد بهتری داره بگه لطفاً). در مورد متن Statement این petition اگر دوستان نظر خاصی دارند لطفاً هرچه سریعتر اعلام کنند. این متن پیشنهادی بنده به فارسی هستش محبت کنید سریعتر نظرات اصلاحیتون رو بفرمایید تا نسخه ی نهایی آماده بشه و ترجمه کنم و Petition رو را اندازی کنم:

خطاب به : تحصیلات تکمیلی در سوئد، اداره پذیرش دانشگاه های KTH, Chalmers, Gothenburg, ...

این درخواست از سوی جمعی از متقاضیان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های سوئد تنظیم شده. هدف از تنظیم این درخواست اشاره به مشکل عدم توانایی ما فارغ التحصیلان دانشگاه های ایران در تامین اصل مدرک دانشنامه دوره ی کارشناسی است. در کشور ما به علت وجود پاره ای قوانین امکان اینکه مدرک کارشناسی پس از به پایان رساندن موفقیت آمیز این دوره در اختیار فارغ التحصیلان قرار بگیرد وجود ندارد مگر اینکه فارغ التحصیلان دوره ی خدمت سربازی را بگذرانند و یا از دانشگاهی معتبر موفق به اخذ پذیرش شوند. در غیر این صورت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مدرک قابل ترجمه ای به متقاضیان ارائه نخواهد داد تا بتوان آنرا برای شما ارسال داشت. لذا از شما مسئولان تحصیلات تکمیلی در سوئد درخواست داریم در مورد بررسی application های ما به این مشکل عنایت فرمایید و آنرا عذری برشمرید تا امکان بررسی مشروط و اعطای پذیرش (مشروط به تسلیم دانشنامه) فراهم شود. لازم بذکر است که تعداد زیادی از پذیرفته شدگان ایرانی سالهای قبل در دانشگاه های سوئد، شرایطی مشابه با ما داشتند و داشننامه خود را حین ثبت نام خدمت آن مرجع محترم تسلیم داشتند.

Member
    رشته و دانشگاه
    Stockholm University

خیلی ممنون از زحمت شما آقا محمد.

لطفا تاکید کنین که بعد از گرفتن پذیرش، میتونیم سریعا دانشنامه رو بهشون بدیم

آقای محترم، یه مسئله ی مهمی هست که باید گوشزد کنم :
    اولا هیچ اجباری نیست که اونها به شما جواب بدن! این مسئله یادتون نره! آنها به شما لطف کردند و اجازه دادند که شاید بتونید برای تحصیل از امکانات رایگان کشورشون استفاده کنید! پس لطفا از مباحث مربوط به شکایت و امثال هم پرهیز کنید! یه کاری نکنید که سال دیگه بگن ایرانی ها درخواست ندن!!! ما ایرانی ها یه عادت بدی که داریم تا یه چیز خراب نکنیم ول کن نیستیم . الان یه نگاه بندازید به اطرافتون، ببینید چقدر معدل 12 یا 13 اقدام کردند، رزومه برای خودشون ساختن، ریکامندیشن درست کردند!!! این جمعیتی که الکی ایجاد شد باعث شد که خیلی از کسایی که لیاقت داشتند براشون مشکل پیش بیاد!!!
    در ضمن، یه چیزی که هست اینه که اروپایی ها مثل ماشین هستند! اگر قانونشون بگه بدون این برگه ی دانشنامه کاری نمیشه کرد، مطمئن باشید کسی کاری نمی تونه بکنه، فوقش اینه که بتون می گن صبر کنید هر وقت بتون دادن اپلای کنید( این جواب رو یکی از دانشگاه های آلمان به خود من داد!)
    در ضمن، الان یه نگاه به روابط کشورتون با اینها بندازید بعد شاخ و شونه بکشید، به نظر شما لزومی داره که اونها از هزینه ی دولتشون نیروی تحصیل کرده تربیت کنند؟ نیرویی که ممکن برگرده به کشورش و بخواد اذیت کنه؟ نمی تونم واضح تر توضیح بدم !!!
    در ضمن، این جور که بوش میاد امثال ویزا گرفتن از سوئد هم مثل سالهای پیش نخواهد بود!!! سالی که نکوست، از بهارش پیداست
    موفق باشید
    Ich drucke dir die Daumen

در ضمن، سوال بنده از شما دوست عزیز اینه که چرا دو ماه پیش قیل از اینکه مدارکتون رو بفرستید، وقتی دیدید که این دانشنامه جز مدارک لازم ، چرا هیمن نامه رو به وزیر علومتون ننوشتید؟ بهتر نبود برای ایشون مینوشتید که مثلا اگر در قرن 21 این برگه ی قابل ترجمه رو به ما سریعا بدبد چه اتفاق ناگواری ممکن بیفته؟ مثلا دانشجو ها بال در میارن و از مرزها فرار می کنند؟
    Ich drucke dir die Daumen

