صفحه 2 از 26 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 260

موضوع: مباحث مربوط به متقاضیان فاقد دانشنامه جهت پذیرش سوئد

Junior Member mohamad آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به متقاضیان فاقد دانشنامه جهت پذیرش پاییز 2010 سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط Maschinenbau نمایش پست ها
    آقای محترم، یه مسئله ی مهمی هست که باید گوشزد کنم :
    اولا هیچ اجباری نیست که اونها به شما جواب بدن! این مسئله یادتون نره! آنها به شما لطف کردند و اجازه دادند که شاید بتونید برای تحصیل از امکانات رایگان کشورشون استفاده کنید! پس لطفا از مباحث مربوط به شکایت و امثال هم پرهیز کنید! یه کاری نکنید که سال دیگه بگن ایرانی ها درخواست ندن!!! ما ایرانی ها یه عادت بدی که داریم تا یه چیز خراب نکنیم ول کن نیستیم . الان یه نگاه بندازید به اطرافتون، ببینید چقدر معدل 12 یا 13 اقدام کردند، رزومه برای خودشون ساختن، ریکامندیشن درست کردند!!! این جمعیتی که الکی ایجاد شد باعث شد که خیلی از کسایی که لیاقت داشتند براشون مشکل پیش بیاد!!!
    در ضمن، یه چیزی که هست اینه که اروپایی ها مثل ماشین هستند! اگر قانونشون بگه بدون این برگه ی دانشنامه کاری نمیشه کرد، مطمئن باشید کسی کاری نمی تونه بکنه، فوقش اینه که بتون می گن صبر کنید هر وقت بتون دادن اپلای کنید( این جواب رو یکی از دانشگاه های آلمان به خود من داد!)
    در ضمن، الان یه نگاه به روابط کشورتون با اینها بندازید بعد شاخ و شونه بکشید، به نظر شما لزومی داره که اونها از هزینه ی دولتشون نیروی تحصیل کرده تربیت کنند؟ نیرویی که ممکن برگرده به کشورش و بخواد اذیت کنه؟ نمی تونم واضح تر توضیح بدم !!!
    در ضمن، این جور که بوش میاد امثال ویزا گرفتن از سوئد هم مثل سالهای پیش نخواهد بود!!! سالی که نکوست، از بهارش پیداست
    موفق باشید
    در ضمن، سوال بنده از شما دوست عزیز اینه که چرا دو ماه پیش قیل از اینکه مدارکتون رو بفرستید، وقتی دیدید که این دانشنامه جز مدارک لازم ، چرا هیمن نامه رو به وزیر علومتون ننوشتید؟ بهتر نبود برای ایشون مینوشتید که مثلا اگر در قرن 21 این برگه ی قابل ترجمه رو به ما سریعا بدبد چه اتفاق ناگواری ممکن بیفته؟ مثلا دانشجو ها بال در میارن و از مرزها فرار می کنند؟
    دوست عزیز و بسیار مودب
    این تاپیک برای منظور دیگه ای جز بگو مگو درست شده و ابداً قصد و رضایت احدی از دوستان در پیش آمدن چنین شاخ و شانه کشیدن هایی که حضرتعالی آغاز کردید نیست و نخواهد بود. قصد بنده هم پاسخ به شخص شما نیست. فقط نکاتی رو یادآوری می کنم تا هم شما و هم احیاناً سایرینی که بی اطلاع و ناآگاه دهان به پرخاش و قضاوت عجولانه باز می کنند کمی هم قبل از اظهار نظر تامل کنیم.
    - شکایت و اعتراض قصد هیچ فردی نیست! شما گویا دقیق مطالعه نفرمودین متن رو!
    - شما اطلاعات خاصی از نحوه ی تصمیم گیری های کشوری در سوئد دارید که می فرمایید : کاری نکنید که از ساا بعد...؟ تسلیم یک درخواست نامه ی دسته جمعی که نشان از مدنی ترین اخلاق و منش فرهنگی یک قشر دارد چرا باید باعث شود که از سال بعد...؟
    - تفاخر و به سخره گرفتن معدل سایرین نه در شان شماست و نه این محیط فرهنگی-آکادمیک! اجازه بدین سوئدی ها تصمیم بگیرند که چه کسی شایسته هست و چه کسی نیست! کسی جای کسی رو تنگ نکرده و نمی کند!
    - دقیقاً به همون دلیلی که ذکر فرمودین اروپایی ها قانونمدار و مثل ماشین هستند پس روابط سیاسی رو در تصمیمات و مناسبات آکادمیک دخیل نمی کنند! (نگاه کنید به کرسی های اشغال شده توسط ایرانیان در محیط های آکادمیک دنیا و...)
    - دو ماه پیش نیاز به این کارها حس نمی شد به این دلیل (لطفاً با دقت عنایت فرمایید ) : افراد بسیاری سالهای گذشته پذیرش مشروط گرفتند و با همین شرایط موفق به تحصیل شدند! و چون مطابق اطلاعات studera.nu و پرسش هایی که شخصاً از Admission Office های دانشگاهها داشتم قانونی تغییر نکرده پس ما همه فکر کردیم که امسال هم نیازی به دانشنامه نیست!

