صفحه 3 از 26 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 260

موضوع: مباحث مربوط به متقاضیان فاقد دانشنامه جهت پذیرش سوئد

Junior Member shawnxpress آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به متقاضیان فاقد دانشنامه جهت پذیرش پاییز 2010 سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad نمایش پست ها
    به روی چشم من دارم این متن رو ترجمه می کنم تا آماده بشه اقدام به راه اندازی Petition می کنم. در ضمن گزینه های الزامی و اختیاری که گفتید به نظر من درست و کامل هستند. اطاعت امر میشه دوستان Petition در اولین فرصت راه اندازی خواهد شد:
    ممنون از اینکه به فکر هستین. به کمک هم به امید خدا این مشکل رو حل میکنیم. فکر میکنم نکته ای هم که Seshiva گفتند قابل تامل باشه. یعنی تو این نامه به این موضوع که "گواهی موقت فارغ التحصیلی هم به دانشجویان دانشگاه های دولتی اعطا نمی شود" اشاره بشه. حداقل دانشگاه ما(دانشگاه تهران) که نمیده فکر میکنم بقیه دولتی هم همین طور باشند. ضمنا من بخشنامه ای که به همه ی دانشگاه ها فرستاده می شه در این مورد رو خوندم. قطعا وقتی بخشنامه یکیه شرایط هم یکسان میشه.
    The End Justifies The Means

Junior Member mohamad آواتار ها

دوستان بفرمایید چطور شد این متن خوبه؟ نظرات رو تا فردا بفرمایید تا انشاالله هرچه سریعتر راه اندازی کنیم Petition رو :

This petition aims to defend the rights of a large group of prospective second cycle students aiming to continue their graduate studies in Swedish universities. Iranian universities do not provide their male alumni or final year students with any original certificates to be officially translated so long as the students have done over their two-year national military service, or else they are admitted to a university in graduate or post-graduate levels. Otherwise, the Iranian Ministry of Science, Research and Technology will not grant any documentation to be officially translated and sent to Studera in order to receive an admission letter. The vicious circle starts when we need an admission letter to waive the national service and, on the other hand, we need fully-prepared documentation—which is impossible—to get an admission letter.

Hereby, we demand the Swedish authorities consider our case, and offer conditional admission to qualified male, final-year students or newly graduated aspiring elites, with the undergraduate degree certificate being delivered upon matriculation.

It is also noteworthy that in the previous years, students with precisely the same circumstances got admitted to universities in Sweden, and delivered their BA/BS certifications upon matriculation. Undoubtedly, the Iranian Ministry of Science, Research and Technology will issue BA/BS certifications on the grounds of conditional admissions, and we assert and assure to deliver the full certifications upon registration

Sincerely

Junior Member

آقا محمد عالیه، فقط اگه میشه ذکر کنید که قوانین تو ایران consistent نیست و به دانشجویان دانشگاههای دولتی provisional certificate هم تعلق نمیگیره.

Member
    رشته و دانشگاه
    Stockholm University

نقل قول نوشته اصلی توسط seshiva نمایش پست ها
    یک نکته دیگه: اکثر دانشگاهها اعلام کردند که اگر certificate ندارید، مدرک موقت بفرستید. تا اونجا که من میدونم دانشگاههای سراسری به مشمولین مدرک موقت هم نمیدن.اما دانشگاه آزاد مثل اینکه بعد از گذشت 3 4 ماه این کارو میکنه. فکر کنم بد نباشه اگه بهشون این رو هم توضیح بدیم. چون بچه ها که مکاتبه کرده بودند، به اکثرشون این جواب رو داده بودند که اشکالی نداره، به جای مدرک اصلی، مدرک موقت هم بفرستید قبوله.
    در ضمن به نظر شما بهتره نامه رو خطاب به استودرا بنویسیم و یا به دانشگاهها؟
    من هم که به admission office دانشگاه kth زنگ زده بودم دقیقا همین رو بهم گفت. گفت که ما قبلا از بچه های شما provisional certificate گرفتیم و شما هم همون رو بفرستین.
    من دانشگاه آزادی هستم و مدرک موقتی که به ما میدن قابل ترجمه نیست چون پایینش نوشته که این گواهی غیر قابل ترجمه هست. به نظر من باید این رو هم بهشون حالی کنیم که provisional certificate هم نمیدن.
    این جمله شما هم به نظر من باید تصحیح بشه چون که شامل transcript هم میشه که ما نمیخوایم همچیم چیزی بگیم: Iranian universities do not provide their male alumni or final year students with any original certificates to be officially translated

به نظر من این یا یه چیزی تو این مایه ها بهتره: Iranian universities do not provide their male graduates any bachelor certificate or provisional bachelor certificate ......
    ....
    original bachelor certificate or provisional bachelor certificates are awarded to students admitted at a higher university program or the ones who have attended mandatory military service.........