Member
    رشته و دانشگاه
    Stockholm University

جناب Maschinenbau
    ادبیات شما مناسب نیست. اینکه میگین خیلی ها شایسته نیستن و با اینکار بقیه شایسته ها! هم محروم میشن، نشون میده که اولا شما یه عده ای رو برتر میدونین که به نظر من درست نیست. دوما شما از چیزی میترسید که پایه و اساسی نداره. مطمئن باشید سوئد نمیگه که حالا که شما شاخ و شونه (طبق ادبیات شما) کشیدید، حالا ما هم حالتون رو میگیریم و دیگه ایرانی بی ایرانی!
    مطمئنا نتیجه این کار ما از دو حال خارج نیست. یا هیچ اتفاقی نمیفته و روال استانداردشون رو ادامه میدن. یا اینکه روالشون رو تغییر میدن یا یک استثنا قایل میشن.

در کشورهای پیشرفته برعکس کشور ما، اعتراض یک عمل مضموم نیست.

Junior Member

یک نکته دیگه: اکثر دانشگاهها اعلام کردند که اگر certificate ندارید، مدرک موقت بفرستید. تا اونجا که من میدونم دانشگاههای سراسری به مشمولین مدرک موقت هم نمیدن.اما دانشگاه آزاد مثل اینکه بعد از گذشت 3 4 ماه این کارو میکنه. فکر کنم بد نباشه اگه بهشون این رو هم توضیح بدیم. چون بچه ها که مکاتبه کرده بودند، به اکثرشون این جواب رو داده بودند که اشکالی نداره، به جای مدرک اصلی، مدرک موقت هم بفرستید قبوله.
    در ضمن به نظر شما بهتره نامه رو خطاب به استودرا بنویسیم و یا به دانشگاهها؟

Junior Member shawnxpress آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

من هم با تنظیم همچین درخواست و امضای دسته جمعی موافق هستم.

- با نوشتن این نامه همونطور که جناب Maschinenbau گفتند نباید الزاما" دنبال جواب و تغییر قانون یک کشور باشیم.

- از طرفی نوشتن این نامه به معنی اعتراض و شکایت نیست و هدف دوستان بیان یک مشکل عمومی برای تعداد زیادی از دانشجویان ایرانیه که قرار نیست چیزی هم با یک petition نوشتن خدای نکرده خراب بشه.

- اینکه به یک عده بگیم شایستگی دارند یا خیر رو بذاریم به عهده ی Admission Office دانشگاه ها و نگران پایین اومدن سطح علمی دانشگاه های سوئد نباشیم!!!!

- در ضمن ایرانی ها تو این کشور ها همیشه دانشجو های خوبی بودند و اونها هم ترجیح میدند دانشجوی ایرانی بگیرند تا دانشجوی هندی و پاکستانی! (این حرف رو به استناد حرف یکی از آشنایان که استاد برق یکی از معتبرترین دانشگاه های آمریکا هستند گفتم)

- از محمد بابت نوشتن این متن تشکر میکنم. من هم فکر میکنم متن شما خوبه و جنبه درخواست داره تا اعتراض.

- مشکلات ویزا هم در آینده توی تاپیک مجزا بررسی میشه و فکر نمیکنم الان قاطعانه در مورد ویزا حرف زدن و ندادن اون بدون استناد لازم، به شرایط فعلی کمکی بکنه و بیشتر باعث تشویش اذهان بچه ها میشه.

-اگر امسال این موضوع کمکی بکنه سال های بعد همه از متقاضیان امسال که این کار رو میکنند ممنون خواهند بود صرف اینکه این موضوع به چیزی لطمه نمیزنه اگر با این لحن بیان بشه.

- لطفا این موضوع که به محض ورود مدرک رو بهشون میدیم هم اضافه بشه.

هر کمکی از من برمیاد روم حساب کنید.
    با سپاس
    ویرایش توسط shawnxpress : February 3rd, 2010 در ساعت 07:33 PM
    The End Justifies The Means

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران - زلزله

سلام
    منم موافقم.
    ولي اصلا كسي تا حالا به Chalmers تلفن كرده ببينه چي ميگن؟

ApplyAbroad Veteran

دوستان عزیز...
    لطف به جای این کارها به هم دیگه کمک کنید....
    عوض اینکه از رویه تاپیک رو به جاهای خوب ببرید دارید از همین اول آجر ها رو غلط میذارید رو هم....

توصیه می کنم دوستان به این تاپیک هم مراجعه کنید...
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...ی‌&p=186235

امیدوارم بچه ها با درایت خودشان بتونن مشکلات را حل کنند نه اینکه سنگ اندازی کنن...

شب خوش

پ.ن:از محسن عزیز هم به نوبه ی خودم ممنونم...

صفحه 1 از 26 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)