دوست عزیز من، نه خصومتی در بین ما هست و نه لجاجتی! وضعیت روحی همه ی ما در شرایطیست که واقعاً و انصافاً جای چنین برخوردهای عجولانه ای رو باقی نمیگذاره! اگر نمی تونیم برای زخمی مرهم باشیم سعی کنیم برای اون زخم نمک هم نباشیم.
    با سپاس فراوان از عنایت همه ی دوستان.

Junior Member

دوستانی که تمایل دارند تو این petition شرکت کنند، اسم و application number و دانشگاه انتخاب اول خودشونو ذکر کنن که تو پایین نامه بنویسیم. ممنون.

ُSiavash Shiva
    MASTERHT10 / 2712406
    Linkoping

Junior Member shawnxpress آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط seshiva نمایش پست ها
    دوستانی که تمایل دارند تو این petition شرکت کنند، اسم و application number و دانشگاه انتخاب اول خودشونو ذکر کنن که تو پایین نامه بنویسیم. ممنون.

ُSiavash Shiva
    MASTERHT10 / 2712406
    Linkoping
    مگر قرار نیس تو www.petitiononline.com امضا کنیم؟ تصمیم بر چی شد؟ دوستان موافقید در مورد نحوه ی تنظیم و ارسال این درخواست بحث کنیم؟ اگر قرار باشه در www.petitiononline.com باشه که میتونیم این فیلد ها رو اونجا وارد کنیم...
    The End Justifies The Means

Junior Member

راستش من با سیستم اون سایت آشنا نیستم. چجوریه؟ نامه رو مینوسیم. بعد چجوری اسممونو باید توش ثبت کنیم؟ چجوری بدیمش به استودرا؟ اگه میشه یه توضیحی بدین

رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

راستش من با سیستم اون سایت آشنا نیستم. چجوریه؟ نامه رو مینوسیم. بعد چجوری اسممونو باید توش ثبت کنیم؟ چجوری بدیمش به استودرا؟ اگه میشه یه توضیحی بدین
    راستش من خودم تاحالا نساختم ولی تو خیلیاش شرکت کردم به عنوان رای دهنده. الان رفتم سایتش رو کامل خوندم. نحوه کارش اینطوریه که یه موضوعی رو که مورد درخواستته ثبت میکنی، یه سری فیلد تعریف میکنی که کسایی که میخوا رای بدن اونو پر میکنن تا بتونن. مثلا اینجا میشه شماره داوطلبی و اسم و ....
    بعد رای میدیم به اون مطلب، یه ایمیل میاد که باید تایید کنی تا ثبت بشه. بعد میشه هم این درخواستو با امضای الکترونیکی که ثبت شده آنلاین به یک جا گزارش کرد هم پرینت گرفت و به صورت Hard Doc فرستاد.

