صفحه 11 از 26 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 260

موضوع: مباحث مربوط به متقاضیان فاقد دانشنامه جهت پذیرش سوئد

Junior Member mohamad آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به متقاضیان فاقد دانشنامه جهت پذیرش پاییز 2010 سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط Maschinenbau نمایش پست ها
    در ضمن این مساله فقط مربوط به سوئد نیست و بقیه کشورهای اروپایی هم بعضا دانشنامه رو میخان و خیلیا مشکل دارند! اگر رفتید وزارت علوم حتما بشون بگید که اگر این برگه رو بمون بدند چه اتفاقی میفته؟ ما که تا ازشون اجازه ی خروج نگیریم که نمیتونیم از کشور خارج بشیم! پس این گرو کشی واسه چیه؟!
    ممنون از محبتت دوست عزیز لطف بزرگی می کنی ;-) باقی دوستان هم اگر این کار رو بکنن عالی میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط ossi نمایش پست ها
    تا الان جناب mohamad اعلام امادگی کرده
    اگه همگی موافقید ایشون به عنوان نماینده و بقیه هم با ایشون هماهنگ کنید
    حالا چه با پیام خصوصی چه در فروم

موفق باشید
    به نظر من برای اینکه دیر نشه همین سه شنبه وقت مناسبیه. تا الان یک نفر از دوستان هم اعلام امادگی کرده تا سه شنبه همراه هم باشیم. دیگه کسی نبود؟ D:

Member
    رشته و دانشگاه
    Stockholm University

آقا من دارم میام تهران که مدارکم رو بدم به نمایندگی دانشگاه مالزی. 3شنبه کارم رو میخوام انجام بدم. نمیدونم که با این مسیرهای تهران میرسم جای شما هم بیام یا نه. شمارمو تو پیغام خصوصی میدم. یه sms بزن.....

---------------
    آقا ضمنا به نظر من وزارت علوم هم کاری نمیتونه بکنه مگه اینکه به خود استودرا تماس بگیره. چون من از هر دری وارد شدم ، KTH گفت ما قوانین استودرا رو رعایت میکنیم و قانون اونها هم همینه که هست و آنفورچونتلی، در ایز ناثینگ وی کن دو!!!!!

Member
    رشته و دانشگاه
    Stockholm University

این قسمت contact استودرا هم درست شده. اگه صلاح میدونین همچین چیزی براشون submit کنیم:
    Dear madam or sir

this letter is written to you on behalf of many Iranian applicants.
    You should check out our petition at this address:
    http://www.petitiononline.com/heiaa123/petition.html
    We earnestly ask you to consider our petition and come to a conclusion
    Best regards
    A number of Iranian applicants

Junior Member

دوستان سوال من از شما اینکه همتون تو پرفایلتون نوشته مدارکتون رسیده،،،و قابل قبول نیست؟

سلام دوستان . من یه چیزی رو متوجه نشدم . این تاپیک مال کسایی هست که فارق التحصیل شدن اما دانشنامه ندارن ؟ تمام این بحث هایی که میکنید مربوط به این افراد هست یا کسایی که ترم آخر هستند و با ریز نمرات اقدام کردند هم شاملش میشن ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط enter_the_love نمایش پست ها
    سلام دوستان . من یه چیزی رو متوجه نشدم . این تاپیک مال کسایی هست که فارق التحصیل شدن اما دانشنامه ندارن ؟ تمام این بحث هایی که میکنید مربوط به این افراد هست یا کسایی که ترم آخر هستند و با ریز نمرات اقدام کردند هم شاملش میشن ؟
    سایت استودرا برای کسانی که ترم اخر هستن راه حلی پیشنهاد کرده که تقریبا کسی باهاش مشکل نداشت و کاراش رو انجام داد
    این بحث برای فارغ التحصیلان بدون دانشنامه س
    ---این هم نمی ماند ، خویش را تدبیر کن.
    -------ارسال پست به منظور تشکر خلاف قوانین فروم میباشد. برای تشکر کردن از کاربران ، از گزینه تشکر در کنار پست ارسالی استفاده کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ossi نمایش پست ها
    سایت استودرا برای کسانی که ترم اخر هستن راه حلی پیشنهاد کرده که تقریبا کسی باهاش مشکل نداشت و کاراش رو انجام داد
    این بحث برای فارغ التحصیلان بدون دانشنامه س
    ممنون دوست عزیز
    اون راه حلی که میگید چی هست ؟