Member
    رشته و دانشگاه
    Stockholm University

ضمنا موضوع سال آخری ها کلا از نامه حذف بشه خیلی بهتره. چون برای سال آخری ها راه حل وجود داره و اونها مشکلی ندارن و خود استودرا گفته که نامه بدین کافیه. ممکنه ذکر این نکته باعث بشه که اونها فقط به جواب به این قسمت از اعتراض اکتفا کنن و بگن که مشکل سال آخری ها راه حل داره و ما راه حلش رو ذکر کردیم ....
    ضمنا من ندیدم که سال آخری ها مشکل داشته باشن. اگه بوده استثنا بوده. علاوه بر اون اگه مشکل ما رو حل کنن، به طور خودکار به سال آخری ها هم توجه خاصی خواهد شد.
    بازهم اگه سال آخری اینجا وجود داره، نظرش رو بده....

دوست عزیز،
    جمع آوری امضا در دنیا حرکتی اعتراض گونه تلقی می شه! ولی شما سوال بنده رو جواب ندادید!!! شما می تونستید 4 تا 6 ماهی رو که گفتید صبر کنید و بعد درخواست پذیرش بدید؟! آیا نمی شد؟
    دوما، شما که امضا حوب میتونید جمع کنید، برای وزیر خودتون جمع کنید و متقاعدش کنید که کارشون غلط!!!
    سوما، نتیجه ی رفتن دانشجوی ضعیف چیزی جز بد نام شدن دانشجوهای ایرانی نیست، الان خیلی ها هدفشون فقط رفتن! ولی به قول خود شما بسپارید به Admission committee
    چهارما، بحث ویزا هم چند ماه دیگه معلوم میشه!!!
    قصد ناراحت کردن شما و کس دیگری رو نداشتم، فقط یه الرت بود که یوقت از در دعوا باشون وارد نشید
    با آرزوی پیروزی
    Ich drucke dir die Daumen

Member
    رشته و دانشگاه
    Stockholm University

این هم اگه صلاح دیدین که خوبه اضافه کنین:
    many of us have provided a letter from our universities indicating that we have been graduated. also reviewing our submitted transcripts shows that we all have completed all credits needed by our system to become graduated and awarded by a bachelor degree

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Maschinenbau نمایش پست ها
    دوست عزیز،
    جمع آوری امضا در دنیا حرکتی اعتراض گونه تلقی می شه! ولی شما سوال بنده رو جواب ندادید!!! شما می تونستید 4 تا 6 ماهی رو که گفتید صبر کنید و بعد درخواست پذیرش بدید؟! آیا نمی شد؟
    دوما، شما که امضا حوب میتونید جمع کنید، برای وزیر خودتون جمع کنید و متقاعدش کنید که کارشون غلط!!!
    سوما، نتیجه ی رفتن دانشجوی ضعیف چیزی جز بد نام شدن دانشجوهای ایرانی نیست، الان خیلی ها هدفشون فقط رفتن! ولی به قول خود شما بسپارید به Admission committee
    چهارما، بحث ویزا هم چند ماه دیگه معلوم میشه!!!
    قصد ناراحت کردن شما و کس دیگری رو نداشتم، فقط یه الرت بود که یوقت از در دعوا باشون وارد نشید
    با آرزوی پیروزی
    1. این 4 تا 6 ماه فقط مختص دانشگاه آزادی هاست و به دولتی ها اگه سربازی نرن به هیچ وجه مدرک موقت تعلق نمیگیره. در ضمن خودتون بهتر میدونید که به احتمال زیاد امسال آخرین سال تحصیل مجانی تو سوئده و اکثر بچه ها خیلی واسشون مهمه که امسال پذیرشو بگیرن.
    2.همه میدونن که اگه تو ایران یک میلیون امضا هم جمع بشه، بازهم وزیر علوم حرف خودشو خواهد زد و تو مملکت ما این کارها تقریبا بی معنیه
    3. این حرفتون کاملا نادرسته. معدل اصلا معیار مناسبی برای ارزیابی کیفیت دانشجو تو ایران نیست. به عنوان مثال من خودم که تو هیچ ترمی در دوران تحصیلم تو دانشگاه اصفهان معدلم بالای 14 نیومد، یک ترم که تو امیرکبیر مهمان بودم معدلم شد 15.85 . شاگرد اول گروه ما که تو کنکور فوق رتبش شد 9 معدلش 16 بود.
    4.در مورد ویزا هم الان بحث نکنیم بهتره

Maschinenbau میشه بیخیال شی و تنش ایجاد نکنی! این فقط یک نامه داطلاع رسانی و درخواسته همین.
    متن انگلیسی کلا خوبه و لی منم با نظر kont در مورد ریز نمره ها و دانشجوهای سال آخری موافقم بهتره متن جوری باشه که ابهام نداشته باشه.
    در ضمن بعد از 8 روز از آپدیت شدن فروفایلم هنوز پیغام unqualified به خاطر دانشنامه برای من نیومده انتخاب اولم BTH هست! شاید دانشگاه به دانشگاه فرق می کنه.

Junior Member shawnxpress آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تهران

متن خوبی شد محمد. دستت درد نکنه. من هم با نظر بچه ها که تو پست های 23 و 24 و 25 و 27 ذکر شده موافقم. به خصوص همونطور که kont گفتند مشکل برای سال آخری ها وجود نداره و این مشکل برای فارغ التحصیلین جدیه. اونها هم شرایط مناسب برای سال آخری ها دارند.
    The End Justifies The Means

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)