Junior Member

فکر خوبیه به تظر منم. لطفا سریعتر برای ایجاد پتیشن اقدام کنید. متنی هم که در پست ابتدایی هست مناسب.

"این درخواست از سوی جمعی از متقاضیان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های سوئد تنظیم شده. هدف از تنظیم این درخواست اشاره بهمشکل عدم توانایی ما فارغ التحصیلان دانشگاه های ایران در تامین اصل مدرک دانشنامه دوره ی کارشناسی است. در کشور ما به علت وجود پاره ای قوانین امکان اینکه مدرک کارشناسی پس از به پایان رساندن موفقیت آمیز این دوره در اختیار فارغ التحصیلان قرار بگیرد وجود ندارد مگر اینکه فارغ التحصیلان دوره ی خدمت سربازی را بگذرانند و یا از دانشگاهی معتبر موفق به اخذ پذیرش شوند. در غیر این صورت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مدرک قابل ترجمه ای به متقاضیان ارائه نخواهد داد تا بتوان آنرا برای شما ارسال داشت. لذا از شما مسئولان تحصیلات تکمیلی در سوئد درخواست داریم در مورد بررسی application های ما به این مشکل عنایت فرمایید و آنرا عذری برشمرید تا امکان بررسی مشروط و اعطای پذیرش (مشروط به تسلیم دانشنامه) فراهم شود. لازم بذکر است که تعداد زیادی از پذیرفته شدگان ایرانی سالهای قبل در دانشگاه های سوئد، شرایطی مشابه با ما داشتند و داشننامه خود را حین ثبت نام خدمت آن مرجع محترم تسلیم داشتند."

البته به نظرم بهتره قسمتی که Bold کردم یک مقدار تعدیل و یا حذف بشه. همچنین یک توضیح مختصری هم داشته باشه که در صورت پذیرفته شدن برای ادامه تحصیل می تونیم دانشنامه رو بگیریم.

رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad نمایش پست ها
    این متن پیشنهادی بنده به فارسی هستش محبت کنید سریعتر نظرات اصلاحیتون رو بفرمایید تا نسخه ی نهایی آماده بشه و ترجمه کنم و Petition رو را اندازی کنم
    محمد عزیز، فکر میکنم روی متن مشکلی نباشه. هرچه سریعتر راه بیفته سریعتر امضا جمع میشه. در مور فیلد ها هم که خودش گفته Name و Email اجباریه. به نظر من دو فیلد اجباری Application Number و First Priority Selection و سه فیلد اختیاری برای انتخاب های دوم و سوم و چهارم باشه.

Junior Member

یک نکته دیگه: اکثر دانشگاهها اعلام کردند که اگر certificate ندارید، مدرک موقت بفرستید. تا اونجا که من میدونم دانشگاههای سراسری به مشمولین مدرک موقت هم نمیدن.اما دانشگاه آزاد مثل اینکه بعد از گذشت 3 4 ماه این کارو میکنه. فکر کنم بد نباشه اگه بهشون این رو هم توضیح بدیم. چون بچه ها که مکاتبه کرده بودند، به اکثرشون این جواب رو داده بودند که اشکالی نداره، به جای مدرک اصلی، مدرک موقت هم بفرستید قبوله.
    به نظر شما اینو مطرح نکنیم؟ آخه میترسم بعد از این همه دردسر بیان بگن: اشکال نداره، مدرک موقت بفرستین.