بعد یه سوال دیگه ، کسی که فارغ التحصیل شده و اون نامه ی نظام وظیفه که تائید کرده فارغ شده رو به جای دانشنامه و مدرک موقت فرستاده چی ؟ اونم به مشکل میخوره ؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط enter_the_love نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز
    اون راه حلی که میگید چی هست ؟

بعد یه سوال دیگه ، کسی که فارغ التحصیل شده و اون نامه ی نظام وظیفه که تائید کرده فارغ شده رو به جای دانشنامه و مدرک موقت فرستاده چی ؟ اونم به مشکل میخوره ؟
    دوست عزیز پیشنهاد میشه دو سه صفحه اول این موضوع رو مورد مطالعه قرار بدید
    در ضمن به جای دانشنامه هر چی بفرستی به مشکل میخوردید البته نه در مورد هم بچه هایی که فارغ التحصیل شدند بلکه بسته به انتخاب اول و شانس شما متغیر میباشد
    من دو تا از دوستانم هر دو فارغ التحصیل شده بودند و نامه از طرف دانشگاه فرستادند ولی یکی که انتخاب اولش KTH بود به مشکل خورده و دومی که انتخاب اولش یک جای دیگه بود به مشکلی برنخورده

پیش فرض در وزارت علوم چه گذشت!؟!

سلام دوستان من خیلی خلاصه شرح اتفاقات و نتایج گفتگوهای امروزم رو در وزارت علوم در پایین می نویسم برای اطلاع شما
    صبح رأس ساعت 9 بنده جلوی وزارت علوم حاضر بودم اما دوستی که پیغام خصوصی داده بودن که تشریف میارن متاسفانه حاضر نشدند. انشاالله که مشکلی براشون پیش نیومده باشه. به هر حال از ساعت 9:30 تا 2:30 در وزارت علوم این اتفاقات افتاد:

بنده مشکلمون رو برای این واحدها شرح دادم و هرکدوم من رو به واحد بعدی ارجاء دادند: کارشناس امور دانشجویان داخل - کارشناس مسائل وظیفه عمومی - معاونت ارتباطات علمی بین المللی - و باز...

کارشناس امور وظیفه عمومی گفت قانونی داره تصویب میشه و تا ماه آینده به دانشگاهها ابلاغ میشه که کلی از دردسرهای گرفتن دانشنامه رو حل می کنه! گویا رویه ها داره در مورد دانشنامه و سخت گیری های بی مورد اصلاح میشه!

معاونت ارتباطات علمی بین الملل گفت کافیه شما نامه ای مبنی بر اینکه سوئد شما رو به علت فقدان دانشنامه رد می کنه بیارین تا بلافاصله دانشنامه رو بهتون بدیم (می گم اینطور که بوش میومد خودشون هم می دونن توقیف دانشنامه چه کار بیهوده ایه! تصمیم دارن این سخت گیری ها رو بردارن! خوش به حال نسل بعدی ما )

مجدداً برگشتم به دفتر مدیر کل امور دانشجویان داخل. گفتند شما از یه کشور که راحت و سریع پذیرش میده پذیرش مشروط بگیرین بیاین ما سریع دانشنامه تون رو از نظام وظیفه ازاد می کنیم می دیم بهتون بعد شما بفرستین سوئد. یعنی از پذیرش سریع یه کشور دیگه برای ازاد کردن مدرک از نظام وظیفه استفاده کنیم اما مدرک رو بعد آزادی برای سوئد بفرستیم!