Junior Member mohamad آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shawnxpress نمایش پست ها
    محمد عزیز، فکر میکنم روی متن مشکلی نباشه. هرچه سریعتر راه بیفته سریعتر امضا جمع میشه. در مور فیلد ها هم که خودش گفته Name و Email اجباریه. به نظر من دو فیلد اجباری Application Number و First Priority Selection و سه فیلد اختیاری برای انتخاب های دوم و سوم و چهارم باشه.
    به روی چشم من دارم این متن رو ترجمه می کنم تا آماده بشه اقدام به راه اندازی Petition می کنم. در ضمن گزینه های الزامی و اختیاری که گفتید به نظر من درست و کامل هستند. اطاعت امر میشه دوستان Petition در اولین فرصت راه اندازی خواهد شد:

این درخواست از سوی جمعی از متقاضیان تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های سوئد تنظیم شده. هدف از تنظیم این درخواست اشاره به مشکل عدم توانایی ما فارغ التحصیلان دانشگاه های ایران در تامین اصل مدرک دانشنامه دوره ی کارشناسی است. در کشور ما به علت وجود پاره ای قوانین امکان اینکه مدرک کارشناسی پس از به پایان رساندن موفقیت آمیز این دوره در اختیار فارغ التحصیلان قرار بگیرد وجود ندارد مگر اینکه فارغ التحصیلان دوره ی خدمت سربازی را بگذرانند و یا از دانشگاهی در دوره ی کارشناسی ارشد موفق به اخذ پذیرش شوند. در غیر این صورت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران مدرک قابل ترجمه ای به متقاضیان ارائه نخواهد داد تا بتوان آنرا برای شما ارسال داشت. لذا از شما مسئولان تحصیلات تکمیلی در سوئد درخواست داریم در مورد بررسی درخواست های ما به این مشکل عنایت فرمایید و آنرا عذری برشمرید تا امکان بررسی مشروط و اعطای پذیرش (مشروط به تسلیم دانشنامه) فراهم شود. لازم بذکر است که تعداد زیادی از پذیرفته شدگان ایرانی سالهای قبل در دانشگاه های سوئد، شرایطی مشابه با ما داشتند و داشننامه خود را حین ثبت نام خدمت آن مرجع محترم تسلیم داشتند. بدیهی است وزارت علوم در صورت پذیرفته شدن هر یک از ما متقاضیان، مدرک کارشناسی را جهت ارائه به دانشگاه های سوئد در اختیار ما قرار می دهد و ما نیز تضمین می نماییم مدرک کارشناسی خود را در صورت موفقیت به اخذ پذیرش از آن مرجع محترم، هنگام ثبت نام ارائه نماییم.

Banned

سلام بر تمامی دوستان
    من امروز به خاطر همین مشکل نداشتن دانشنامه از طرف یکی از دوستانم زنگ زدم به دانشگاه KTH که انتخاب اول این دوستم بود
    البته من اشتباه کردم به Admission Office دانشگاه زنگ زدم در حالیکه بهتر بود با Coordinator رشته صحبت میکردم
    من حدود 10 دقیقه داشتم باهاشون بحث میکردم ولی آخر سر یک شماره دادن که با اون تماس بگیرم
    میگفتند که باید دیپلم لیسانس رو میفرستادید منم بغیر از توضیحاتی مثل اینکه تو ایران حداقل 6 ماه پس از فراغت از تحصیل طول میکشه که همچین مدرکی بدهند گفتم که من بجای اون مدرک یک نامه فرستادم که که گفته این دانشجو مثلا در ماه آپریل 2009 فارغ التحصیل شده گفتم این نامه قبول هست یا نه؟
    گفتند ما نمیدونیم و مدارک شما رو گروه مربوط به ایرانی ها بررسی میکنه
    به Coordinator رشته هم زنگ زدم که بر نداشت
    حالا فردا قرار خود دوستم به Coordinator و به همون شماره ای که به من دادند تماس بگیره
    اطلاعات بیشتر رو یا من یا دوستم عزیزم میلاد در این تاپیک قرار خواهیم داد بلکه مفید باشد
    به امید رفع مشکل تمام دوستان عزیز

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)