اما من توضیح دادم که مشکل ما الان دیگه گرفتن دانشنامه نیست چون به هر حال دیر شده و مسئله الان طرف سوئدیه که باید راضیش کرد مثل سالهای قبل فقدان دانشنامه رو عامل مردودی و نقص مدارک بحساب نیاره!
    بعد از کلی بحث و مشورت با چندین کارشناس اونجا، کار به اینجا رسید که گفتند الان شما چی میخواین و ما چه کمکی می تونیم بکنیم؟ گفتم شما با طرف سوئدی صحبت کنین! گفتن باشه اما پروسه ش زمانبره چون باید کاملا تائید بشه و مراحل اداریشو پشت سر بگذاره! قبول کردم چون از هیچی بهتر بود!

نکته ی جالب همکاری و برخورد فوق العاده کارشناسای وزارت علوم بود! من به شخصه باورم نمی شد! چندین کارشناس به خاطر این مورد که اصلاً وظیفه شون هم نبود توجهشون رو چندین ساعت معطوف کردن به این مسئله و پیگیری های اداریش.
    وقتی پیشنهاد دادم که الان شما با طرف سوئدی صحبت کنین خیلی غیر قابل باور گفتن باشه تو نامه شو بنویس همین الان این کارو می کنیم!
    نکته ی تاسف آور اینکه علیرغم این تعداد دانشجوی ایرانی مشغول تحصیل در سوئد، هنوز ما در این کشور رایزن علمی (پست رسمی کارشناسی که سرپرست مسائل تحصیلی ایرانیان در کشورهای دیگه اس) نداریم! رایزن علمی ایران در سفارت فرانسه مسئولیت رایزنی در سوئد رو انجام میده! شخصی به نام دکتر عبداللهی. خلاصه چندین ساعت طول کشید که نامه رو تنظیم کردم و تائید های اداریش و مهر و امضاهاش رو گرفتم تا قابل ارسال به رایزن علمی بشه! نهایتاً ساعت 2 نامه ی تقاضای من برای حل مشکل فارغ التحصیلان و ... برای دکتر عبداللهی اسکن و ارسال شد! گفتن دو سه روزه پیگیری میشه و جواب داده میشه! باز از طریق کارشناس امور اروپای وزارت علوم پیگیری می کنم و نتایج رو اینجا به اطلاعتون می رسونم.

خلاصه ی کلام اینکه : اینها اول فکر کردند ما الان میخوایم دانشنامه بگیریم قول دادن که تا یک ماه دیگه بخشنامه بشه و دانشنامه رو راحتتر بدن! اما بعد که توضیح دادم ددلاین گذشته و مشکل ما الان بیشتر رایزنی با طرف سوئدیه قرار بر این شد که درخواست من از رایزن علمی سفارت ایران در سوئد (فرانسه) استعلام بشه (یعنی اول ببینن اصلا همچین مشکلی هست واقعاً یا من دارم چرت و پرت میگم؟ ) بعد دو حالت خواهد داشت :
    - یا طرف سوئدی میگه نه همچین مشکلی نداریم با فقدان دانشنامه! (که دیگه همه چیز حله در اینصورت!!!)
    - یا میگه بله همچین مشکلی داریم با این مسئله (که بعد باز می رم - می ریم پیگیری این دفعه از طریق اداره روابط بین الملل وزارت علوم و ازشون درخواست می کنن که مشکل ما رو بررسی کنن و احتمالاً چشم پوشی کنن) ...

خانم کارشناس گفت اگر واقعا مشکل یه جمع هستش چرا تنها اومدی؟ وقتی چندین نفر باشین همه چیز بهتر پیش میره! خواهشاً دوستان از این به بعد عنایت بیشتری داشته باشن . امیدوار باشیم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)